Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.05.2019., 16:26   #5371
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Optima mi je sad ponudila nešto nižu cijenu - flat internet VDSL do 60 Mbit/s i flat telefon za 174 kn. Sad mi to djeluje prihvatljivo, samo ne znam koliko je to tehnički izvedivo, jer mi je tehničar t-coma rekao da mi je maksimalna brzina preko moje parice 10 Mbit/s (T-com -ADSL).
Ako ostanem na optimi da li mogu zadržati postojeći router fritz box 7360?
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 17:40   #5372
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
Sad ti obećavaju brda i doline, a kasnije kad ne budu mogli ispoštovati obećanje (npr. brzina i stabilnost) onda ide x mjeseci natezanja i laganja.
Ekipa je prijavila da u pravilu povlače fritz - eve, nebitno šta su možda bolji od onog šta guraju / imaju (čajniz Iskra).
Ama bježi kad imaš priliku ...
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 19:56   #5373
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Sve je moguće, ja zasada nemam nikakvih problema sa pucanjem linije na 10 Mbit/s ili općenito nekih velikih problema sa linijom. Fritz je još od H1 tako da mislim da njega neće uzimati. Prije nekih godinu i pol kad mi je došao tehničar iz Optime da donese novu opremu , baš sam inzistirao da mi ostavi fritza i tako je i napravio, unio nove postavke u router. Najbolji router koji sam dosad imao. Mislim da bi također trebao raditi na VDSL-u ili se varam?
Ova me opcija Optime privlači jer bih imao pet puta veću brzinu nego sad, naravno u teoriji. Postoji li opcija da se ugovor otkaže u roku 14 dana, ako vidim da to nije to i da mi ne mogu isporučiti obećano?
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 20:13   #5374
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
a da jednostavno screenshotas podatke o dsl liniji pa da pogledamo koja je mogućnost realizacije tih "60"mbita?
edit: i ne, 99.5% da ti fritz nije kompatibilan sa vdsl-om, i da hoćeš nećeš morat ćeš koristiti njihov innbox. koji zapravo i nije toliko loš.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 20:29   #5375
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
evo slikice:




jeli to to
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 20:59   #5376
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
malo sam slab sa preračunavanjem adsl-a u vdsl, ali ovo ti nebi ni 20mbita išlo na vdsl-u. jedino bi ti se uplink povećao...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 23:20   #5377
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
I što sad da radim, zavati će me optima sutra? Može li se prije potpisivanja ugovora nešto testirati, ova na optimi mi je rekla da njoj tamo pokazuje da mogu imati brzinu do 65 Mbit/s kad sam je upitao da li je sigurna da na mojoj parici mogu imati toliku brzinu.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 00:27   #5378
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
A mislim da smo ti sve napisali,
na tebi je da prelomiš vamo - tamo
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 10:10   #5379
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
malo sam slab sa preračunavanjem adsl-a u vdsl, ali ovo ti nebi ni 20mbita išlo na vdsl-u. jedino bi ti se uplink povećao...
sad kad bolje pogledam sliku - tebi je nešto JAKO loše u toj statistici.
imaš atenuaciju samo 12dB, šta je odlično i ako se pogleda samo to - da, išlo bi 60mbita.
a onda s druge strane imaš signal samo 6dB šta je na rubu, a to govori da iznad postojeće brzine ne ide.

ili ti fritz pokazuje krivu statistiku, ili imaš jako sjebanu instalaciju.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 15:23   #5380
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
sad kad bolje pogledam sliku - tebi je nešto JAKO loše u toj statistici.
imaš atenuaciju samo 12dB, šta je odlično i ako se pogleda samo to - da, išlo bi 60mbita.
a onda s druge strane imaš signal samo 6dB šta je na rubu, a to govori da iznad postojeće brzine ne ide.

ili ti fritz pokazuje krivu statistiku, ili imaš jako sjebanu instalaciju.
U čemu bi mogao biti problem? Možda u mojim kućnim instalacijama? Sad sam iz testa spojio od optime Innbox v45/v51, pa stavljam sliku i od njega, možda pomogne.

HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 16:29   #5381
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
vjerojatno, ili imaš paralelne spojeve, ili jako loš kabel, ili loše spojeve. provjeri sve, probaj modem spojiti odmah na dolazni kabel, neznam kako imaš rješeno. uglavnom čim bliže "njihovom" dijelu kabela.
jer po atenuaciji si jako blizu centrale (ti imaš 12dB, a ja 27dB pa imam 35-40 mbita).
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 16:56   #5382
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
vjerojatno, ili imaš paralelne spojeve, ili jako loš kabel, ili loše spojeve. provjeri sve, probaj modem spojiti odmah na dolazni kabel, neznam kako imaš rješeno. uglavnom čim bliže "njihovom" dijelu kabela.
jer po atenuaciji si jako blizu centrale (ti imaš 12dB, a ja 27dB pa imam 35-40 mbita).
Sad sam išao pronaći slike od spoja tel. instalacija koje mi je radio jedan tip prije nekoliko godina. Htio sam da router bude u prizemlju, a roditeljima je na katu samo spojen telefon. Sa time sam htio dobiti bolji wi-fi signal u dvorištu i da router bude na donjem katu kod mene.



Na slikam se vidi da tel. linija(crvena i žuta žica) dolazi sa desne strane u kutiju, a crni kabel na ljevoj strani(crvena i crna žica) je odvod za gornji kat. On je tu ubacio lan kabel za dovod tel. linije do donjeg kata do tel. utičnice(narančasti i narančasto bijeli kabel) i na tu utičnicu je spojen router, a ova plava i bijelo plava žica na ljevoj strani je povratna veza za telefon na katu, jer bez toga telefon nije htio raditi na katu. Valjda sam dobro sve objasnio? Da li je ovdje mogući problem? Do sada nije bilo problema radi ovakvog rasporeda.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 18:34   #5383
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
neznam baš šta ova premosnica radi - svaka žica s lijeve strane je direktno spojena na desnu stranu?

ne bavim se telefonijom pa neznam šta se i kako se ugrađivalo , ali ako je onako kako pišem - onda router mora bit spojen na plave žice.

ako pak premosnica radi po sistemu da su lijeva i desna strana nezavisne, a kratko su spojene žice s brojem 1 na broj 2, onda je OK.

šta je s druge strane? s obzirom da moraš imati voip, vjerojatno ti se izlaz iz phone porta na routeru vraća nazad u zid.

poslikaj to, i nek bude sve u fokusu.
ukratko ja bi sve to odspojio, i premostio ručno dolazni tel kabel na utp kabel, a za telefoniju na gornjem katu - imaš DECT telefona za 100kn. imaš ih na njuškalu po 20. uzmi 2 ista, bazu stavi pored routera, a punjač i slušalicu na kat i amen.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 21:17   #5384
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
neznam baš šta ova premosnica radi - svaka žica s lijeve strane je direktno spojena na desnu stranu?

ne bavim se telefonijom pa neznam šta se i kako se ugrađivalo , ali ako je onako kako pišem - onda router mora bit spojen na plave žice.

ako pak premosnica radi po sistemu da su lijeva i desna strana nezavisne, a kratko su spojene žice s brojem 1 na broj 2, onda je OK.

šta je s druge strane? s obzirom da moraš imati voip, vjerojatno ti se izlaz iz phone porta na routeru vraća nazad u zid.

poslikaj to, i nek bude sve u fokusu.
ukratko ja bi sve to odspojio, i premostio ručno dolazni tel kabel na utp kabel, a za telefoniju na gornjem katu - imaš DECT telefona za 100kn. imaš ih na njuškalu po 20. uzmi 2 ista, bazu stavi pored routera, a punjač i slušalicu na kat i amen.
Jeste, ja mislim da je router spojen na plave žice, a narančaste žice je spojio da na katu radi telefon. Dolje kod mene taj lan kabel završava u tem modularnoj utičnici(srebrena) i iz te utičnice je spojen Y kabelom u router(DSL+TEL). Mislim da su kontakti svi ok, ja mogu odspojiti pa spojiti opet žice u kutiji na kući, ali ne znam hoće li to pomoći. Da li treba za njih onaj "Punch Down Tool" ili ih samo mogu gurnuti da metal zareže izolaciju i dodirne žicu? Da li je ovaj što mi je spajao to dobro spojio ili se nešto može poboljšati što se tiče rasporeda u kutiji na kući?

HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 19:18   #5385
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
taj Y kabel izbaci iz priče... nesmiješ dolazni dsl signal dodatno granati bez filtera.

iz ovoga meni ispada da ti nemaš voip, već klasičnu analognu telefonsku liniju? ti radi telefon sa ugašenim routerom? ako da, morat ćeš to drugačije riješiti.
ako imaš voip, onda opet imaš krivo rješeno. dolazni dsl kabel mora ić direktno u router u dsl port. izlazni kabel natrag ali odvojeno.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 20:15   #5386
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
taj Y kabel izbaci iz priče... nesmiješ dolazni dsl signal dodatno granati bez filtera.

iz ovoga meni ispada da ti nemaš voip, već klasičnu analognu telefonsku liniju? ti radi telefon sa ugašenim routerom? ako da, morat ćeš to drugačije riješiti.
ako imaš voip, onda opet imaš krivo rješeno. dolazni dsl kabel mora ić direktno u router u dsl port. izlazni kabel natrag ali odvojeno.
Telefon ne radi sa ugašenim routerom. Taj dolazni kabel(plavo-bijeli) on i ide direktrno u router u DSL port, a ovaj drugi(narančasto-bijeli) ide u TEL port na routeru, bez njega telefon na katu neće da radi. Ja mogu npr. staviti posebno modularni priključak i za plavi i narančasti kabel odvojeno, ali ne vidim što bih time dobio. Onaj srebrni priključak RJ11 ima 4 pina i sve te žice su spojene na svoj pin. Ne znam, nije mi baš jasno sve to, baš ću pitati tehničara kad donese opremu da li je to dobro spojeno i pokazati ću mu slike iz kutije da vidi koja je shema kablova.

Naručio sam danas od Optime VDSL 60 Mbit/s, premda sam jako skeptičan hoće li to raditi, ali imam pravo na raskid ugovora, pa ako se pokaže da to ne funkcionira idem na T-com.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 20:28   #5387
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
sve ti je ispravno spojeno, za napucati zice u tu regletu trebas Krone punch down tool, moze se i sarafcigerom ali ces pokidati kontakte na regleti. Najbolje da nista ne diras jer je sve ispravno spojeno
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 20:37   #5388
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
tebi je samo bitno da taj Y kabel NE duplira spoj, nego da se 4 dolazne žice granaju na način da 2 žice idu u jedan "krak" a druge 2 žice u drugi "krak".

jer ti kažem - imaš malu atenuaciju, ali i mali signal.
mala atenuacija = blizina centrale i velika potencijalna brzina (manja vrijednost je bolja)
mali signal = smetnje, loš spoj, interferencije i mala brzina. (veća vrijednost je bolja) tj razina signala pada sa povećanjem brzine. ali za ovu tvoju kombinaciju atenuacije i brzine ti bi trebao imati preko 20dB signala. a imaš 6.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 20:38   #5389
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor animATrIx Pregled postova
sve ti je ispravno spojeno, za napucati zice u tu regletu trebas Krone punch down tool, moze se i sarafcigerom ali ces pokidati kontakte na regleti. Najbolje da nista ne diras jer je sve ispravno spojeno
Sjećam se ovaj tip što mi je spajao nije koristio nikakav poseban alat, jednostavno je ručno postavio žice. Da li to može biti uzrok smetnjama, ja pošto nemam taj alat neću ništa dirati. Čekam tehničara iz optime, pa ću vidjeti što će on reći.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 20:50   #5390
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
tebi je samo bitno da taj Y kabel NE duplira spoj, nego da se 4 dolazne žice granaju na način da 2 žice idu u jedan "krak" a druge 2 žice u drugi "krak".

jer ti kažem - imaš malu atenuaciju, ali i mali signal.
mala atenuacija = blizina centrale i velika potencijalna brzina (manja vrijednost je bolja)
mali signal = smetnje, loš spoj, interferencije i mala brzina. (veća vrijednost je bolja)
Sjećam se kad sam prije 2-3 godine spajao taj lan kabel u novu modularnu utičnicu, da sam mislim stavio na prva dva pina plavu-bijelu žicu , a na pinove 3-4 stavio narančasto-bijele žice, nekako sam išao logički DSL i povratna veza za TEL kako sam spojio i u modularnoj utičnici. Kad sam to spojio sa Y kabelom koji sam ja napravio nije htjelo raditi, a sa Y kabelom koji sam dobio uz fritz je sve normalno radilo. Onda sam skužio da tvornički Y kabel koji sam dobio sa fritz boxom ima na priključku malo izmještene žice, ne idu po redu (plavo-bijeli, narančasto-bijeli), nego. npr u sredini (plavi-bijelonarančasti...), pa sam po tome napravio moj kabel i sve je proradilo.

Znam da mi je jedan tehničar pričao, da kabel koji ide prema mom naselju je presječen više puta, pa to može biti uzrok smetnjama.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 21:31   #5391
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
Citiraj:
Autor HAL 9001 Pregled postova
pa sam po tome napravio moj kabel i sve je proradilo.
koje su šanse da si to loše izveo pa da samo 1 žica ima kontakt? dsl radi i sa samo 1 žicom (pola parice) ali sa drastično manjom brzinom.

plati tehničaru nešto, i nek ti provjeri spojeve i zakrimpa novi kabel po potrebi.
većina ih ima i vdsl tester i može ti kontrolirati parametre linije na izvodu. nek ti testira brzinu u toj vanjskoj dolaznoj kutiji.

inače, krimp klješta možeš nać po 50kn... a cijeli kuferčić sa net alatima sam viđao po 200kn a uključivao bi krimpalicu, punch tool, nekakav cutter i cable tester. sad je vjerojatno nešto skuplje.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 22:16   #5392
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
koje su šanse da si to loše izveo pa da samo 1 žica ima kontakt? dsl radi i sa samo 1 žicom (pola parice) ali sa drastično manjom brzinom.

plati tehničaru nešto, i nek ti provjeri spojeve i zakrimpa novi kabel po potrebi.
većina ih ima i vdsl tester i može ti kontrolirati parametre linije na izvodu. nek ti testira brzinu u toj vanjskoj dolaznoj kutiji.

inače, krimp klješta možeš nać po 50kn... a cijeli kuferčić sa net alatima sam viđao po 200kn a uključivao bi krimpalicu, punch tool, nekakav cutter i cable tester. sad je vjerojatno nešto skuplje.
Sad koristim Y kabel koji sam dobio uz fritza, a ne ovaj što sam ga sam napravio, pa mislim da nije do toga. One žice što dolaze u modularnu utičnicu su mislim također dobro spojene, ona plastika kad nasjedne na njih ih poprilično čvrsto fiksira.

Tražiti ću sigurno da tehničar ispita spojeve, objasniti ću mu cijelu situaciju, pokazati slike, sad sve ovisi koliko ima volje. Hvala na savjetima
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2019., 02:29   #5393
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Kod mene ~prošli tjedan zvali doma za produljenje ugovora, mama se taman bila javila na telefon. Obećavali brda i doline (TV paket, tablet i šta ja znam sve ne). Ali sam uvjerio majčicu da ništa ne riješava tako na slijepo.

Gledam sad na njihovoj stranici - tzv. Premium Trend DUO Paket.
Flat 20/1 (minimalno 14/0.7), maksimalno se može pojačat do 60/10.
I nešto telefona za ~185kn mjesečno (24 mjeseca).

Razmišljam i o HTu, pogledao na njihovom webu, dostupna mi je njihova optika, a s obzirom da imam i mobilnu pretplatu kod njih mogao bi kroz Magentu ugrabit MAX2 paket (70-100/14-20 Mbps) i nešto telefona za ~189kn mjesečno.

Nisam već dugo u nikakvom toku oko tih stvari tak da ono. Ovo od HTa mi se čini too good to be true (~4 puta već brzina za istu lovu?), a i nisam siguran dal je tih 189kn krajnja cifra koju plaćam ili ide još koji dodatni trošak na to(?).
Bolje ostat kod ovih majmuna ili prelazak na HT?

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2019., 07:33   #5394
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Do kraja godine Optima ide na bubanj.
United Group ima planove da kupi OT.





Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2019., 14:50   #5395
Pero666
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Sl
Postovi: 46
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Kod mene ~prošli tjedan zvali doma za produljenje ugovora, mama se taman bila javila na telefon. Obećavali brda i doline (TV paket, tablet i šta ja znam sve ne). Ali sam uvjerio majčicu da ništa ne riješava tako na slijepo.

Gledam sad na njihovoj stranici - tzv. Premium Trend DUO Paket.
Flat 20/1 (minimalno 14/0.7), maksimalno se može pojačat do 60/10.
I nešto telefona za ~185kn mjesečno (24 mjeseca).

Razmišljam i o HTu, pogledao na njihovom webu, dostupna mi je njihova optika, a s obzirom da imam i mobilnu pretplatu kod njih mogao bi kroz Magentu ugrabit MAX2 paket (70-100/14-20 Mbps) i nešto telefona za ~189kn mjesečno.

Nisam već dugo u nikakvom toku oko tih stvari tak da ono. Ovo od HTa mi se čini too good to be true (~4 puta već brzina za istu lovu?), a i nisam siguran dal je tih 189kn krajnja cifra koju plaćam ili ide još koji dodatni trošak na to(?).
Bolje ostat kod ovih majmuna ili prelazak na HT?

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
Imas sad neke akcije kod njih pa to bude jeftinije. Pogledaj dok traje.
Pero666 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2019., 15:52   #5396
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Nemoj na optimu ako nemoras. Definitivno najgori provider.

Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2019., 14:46   #5397
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Mene su danas prebacili na VDSL, zasad brzina nije veća od 20 Mbit/s, obećano 60 Mbit/s.
Mislio sam da će doći njihov tehničar i donjeti novi router, ali nije, mogli su bar obavijestiti, a ne da ih kao tele cijelo jutro ih čekam u kući.

Prije par dana sam spojio onaj njihov Innbox V45 router i tad je linija pucala 5-6 puta u sat vremena, pa sam prijavio kvar, pa su izgleda neke postavke mijenjali na routeru.
Sad kad spojim fritz box on piše da je spojen, ali nema interneta. Mene jako zanima može li se fritz osposobiti da radi na njihovoj mreži kao što je radio skoro 2 godine? Možda treba samo unijeti neke postavke, jer ne vjerujem da fritz ne može raditi, a ono njihovo malo bijelo plastično čudo može. Možda bi mogao postići veće brzine na fritz boxu.

Fritz javlja ovo



Innbox V45



Sve mi se čini da ako ostane ovako da ću tražiti raskid ugovora.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2019., 16:42   #5398
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
Ako Fritz može raditi na Vdsl - u onda možeš nastaviti,
trebaš ga konfigurirati da je sada Vdsl (prije je bio Adsl),
ispravno podesiti Vlan za Internet,
čini mi se da je netko u temi naveo koji je + podaci za PPPoE.

Ako Fritz nema Vdsl ili ne uspiješ složiti a želio bi da i dalje bude glavni onda:
- u Innbox - u složi Bridge konekciju za Internet, ugasi mu WiFi
- u Fritz - u složiš WAN konekciju (čini mi se na Lan1) + PPPoE
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 07.06.2019., 21:12   #5399
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ako Fritz može raditi na Vdsl - u onda možeš nastaviti,
trebaš ga konfigurirati da je sada Vdsl (prije je bio Adsl),
ispravno podesiti Vlan za Internet,
čini mi se da je netko u temi naveo koji je + podaci za PPPoE.

Ako Fritz nema Vdsl ili ne uspiješ složiti a želio bi da i dalje bude glavni onda:
- u Innbox - u složi Bridge konekciju za Internet, ugasi mu WiFi
- u Fritz - u složiš WAN konekciju (čini mi se na Lan1) + PPPoE
Hvala na ovim informacijama. Fritz može raditi na Vdsl-u, piše na kutiji. Očekivao sam da će doći tehničar danas, pa bih njega zamolio da mi unese postavke.
Pokušati ću prolistati temu da nađem podatke za konfiguriranje, ako netko zna broj tog posta ili stranicu molim neka stavi, da ne tražim previše.
Vjerujem da bi sa fritzom imao možda i veću brzinu, puno je stabilniji od ovoga i wi-fi signal je na katu bio puno bolji sa fritzom.
Fali mi na ovom innboxu ona opcija da namjestim kad da pali i gasi wi-fi, to mi je baš koristilo, da ne govorim o još nekim opcijama koje ima fritz.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 10:36   #5400
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
trebaš postaviti vlan ID za usluge koje imaš na optimi, net, tv,tel. sad imaš samo dsl sinkronizaciju i ništa više. negdje po forumu je to pisalo, trebao biš nać. zapravo - logiraj se kao admin na taj modem i u ptm konekcijama bi ti vlan id trebao pisati.

imaš nesrazmjer u brzini. 30mbit down, i 11mbit up? upućuje na neispravnu paricu ili, kao šta smo prije komentirali, nekakav loš spoj. sad kad si prebačen na vdsl ti je atenuacija skočila, ali sa 21db atenuacije bi svejedno 50mbita trebalo ići.

idealno bi bilo - uzmi laptop, router, produžni kabel i testiraj si liniju na onoj crnoj kutiji na fasadi, direkt dolazni tel kabel spoji u modem i vidi si statistiku. ima malo posla oko toga ali jbg. ovako može bit svašta.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na