Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.05.2013., 15:42   #1321
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Kupim PS3, poigram se 6 dana i vratim ga u original ambalaži i vrate mi lovu. Nije ni njima lako.
koliko znam dobivas manje nego si platio cc 20% jer dobavljaci uzimaju toliko kada ima nesto vracas otvoreno i koristeno ;=)

point je da portio ni to ne dozvoljava
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 15:53   #1322
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
E jebaj ga onda se sve svodi na ono staro ''se bum vas tužil''
Drito to

Poanta je da se sranja prijavljuju, tj. da se prijave gomilaju, onda ima osnove da se nešto ozbiljnije napravi.
Dobro AlfaR govori, hebeš 12kn i malo truda, treba slati prijave i
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2013., 15:57   #1323
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Ali nekako sumnjam da će baš time zajebavat osoba koja je dala 130 kuna za LG pržilicu.


A s druge strane da mi je vidit Protis kako zaprima ovako nešto na reklamaciju, živo me zanima gdje bi je strpali.
http://www.protis.hr/products/detail...b2bkwqle/68430
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 15:59   #1324
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Stvarno ne znam šta su neki zapeli za to da se vrati tamo di je kupljeno, stoput mi brže, jednostavnije i logičnije slati u servis.
Pošaljem u ovlašteni servis i gotovo, ja plaćam tamo, a oni nazad, napravljeno 10-ak puta.

Ne vidim NI JEDNU prednost u tome da se nosi direkt u trgovinu, jedino što ne moraš platiti poštarinu, ali ko tako razmišlja taj sigurno ni ne kupuje preko interneta jer svaki webshop naplaćuje - poštarinu.

Ili kupuješ osobno u poslovnici i tamo osobno nosiš reklamirat ili kupuješ na webshopu i šalješ poštom na reklamaciju, a onda je svejedno di ćeš poslat, logika.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 16:04   #1325
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307




3. Jamstvo za ispravnost prodane stvari (garancija)

Odgovornost prodavatelja i proizvođača

Članak 423.

(1) Kad je prodavatelj predao kupcu jamstveni (garancijski) list kojim proizvođač jamči ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati kako od prodavatelja tako i od proizvođača da stvar popravi u razumnom roku ili ako to ne učini da mu umjesto nje preda stvar koja je ispravna.


(2) Ova pravila ne isključuju primjenu pravila o odgovornosti prodavatelja za nedostatke stvari.

(3) U jamstvu moraju biti navedena prava iz jamstva koja pripadaju kupcu, te jasno navedeno da jamstvo ne utječe na ostala prava koja pripadaju kupcu po drugim pravnim osnovama.

(4) Jamstvo mora sadržavati pojedinosti koje su potrebne kupcu za ostvarivanje njegovih prava, a posebno trajanje jamstva i teritorijalno područje važenja, te ime, odnosno naziv i adresu osobe koja je izdala jamstvo.

(5) Neispunjenje obveza iz stavka 3. i 4. ovoga članka ne utječe na valjanost jamstva.

Traženje popravka ili zamjene

Članak 424.

(1) Kupac može zbog neispravnosti stvari zahtijevati od prodavatelja, odnosno od proizvođača popravak ili zamjenu stvari u tijeku jamstvenog roka, bez obzira na to kad se nedostatak pojavio.


(2) On ima pravo na naknadu štete koju je pretrpio zbog toga što je bio lišen uporabe stvari od trenutka traženja popravka ili zamjene do njihova izvršenja.

Produljenje jamstvenog roka

Članak 425.

(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.

(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.

Raskid ugovora i sniženje cijene

Članak 426.

Ako prodavatelj ne izvrši u razumnom roku popravak ili zamjenu stvari, kupac ima pravo na raskid ugovora ili sniženje cijene, a u svakom slučaju i pravo na popravljanje štete.

Troškovi i rizik

Članak 427.

(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.

(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.


Odgovornost više proizvođača


Članak 428.

Kad je u izradi stvari sudjelovalo više samostalnih proizvo*đa*ča pojedinih dijelova stvari ili izvođača pojedinih radova, njihova odgovornost prema proizvođaču stvari za njezinu neispravnost, koja potječe od tih dijelova ili od tih radova, prestaje kad prestane odgovornost proizvođača stvari prema kupcu.

Rok za ostvarivanje prava

Članak 429.

Prava kupca prema proizvođaču po osnovi jamstvenog lista gase se nakon isteka jedne godine računajući od dana kad je od njega zatražio popravak ili zamjenu stvari.



ZZP



Obveza trgovca

Članak 5.


(1) Trgovac je dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ovoga Zakona i propisima obveznog prava.
(2) Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu.
(3) Trgovac je u slučaju nedostatka kod obavljene usluge dužan, na zahtjev potrošača, vratiti iznos plaćen za tu uslugu, sniziti cijenu usluge ili otkloniti nedostatak obavljene usluge.
(4) Potrošač može u slučaju iz stavka 2. i 3. ovoga članka zahtijevati povrat plaćenog iznosa samo ako je prethodno dao trgovcu primjereni rok za ispunjenje ugovora.
(5) Nedostatak na proizvodu, odnosno obavljenoj usluzi, kada je to nužno, dokazuje se vještačenjem u za to ovlaštenim ustanovama ili uz pomoć ovlaštenog sudskog vještaka, a troškove vještačenja snosi potrošač ili trgovac, ovisno o rezultatu vještačenja.
(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.


-->
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Ne vidim NI JEDNU prednost u tome da se nosi direkt u trgovinu
Možda ovo u nastavku?


Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
ZOO




3. Jamstvo za ispravnost prodane stvari (garancija)

Odgovornost prodavatelja i proizvođača

Članak 423.

(1) Kad je prodavatelj predao kupcu jamstveni (garancijski) list kojim proizvođač jamči ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati kako od prodavatelja tako i od proizvođača da stvar popravi u razumnom roku ili ako to ne učini da mu umjesto nje preda stvar koja je ispravna.


(2) Ova pravila ne isključuju primjenu pravila o odgovornosti prodavatelja za nedostatke stvari.

(3) U jamstvu moraju biti navedena prava iz jamstva koja pripadaju kupcu, te jasno navedeno da jamstvo ne utječe na ostala prava koja pripadaju kupcu po drugim pravnim osnovama.

(4) Jamstvo mora sadržavati pojedinosti koje su potrebne kupcu za ostvarivanje njegovih prava, a posebno trajanje jamstva i teritorijalno područje važenja, te ime, odnosno naziv i adresu osobe koja je izdala jamstvo.

(5) Neispunjenje obveza iz stavka 3. i 4. ovoga članka ne utječe na valjanost jamstva.

Traženje popravka ili zamjene

Članak 424.

(1) Kupac može zbog neispravnosti stvari zahtijevati od prodavatelja, odnosno od proizvođača popravak ili zamjenu stvari u tijeku jamstvenog roka, bez obzira na to kad se nedostatak pojavio.


(2) On ima pravo na naknadu štete koju je pretrpio zbog toga što je bio lišen uporabe stvari od trenutka traženja popravka ili zamjene do njihova izvršenja.

Produljenje jamstvenog roka

Članak 425.

(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.

(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.

Raskid ugovora i sniženje cijene

Članak 426.

Ako prodavatelj ne izvrši u razumnom roku popravak ili zamjenu stvari, kupac ima pravo na raskid ugovora ili sniženje cijene, a u svakom slučaju i pravo na popravljanje štete.

Troškovi i rizik

Članak 427.

(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.

(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.


Odgovornost više proizvođača


Članak 428.

Kad je u izradi stvari sudjelovalo više samostalnih proizvo*đa*ča pojedinih dijelova stvari ili izvođača pojedinih radova, njihova odgovornost prema proizvođaču stvari za njezinu neispravnost, koja potječe od tih dijelova ili od tih radova, prestaje kad prestane odgovornost proizvođača stvari prema kupcu.

Rok za ostvarivanje prava

Članak 429.

Prava kupca prema proizvođaču po osnovi jamstvenog lista gase se nakon isteka jedne godine računajući od dana kad je od njega zatražio popravak ili zamjenu stvari.



ZZP



Obveza trgovca

Članak 5.


(1) Trgovac je dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ovoga Zakona i propisima obveznog prava.
(2) Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu.
(3) Trgovac je u slučaju nedostatka kod obavljene usluge dužan, na zahtjev potrošača, vratiti iznos plaćen za tu uslugu, sniziti cijenu usluge ili otkloniti nedostatak obavljene usluge.
(4) Potrošač može u slučaju iz stavka 2. i 3. ovoga članka zahtijevati povrat plaćenog iznosa samo ako je prethodno dao trgovcu primjereni rok za ispunjenje ugovora.
(5) Nedostatak na proizvodu, odnosno obavljenoj usluzi, kada je to nužno, dokazuje se vještačenjem u za to ovlaštenim ustanovama ili uz pomoć ovlaštenog sudskog vještaka, a troškove vještačenja snosi potrošač ili trgovac, ovisno o rezultatu vještačenja.
(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.


Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 16:07   #1326
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Prednost ako si u zg, je da te ništa doslovce ne košta ako nosis tamo di si kupio...

A ako nisi iz zg svejedno ti je ako je trgovina poštena i vratiti ce o svojem trošku nazad ako nije losije ti se pise jer placas u oba smijera dok to ne radis ako saljes uvozniku
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 16:20   #1327
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Prednost ako si u zg, je da te ništa doslovce ne košta ako nosis tamo di si kupio...
Istina, a tom logikom možemo zaključiti da ako si iz Zagreba sigurno nećeš kupovati preko interneta nego ćeš se prošetati do neke od bezbroj trgovina.

A ako nisi iz ZG-a i ako si već odlučio kupovati iz webshopova i plaćati poštarine, onda si svjestan toga da ćeš poštom i slati na reklamaciju, a sasvim je nebitno onda što portio nema svoju trgovinu jer svejedno šalješ pa te briga di ćeš.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 17:14   #1328
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Stvarno ne znam šta su neki zapeli za to da se vrati tamo di je kupljeno, stoput mi brže, jednostavnije i logičnije slati u servis.
Problem je što ne moraš znati tko je i za što servis (npr., kome šalješ za Dell?), a zakonski je odgovoran prodavatelj (ili proizvođač te njegov vlašteni predstavnik, što je poprilično kompleksna priča).
Stoga je prvi korak prodavač, a tek nakon ovlašteni servis (i to samo na osobnom odabiru). Isto tako, ovlašteni servis ne mora snositi troškove dostave, prodavač mora.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 17:22   #1329
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Servis za Dell je naznačen na jamstvenom listu, baš kao i za svaki kupljeni proizvod.
Sve je to ok ako si ti osobno kupio u poslovnici, logično da ćeš tamo i odnijeti.
Ali ako si kupio u webshopu onda šalji u servis, to je meni logično, bez obzira što zakon kaže da trgovac mora preuzeti reklamaciju.
Tu se postavlja pitanje, što nisi odšetao u recimo Portio i kupio artikl? - Zato što ne možeš.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 17:28   #1330
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Servis za Dell je naznačen na jamstvenom listu, baš kao i za svaki kupljeni proizvod.
Ovisi o tome koje si jamstvo dobio. Ne moraš uvijek dobiti originalno jamstvo (u nekim slučajevima se ni ne šalje između distributera i trgovca). Da li sa složencima dobiješ jamstvo svih dijelova?

Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Sve je to ok ako si ti osobno kupio u poslovnici, logično da ćeš tamo i odnijeti.
Ali ako si kupio u webshopu onda šalji u servis, to je meni logično, bez obzira što zakon kaže da trgovac mora preuzeti reklamaciju.
Tu se postavlja pitanje, što nisi odšetao u recimo Portio i kupio artikl? - Zato što ne možeš.
Problem je što ti servis neće samo tako snositi troškove, kao što ni mnogi servisi ne rade s fizičkim osobama.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2013., 17:38   #1331
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Imao sam iskustva sa 3 servisa, MR, Zel-Cos i EZY, svi imaju ovu politiku koja piše na EZY stranicama:

Citiraj:
Robu na servis šaljete o svojem trošku, a EZY Infotech snosi trošak slanja ispravne robe prema vama.
http://www.ezy.hr/rma.aspx

Da ne pričam da neki imaju (MR servis) i pickup and return jamstvo, dođu ti doma po proizvod, odvezu ga i vrate ti ga, i ko bi lud onda nosio u trgovinu?

I ne brini za jamstva i jel rade s fizičkim osobama, na to misli webshop koji ti prodaje artikl, oni će se pobrinuti da ti omoguće servis.
Ako stvarno ne bude tako, e onda se kontaktira DI.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 17:40   #1332
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Imao sam iskustva sa 3 servisa, MR, Zel-Cos i EZY, svi imaju ovu politiku koja piše na EZY stranicama:

http://www.ezy.hr/rma.aspx

I ne brini za jamstva i jel rade s fizičkim osobama, na to misli webshop koji ti prodaje artikl, oni će se pobrinuti da ti omoguće servis.
Ako stvarno ne bude tako, e onda se kontaktira DI.
Zakonski ti servisi mogu naplatiti sve. Trgovac ne smije ništa niti može od tebe tražiti da direktno šalješ u servis. Zato je jednostavnije u servis.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 18:05   #1333
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Drito to

Poanta je da se sranja prijavljuju, tj. da se prijave gomilaju, onda ima osnove da se nešto ozbiljnije napravi.
Dobro AlfaR govori, hebeš 12kn i malo truda, treba slati prijave i
i onda kad vam spice jace cijene, opet cete kukati. tipicno domace razmisljanje )))

Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
ja plaćam tamo, a oni nazad,
hebena amencina

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 08.05.2013. u 21:54. Razlog: koristiti edit!
  Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 18:13   #1334
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
i onda kad vam spice jace cijene, opet cete kukati. tipicno domace razmisljanje )))
To je njihova obaveza i dio posla, ako je ne znaju i nisu bili svjesni iste, odnosno ako ne znaju kalkulirati s tim - bolje neka čuvaju ovce.
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
hebena amencina
????
Nema tu nikakvog "amena". Moraju pokriti sve.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 18:42   #1335
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ja više volim trgovcu vraćati. Kad nema istog proizvoda volim moći sam odabrati model, a ne da mi šalju onaj koji im nitko ne želi kupiti. Ili dogovorit drugi proizvod. Ako nemaju identični sve je stvar dogovora u kojemu svaka strana može predložiti i ne mora prihvatiti prijedlog. U razumnim granicama, naravno.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 19:00   #1336
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
i onda kad vam spice jace cijene, opet cete kukati. tipicno domace razmisljanje )))
Ko ce ti "spicit" jace cijene zbog kukanja ? Znaci mi kao kupci bi trebali "jest govna" kako prodavaci nebi digli cijene ? o cem ti pricas ?

Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Ne vidim NI JEDNU prednost u tome da se nosi direkt u trgovinu
To sto portio nema svoj servis , stoli me boljko, ako si prodao, duzan si snosit troskove. A to sto smo mi kao potrosaci dozvolilo zayebanciju oko slanja u servis smo sami krivi, kad im se "spici" par prijava, bit ce portiova trgovina velika ko maxi konzum
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 08.05.2013. u 21:31.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 19:04   #1337
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Ja više volim trgovcu vraćati. Kad nema istog proizvoda volim moći sam odabrati model, a ne da mi šalju onaj koji im nitko ne želi kupiti. Ili dogovorit drugi proizvod. Ako nemaju identični sve je stvar dogovora u kojemu svaka strana može predložiti i ne mora prihvatiti prijedlog. U razumnim granicama, naravno.
Nije ni to uvijek slučaj, primjer Asus, svaki trgovac šalje MSANu i oni odrede i šalju nazad zamjenski proizvod
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 19:15   #1338
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Što ti odbiješ jer te ne zanima što je servis poslao njima. :-)
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 19:17   #1339
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
dobar dan, gdje saljem robu, hvala...uplatim 50 kn za postarinu i u dogovoru sa servisom dobijem, novo, bolje, isto blabla

jebo 50kn i 100 postova o istima...
  Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 19:20   #1340
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
To sto portio nema svoj servis , stoli me boljko, ako si prodao, duzan si snosit troskove. A to sto smo mi kao potrosaci dozvolilo zayebanciju oko slanja u servis smo sami krivi
A kojih ti problema imaš sa razumijevanjem napisanog? Briga mene gdje ćeš TI nositi, ja govorim iz svog iskustva i svoje percepcije šta je meni bolje, a meni je jednostavnije nositi/slati u servis, brže bude gotovo, ne prolazi 15 ruku i imam RMA broj gdje stalno pratim stanje u servisu, a da ne pričam o pickup&return kad mi je MR pokupio laptop doma i kasnije dovezao drugi. I to nije nešto šta sam ja DOPUSTIO trgovini, to je moj IZBOR, jel ti ulazi to u glavu?

Citiraj:
kad im se "spici" par prijava, bit ce portiova trgovina velika ko maxi konzum
Daj više kreni s tim prijavama, čemu konstante prijetnje, treba ovo, treba ono, a nitko ništa ne poduzima?

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 08.05.2013. u 21:32.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 19:42   #1341
LARN81
ghotic warrior
Moj komp
 
LARN81's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 398
Ja sam dosta kod njih kupovao i prilicno sam zadovoljan, moze se uvijek cijeplidacit ono ali stava sam kakvom energijom dojdes to i dobijes natrag, uglavnom meni osobno jedan od boljih HR shopova (btw ne nisam sponzoriran ili placen)
__________________
LARN81 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 19:53   #1342
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ne brini se, ima dopisa i prijava. Većinom pozitivno riješenih samo dopisom. Mnogi su me kontaktirali za savjet putem pm-a. Od reklamacija do povrata unutar 7 dana...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 20:04   #1343
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor LARN81 Pregled postova
Ja sam dosta kod njih kupovao i prilicno sam zadovoljan, moze se uvijek cijeplidacit ono ali stava sam kakvom energijom dojdes to i dobijes natrag, uglavnom meni osobno jedan od boljih HR shopova (btw ne nisam sponzoriran ili placen)
Ma to stoji, "lijepa riječ..."
Ali ovdje nije riječ o tome, već o zakonskim obvezama i propisima te (ne)pridržavanju istih, to nema veze sa dojmom/karmom/aurom...ne želim ovisiti o tome "jesam li nekome sjeo na prvu, ili nisam", to ne plaćam, plaćam robu i postotak nečije plaće svojom plaćom.
Ja sam svoju zaradio- isto tražim od druge strane, sentiment me ne dira 5%.
  Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 20:05   #1344
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Ne brini se, ima dopisa i prijava. Većinom pozitivno riješenih samo dopisom. Mnogi su me kontaktirali za savjet putem pm-a. Od reklamacija do povrata unutar 7 dana...
onda vise tamo ne narucujes, ili narucujes ali pod imenom clana familije, susjeda, frenda
  Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 21:03   #1345
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
A kojih ti problema imaš sa razumijevanjem napisanog?Briga mene gdje ćeš TI nositi, ja govorim iz svog iskustva i svoje percepcije šta je meni bolje, a meni je jednostavnije nositi/slati u servis, brže bude gotovo, ne prolazi 15 ruku i imam RMA broj gdje stalno pratim stanje u servisu, a da ne pričam o pickup&return kad mi je MR pokupio laptop doma i kasnije dovezao drugi. I to nije nešto šta sam ja DOPUSTIO trgovini, to je moj IZBOR, jel ti ulazi to u glavu? Daj više kreni s tim prijavama, čemu konstante prijetnje, treba ovo, treba ono, a nitko ništa ne poduzima?
Za tvoju informaciju, ja sam par prijava vec napravio i SVE dakle rijecima i velikim slovima SVE su uzete u obzir i sprovedene pa cak i kad je vemil u os jos radio i gospon se isao kurcit i vratit mi plocicu u najlon vrecici a dobio je nareklamaciji plocu s full bundle, tako da mi nemoj o prijavama. To sto je MR pokupio lap i vratio ga , je jedna lijepa gesta koju nisu duzni uciniti tebi kao servis, problem je u ovima koji su duzni a ne zele e takvima treba stat u kraj.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 08.05.2013. u 21:33.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 21:33   #1346
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Smanjite tenzije, i bez vrijeđanja.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 21:41   #1347
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Glede ADM.a onak ok su mi za neke stvari u stilu - trebam to i to imate li to i dođem po to. Iskustva sa servisom njihovim još nisam imao (da pokucam o drvo) jedino što su mi malo bezobrazni, a zaista sam lijepo pitao. Naime radilo se o memoriji za laptop i sad nisam bio siher hoće li mi odgovarat pa sam pitao jel imaju mogućnost povrata / zamijene - ne. Dobro jel postoji mogućnost da oni u servisu ugrade memoriju čisto da vidim jel radi pa onda odlučim - ne ili možda da ali se naplaćuje.... i još mi prodavač bezobrazno skomentira da bih ja trebao znati hoće li mi to radit. Onak ok da kužim dio trebao bih znat ali što ako mi ispadne da eto baš laptop ne voli tu memoriju?

Al dobro riskirao sam i uzeo memoriju posve normalno radi.


Drugi slučaj je bio kad sam kupovao grafičku za HTPC - istražim tržište odaberem grafičku i nazovem - vele mi imaju u trgovini. Ok dođem bljedo me gledaju u trgovini ne tog modela nemamo - grrr ali ajd uzeo sam onda drugu malo jaču koja je također bila opcija. Razlika je što ova ima aktivno hlađenje moj odabir je bila pasivna al ajd ne čuje se vent itd.


Uglavnom ima puno uljudnijih prodavača kod konkurencije.


p.s. Iako sam 60 Km od Zg.a i dalje volim otić u trgovinu po nešto makar to platio i par Kn više nego u web shopu isto tak je sa povratima.

Ove priče šalji vamo, šalji tamo pa poštarine pa ovo ono .... da sam prisiljen na to onda da - ovako još ne .

Zadnje izmijenjeno od: Forace. 08.05.2013. u 21:43. Razlog: Uklonjen komentar na obrisani post :D
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 22:50   #1348
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
p.s. Iako sam 60 Km od Zg.a i dalje volim otić u trgovinu po nešto makar to platio i par Kn više nego u web shopu isto tak je sa povratima.
Slazem se s tebon, i ja preferiram otici po nesto u trgovinu ali stvar je u tome sto sam ja u Sinju pa mi webshop ostaje jedini izbor.

Ali nemas brige oko povrata kad kupujes na daljinu, ako nisi zadovoljan mozes vratiti u robu u roku od 7 dana i dobit ces povrat novca. Tako kaze zakon.

* Ako grijesim neka me netko iskusniji ispravi.


Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Ove priče šalji vamo, šalji tamo pa poštarine pa ovo ono .... da sam prisiljen na to onda da - ovako još ne .

Ni tu nema nista sporno, ako se pokvari saljes saljes o svom trosku ( Izuzet nekih ovlastenih servisa, npr. Zel-cos je ovlasteni servis za Lenovo laptope, kad sam slao rekli su mi da iskljucivo posaljem Overseasom jer s njima imaju ugovor i ne trebam nista platit. Dakle u oba smjera me izaslo 0kn ), oni popravljenu ili novu robu salju tebi o svom trosku. To sta ADM radi ( vraca kupcima robu na njihov racun ) nije po zakonu.

Ja sam se totalno razocarao s njima i nikad vise necu kupit nesto kod njih, radije cu iskesirat koju kn vise gdje me cijene i ljubazni su bilo da je rijec o kupovini ili reklamaciji.

__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 22:55   #1349
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova

Ali nemas brige oko povrata kad kupujes na daljinu, ako nisi zadovoljan mozes vratiti u robu u roku od 7 dana i dobit ces povrat novca. Tako kaze zakon. :
Nabitniji dio je - poslati pismeno. Tako zakon nalaže. Pravi trgovci će vam odmah to odobriti i uputiti vas u proceduru. Muljatori će vam se kunuti u sve živo da to ne može i da vam neće odobriti. Dok god ne dobiju pismeno na papiru. Onda vam vrate lovu bez pardona.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 10:07   #1350
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Nanjušio sam ADM odavno, da ce krenuti stopama vemila...Prije nekih desetak stranica je krenulo sa diskovima kad ljudima nisu priznavali garancije.....

Tako da super samo neka tako nastave....onda ce biti kriva vlada, sabor, kriza, europska unija (naravno)....

P.S molim da sve one koji bi sad napisali post tipa "ja sam tamo kupio podlogu za miš i rekli su mi dobar dan kad sam ušao, jako sam zadovoljan i dalje cu kupovati tamo" da nas poštede...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na