Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.08.2019., 04:04   #5251
Edin_FMB
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: BiH
Postovi: 74
Mi 9T>A70?
Edin_FMB je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2019., 06:37   #5252
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Ako može preporuka par modela mobitela do nekih 1700-1800 kn (naše trgovine), a da nisu preveliki dimenzijama.
Znači nešto malo manje od Redmi Note 7.
Hvala.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2019., 07:09   #5253
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
locks je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2019., 07:19   #5254
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
E taj je dobar, ali nije raspoloživ za kupnju, potražit ću ga negdje dalje.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2019., 08:01   #5255
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Šteta,jer ovo je 4GB RAM verzija.Svi ostali prodaju skuplje slabije verzije....

Onda Galaxy A40...

https://www.mp-elektronika.hr/index....gn=direct_link
locks je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2019., 08:55   #5256
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Da, gledao sam i taj A40 ali nekako nisam zagrijan za njega.
Još ću malo istraživati, uzeo bi možda tu Nokiu 7.1 i slabiju verziju 3/32, jer ipak je to čisti android, samo da nađem povoljnu cijenu.
Dosta mi je 32GB, a 3GB bi valjda trebalo biti dosta.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2019., 13:20   #5257
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
locks je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2019., 20:50   #5258
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Sta je trenutno best buy ako se kupuje ajfon? Naravno njusklao, moze novi ili polovni u ok stanju?
Best buy i ajfon ne idu u istu rečenicu
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2019., 21:44   #5259
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Nekome ko želi iPhone, vjerujem da postoji određeni model kojem je isti- best buy. Obzirom na to da sada postoji dosta široka paleta dostupnih. Od polovnih do novih. Pogotovo ako se uzme u obzir sw podrška te samim time i "trajnost" uređaja.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2019., 21:53   #5260
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Nekome ko želi iPhone, vjerujem da postoji određeni model kojem je isti- best buy. Obzirom na to da sada postoji dosta široka paleta dostupnih. Od polovnih do novih. Pogotovo ako se uzme u obzir sw podrška te samim time i "trajnost" uređaja.
Baš gledim u ženin XR (poslovni) sa tim IPS ekrančićem i težak skoro dvesto grama i mislim si u pm svaka čast ko za to da te pare....fakat nema opravdanja....A da im je OS (IOS) jaka strana to je, pisan je samo za ajfon i stvarno je top. Moj ipad mini i danas radi ko urica. Čudo jedno.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 06:55   #5261
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Lako je napisati OS za 3 mobitela i 2 tableta (karikiram) za razliku od Androida sa tisuće mobitela i stotine tableta.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 07:53   #5262
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Čisti off ali, tko brani da druga strana radi isto? Svaki od proizvođača bi mogao izbaciti puno manje modela i dati bolju podršku za iste. Ne može se predbacivati drugima što imaju drugačiju politiku koju je lako moguće slijediti. Uopće ne ulazim u isplativost i marketinške analize i benefite zasićenja tržišta jer ne znam.
Mislim, koristim Android jer mi više odgovara bez obzira na mane, ali treba sagledati sve. Stvarno će ispasti u pravu iOS ekipa ovdje kad komentiraju na koji se način spominje iPhone . Čovjek pita za best buy iPhone savjet, kreće, srećom lagana, analiza precjenjenosti .
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 08:37   #5263
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Lako je napisati OS za 3 mobitela i 2 tableta (karikiram) za razliku od Androida sa tisuće mobitela i stotine tableta.

Pa nisu ovi iz googla pisali OS za tisuću mobitela i svima se prilagođavali, taj OS je napravljen po nekim standardima i proizvođači se prilagođavaju OS-u i modificiraju ga svojim potrebama, a ne obratno!
Tako da može biti i 100 milijuna modela s androidom.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 08:40   #5264
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Čisti off ali, tko brani da druga strana radi isto? Svaki od proizvođača bi mogao izbaciti puno manje modela i dati bolju podršku za iste. Ne može se predbacivati drugima što imaju drugačiju politiku koju je lako moguće slijediti. Uopće ne ulazim u isplativost i marketinške analize i benefite zasićenja tržišta jer ne znam.
Mislim, koristim Android jer mi više odgovara bez obzira na mane, ali treba sagledati sve. Stvarno će ispasti u pravu iOS ekipa ovdje kad komentiraju na koji se način spominje iPhone . Čovjek pita za best buy iPhone savjet, kreće, srećom lagana, analiza precjenjenosti .
Pitao je opcenito afaik.....a zakaj se ne bi komentirao real value? Ne seremo svi novce...
renc je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 09:40   #5265
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Ukratko: nije bilo pitanje već izjava, niti blizu odgovara na originalno pitanje, a davno je zaključeno da je potpuno besmisleno raspravljati o tuđem džepu i što će netko sa sadržajem istog. Ima svega, a samo jedan konkretan odgovor na postavljeno pitanje.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 09:45   #5266
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Pitao je opcenito afaik.....a zakaj se ne bi komentirao real value? Ne seremo svi novce...
Baš zato ne treba komentirati real value jer nekome iskrcati za mobitel 7000 kn ne predstavlja problem.

U ovu priču smo išli mnogo puta i mnogo puta se završila loše za neke.

Čoek je pitao što je pitao. Ako mu ne znate dati odgovor, nije sramota mu ne odgovoriti.

Gospon @Schetz je skroz u pravu i stoga bih molio da se držimo teme.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 11:04   #5267
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Sta je trenutno best buy ako se kupuje ajfon? Naravno njusklao, moze novi ili polovni u ok stanju?
6s još dobro drži glede nadogradnje.
Po meni 7 i ako želiš bežićni punjenje - 8.

Izbjegavaj modele sa malo memorije.
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 11:47   #5268
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Ukratko: nije bilo pitanje već izjava, niti blizu odgovara na originalno pitanje, a davno je zaključeno da je potpuno besmisleno raspravljati o tuđem džepu i što će netko sa sadržajem istog. Ima svega, a samo jedan konkretan odgovor na postavljeno pitanje.
ONda čemu ovaj forum ajmo svi kupit najskuplje i to je to.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 11:50   #5269
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Zato što je čovjek pitao koji ajfon je best buy a ne koji mobitel možda ajfon. A ako se spominje ajfon mislim da je jasno da lova nije ogromni problem
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 12:46   #5270
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
ONda čemu ovaj forum ajmo svi kupit najskuplje i to je to.
Netočno.

Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Zato što je čovjek pitao koji ajfon je best buy a ne koji mobitel možda ajfon. A ako se spominje ajfon mislim da je jasno da lova nije ogromni problem
Točno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 15:13   #5271
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Baš gledim u ženin XR (poslovni) sa tim IPS ekrančićem i težak skoro dvesto grama i mislim si u pm svaka čast ko za to da te pare....fakat nema opravdanja....A da im je OS (IOS) jaka strana to je, pisan je samo za ajfon i stvarno je top. Moj ipad mini i danas radi ko urica. Čudo jedno.
Sto ti ne valja sa XRom? Imam jedan u kuci pa da vidim sto sam krivo uradio
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 21:46   #5272
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Zato što je čovjek pitao koji ajfon je best buy a ne koji mobitel možda ajfon. A ako se spominje ajfon mislim da je jasno da lova nije ogromni problem
Nisam skužio da se spominjao ajfon. Vjerojatno nisamo mislili na isti upit.
Ajfone ti kupuje masovno ekipa koja ima kudikamo manja primanja od nekih od nas ovdje. Ide na milijon rata bilo preko operatera bilo preko dućkasa. Osim toga ima i povoljniji ajfon kao npr. SE, ima stariji ajfon itd.

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Sto ti ne valja sa XRom? Imam jedan u kuci pa da vidim sto sam krivo uradio
Ma ništa, dobar je mob ali pogledaj te specke i cijenu (IPS, reza, batka itd.). No neću dalje o tome, vidim da se opet zakuhava. Jedino appleu priznajem odličan IOS i to je to. Smiješno je samo što se ne može komentirat odnos cijene i dobivenog. To kod ajfona nije nikako povoljno. I još su kod nas cijene dodatno napuhane u nebo.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 08:06   #5273
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Ajfone ti kupuje masovno ekipa koja ima kudikamo manja primanja od nekih od nas ovdje. Ide na milijon rata bilo preko operatera bilo preko dućkasa. .
I opet, zašto to tebe brine što netko radi sa svojim novcima? To hoće li se netko odreć kajaznam čega samo da bi imao ajfon je problem tog čovjeka, ne tvoj i moj.

Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Smiješno je samo što se ne može komentirat odnos cijene i dobivenog. To kod ajfona nije nikako povoljno. I još su kod nas cijene dodatno napuhane u nebo.
Kak ti ne kužiš da je nekome taj odnos cijene i dobivenog nebitan? Kaj su svi od preko milijarde kupaca koji su kupili ajfon idioti? Shvati da dat nekom 10 k kn za mob nije problem. I ti se nisi mogao odlučit između top modela samsunga, huaweia i xiaomia. Isto tak i tebi netko može brojat kaj imaš uzimat flagship kad npr xiaomi note 7 može odradit sve kaj ti treba a za razliku novaca kupiš fotić i još ti ostane para. Netko će otić u dućan i kupit pršut na sniženju za 100 kn/kg a netko tirolsku za 28 kn. Nismo svi isti jebemu, nemamo iste mogućnosti, znanja, sposobnosti itd. Nekom je taj ajfon statusni simbol, i to je realnost kod nas. I ako si netko umjetno želi stvorit status, što to mene briga? Netko ima više novaca, netko manje i to je realnost. I meni je suludo dat 10 k kn za mob, no isto tako znam ljude koji su ga kupili za cash bez ikakvog razmišljanja i udara na njihov kućni budžet.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 11:44   #5274
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Koji mobitel kupiti? - 2. dio

Vezano za mobitele kao statusne simbole i slicne gluposti. Bio sam prosli tjedan u A1 i ispred mene neka zena s kcerkom 14, 15 godina. Hoce samo XS, S10 ili P30. Kad je to majci bilo preskupo trgovac je ponudio G8. Komentar je bio: “To je za sirotinju i klosare”. Na kraju je kupljen S10 naravno na 36 rata. Prodavac mi kasnije kaze da je malu htio pogoditi necim kad je pocela raditi scene. I da nazalost toga ima sve vise i vise.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11

Zadnje izmijenjeno od: akoj. 25.08.2019. u 11:50.
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 11:46   #5275
d^_^b
Premium
Moj komp
 
d^_^b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 471
Pozdrav, trebam mobitel. Neka mid-range, best buy varijanta, ne vise od 350 eura (ali sto jeftinije, to bolje). Ne zelim polovno. Vazan mi je dobar zvucnik (mijenjam vozila na poslu, cesto vozim nesto teretno sto pravi buku u pozadini i vazno mi je da mogu obaviti kakav takav tel razgovor preko zvucnika - handsfree uredjaji kao napr slusalice nisu opcija), dobra baterija, dual sim ako ikako moze. Ono sto nije presudno ali je pozeljno koliko moze u ovoj cjenovnoj kategoriji (ovim redosljedom): navigacija, kamera, dobro osvijetljen i veci display.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: d^_^b. 25.08.2019. u 12:11.
d^_^b je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 12:15   #5276
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor d^_^b Pregled postova
Pozdrav, trebam mobitel. Neka mid-range, best buy varijanta, ne vise od 350 eura (ali sto jeftinije, to bolje). Ne zelim polovno. Vazan mi je dobar zvucnik (mijenjam vozila na poslu, cesto vozim nesto teretno sto pravi buku u pozadini i vazno mi je da mogu obaviti kakav takav tel razgovor preko zvucnika - handsfree uredjaji kao napr slusalice nisu opcija), dobra baterija, dual sim ako ikako moze. Ono sto nije presudno ali je pozeljno koliko moze u ovoj cjenovnoj kategoriji (ovim redosljedom): navigacija, kamera, dobro osvijetljen i veci display.
Vidi si Samsung A70, velik amoled ekran, dobra baterija i kamera, dual sim...

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 25.08.2019. u 12:51.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 12:31   #5277
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
O bože dragi, čemu opet i stalno ovo.

Da, znamo da su klinci retardirani i da oće samo S10/P30/XS jer su im tako rekli njihovi pravi odgajatelji - plaćenici sa YTa.

Da, znamo da su generalno roditelji failali u odgoju te djece jer im nisu usadili nikakve osjećaje vrijednosti.

Da, znamo da sad roditelji pizde jer su failali ranije pa im je sad teško jer moraju uzeti mobitel na 48 rata da zlato nebi bilo podložno izrugivanju ili nedajbože neprihvćanju u društvu.

Da, znamo da mnogi ljudi u HR žive na kredit i da imaju krive prioritete - flagship uređaj, a Sloboda Čačak friđ kojeg je stari mazno u Oluji iz srpske kuće na Kordunu jer se nema 3 soma za friđ a i ko ga jebe jer se ne vidi na stolu u birtiji.

Jel možemo se maknuti od tih teških životnih priča i gledanja u tuđe đepove? Iskreno me boli kurac ako osoba ima mob za 10kkn a nema kaj za jest. Uopće me ne zanima. Svatko neka živi kako misli živjeti.

Stoga ako netko pita koji iPhone kupiti za koje novce ili koji je best buy, idući odgovor koji bude palamuđenje "to toliko ne vrijedi" ili "kupi si radije Šijajomija za te novce" će biti nagrađen. Nagradni find je bolji nego ikada.

Molim.

Sent from S7 Presidency Phone
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 13:33   #5278
Edin_FMB
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: BiH
Postovi: 74
Citiraj:
Autor d^_^b Pregled postova
Pozdrav, trebam mobitel. Neka mid-range, best buy varijanta, ne vise od 350 eura (ali sto jeftinije, to bolje). Ne zelim polovno. Vazan mi je dobar zvucnik (mijenjam vozila na poslu, cesto vozim nesto teretno sto pravi buku u pozadini i vazno mi je da mogu obaviti kakav takav tel razgovor preko zvucnika - handsfree uredjaji kao napr slusalice nisu opcija), dobra baterija, dual sim ako ikako moze. Ono sto nije presudno ali je pozeljno koliko moze u ovoj cjenovnoj kategoriji (ovim redosljedom): navigacija, kamera, dobro osvijetljen i veci display.
Mi 9T definitivno i ja sam ganjao do te neke cifre oko 300 eura mobitel i nakon dana istrazivanja, citanjabi gledanja definitivno najbolji mobitel za 300 eura
Edin_FMB je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 15:06   #5279
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Stoga ako netko pita koji iPhone kupiti za koje novce ili koji je best buy, idući odgovor koji bude palamuđenje "to toliko ne vrijedi" ili "kupi si radije Šijajomija za te novce" će biti nagrađen. Nagradni find je bolji nego ikada.

Sent from S7 Presidency Phone
Velim, ja sam se izgleda referirao za neki drugi upit a ne na taj za ajfon. A Nixis je dobro napisao, best buy i ajfon ne idu u istu rečenicu. Pitanje je bilo glupo. I sad vidim da nije pitao za koje novce nego je onako općenito pitao. Pa kako mu dati pametan odgovor na takvo pitanje? Best buy ajfon....I da je pitao recimo do 3 tkn opet bi tresko bilo dati neki suvisao odgovor.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 15:11   #5280
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nema glupih pitanja, samo glupih (i nepotrebnih) odgovora

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na