Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2014., 08:34   #241
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Kako ne radi ? Dal ti komandu ne prihvaca, ili nakon sto promjenis nista se ne dogodi?

control userpasswords2 ,a ne userpassword2.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 10:14   #242
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
ispravak netocnog navoda, vidim pod run history da sam pisao useraccounts2 a ne userpasswrods2.

moja greska.
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2014., 14:15   #243
Power by Intel
test driver
Moj komp
 
Power by Intel's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Sibinj
Postovi: 36
treba mi pomoc u vezi windowsa 8.1 kak se gasi racunalo a da se u gasi ne kad pipnem misa ili tipkovnicu da se on upali znaci imam g15 logitech i ona kad se komp ugasi dobija napon i gubi napon onak samo svjetlo treperi na displeju nista nepise al svjetlo treperi i lupis po tipki i on odma dise sistem ponovo WTFFFFFFFFFFFFF??

Hvala!
__________________
QuadCore Intel Core i7-2600K,
Power by Intel je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 14:18   #244
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Iako imam problem sa razumijevanjem tvog posta pretpostavljam da ti komp ode u sleep, znači ne ugasi se skroz.
Ovako:

Win + X -> 'O' -> s lijeve strane izaberi "Choose what the power buttons do" -> provjeri jel ti je power gumb postavljen na "Shut Down".

Drugi način gašenja je:
Win + X -> 'U' -> 'U'

Treći način gašenja:
Win + C -> "Settings" -> "Power" -> "Shut Down".
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 14:29   #245
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
@powered by intel - Možeš sad to opet napisat sa interpunkcijskim znakovima i sabrati misli u kontruktivne rečenice

edit- a Mario se potrudio prokužiti problem
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 14:55   #246
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Moram priznati da mi je pomalo i čast "upoznati" nekoga tko ne zna ugasiti računalo i mora to pitati na forumu!
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 15:09   #247
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Citiraj:
Autor Power by Intel Pregled postova
treba mi pomoc u vezi windowsa 8.1 kak se gasi racunalo a da se u gasi ne kad pipnem misa ili tipkovnicu da se on upali znaci imam g15 logitech i ona kad se komp ugasi dobija napon i gubi napon onak samo svjetlo treperi na displeju nista nepise al svjetlo treperi i lupis po tipki i on odma dise sistem ponovo WTFFFFFFFFFFFFF??

Hvala!
ovako blentavo napisani post dugo nisam procitao..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 15:29   #248
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Čovjek pita kako će isključit opciju paljenja računala preko tipkovnice. Vjerojatno ima opcija u BIOSu, treba pročitati uputstvo od ploče.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 16:01   #249
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
kad se napravi upgrade na windows 8.1 preko windows storea da li podaci sa c particije slike, docs... nakon instalacije ostanu ili ne.
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 16:04   #250
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Citiraj:
Autor catroot Pregled postova
kad se napravi upgrade na windows 8.1 preko windows storea da li podaci sa c particije slike, docs... nakon instalacije ostanu ili ne.
Store bi ti trebao ponuditi Windows 8.1 za update.

Podaci, aplikacije i postavke ti ostanu nakon upgrejda.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2014., 16:24   #251
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Ok, a što s onom mapom windows.old, jel se to samo pobriše briše ili se može obrisati kroz disk clean up. U biti svi programi se moraju nanovo instalirati nakon upgradea?
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 16:52   #252
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Windows.old se briše kroz disk cleanup iako je možeš izbrisati i direktno preko Explorera.

EDIT:
Ajde pročitaj ponovno moj post:
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Podaci, aplikacije i postavke ti ostanu nakon upgrejda.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 16:54   #253
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
hvala
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2014., 18:03   #254
Power by Intel
test driver
Moj komp
 
Power by Intel's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Sibinj
Postovi: 36
ovak probao sam svakako! sve je nastimano kak treba!bios iskljuceno sve sto se da iskljuciti!kad sam u desnoj strani probao gasiti racunalo,settings na gasenje ne na spavanje,to se desavalo kad sam probao na start!radilo je dobro jedno vrijeme sad je isto i na startu znaci shut down gasim ga u power je nastimano shut down aj sad pametni ti koji znaju ugasiti racunalo ne mi odgovore!!!!!!!!!


i hvala deckima koji su pokusali barem nesto napisati! a ne odma kritizirati ne zna ugasiti racunalo ,te seme ako tako kupite postove onda svaka cast! !!!!! Omalovazavanje !!!!
__________________
QuadCore Intel Core i7-2600K,

Zadnje izmijenjeno od: Power by Intel. 17.02.2014. u 18:19.
Power by Intel je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2014., 13:09   #255
-_Bad$ector_-
Premium
Moj komp
 
-_Bad$ector_-'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 251
Imam dva pitanja za vas:
1. Nakon što računalo ode u sleep i monitor se ugasi, više se ne želi "probuditi". Znači mičem miš, stišćem tipke na tipkovnici ekran se kao upali, ali bude crn. U međuvremenu sam probao ponovo instalirati drivere od grafičke ali nije pomoglo. Zna možda netko u čemu je problem?

2. Znam da Win 8 ima onaj novi fast boot ili kako se to već zove da u jako kratkom vremenu uđe u Windowse. Međutim, primjetio sam da ta stvar funkcionira samo onda kada računalo ugasim preko tipke za gašenje na kućištu. Kada gasim Windowse preko shutdown opcije onda mi taj fast boot ne radi. Jel se može to nekako podesiti?
EDIT:
Našao sam riješenje za ovo, opcija se zove hybrid shutdown, a shortcut se može napraviti ovako: LINK
__________________
Kad sam bio mlad mislio sam da je novac najvažnija stvar u životu; sad kad sam
ostario znam da jest! - Oscar Wilde

Zadnje izmijenjeno od: -_Bad$ector_-. 18.02.2014. u 13:49. Razlog: pravopis
-_Bad$ector_- je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2014., 16:07   #256
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Citiraj:
Autor -_Bad$ector_- Pregled postova
Imam dva pitanja za vas:
1. Nakon što računalo ode u sleep i monitor se ugasi, više se ne želi "probuditi". Znači mičem miš, stišćem tipke na tipkovnici ekran se kao upali, ali bude crn. U međuvremenu sam probao ponovo instalirati drivere od grafičke ali nije pomoglo. Zna možda netko u čemu je problem?

2. Znam da Win 8 ima onaj novi fast boot ili kako se to već zove da u jako kratkom vremenu uđe u Windowse. Međutim, primjetio sam da ta stvar funkcionira samo onda kada računalo ugasim preko tipke za gašenje na kućištu. Kada gasim Windowse preko shutdown opcije onda mi taj fast boot ne radi. Jel se može to nekako podesiti?
EDIT:
Našao sam riješenje za ovo, opcija se zove hybrid shutdown, a shortcut se može napraviti ovako: LINK
1. Provjeri jel su ti ACPI driveri dobro instalirani.

2. U slučaju shutdowna Winsi hiberniraju system fileove i drivere pa se zato brže bootaju. U slučaju restarta sve se ponovno pokreće (uključujući hibernirane elemente) pa se zato duže boota.
Si siguran da ti preko Shut Downa ne radi a preko gumba radi? Tebe fakat zafrkavaju problemi sa power-om

EDIT:
Windows 8 UX Designer Talks About Design Decisions, Why Metro Was Made The Default UI And More
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS


Zadnje izmijenjeno od: Mario92. 18.02.2014. u 21:21.
Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2014., 22:22   #257
Power by Intel
test driver
Moj komp
 
Power by Intel's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Sibinj
Postovi: 36
bio je problem u driverima od tipkovnice.sad kad gasim racunalo vise ne treperi osvjetljenje tipkovnice!al problem je sljedeci!kad stisnem bilo koju tipku ,osvjetljenje se vrati! na displeju pise g15, al racunalo se ne pali!prije je bilo treperilo osvjetljenje i kad pipnem tipku racunalo se palii!!!ovoliko zivaca mi nije nista pojelo!i dalje ne kuzim!!!


izgleda da to mene windows hebe u mozak!!
__________________
QuadCore Intel Core i7-2600K,

Zadnje izmijenjeno od: Power by Intel. 18.02.2014. u 22:29.
Power by Intel je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2014., 23:07   #258
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Classic shell

startisback je puno bolji program i integrira se i ponasao kao pravi start button dok se classic shell vti bas kao zaseban program.a za 5 dolara koliko 2 licence kostaju, ne isplati se s tim shellom zajebavat

Citiraj:
Autor Power by Intel Pregled postova
bio je problem u driverima od tipkovnice.sad kad gasim racunalo vise ne treperi osvjetljenje tipkovnice!al problem je sljedeci!kad stisnem bilo koju tipku ,osvjetljenje se vrati! na displeju pise g15, al racunalo se ne pali!prije je bilo treperilo osvjetljenje i kad pipnem tipku racunalo se palii!!!ovoliko zivaca mi nije nista pojelo!i dalje ne kuzim!!!


izgleda da to mene windows hebe u mozak!!
u bios odi i postavi

wake on usb - disabled

ako imas EuP ili ErP to stavi na enabled ili disabled ovisi kako je tebi.

"If you could find "Deep S5" in BIOS SETUP, set the option to [enable].
B. If you could not find the Deep S5 option, please set BIOS > Advanced > ACPI Settings > "PCI Devices Power On" as [disabled].

u windowsima : Control Panel > Power Options (if not visible change view to Large Icons at top right) > Change Plan Settings (for whatever plan you want) > Change Advanced Power Settings > Change settings that are currently unavailable > Set USB selective suspend setting to Disabled under USB settings and then click OK to save the changes.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 18.02.2014. u 23:34.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2014., 23:15   #259
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Ljudima s winXP i w7 sam stavio w8 i w8.1 i ne primjecuju razliku tako da puno bolji program i kao pravi start button se taj program i ponasa.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2014., 23:30   #260
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
nisam rekao da se ne ponasa nego da je startisback bolji program i "laksi" za windowse
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2014., 23:41   #261
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
nisam rekao da se ne ponasa nego da je startisback bolji program i "laksi" za windowse
Ovo "laksi" se nadam je zaj..a ? Evo trenutno mi clasicshell koristi 1.6MB a imam 99 procesa pokrenuto koji zajedno gutaju 10.9GB trenutnoi. Ono bas da cu osjetiti problem ook tih 1.6Mb nebi reko. kolko start is back "jede" rama kad je tolko "laski" za windowse ?

i BTW koristim Classic shell zadnjih 4-5 godina i nikad mi se nije srusio ili pobrkao ista na 7ci i 8ci (na 10ak kompova u tom periodu) tako da nevidim o cemu pricamo ? o kakvoj problematici, program je odlican, stabilan a i usto je free, bolje od toga tesko da moze kad zbroijs price/performance ratio .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2014., 00:05   #262
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
joj i ti se sad uhvatio slamke no evo

classic shell : "Unlike StartIsBack, which leverages Windows' own code to draw its menus, Classic Shell undertakes to perform all the drawing and layout itself. As a result, none of its menu options look quite right. They're immediately recognizable as knock-offs.


Enlarge / Classic Shell's big virtue is that you can go right back in time to a Windows 2000-style menu, if you really want to.
I found this unfulfilled aspiration annoying to use. Nothing works the way it should, nothing looks the way it should. Personally, I would rather have an app that implemented its own concepts well, rather than poorly imitating someone else's concepts.

Classic Shell is also strongly influenced by the idiosyncrasies of its developer. Even when using a Windows Vista/Windows 7-style menu, the Programs folder is a conventional fly-out menu (as it was in Windows XP and below) rather than the weird in-line contraption that the newer operating systems use. It also has a second fly-out menu for Metro apps. If one prefers the fly-out menus, this is fine; if one wants the menu to simply behave like it did in Windows 7, it isn't. Similarly, although the Classic Shell menu has a search box, it doesn't work like its corresponding Windows 7 feature; it can only search the menu and system path. The Windows 7 search feature can be configured to search the entire machine, using the operating system's built-in content indexing."

start is back : When it comes to providing an authentic Start-like experience, the clear winner is StartIsBack. The StartIsBack Start button and menu look all but identical to their Windows 7 versions. The developer claims that although the Start menu isn't accessible in Windows 8, Microsoft had to leave most of the implementation and plumbing in the operating system for backwards compatibility reasons. StartIsBack taps into these hidden capabilities to provide a Start menu experience that will be immediately familiar to anyone who has used prior versions of Windows. It has the right look (down to the glowing hover effect when the mouse cursor is over the Start button) and offers the same features, including integrated search and highlighting of newly installed applications.

The range of options and settings for StartIsBack is similarly authentic, although the layout of those options is not.

uostalom, pazi pitanje na njihovom forumu : http://www.classicshell.net/forum/vi...php?f=13&t=300

Al opet svako ima pravo na izbor, meni je start is back puno bolji program nego classic shell i zato ga i koristim, a za 2.5 dolara i jednu licencu necu propast.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2014., 00:48   #263
Power by Intel
test driver
Moj komp
 
Power by Intel's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Sibinj
Postovi: 36
xulos hvala tebi na ovako detaljnome objasnjenju! ali to sam sve odradio, prije tvoga posta!sam sam drivere od tipkovnice instalirao, sto nisam jedino napravio to mi je zadnje ostalo!to sad funkcionira gasenje racunala normalno sve se pogasi kak treba i mogu stiskati tipke i na misu i na tipkovnici komp se ne pali.sam osvjetljene se upali i na tipkovnici i na misu!!mozda je to normalnooooooo........
__________________
QuadCore Intel Core i7-2600K,
Power by Intel je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2014., 01:24   #264
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Startisback, presao na njega nakon Start8
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2014., 06:19   #265
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
E xulose, ionako ti se vrti 10+ procesa uzalud u tim tvojim windowsima.
Program nije bloatan, puno se moze podesavat po osobnom ukusu.

A i tom covjeku koji je pisao taj review je odumrlo jos vise mozga nego dotad kolko mu je trebalo da promjeni svoj probavni tok.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2014., 08:40   #266
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Al opet svako ima pravo na izbor, meni je start is back puno bolji program nego classic shell i zato ga i koristim, a za 2.5 dolara i jednu licencu necu propast.
Nisam se ja uhvatio slamke nego ti kompliciras bespotrebno (i nisi odgovorio kolko start is back zauzima u RAMu kad je toloko "laksi" ?). Ali dobro meni ionako ovo izgelda kao klasicni sindrom HR foruma (svih i ne konkrento sad smao ovaj post). Tko god vani napise neki komentar/review vjeruje mu se bez pogovora i slijepo (i linka se to kao zakon) vise nego da 100 nasih kaze da nesto radi dobro i radi bez problema jer ipak "ono pise na internetu pa mora da je istina" . Isto tako kad god nesto kuipi nesto ima potrebu opravdati kako je to dobra investicija te isplativa kupnja, kad ce ljudi jednom shvatiti da NISTA sto ti ne donisi novce nazad NIJE isplativo ? Mozda je pogodno, svidja ti se i donosi ti zabavu/gušt ali to ne znaci da je isplativo .

Jedino u cmeu se slazemo je da nek svako koristi sto hoce ali to ne znaci da usto treba diksreditirat ono drugo . Znacio je nigdje ne kazem da star tis back je los , dapace odlican je ali ti o calssic shelu pricak kao da je zadnje smece i nist nevalja a ima stotine tisuca zadovoljnih korisnika, valjda su svi u krivu onda . Uglavnom sve 5 (samo Reno 4), svatko nek vozi sto mu je volja i to je to.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2014., 10:25   #267
zmajri
Rugby a way of life
Moj komp
 
zmajri's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 65
Mene izluduje jedan drugi problem. W8.1 instalirani na frisko. Obavljeni svi updatovi a ati ccc nece nikako. Nema sta nisam probao. Uvjek javi invalid installation package. Drivere uredno instalira. Skidao sam i sa sluzbenih i nesluzbenih izvora. V13.12 i betu i ista stvar se dogada. Nisam imao vremena bas se previse zabavljat ovim problemom. Primjetim da mi streamovi nisu bas glatki a imam e8400 na p35-ds3 sa 4GB rama na 800 i gpu 5870
zmajri je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2014., 10:40   #268
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor zmajri Pregled postova
Mene izluduje jedan drugi problem. W8.1 instalirani na frisko. Obavljeni svi updatovi a ati ccc nece nikako. Nema sta nisam probao. Uvjek javi invalid installation package. Drivere uredno instalira. Skidao sam i sa sluzbenih i nesluzbenih izvora. V13.12 i betu i ista stvar se dogada. Nisam imao vremena bas se previse zabavljat ovim problemom. Primjetim da mi streamovi nisu bas glatki a imam e8400 na p35-ds3 sa 4GB rama na 800 i gpu 5870
Probaj ovo http://helpdeskgeek.com/windows-7/st...evice-drivers/

Ovo su upute za win7, al ista stvar.
Prije ovoga obavezno uninstal postojećeg CCC i drivera, pa onda u safe mod pobriši ostatak sa driver sweeprom i onda napravi gore navedeno.
Nakon toga instaliraj svježe drivere!
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2014., 13:43   #269
-_Bad$ector_-
Premium
Moj komp
 
-_Bad$ector_-'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 251
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
1. Provjeri jel su ti ACPI driveri dobro instalirani.

2. U slučaju shutdowna Winsi hiberniraju system fileove i drivere pa se zato brže bootaju. U slučaju restarta sve se ponovno pokreće (uključujući hibernirane elemente) pa se zato duže boota.
Si siguran da ti preko Shut Downa ne radi a preko gumba radi? Tebe fakat zafrkavaju problemi sa power-om

EDIT:
Windows 8 UX Designer Talks About Design Decisions, Why Metro Was Made The Default UI And More
Budem provjerio drivere.
A znači tebi radi taj hibernate shutdown i preko normalne tipke shutdown u windowsima?
To je sve počelo zaje*avati jer sam radio update sa 8 na 8.1, a lijen sam staviti 8.1 friško
__________________
Kad sam bio mlad mislio sam da je novac najvažnija stvar u životu; sad kad sam
ostario znam da jest! - Oscar Wilde
-_Bad$ector_- je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2014., 14:44   #270
puckooo
Premium
Moj komp
 
puckooo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Pakrac
Postovi: 83
Citiraj:
Autor zmajri Pregled postova
Mene izluduje jedan drugi problem. W8.1 instalirani na frisko. Obavljeni svi updatovi a ati ccc nece nikako. Nema sta nisam probao. Uvjek javi invalid installation package. Drivere uredno instalira. Skidao sam i sa sluzbenih i nesluzbenih izvora. V13.12 i betu i ista stvar se dogada. Nisam imao vremena bas se previse zabavljat ovim problemom. Primjetim da mi streamovi nisu bas glatki a imam e8400 na p35-ds3 sa 4GB rama na 800 i gpu 5870
Meni se to dogodilo kada sam skinuo drivere sa IE , kada sam skinuo sam chromom sve je bilo u redu . Mozda nema veze a mozda ti pomogne ...
puckooo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na