Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.07.2019., 12:48   #8941
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Vrijedi od 01. do 31. srpnja 2019.



Kanal je bio automatski određen, tj. prvi.
Mjerio sam sa više uređaja i jedino MBP je jednom povukao 80/14, ThinkPadi koji su prije išli 80-90/15 sad idu ovako kako sam napisao, a jedina promjena u hardveru koji se spaja na TC je dodavanje Kaona


Mogu prebaciti na 5 GHz i onda na svim uređajima imam 130-145/15, ali mi onda jedan tablet kojeg klinci uništavaju na dnevnoj razini nemre na net pa to nije opcija za sad.

a lan kabelom je uredno?

da li si mjerio s ugasenim kaonom? tocnije iskljucenim lan kabelom?

i ja nikad ne stavljam na automatski nego si pretrazim,

ajde probaj ako nisi iskljuci kaona ako mislis da je u njemu problem i mjeri brzinu.
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 13:18   #8942
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Evo, pogasio sam sve uređaje osim T440p, isključio sam i LAN iz routera, mjerio sam sa iste pozicije u stanu i ovo je sada (u oba slučaja je mjereno prema istom davatelju usluge):





... a ovako je bilo prije:





Što se tiče kanala, pretražio sam i ovaj prvi je jedan od dva najmanje zauzeta pa mi je bedasto to mijenjati. Ne, nekako dodjeljivanje IP adrese za autorizaciju Kaona ili nešto što su napravili utječe na router, ali što nemam pojma.


Za putem žice sam napisao da radi ok.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 13:47   #8943
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Hm... čudno ponašanje zaista. Si zvao sluzbu? da provjere koliko ti je modem up? jer ja imam kaona i isti modem, i wifi mi je ok.

Probaj zvati sluzbu da ti provjere postavke modema
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 14:20   #8944
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Ne sjećam se više, davno je bilo kad smo o tome pričali u prethodnom stanju / kombinaciji,
probaj prebaciti "ono" 20 > 40 Mhz, nekad pomogne (bandwith se digne) a nekad smeta nekom klijentu.
Ostani na 2.4 Ghz bandu, znamo da je TC na 5 Ghz nestabilan.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 16:47   #8945
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Hahahaaa... ma ovo je sad već blesavo do bola maloprije se net sasvim usporio pa sam izmjerio:

A1 (HR)


... nakon čega sam pokušao ponoviti mjerenje i dobio sam obavijest da nema veze na net.


Ok, isključim router iz struje i nakon toga imam:


T2 (SLO)


A1 (SLO)


T-Com (HR)


A1 (HR)


... e sad do kada
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 16:57   #8946
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Ajd, bude to dobro, trebao je jadničku ponovni start.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 16:59   #8947
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Ma ponovio sam ga barem pet puta ako ne i više,... jedino ako imam model koji se treba restartati srijedom
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 17:13   #8948
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Pa jesi se 'falio da imaš specijalni primjerak :_čista_srijeda_:
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 17:16   #8949
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
Dobio sam poruku da mi istjece promocija turbobrzi internet koju sam placao dodatno 10kn na 189 tv +internet. Te da ce sada krenuti naplata od 100kn. Ne mislim placati dodatnih 100kn za 100mbps. Nemam nikakav ugovor, koja mi je sada najbolja opcija?
DiTech je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 17:30   #8950
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Aj pročitaj kaj sam pisao zadnjih dvije tri stranice... ili ako ti se ne da čitati nakon što sam poslao zahtjev za raskid ugovora ponudili su 3d paket+prošireni tv+150/15 Mbps net za 212 kn mjesečno (do slanja zahtjeva za raskid isti paket je bio 290 kn).
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 17:31   #8951
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Sreća da si dobio obavjest, žmukleri šute i muzu 100 Kn samo za tu stavku ...
Sklopi novi ugovor sa sada std. ponudom tj. brzinom, mislim da je sad 50 ili 70, sasvim dovoljno ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 19:17   #8952
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Ova njhova TV sa svojom kvalitetom slike je za onu stvar, jer već 20 godina od pojave DCM nisu unaprijedili kvalitetu slike a niti ponudu. Za 3 EUR mjesečno imaš IPTV sa par tisuća kanala i još toliko VOD, a kvaliteta slike je HD ili FHD, a ima čak i 4 UHD kanala. Jednostavno pregazilo ih vrijeme. A od EXYU ima preko 400 kanala od toga filmskih i sportskih da se jednostavno ne isplati zezati s njihovom TV preko kabla. U VOD ima i filmova u 4K HDR rezoluciji sa DD 5.1 zvukom tako da sve što ti od njih treba je samo dobra internetska veza uz flat tarifu i uz to prođeš i jeftinije.


A od onoga što oni na kablu emitiraju, kada na nekim kanalima i ima nešto što bi čovjek pogledao onda zamrače sliku radi autorskih prava, tako da i od onoga što nude ne nude u stvari ništa, jer od tiih silnih kanala dobar dio podliježe pod autorska prava, tako da i kada ima nešto na njima onda to ne možeš gledati.


Zato ako imate smart TV instalirajte si IPTV aplikaciju i nabavite si IPTV listu i zaboravite na kablovsku TV jer je bolja kvaliteta slike a izbor je neograničen. Istina je da ponekad neki kanal na kratko ne radi, ali u principu imaš tu stvar na bar još 15 drugih kanala ako se radi o sportskom prijenosu. Ako nemate smart TV onda si kupite android TV box i stvar riješena.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 19:25   #8953
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Ova njhova TV sa svojom kvalitetom slike je za onu stvar, jer već 20 godina od pojave DCM nisu unaprijedili kvalitetu slike a niti ponudu. Za 3 EUR mjesečno imaš IPTV sa par tisuća kanala i još toliko VOD, a kvaliteta slike je HD ili FHD, a ima čak i 4 UHD kanala. Jednostavno pregazilo ih vrijeme. A od EXYU ima preko 400 kanala od toga filmskih i sportskih da se jednostavno ne isplati zezati s njihovom TV preko kabla. U VOD ima i filmova u 4K HDR rezoluciji sa DD 5.1 zvukom tako da sve što ti od njih treba je samo

Zato ako imate smart TV instalirajte si IPTV aplikaciju i nabavite si IPTV listu i zaboravite na kablovsku TV jer je bolja kvaliteta slike a izbor je neograničen. Istina je da ponekad neki kanal na kratko ne radi, ali u principu imaš tu stvar na bar još 15 drugih kanala ako se radi o sportskom prijenosu. Ako nemate smart TV onda si kupite android TV box i stvar riješena.
Slažem se sa tobom!
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 20:23   #8954
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Isto danas dobio obavijest o isteku turbo 120 promocije. Pa uključio turbo 150 jer nema ugovorne obveze. Ionako mi ugovor traje do kraja 9-og pa kreću pregovori.
Nemaju baš dobar sistem bilješki tko što nudi. Prva operaterka kaže ide bez obveze ali da nazovem kasnije. Druga kaže, mora se sve produžiti(obzirom na dobar ugovor pomislio, odlično). Ali da nazovem za 5 minuta. Trećoj je svega dosta (ni ne krivim je, čekanje je suludo, linije gore) , ta kaže da nema produljenja po tim uvjetima, ali može turbo 150 bez obveze. Lud zbunjenog.
Žao mi je jedino jer sam se skoro riješio muka oko produljenja, ali možda i bolje jer je ionako dostupna Iskon optika. Shall see.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 21:15   #8955
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Da se još malo vratim na Kaon vs kartica.

Osim jednostavnijeg i preglednijeg sučelja TV-a, ima i razlike u kvaliteti slike. Ne znam koliko se to dobro može vidjeti jer sam slikao mobitelom, ali avo:

Lijevo je Kaon - desno katrica



bertone je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 00:10   #8956
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Mislim da sam otkrio razlog odjednom loše brzine putem WiFi-a i ak ose kroz narednih par dana moje sumnje pokažu točnim posipam se pepelom i nije kriv BNet i Kaon.

Naime, taj dan kad su mi spojili Kaona, kerpala mi je baterija u mišu i kao nisam imao doma rezervne baterije na T440p sam putem BT spojio MX-a kojeg inače koristim uz MBP. Kako nisam odmah kupio baterije (jbg, tko bi se svega sjetio) selio sam MX-a sa TP na TP i spajao ga BT vezom.

Danas sam kupio napokon baterije (i onaj restart i pucanje veze je izgleda bila slučajnost) jer kad sam se vratio na starog miša brzina putem WiFi-a se vratila na normalu.

Sad sam dodatno ugasio BT u UEFI-u i nakon nekoliko ponovljenih mjerenja (odstupanja su zanemariva) ni jedno nije bilo ispod 90/14 Mbps.



PS. Sad neka mi netko objasni ako zna (jer ja ne znam), zašto i kako BT može tako jako ubiti prijenos putem WiFi-a?
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 00:41   #8957
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,001
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Da se još malo vratim na Kaon vs kartica.

Osim jednostavnijeg i preglednijeg sučelja TV-a, ima i razlike u kvaliteti slike. Ne znam koliko se to dobro može vidjeti jer sam slikao mobitelom, ali avo:

Lijevo je Kaon - desno katrica



Meni ovo više izgleda da nisu iste postavke slike. Svaki ulaz ima svoje postavke, pa probaj to podesiti.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 00:48   #8958
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Idi pospi se pepelom i to onim od velikoog roštilja
Poznato je da BT štrapa i dosta smeta u 2.4 Ghz WiFi, nisam sad siguro jeli ista ili bliska frekvencija rada.
Nije slučajno da je često BT i Wifi na istoj kartici.



Add-on: Iskustveno upozorenje za one šta oće svašta - nešto spajati bežično jer su žice tlaka

U vezi slike, jesi prebacio u Kaon - u da daje 1080p format slike ?
Pretpostavka da TV to može uredno prikazati / raditi sa tom rezom.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 00:55   #8959
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Meni ovo više izgleda da nisu iste postavke slike. Svaki ulaz ima svoje postavke, pa probaj to podesiti.
Mislio sam na to jer sam to već prošao sa spajanjem PS4 (kad su boje bile bljedunjave) no sad su postavke boja jednake po svim ulazima.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Idi pospi se pepelom i to onim od velikoog roštilja
Poznato je da BT štrapa i dosta smeta u 2.4 Ghz WiFi, nisam sad siguro jeli ista ili bliska frekvencija rada.
Nije slučajno da je često BT i Wifi na istoj kartici.



Add-on: Iskustveno upozorenje za one šta oće svašta - nešto spajati bežično jer su žice tlaka
Pa što odmah nisi reakao, a ne da se patim pet dana i proganjam ljude
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 01:15   #8960
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
A šta možeš, danas sam nekom napisao da je vidoviti Milan na moru ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 01:18   #8961
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A šta možeš, danas sam nekom napisao da je vidoviti Milan na moru ...
Znam kako ti je

EDIT: Inače za žicu se slažem s tobom i ne mogu prežaliti što se nisam sjetio ispod žbuke povući dodatni pvc bužir kad sam renovirao stan prije par godina, pa makar stajali prazni zauvijek.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 08:04   #8962
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Isto danas dobio obavijest o isteku turbo 120 promocije. Pa uključio turbo 150 jer nema ugovorne obveze. Ionako mi ugovor traje do kraja 9-og pa kreću pregovori.
Nemaju baš dobar sistem bilješki tko što nudi. Prva operaterka kaže ide bez obveze ali da nazovem kasnije. Druga kaže, mora se sve produžiti(obzirom na dobar ugovor pomislio, odlično). Ali da nazovem za 5 minuta. Trećoj je svega dosta (ni ne krivim je, čekanje je suludo, linije gore) , ta kaže da nema produljenja po tim uvjetima, ali može turbo 150 bez obveze. Lud zbunjenog.
Žao mi je jedino jer sam se skoro riješio muka oko produljenja, ali možda i bolje jer je ionako dostupna Iskon optika. Shall see.
Pridružujem se u ekipu koja je jučer dobila obavjest o isteku turbo 120 promocije

Jel ima koji način isključiti to preko njihovih korisničkih stranica? Tražim, ali ništa ne nalazim. Zivkanje bih zaobišao.

Također moram ih pohvaliti jer su me prije mjesec dana zvali i upozorili da mi ističe ugovor te kad istekne ugovor da će mi cijena usluge biti veća. Ja već zauzeo obrambeni stav "neš ti meni ništa prodat, pusti me na miru", ali žena kaže da mi ne pokušava ništa prodat nego da je to samo obavijest i da otiđem na neko A1 prodajno mjesto i produžim ugovor, pa će mi cijena usluge i dalje ostati ista
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 10:49   #8963
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Zato ako imate smart TV instalirajte si IPTV aplikaciju i nabavite si IPTV listu i zaboravite na kablovsku TV jer je bolja kvaliteta slike a izbor je neograničen. Istina je da ponekad neki kanal na kratko ne radi, ali u principu imaš tu stvar na bar još 15 drugih kanala ako se radi o sportskom prijenosu. Ako nemate smart TV onda si kupite android TV box i stvar riješena.
Sve OK, ali ovo bas i nije prihvatljivo sirokim masama (ipak moras imati neko znanje i kuziti stvari), puno je jednostavnije stisnuti gumb na daljinskom od TV-a ili STB-a i prebacivati TV programe.
Oni koji su na B.net (A1) koaksijalcu nemaju takvih problema sa TV slikom (a takvih je vecina pretplatnika kod A1) u odnosu na optiku i IPTV.



Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Znam kako ti je

EDIT: Inače za žicu se slažem s tobom i ne mogu prežaliti što se nisam sjetio ispod žbuke povući dodatni pvc bužir kad sam renovirao stan prije par godina, pa makar stajali prazni zauvijek.
Susjed a zasto se toliko panicno bojis zica koje bi isle po podu npr. uz rub zida (kaj imas kucnog ljubimca koji voli glodati izolaciju na kabelima ili...) a u krajnjem slucaju mozes ih provesti-sakriti ispod rubnih letvica izmedju parketa-laminata i zida, jedini dio kabela koji se u tom slucaju vidi je onaj dio od rubne letvice vertikalno do TV-a, STB-a ili routera, a ako je iza regala - ormarica ni to se nebi vidlo.


Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Da se još malo vratim na Kaon vs kartica.

Osim jednostavnijeg i preglednijeg sučelja TV-a, ima i razlike u kvaliteti slike. Ne znam koliko se to dobro može vidjeti jer sam slikao mobitelom, ali avo:

Lijevo je Kaon - desno katrica




Davno prije par godina kad sam imao STB Albis 9300 (kojeg sad ima postovani Stipest) meni je slika bila bolja preko tog STB-a nego sto mi je sad preko B.net kartice utaknute direktno u TV, taj Albis 9300 je puno bolji uredjaj od sadasnjeg STB-a Kaon VM1200

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 25.07.2019. u 11:22.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 13:04   #8964
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,001
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Davno prije par godina kad sam imao STB Albis 9300 (kojeg sad ima postovani Stipest) meni je slika bila bolja preko tog STB-a nego sto mi je sad preko B.net kartice utaknute direktno u TV, taj Albis 9300 je puno bolji uredjaj od sadasnjeg STB-a Kaon VM1200

Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 13:26   #8965
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Susjed a zasto se toliko panicno bojis zica koje bi isle po podu npr. uz rub zida (kaj imas kucnog ljubimca koji voli glodati izolaciju na kabelima ili...) a u krajnjem slucaju mozes ih provesti-sakriti ispod rubnih letvica izmedju parketa-laminata i zida, jedini dio kabela koji se u tom slucaju vidi je onaj dio od rubne letvice vertikalno do TV-a, STB-a ili routera, a ako je iza regala - ormarica ni to se nebi vidlo.
Nemam doma glodavce (osim klinaca ), samo ne volim vidjeti žice jer još imam traume od prije 15-ak godina kad su mi DCM-ovi tehničari razvukli koaksijalce po stanu i onda ih u jednom kutu stropa pospajali spliterima,.. e pa taj kut sobe je izgledao kao nekadašnja HPT-ova "bandera"

A ništa, iako sam problem neta riješio, mislim da ću i dogledno vrijeme maknuti ukrasne lajsne kaj idu uz pod i postaviti PVC ili Alu kanalice (nešto ovakvo), a onda od kanalice do iza TV-a mi ne gine kopanje zida i stavljanje podžbuknog bužira.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 15:22   #8966
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Nemam doma glodavce (osim klinaca ), samo ne volim vidjeti žice jer još imam traume od prije 15-ak godina kad su mi DCM-ovi tehničari razvukli koaksijalce po stanu i onda ih u jednom kutu stropa pospajali spliterima,.. e pa taj kut sobe je izgledao kao nekadašnja HPT-ova "bandera"

A ništa, iako sam problem neta riješio, mislim da ću i dogledno vrijeme maknuti ukrasne lajsne kaj idu uz pod i postaviti PVC ili Alu kanalice (nešto ovakvo), a onda od kanalice do iza TV-a mi ne gine kopanje zida i stavljanje podžbuknog bužira.

Znači našao si problem?
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 15:38   #8967
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Znači našao si problem?
A što reći ... ovo me podsjetilo kad sam davnih dana čistio komp i nakon što sam "sve" složio natrag upalim komp a ono temperatura CPU-a veća nego prije čišćenja, i gledam ja tako par minuta, razmišljam... i onda skužim da CPU hladnjak stoji na stolu pored kućišta

On topic, nikad mi ne bi palo na pamet da BT miš može tako ukakti WiFi,.. ali ako ništa drugo vratilo me malo u mladost i rješavanje problema kojih nema
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 15:51   #8968
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Iskreno nebih ni ja na prvu reko da je glavni krivac BT. Pa nije bila mala razlika, vec je razlika bila u nekih 70ak mbita...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 16:28   #8969
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Nemam doma glodavce (osim klinaca ), samo ne volim vidjeti žice jer još imam traume od prije 15-ak godina kad su mi DCM-ovi tehničari razvukli koaksijalce po stanu i onda ih u jednom kutu stropa pospajali spliterima,.. e pa taj kut sobe je izgledao kao nekadašnja HPT-ova "bandera"

A ništa, iako sam problem neta riješio, mislim da ću i dogledno vrijeme maknuti ukrasne lajsne kaj idu uz pod i postaviti PVC ili Alu kanalice (nešto ovakvo), a onda od kanalice do iza TV-a mi ne gine kopanje zida i stavljanje podžbuknog bužira.



Što se tiče žica evo ovako je radio instalater od Amisa lijepo čisto i uredno:








Plastična kanalica na spoju zida i plafona i vertikalno u kutu zida.



A ovo je izvedba mojeg električara kod renovacije:






kabel je umetnut u zid i izlazi u drugoj sobi iz zida.


Dakle može i u zidu ali i izvan zida i izgleda dobro i ne bode oči i nikome ne smeta.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 17:07   #8970
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
i powerline adapteri mogu dosta surati stvar
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na