Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.11.2011., 20:25   #421
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
All the native Linux games http://www.penguspy.com/
for everything else there is the wine project
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2011., 09:20   #422
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor avukovic Pregled postova
Pozdrav ljudi..
Kupujem sutra-prekosutra ovo i taj lap cu koristit samo za surfanje, gledanje filmova i ponekad neka igrica ali vrlo rijetko pa sam se htio prebaciti na Linux cisto turisticki da malo vidim i drugi OS pa ako bude dobro i ostao bih...

moze li mi netko reci sto cu dobit s linuxom u smislu brzine, jednostavnosti itd. u odnosu na win 7 koji sam dosad koristio...

hvalaa!
U smislu brzine dobit ces to da i nakon 200 instaliranih programa tvoj OS i dalje leti kao i prvog dana kada si ga frisko instalirao.

Sto se tice jednostavnosti ima hrpa stvari kod kojih kad ih isprobas utvrdis "Jbt, ovo je netko stvarno radio sa mozgom. Toliko je jednostavnije nego na win."

Od tih pametnih stvari/featurea meni jedna od najdrazih je da pohranis u jedan txt file popis svih instaliranih programa/softwarea i u slucaju reinstalacije preko njega vratis sve sa samo jednom naredbom, bez muke od ponovnog instaliranja svega i svacega.

Takodjer, mozes napravit upgrade na noviju verziju os-a sa svim programima, samo si ostavis /home da bude sam na nekoj particiji, itd.

Uglavnom, ima hrpa stvari sa kojom ces bit zadovoljan.

Ali, da nebi bilo sve tako sjajno, neke stvari koje bi na win rijesio u jednom kliku ovdje ces morat rijesit u terminalu npr. ili na malo kompliciraniji nacin.

Sve u svemu, meni osobno je linux (bilo koji) puno bolji os od win.

EDIT: Preporuka je da pocnes sa Ubuntu-om, daleko je najjednostavniji za pocetnike.
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2012., 12:37   #423
unana
Registered User
 
unana's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: međimurje
Postovi: 8
bok.ja trebam pomoć s bedastim meegoo softverom ili programom ili je već je. da li ko uopće koristi to. ja bi windows jer meego je defintivno promašaj. i ako ga je ko imal i riješil ga se nek mi pliz napise.fala.ana
unana je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2012., 20:02   #424
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
odakle meegoo po ubuntu? dva različita os-a.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2012., 21:14   #425
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor unana Pregled postova
bok.ja trebam pomoć s bedastim meegoo softverom ili programom ili je već je. da li ko uopće koristi to. ja bi windows jer meego je defintivno promašaj. i ako ga je ko imal i riješil ga se nek mi pliz napise.fala.ana

Ok...ajmo ispočetka...ti to pričaš o PC-u nadam se?
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 16:10   #426
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Kakva su vam iskustva sa 11.10 Oneiricom?
Odlučih i ja krenut malo sa Linuxom, konkretno s Ubuntuom pa skinuh zadnje što ima raspoloživo. Instalacija prošla savršeno i sučelje je primamljivo dakako no ostao mi je problem sa internetom zbog kojega se još nisam u potpunosti prebacio na dotični OS.

Normalno se spajam Wireless adapterom jerbo je router u drugoj prostoriji no prilikom instalacije OSa, prepoznaje mi konekciju ali mu se ne sviđa baš spajanje i skidanje potrebnih "zakrpa". Stoga sam dovukao router, pustio instalaciju koja je tada uredno i završila. Nakon instalacije, prateći tutorijal, krenuh sa updateom (sudo naredba preko terminala) no skine par kb/mb i stop - odbija suradnju sa čudom zvanim internet. Prebacim na wireless, isto tako, par kb/mb pa stop. Dakle, neovisno o tipu konekcije, internet ne surađuje sa Oneiricom.

Suggestions?
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 16:16   #427
hardflat
Premium
Moj komp
 
hardflat's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 250
@Bullet1
Toplo ti preporučam: http://www.linuxmint.com/download.php
hardflat je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 16:26   #428
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Može samo par tipova (početnička razlika, prednosti, zašto mint) ?
Kao što rekoh, apsolutni sam početnik u svijetu ovog OSa/kernela pa nijedna informacija nije suvišna
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 16:40   #429
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Mint je rebrandirani ubuntu remix. Sam shit new name.
Za sva pitanja i proleme postoji jedna fenomenalna stranica wiki.open.hr
Ekipa okupljena oko projekta daje i više 100% od sebe u projekt a uvijek i na službenom forumu možeš zatražiti pomoć ( linuxuasve.com/forum , realno najbolji linux forum na ovim prostorma sa najvećom bazom aktivnih linux korisnika ).
Samo kod postavljanja naziva teme moraš biti precizan jer teme tipa pomoć, help, neradi ubuntu ,... i slično ne prolaze.
Također tamo ćeš dobiti i puno prije precizan i točan odgovor na sve tvoje probleme ( bez uvrede ikome na ovome forumu ).
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 16:41   #430
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Kakva su vam iskustva sa 11.10 Oneiricom?
Odlučih i ja krenut malo sa Linuxom, konkretno s Ubuntuom pa skinuh zadnje što ima raspoloživo. Instalacija prošla savršeno i sučelje je primamljivo dakako no ostao mi je problem sa internetom zbog kojega se još nisam u potpunosti prebacio na dotični OS.
Moja iskustva su mijesana...

Dobre strane
- brz
- puno prijateljskiji prema AMP developmentu nego Windowsi
- brdo softvera
- uz par tweakova gotovo jednako dobar UI na prvu ruku kao Windowsi 7
- konzola majka
- lagana instalacija
- lagan za snac se (i moja stara bi skuzila gdje je Firefox, Media Player i slicno)
- installacije svega su pi_darija - linija koda i enter
- Ubuntu One je prilicno dobro rjesen (cloud storage)

Lose strane
- bugova ko u prici
- posebno sto se tice UI-a
- left side dock ne mozes micat (je_eno iritantno) ni ugasit (jos gore)
- uz brdo softvera i brdo loseg softvera (npr. MySQL workbench u 64 bitnoj varijanti se rusi 2-3x dnevno)
- prijelaz na Ubuntu nakon 10+ godina rada na Windowsima je u najmanju ruku zbunjujuc
- reko bi stabilan pod dobre strane - ali meni je nestabilan, 10+ crasheva u 3 mjeseca)
- funky rad na 2 monitora (meni radi 98% bez problema, kolegu muci ko psa)

Bo, nekako mi se cini da sam trebao instalirat Natty... al' sad mi se ne da ispocetka
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.01.2012., 16:46   #431
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Moja iskustva su mijesana...

Dobre strane
- brz
- puno prijateljskiji prema AMP developmentu nego Windowsi
- brdo softvera
- uz par tweakova gotovo jednako dobar UI na prvu ruku kao Windowsi 7
- konzola majka
- lagana instalacija
- lagan za snac se (i moja stara bi skuzila gdje je Firefox, Media Player i slicno)
- installacije svega su pi_darija - linija koda i enter
- Ubuntu One je prilicno dobro rjesen (cloud storage)

Lose strane
- bugova ko u prici
- posebno sto se tice UI-a
- left side dock ne mozes micat (je_eno iritantno) ni ugasit (jos gore)
- uz brdo softvera i brdo loseg softvera (npr. MySQL workbench u 64 bitnoj varijanti se rusi 2-3x dnevno)
- prijelaz na Ubuntu nakon 10+ godina rada na Windowsima je u najmanju ruku zbunjujuc
- reko bi stabilan pod dobre strane - ali meni je nestabilan, 10+ crasheva u 3 mjeseca)
- funky rad na 2 monitora (meni radi 98% bez problema, kolegu muci ko psa)

Bo, nekako mi se cini da sam trebao instalirat Natty... al' sad mi se ne da ispocetka
Ovo je lijepo napisano, gotovo bez pogovora mogu potpisati apsolutno sve. S time da "instalacija svega je pizdarija" ide uz ogromni disklejmer da se odnosi samo na pakete u repozitoriju, jelte. Takodjer, rad na vise monitora je od kurca naspram Windowsoidnim (3rd party) rjesenjima.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 16:59   #432
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Mint je rebrandirani ubuntu remix. Sam shit new name.
Za sva pitanja i proleme postoji jedna fenomenalna stranica wiki.open.hr
Ekipa okupljena oko projekta daje i više 100% od sebe u projekt a uvijek i na službenom forumu možeš zatražiti pomoć ( linuxuasve.com/forum , realno najbolji linux forum na ovim prostorma sa najvećom bazom aktivnih linux korisnika ).
Samo kod postavljanja naziva teme moraš biti precizan jer teme tipa pomoć, help, neradi ubuntu ,... i slično ne prolaze.
Također tamo ćeš dobiti i puno prije precizan i točan odgovor na sve tvoje probleme ( bez uvrede ikome na ovome forumu ).
E takvo nešto sam i "tražio". Hvala na prijedlozima za forume a što se tiče postavljanja tema, nisam od jučer na forumima
Inače prvo pročitam teme i tražim odgovor unutar njih pa ako ne ide, pitam. Zato sam i pitao ovo ovdje, nailazim na svakakva rješenja no nijedno nije riješilo moj problem. Sad se skida Mint pa ćemo vidjet šta kaže Lisa.

Još jednom zahvaljujem na priloženim linkovima i danim sugestijama.


Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Moja iskustva su mijesana...
Izgleda da nije baš "pametno" početi sa Oneiricom?
Vidim i Bubba je najarcan na ovu verziju
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 17:07   #433
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
S time da "instalacija svega je pizdarija" ide uz ogromni disklejmer da se odnosi samo na pakete u repozitoriju, jelte.
Jep. Sve van repozitorija ne preporucam Joe Averageu, jer ponekad zahtjeva Guruisticke Google skillse i celicne zivce, da ne pricam o rucnom tweakanju.

Kod Ubuntua mi najvsie smeta sto sam star - prije 10ak godina (srednja/pocetak faksa) bi napravio mini krizarski rat da nesto natjeram da radi na kompu i nakon 3 dana mucenja bi bio sretan ko malo dijete jer mi to nesto radi. Danas nakon 3 dana mucenja gledam kolko sam love mogao zaradit u tih 3 dana izgubljenog vremena
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 17:31   #434
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Izgleda da nije baš "pametno" početi sa Oneiricom?
Vidim i Bubba je najarcan na ovu verziju
Zadnja verzija sa stabilnim sučeljem (gnome) je 10.04. Sve nakon toga je otišlo u k....
Ja sam prije nekog vremena digao 11.04 i sad mi žao, Iako sam maknuo unity , ostao mi stari gnome 2 i tamo su stigli maknuti neke feature tako da ako ti nije stalo da vrtiš nešto najnovije, probaj 10.04
Unity i Gnome shell su još debelo u razvoju tako da treba neko vrijeme proći prije nego to bude upotrebljivo. A i treba sepriviknuti na radikalno novo sučelje.

Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Jep. Sve van repozitorija ne preporucam Joe Averageu, jer ponekad zahtjeva Guruisticke Google skillse i celicne zivce, da ne pricam o rucnom tweakanju.
Ima dosta PPA repozitorija u kojima se mogu naći novije verzije programa i neki programi koji još nisu ušli u tekuće verzije ubuntua:
https://launchpad.net/ubuntu/+ppas
Tako da je dodavanje PPA i instalacija iz njih pljuga. Ako nema tamo onda je pušiona za početnika jer kompiliranje je tlaka. Ako nema podrške za hardver u tekućoj verziji kernela, uvališ mu novi kernel, također iz PPA ili ručnom instalacijom (dvoklik na dva .deb-a). Naravno, uvijek se nađe neka pi*darija da ne radi, ali ne može sve biti savršeno. Ipak je računalo stroj za trošenje vremena i novaca :-)
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 17:43   #435
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Baš me zanima koliko naprednih juzera sa ovoga foruma je uopće krenulo svoj OS optimizirati prema svojim potrebama i svom hardveraju. ljudi bez uvrede stalno pričate kako neradi ovo neradi ono, kod linuxa nevalja ovo nevalja ono zakajuje ovdje zakazuje ondeje. Linux koristim sad već skoro 13 godina svakodnevno i kao jedini OS i nisam nikad ništa od toga primjetio kaj sve vas smeta.

Novim korisnicima je u početku zbunjujuče no kad shvate da Linux nije ni alternativa ni zamjena za windows već punokrvan i raznopravan OS napravili su korak prema korištenju. Za probleme na koje nabasaju imaju wiki.open.hr a ako nema tamo konkretnog članka postoji divna zajednica linuxzasve koja će uvijek svima pomoći u svakom trenu sa svakim problemom.

A iskusniji korisnici bi mogli prekompajlirati kernel prema svom hardveraju, koristiti ispravne flagove kod kompajliranja softwera,.... idt,itd.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 17:50   #436
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
OS u kojem nemrem promijeniti broj scroll linija nije ravnopravan OS.
(isprobavano nekoliko tjedana sa svim metodama predlozenima na internetu, ali nije bilo uspjeha)

Bez uvrede linuxasima, vjerujem da je njima super, ali daleko je to jos od ravnopravnog OS-a. Ima puno pozitivnih strana, i ja sam bio oduevljen na pocetku, no polako se odusevljenje topilo kako se sve vise takvih bugova nakupljalo.
O multimonitor setupu bolje ne govoriti
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 17:53   #437
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Multimonitor? Misliš xinerama. Pa zar je tako teško urediti /etc/xorg.conf ?
Dajte ljudi, to su nebuloze.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 18:37   #438
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Multimonitor? Misliš xinerama. Pa zar je tako teško urediti /etc/xorg.conf ?
Dajte ljudi, to su nebuloze.
Mislim da treba uzeti u obzir da je ovo ipak thread posvećen početnicima.
Što se tiče mutimonitora, prije nego sam prebacio gledanje filmova na dedicirani HTPC imao sam dual screens setup na nvidii, dok je ženica na primarnom monitoru igrala Planeshift, ja bi uredno na TV-u imao dignut XBMC, izvalio se na kauč i daljinskim si puštao filmove, s ovom nvidiom 9600 iz siga. Nije problem poštelati xorg, s nvidiom radi sve kako treba, ne znam za ATI, nikad probao. Problem je u tome što je xorg pun bugova ko šipak koštica. Desni klik na drugom ekranu otvara izbornik na prvom, pokretanje program isto tako, kod switchanja usera ruši se cijeli session,....nagledao sam se toga tijekom godina poprilično. Naročito ga hebe switch na drugog usera, evo slučaja od prije mejsec dana, odjednom skužiš da se mašina uswapala, kad ono kod svakog switcha dizao je novi proces :-)
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 18:59   #439
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Zapravo xorg nije pun bugova i ova tvoja tvrdnja je laž. Ubuntu je malo stabilniji Debian SID, dakle ne istestiran i nestabilan software + što ima poprilično gadan i loš kernel.

Citiraj:
Desni klik na drugom ekranu otvara izbornik na prvom, pokretanje program isto tako, kod switchanja usera ruši se cijeli session,....nagledao sam se toga tijekom godina poprilično. Naročito ga hebe switch na drugog usera, evo slučaja od prije mejsec dana, odjednom skužiš da se mašina uswapala, kad ono kod svakog switcha dizao je novi proces :-)
se u postavkama može iskonfigurirati. U Ubuntu odeš u dconf i igraš se do mile volje.


Gle ja ne koristim ni gnome, ni kde ni xfce ni lxde a niti jedan od floating widows managera. Većinu vremena imam tty, vim za uređivanje filova, vifm kao file manager, tmux kao terminal multiplexer, mpd/ncmpcpp za audio a ako trebam gui imam dwm http://dwm.suckless.org/ pa nemam ništa od tih problema. Na desktopu normalno koristim 3 monitora ( naravno kad je podignut dwm ), na laptopu pak sa druge strane imam poprilično problematičan hardweraj ( amd + ati kombinacija ) pa sve radi bez problema.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 19:30   #440
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
A gle ekipa - kaj je je. To kaj smo ja i lutherus linux only likovi ne znači da svi moraju to biti. Na kraju svega komp je samo alat i nije bitno koji OS vrtiš dok god TI možeš obaviti to što TEBI treba baš onako kako TI želiš. Meni je to trenutačno Fedora 16 nakon što sam sam sebe prisilio po*eviti u mozak hebeni Gnome 3 i Gnome-shell i sad kad je sve kako želim...ne mičem se s ovog jedno vrijeme jer radi baš onako kako želim a s druge strane daje toliko neistraženih mogućnosti...Ne postoji idealan OS za sve - ali postoji idealan OS za mene.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 19:37   #441
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Citiraj:
a s druge strane daje toliko neistraženih mogućnosti
ispravljanje bugova za redhatovcima
zeku na stranu, dobra je fedora ali ima poprilično gadan kernel
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 20:33   #442
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
ispravljanje bugova za redhatovcima
zeku na stranu, dobra je fedora ali ima poprilično gadan kernel
Meh...Linux ko Linux...meni ti je sve to više-manje isto...daj mi terminal i vi i boli me kiki za ostalo
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 20:37   #443
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
A pa nije baš tako. Puno ovisi i o kernelu. To je prva stvar koju prekopam. A sa 3.2 se RedHatovci stvarno pokazali kao tutleki. Čak 447 Patcheva je Novell izbacil da ispravi njihove greške i još se pronalaze bugovi i submitaju patchevi.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2012., 21:19   #444
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
A pa nije baš tako. Puno ovisi i o kernelu. To je prva stvar koju prekopam. A sa 3.2 se RedHatovci stvarno pokazali kao tutleki. Čak 447 Patcheva je Novell izbacil da ispravi njihove greške i još se pronalaze bugovi i submitaju patchevi.
Meh...don't care
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2012., 02:28   #445
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Jedino nikad nemoj kompajlirati gcc i glibc bez da napraviš prije backup
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 22:04   #446
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Nakon yebade oko instalacije Minta na Lenovo Z575 uspio sam nekako staviti nekakve drivere za grafu pa mi screen nije blank.

Međutim, slika je u redu no imam problem kod Notification Bara (onog gore). Naime, nedostaju mi slova u riječima. Primjerice, username mi je Switz i to bi trebalo pisati no piše "Sw z " . Uglavnom, nedostaju slova. Zanimljivo, na desktopu kao i u exploreru je sve u redu.

Napominjem, prvi puta radim na Mintu i prvi puta sam stavio Linux na hard (dakle ne Live verzija) te sam pratio ovaj tutorial kako da osposobim Mint na laptopu.

Hvala!
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2012., 06:36   #447
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
ATI naš svagdanji ...imaš lap čija je hw konfiguracija (grafa) loše podržana na Linuxu...stavi stariju verziju Minta koja ima Gnome 2. ATI driveri su u kombinaciji sa Gnome3+GnomeShell živi užas i dok se ATI ne trgne moš se...nažalost i dalje stoji da nvidia jedina radi dobre drivere sa kojima sve radi kak spada za Linux. Možeš probati novije OSS drivere ali ni to nije baš ispeglano a performanse su šaka jada...Kao što rekoh ak ti se neda zezat s tim stavi stariju verziju sa Gnome 2 ili nekaj kaj vrti KDE 4/XFCE kao primarno sučelje (Mint 11 (Gnome), OpenSuse 11.4 (KDE), Fedora KDE (ideš pod download options), Ubuntu 10.04 LTS (Gnome) )...

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 18.01.2012. u 06:44.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2012., 17:57   #448
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
OK, skidam onda Ubuntu 10.04 te se jedino mogu nadati da će se ATI... ovaj, AMD trgnuti i napraviti barem drivere koji rade
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2012., 18:32   #449
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Ati OSS driveri su milina. Osobno ih koristim i nema šanse da ih mjenjam za property drivere. Jesu par milisekundi sporiji ali za razliku od property drivera rade i rade pristojno.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 08:30   #450
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Imam na poslu 500 GB disk koji je popusio bad sectore (ali jos radi), vrti Ubuntu 11.10. Zamjenski disk je mali 60 GB SSD. Ono sto me zanima je kako najlakse i najbezbolnije transferat OS?

Tj. trebam nesto a'la True Image za Windowse 7, jucer sam s tim bez problema sa 500 GB diska bacio OS na 100 GB disk i obratno (swap OS-ova tj.)... Kako to isto pod Ubuntuom?

Od onog sto sam uspio naguglat je da se particije kloniraju sa DD-om, ali svugdje pise da radi samo sa 2 diska jednake velicine, ili ako je destination veci od sourcea. U obratnom slucaju, trebao bi particionirat source da mu boot particija bude manja ili jednaka destination particiji... Ali posto mi disk sa OS-om ima bad sectore, to mi se ne cini pametna opcija jer bi se moglo desit da dio podataka ne bude citljiv... Sto ne dolazi u obzir. A Ubuntu mi se ne instalira ispocetka zbog mali miljon settingsa koje sam natweakao u medjuvremenu.

Ideje?
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na