Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2009., 13:42   #1
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Arrow Monochrome/Color laserski printer

Iz prvog razloga što printanje stranica na laseru radi besprijekorno te vidim da su laseri pojefitnili odlučio sam se kupiti jednoga, a i zatrebat će mi zbog drugih (tekstualnih) stvari

Eh sad, nisam u tim vodama (lasera) pa bih trebao preporuku nekog monochrome ili color printera. Color mi nije neophodan, ali ukoliko nema velike cjenovne razlike uzeo bi i njega, isplati li se uzeti Color te koliko su tinte tj. toneri skuplji od crne?

Ne treba mi nešto posebna kvaliteta otiska, čisto da printa super tekst i da može moje točkice lijepo sprintat (a to valjda svaki laser može) . Odnosno, glavni zahtjev je da toner (zamjenski, ima li ih? http://www.toner.je.to) bude jeftin tj. da može puno stranica izlistati, znači nije presudna kvaliteta već količina - ista stvar kao što je i sa mojim sadašnjim tintim Canon PiXma iP4300 sa zamjenskim tintama - kvaliteta nije bog zna kaj, ali printa ko ludo

p.s. volio bih da je dostupno u Ve-Milu/Linksu/ADM-u
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2009., 21:02   #2
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
BUMP, odlučio Monochrome, samo koji? isplati li se sam puniti prahom? koji ima najjeftiniji zamjenski toner?
svebee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2009., 21:46   #3
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Po meni za kućnu uporabu najjeftiniji mogući.
Uzeo sam si Lexmark E120, original toner košta koliko i novi printer 2000 str. kapacitet, svakih 20 000 stranica treba promijeniti photoconductor.
Nemoj Samsung, konkurentni su cijenom, to je sve. Imaju sad neki laser kolorac za oko 1k kuna, za tu lovu kvaliteta po meni u najmanju ruku upitna, a i inače nisu neka sreća što se kvarova tiče.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2009., 21:57   #4
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
To je ovaj -> http://www.vemil.hr/OpisMP.aspx?Sifra=22764
Toner je ovaj -> http://www.refill-bar.hr/product_inf...roducts_id=793

Vidim rezolucija 600x600 DPI, Samsungov ML-1640 ima 1200x600 DPI, pošto sam na tom Samusungovom na postavkama "600dpi" uspio uspješno isprintati točkice, po toj logici će i ovaj Lexmark to dobro obaviti?
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2009., 22:14   #5
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Neznam, meni služi za bazičan ispis.
Pošalji mi primjer nečega što ti treba, pa da vidim jeli to u stanju prihvatljivo prožvakat.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2009., 22:42   #6
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,344
što označava duplex kod printera?

i što kažete na ovaj printer, je li ovo prejeftino za color laser http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1010733 ?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2009., 23:06   #7
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
što označava duplex kod printera?
mogućnost printanja sa obje strane, e sad je li to što ima moj injekt Canon PiXma iP4300 što znači da on isprinta, ali zadrži stranicu "u sebi", povuče je nazad i isprinta drugu stranu, tako da nema korisničkog kontakta.

dok npr. ovaj Samsunogov ML-1640 možeš printat na obje strane al na način da isprinta svaku parnu/neparnu, pa ti ručno okreneš i nastavi printat, i dobiješ print s obje strane

mislim da je sam Duplex - ovo prvo...
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2009., 08:25   #8
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
BUMP, odlučio Monochrome, samo koji? isplati li se sam puniti prahom? koji ima najjeftiniji zamjenski toner?
E120 je dobar odabir.

Toner puno za prazno te dođe 200 - 250 kn za 2000 otisaka a obnova OPC bubnja nakon 10 tonera cc 300 kn
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2009., 16:17   #9
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
čekam testne papire od člana Pomo pa ću vidjeti, ako radi - kupujem ga.

nego da usput pitam vlasnike istoga (Lexmark E120), može li se na njemu pod Printer Settings... (tamo gdje se namješta kvaliteta ispisa i sl.) podesiti svjetlina/brighntess ispisa? Samsung ima opcije Normal, Light i Dark što meni ne odgovara jer ovo Light nije dovoljno Light trebala bi mi čitava skala od crne do bijele, hvala
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2009., 16:43   #10
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
čekam testne papire od člana Pomo pa ću vidjeti, ako radi - kupujem ga.

nego da usput pitam vlasnike istoga (Lexmark E120), može li se na njemu pod Printer Settings... (tamo gdje se namješta kvaliteta ispisa i sl.) podesiti svjetlina/brighntess ispisa? Samsung ima opcije Normal, Light i Dark što meni ne odgovara jer ovo Light nije dovoljno Light trebala bi mi čitava skala od crne do bijele, hvala
Pretvoriš text u Yellow i ukoliko ti to nije dovoljno svijetlo onda zbiljam ne znam što bi htjeo.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2009., 16:47   #11
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
mislim da me nisi baš razumio, radi se o ovome -> http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=145403

ja taj/te dokumente (bilježnice/stranice) trebam posvjetliti (te točkice/točke trebaju ispasti svjetlije), a pošto direktnim editiranjem datoteka (PostScript | .ps) nisam uspio, mogao bih preko printerovih drivera tj. prije nego što on printa da mi posvjetli čitavu stranicu/dokument. Samsung ima opciju Light - ali to mi nije dovoljno svijetlo, od Normala to je svjetlije za koji ~10% ako i toliko, a to mi nije dovoljno - još uvijek je pretamno.
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2009., 07:47   #12
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
mislim da me nisi baš razumio, radi se o ovome -> http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=145403

ja taj/te dokumente (bilježnice/stranice) trebam posvjetliti (te točkice/točke trebaju ispasti svjetlije), a pošto direktnim editiranjem datoteka (PostScript | .ps) nisam uspio, mogao bih preko printerovih drivera tj. prije nego što on printa da mi posvjetli čitavu stranicu/dokument. Samsung ima opciju Light - ali to mi nije dovoljno svijetlo, od Normala to je svjetlije za koji ~10% ako i toliko, a to mi nije dovoljno - još uvijek je pretamno.
Pogledaj onda neki polovni printer sa PostScriptom kao Lexmark E232 HP LaserJet 6MP ili LaserJet 4MP. Ima ih od 800 - 1000 kn . Ili uzmi opet neki drugi jeftini HP laserjet pa traži da ti toner napune sa tonerom nižeg intenziteta. LaserJet ima 5 stupnja zacrnjenja + tri stupnja gradacije. Samo nažalost novi HP univerzalni draiveri to ne podržavaju. Zato u tom slučaju bi trebao na nekom PC u intslirati Windows 95 ili 98. Znači prvo instaliraj draiver pa onda kupuj printer.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2009., 15:59   #13
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor Adriatix Pregled postova
Pogledaj onda neki polovni printer sa PostScriptom kao Lexmark E232 HP LaserJet 6MP ili LaserJet 4MP. Ima ih od 800 - 1000 kn.
koja je razlika ako podržava PostScript? razmije li se tko u to? koja je razlika ako printer podržava PostScript, ili ako ja "simuliram" PostScript preko programa GSView?

Citiraj:
Autor Adriatix Pregled postova
Ili uzmi opet neki drugi jeftini HP laserjet pa traži da ti toner napune sa tonerom nižeg intenziteta.
ali na tome ću printati i ostale stvari koje trebaju bit normalne - tamne.

Citiraj:
Autor Adriatix Pregled postova
LaserJet ima 5 stupnja zacrnjenja + tri stupnja gradacije. Samo nažalost novi HP univerzalni draiveri to ne podržavaju. Zato u tom slučaju bi trebao na nekom PC u intslirati Windows 95 ili 98. Znači prvo instaliraj draiver pa onda kupuj printer.
ako neće ići s Lexmarkom, onda ću se s tim zezati
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2009., 18:48   #14
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
koja je razlika ako podržava PostScript? razmije li se tko u to? koja je razlika ako printer podržava PostScript, ili ako ja "simuliram" PostScript preko programa GSView?



ali na tome ću printati i ostale stvari koje trebaju bit normalne - tamne.



ako neće ići s Lexmarkom, onda ću se s tim zezati
To ti je kao sa CB filmovima. Film može biti sitno zrnati ili kontrastni. I sada ukoliko uzmeš razvijač od sitnozrnatog filma ni uz najbolju volju od kontrastnog filma ne možeš napraviti sitno zrnati. Ali sa sitnozrnatim razvijačem možeš razvijati kontrastan film i dobiti sličan rezultat. Znači bitna je zadnja karika u lancu.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2009., 03:57   #15
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Po meni za kućnu uporabu najjeftiniji mogući.
Uzeo sam si Lexmark E120, original toner košta koliko i novi printer 2000 str. kapacitet, svakih 20 000 stranica treba promijeniti photoconductor.
Nemoj Samsung, konkurentni su cijenom, to je sve. Imaju sad neki laser kolorac za oko 1k kuna, za tu lovu kvaliteta po meni u najmanju ruku upitna, a i inače nisu neka sreća što se kvarova tiče.
Mislim kupiti novi printer, laserski najvjerojatnije, najvjerojatnije bi uzeo ML1640 (Samsung). Pa me zanima, na sto se podebljano odnosilo. Zbog cega ne samsung?

Hvala!
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2009., 06:34   #16
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Pa pročitaj citirani post do kraja...

Ne mogu tvrditi po nekoj sad statistici povrata, ali eto to što sam napisao, napisao sam nakon razgovora sa 3-4 servisera printera oko kvalitete istih.
Za čisto kućnu upotrebu i povremeni ispis, vjerojatno će samsung poslužiti kao i svaki drugi.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2009., 16:45   #17
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Ja sam mislio da se to o kvarovima odnosilo samo na kolor printer za 1k.

Znaci, i ovaj monochrome se kvari dosta cesto? (ML-1640)
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na