Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.10.2019., 21:16   #13081
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Ja sam odustao od oleda samo iz straha burn in-a. Sportklub zna bit upaljen od 13h do 22,23h svaku subotu i nedilju. A da cu ustedit nesto vele love, necu. Kupim soundbar i na istoj cifri smo. Da to gara pokriva, nebi se mislija sekunde sta cu kupit. Nismo svi filmofili ili gejmeri. Mene uvati period da gledam serije i filmove, a inda po par m ne pogledam nista. Ima sporta u izobilju i dobrih emisija na history i slicnima.

Zadnje izmijenjeno od: android-split. 01.10.2019. u 21:24.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 21:25   #13082
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
ja sam išao na rizik od "zapečenja" kod plazme samo zato jer je plazma tad imala osjetno/vidno bolju sliku od bilokojeg LCDa i u SD i u HD signalu u toj klasi. danas, 9 godina kasnije vide se neke sjene ali da bi reko da je to klasički burn-in nebi reko.

ta plazma (42") me 2010 koštala oho-ho manje nego najftiniji OLED danas.
da idem na 10 000+ kn pa da za 2 godine kad izađe gara bude burn-in - nebi riskirao.

osim crne, ne vidim nikakvu prednost OLEDa
al saće me "znalci" popljuvat kao i obično.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.10.2019., 21:50   #13083
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
Da idem na 10000+ kn pa da za 2 godine kad izađe gara bude burn-in - nebi riskira
Nema gare na burn in ni dana. Da je ima, odmah bi uzea oled. Nije mi neka razlika u cijeni
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 22:11   #13084
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Ja sam odustao od oleda samo iz straha burn in-a. Sportklub zna bit upaljen od 13h do 22,23h svaku subotu i nedilju. A da cu ustedit nesto vele love, necu. Kupim soundbar i na istoj cifri smo. Da to gara pokriva, nebi se mislija sekunde sta cu kupit. Nismo svi filmofili ili gejmeri. Mene uvati period da gledam serije i filmove, a inda po par m ne pogledam nista. Ima sporta u izobilju i dobrih emisija na history i slicnima.
Ja sam promjenio misljenje jedno 15 puta, bi nebi oled, isto zbog straha od burn ina, trenutno istražujem nano cell xD
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 23:14   #13085
ID2502
Registered User
Moj komp
 
ID2502's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 65
Dvoumim se između:

Sony KD-49XF7596

LG 49UM7400

Koji ima bolju sliku???Android na Sony-u kakav je???Dovoljno brz ili se vuče ko krepana mačka...
Ako ima ko kakvo iskustvo sa ovim modelima bio bi zahvalan...
ID2502 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 23:37   #13086
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Baci oko na str. Mobilmedia. Imas kod od 10% zaba10

Zadnje izmijenjeno od: android-split. 02.10.2019. u 00:07.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 07:29   #13087
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Plazma samsung (kojoj su se pojavile crte na ekranu odmah po završetku garancije) je imala upečeno par komada Nickelodeon logo-a (valjda kako su ga micali po ekranu s vremenom) - čik pogodite koji se program najviše gledao



S tim opet da se u isti nisu baš uočavali kod normalnog gledanja programa.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 08:16   #13088
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Molim za preporuku cjenovno povoljnog LCD Android televizora dijagonale 32' sukladnog novom sustavu odašiljanja HEVC.
Tražim nešto ne odveć tehnološki zahtjevno, bitno mi je da mogu instalirati KODi.
Hvala unaprijed.
Teško ćeš naći tv od 32" sa Androidom, a i ako nađeš to će biti neka low end marka. A ako je low end onda pitajboga kako to sve skupa radi i moguće da će se vući ko krepana mačka. Radije uzmi neki 32" tv + dodatni android box koji provjereno radi kako spada.
tiki66 je online   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 09:29   #13089
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Evo da javim, uzeo sam Philips 65OLED803 i jako sam zadovoljan. Što se tiče slike pogotovo, kad usporedim sa "starim" Panasonic 55fx700e...jako veliki napredak u tehnologiji. Istina, kad gledam film ili nešto loše kvalitete taj očaj u kvaliteti dolazi još više do izražaja ali to je i razumljivo, ali ako gledam nešto kvalitetno..ono bez rijeci..jednostavno te boje su gotovo kao prirodne. Druga opcija mi je bio QLED ali sam u jednoj trgovini doslovno usporedio istu stvar na dvije televizije (oled i qled) i razlika je nekih 5 do 10% u kvaliteti slike na strani OLED-a.
Ambilight mi je bio na prvu malo čudan ali sad sam se skroz navikao i lajkam. Zvuk je ok ali je mogao biti bolji, u teoriji u budućnosti ću uložiti dodatno u to...sad mi je možda žao što se nisam strpio do Božića i uzeo model 903 jer će vjerojatno biti na nekoj akciji..ali šta je tu je (ovo samo zbog zvuka).
Inaće ovo pišem čisto onako laički...nisam neki tech tv ekspert..dakle moj osobni doživljaj pa ako će nekome sutra pomoći....


e i što se tiče veličine ekrana mislim da je to stvarno max što ću uzeti i u budućnosti...do sad sam bio pohlepno đubre..pa sam uzimao svako malo veći televizor..mislim da sam krenuo od nekih 70 cm pa sve veće...i svaki put mislim ovo je max..ne treba veći.. kod zadnjeg Panasonica 139 cm mislio sam ovo je stvarno max..ali nije prošlo ni par dana...joooj da je bar 5 cm veći ...Ali uglavnom za moj boravak, udaljenost 2,5 do 3 metra mislim da je ovo stvarno knap...veći bi bio mislim stvarno prevelik...ali tko zna možda ću za misec dana mislit drugacije

Zadnje izmijenjeno od: prowler. 02.10.2019. u 09:42.
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 13:00   #13090
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Citiraj:
Autor ID2502 Pregled postova
Dvoumim se između:

Sony KD-49XF7596

LG 49UM7400

Koji ima bolju sliku???Android na Sony-u kakav je???Dovoljno brz ili se vuče ko krepana mačka...
Ako ima ko kakvo iskustvo sa ovim modelima bio bi zahvalan...
Ja imam sonya 7596

Android je brz i radi dosta fluidno barem meni.

Slika mi je extra, prikaz boje kontrast.


Uglavnom smatram da ces bit vise nego zadovoljan

PS ako nije vec, samo azuziraj ga na android 8.1 imas na sonyevim stranicama jel mu auto update nekim cudom neradi i kaze uvik azuran je software. Uglavnom skines na stik i azuriras preko usb-a.

Poboljsaju se sve opcije masu. Slika, zvuk,brzina androida.
Crash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2019., 22:53   #13091
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112