Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2019., 12:50   #601
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Za toliki print je isplatljiviji laserski printer.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 15:50   #602
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor H@rdc0r3M1nD Pregled postova
Pozdrav, imam u firmi za potrosit 3000 kn (200 kn + ili - ) za printer. Printa se mjesecno cca 1000-1500 stranica, sve crno/bijelo... tablice, grafikoni, tekstovi sa 4-5 razlicitih lokacija
Sto bi bila najbolja kupovina? sto se tice buduceg uzimanja tinte? Mozda i nesto multifunkcionalno?

Rabljeni Cannon samostojeći laseri, imaš po njuškalu za 2000-3000 kn sa PDV-om, odradili su po par stotina tisuća kopija, i mogu odraditi još toliko.
Mi smo sebi za ured kupili takav, od dana kupovine do danas isprintao je oko 150-200 000 stranica.

Troškovi su ti sljedeći (Cannon Ir2230)
-Toner za 25 000 stranica (oko 400 kn)
-Promjena bubnja svakih 75 000 stranica - oko 1500 kn.


Peri deri strojevi.
Colop je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2019., 10:22   #603
fico007
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 249
Molim preporuku za 3 in 1 in jet - printer, skener, kopirka u jednom. Printalo, kopiralo bi se cca 20-30 stranica mjesečno. Trebao bih neki koji ima zamjenske tinte i da nisu skupe. I da po mogučnosti radi i na win xp, win 7 i win 10, jer trenutno imam jedan ink jet HP (star barem 14 godina) koji radi samo na win xp (za druge win nema drivera). Cijena 500-600 kn.
fico007 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 00:08   #604
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Ekipa, molim Vas za pomoć. Imam HP Officejet Pro 8620 printer. Javlja mi se problem sa zamjenskim tonerima za printer. Prvo mi je pisalo "There is a problem with the printer or ink system", i onda sam printer zagasio i upalio ga nakon 10min, i onda mi piše "one or more catridges appear to be damaged" - i pokazuje žutu boju. Zamjenske tinte su ORINK-ove koje sam kupio u Instar trgovini. Kupljena je nova boja jučer u Instaru, a prije toga sam imao istu boju koja je imala isti problem (ali mi je istekla garancija, pošto mi je tinta stajala doma par mjeseci).

Ja imam dojam da je to problem do software/firmware-a i kako on prepoznaje boje, a ne do same funkcionalnosti printera.

Da li možda netko ima neko rješenje? Molim Vas za pomoć i hvala Vam unaprijed na bilo kakvoj pomoći

Slike prilažem u prilogu
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	HP PROBLEM.jpg‎
Views:	303
Size:	518.1 kB
ID:	21725   Click image for larger version

Name:	HP PROBLEM1.jpg‎
Views:	259
Size:	372.4 kB
ID:	21726  

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 26.11.2019. u 00:26.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2019., 12:25   #605
Redline
Premium
Moj komp
 
Redline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž-Mb
Postovi: 376
Ima 'ko Epson L3150 planiram ga uzeti za 1250kn pa me zanima dal je ok ili ima nešto bolje za te novce? I kasnije dal postoje neke zamjenske boje za njega, da nemoram kupovat baš orginal? Hvala.
Redline je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2019., 19:29   #606
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Brother DCP-T510W

Dulja garancija, nešto bolji uređaj

Nema smisla uzimati zamjenske tinte, kada su bočice originala od 50-70kn ovisno o modelu.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2019., 00:18   #607
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
baš to, čemu se zafrkavati sa zamjenskima kad je originalna tinta bagatela i to za dosta stranica
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2019., 12:48   #608
Redline
Premium
Moj komp
 
Redline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž-Mb
Postovi: 376
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Brother DCP-T510W

Dulja garancija, nešto bolji uređaj

Nema smisla uzimati zamjenske tinte, kada su bočice originala od 50-70kn ovisno o modelu.
Oboje sad daju 3.g. garancije. Nikad nisam imal Brother, ok su? Ta dva su jednaki odprilike, jedino što Brother ima orginal bočice od 108ml, a Epson 70ml pa mi se to čini bolje.
Redline je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2019., 20:57   #609
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Ako i ovaj po novom ima 3 godine garancije onda su oba tu negdje, ali ono iz nekog iskustva brother ima to sve skupa tehnološki "finije" odrađeno.

Naravno kao i kod svakog inkjeta treba redovito printati da se ne zasuši.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 11:51   #610
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Trenutni printer u firmi krepava i dok se donese odluka o zamjeni/nabavi, trebam pomoć.

Budget je max 500,00kn (limit R1 kupnje) , koji bi printer preporučili, nabrzaka sam sada tu na poslu izfiltrirao ove : https://www.mall.hr/printeri-skeneri...3.14&p-max=500

Printer je umrežen u sustav na poslu i primarno služi za printanje gomilu računa i popratnih dokumenata u sezoni. Nemam pojma o printerima pa ako treba još neke info, reci te

p.s.
Skener uz print bi bilo sasvim dobro ali ne i nužno.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.01.2020., 12:01   #611
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Trenutni printer u firmi krepava i dok se donese odluka o zamjeni/nabavi, trebam pomoć.

Budget je max 500,00kn (limit R1 kupnje) , koji bi printer preporučili, nabrzaka sam sada tu na poslu izfiltrirao ove : https://www.mall.hr/printeri-skeneri...3.14&p-max=500

Printer je umrežen u sustav na poslu i primarno služi za printanje gomilu računa i popratnih dokumenata u sezoni. Nemam pojma o printerima pa ako treba još neke info, reci te

p.s.
Skener uz print bi bilo sasvim dobro ali ne i nužno.
500 kn za printer u firmi koji je umrezen i printa se gomilu racuna, reci direktoru da se ne sramoti s 500 kn
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 12:14   #612
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Pazi, sada imamo HP P2055dn svaki dan čekam kada će mu biti zadnji.

ovo drugo, vjeruj mi da mogu stvari bi drugačije napravio, ovako mi treba nešto dok se nalozi o nabavi ne pokrenu i pošto 90% ljudi u firmi boli ona stvar, pokušavam barem nešto izvuči da imam kao oslonac u slučaju slučajeva jel...
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 12:23   #613
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Pazi, sada imamo HP P2055dn svaki dan čekam kada će mu biti zadnji.
To je dobar stroj, baš za to što vi radite idealan i idu toneri velikog kapaciteta. Možda bi bilo bolje (ako je moguće) da ga se servisira za tih 500kn.

U čemu je uopće problem?
veve je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 12:33   #614
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Glavni doljni pretinac za papire ne radi, odnosno mehanizam povlačenja papira preskače, dere papire i naravno zapinje na svakom 3/4 printu.

Pa je nešto od ležajeva otišlo ili dio mehanike jer cvili i glasan je, što je na poslu gdje radiš direktno sa klijantelom neugodno.

I treća stvar (koja neznam da li je nužno povezana sa printerom) svaki toner koji uzmemo i stavimo unutra uvijek se nakon određenog kratkog vremena "razlije" po unutrašnjosti. Praha od boje ima po svuda itd...
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 12:46   #615
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
  1. Ovo su ti gumice u pitanju, to što ne vuče papir. Izlizale su se i trebalo bi ih zamijeniti. Isto ako papir podere, vjerojatno je nešto zapelo unutar printera.

  2. To što cvili teško je reći, ali možda treba malo po servisirati, podmazati i očistiti. Inače toneri loše kvalitete znaju cviliti, tj ako ih refillate trebalo bi ih prije dobro istestirati i reparirati

  3. kupite bolje zamjenske ili recite onom koji ih puni da loše radi posao
veve je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 18:39   #616
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,939
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
I treća stvar (koja neznam da li je nužno povezana sa printerom) svaki toner koji uzmemo i stavimo unutra uvijek se nakon određenog kratkog vremena "razlije" po unutrašnjosti. Praha od boje ima po svuda itd...
Kakav bi ti printer za 500kn? Mislim stvarno. Za te novce možeš dobiti samo najjeftiniji najlošiji printer koji ima daleko najskuplji ispis. Nakon cca 1000 stranica pušiš lovu na razlici skupljeg i jeftinog printera jer ti cijena ispisa pojede razliku.

Na kraju krajeva, uzet ćeš novi printer, staviti u njega zamjenski toner i on će ti se rasipati po printeru. I gdje si onda? Nemaš printer i nemaš garanciju jer si koristio zamjenski toner.

Ušteda.... Zvui grubo, ali ako nemate za printer onda zatvorite firmu.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 19:23   #617
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Kakav bi ti printer za 500kn? Mislim stvarno. Za te novce možeš dobiti samo najjeftiniji najlošiji printer koji ima daleko najskuplji ispis. Nakon cca 1000 stranica pušiš lovu na razlici skupljeg i jeftinog printera jer ti cijena ispisa pojede razliku.

Na kraju krajeva, uzet ćeš novi printer, staviti u njega zamjenski toner i on će ti se rasipati po printeru. I gdje si onda? Nemaš printer i nemaš garanciju jer si koristio zamjenski toner.

Ušteda.... Zvui grubo, ali ako nemate za printer onda zatvorite firmu.
Medo,medo....

Ja neznam tko je tebi danas stao na nogu ili imaš slab želudac pa da si nakon pročitanih 500kn u prvom postu scrollao odmah na dno stranice u pustio frustracije u zadnjem dijelu tvoje poruke.

Dovoljno je bilo da si stao nakon prvog objašnjenja zašto ne i amen, stvar riješena...dobio odgovor tema završena. Drugi prije su to uspješno izveli.

Ne znam, eto...probaj sljedeći put malo drugačiji pristup

Ostali, hvala na savjetima čeka se odjel nabave do daljnjega. Kako je kolega medo podcrtao u crveno, 500kn je pak premalo.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 20:36   #618
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ekipa, što kupiti za 100-150 stranica dokumenata, ne dnevno, nego godišnje. Trebao bi imati mogućnost skeniranja A4.
Prednost jeftinija crna tinta, i što dulja garancija.
  Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 18:06   #619
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ako ne mora biti multipraktik... da li bi se usrecio s (naj)jeftinijim laserima? Tintama mi "istekne rok" češće nego što ih potrošim.
  Reply With Quote
Staro 04.02.2020., 00:34   #620
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ako ne mora biti multipraktik... da li bi se usrecio s (naj)jeftinijim laserima? Tintama mi "istekne rok" češće nego što ih potrošim.
Nisam neki stručnjak za printere, ali sam se raspitivao dosta i istraživao i nakraju sam nedavno kupio ovaj all in one inkjet printer za 589kn i jako sam zadovoljan sa njim (godinu dana ima garanciju i rekli su mi da je ovaj best buy, za te pare do 1000kn nema boljeg). Zamjenska tinta dođe 22kn po tinti (znači 110kn za 5 tinti, ako to nije jeftino onda ne znam što je ) i ima ju za kupiti u instaru(link). Ne znam ako si znao, ali Instar ti je inače ovlašteno prodajno mjesto za ORINK tinte, tako da ne moraš brinuti o nabavci istih. Uvijek ti je mogu naručiti ako je trenutno nema na stanju. Ako ti slučajno printer ne prihvaća tintu(u rijetkim slučajevima se to zna desiti) onda sa nazoveš Instar i kažeš im da ti tinta ne radi i sa računom im doneseš tu istu tintu i oni ti daju novu zamjensku. (to mi je i bio cilj da nađem printer koji provjereno prihvaća zamjenske tinte i da budu što jeftinije zamjenske tinte).

Prije ovoga sam imao HP-ov printer. Naučio sam iz vlastite greške da HP općenito radi velike probleme sa zamjenskim tintama, tako da ti savjetujem da izbjegavaš HP marku, osim ako ne misliš kupovati original tinte Pričao sam sa čovjekom koji se bavi servisiranjem printera i rekao mi je da je cannon općenito najbolji što se tiče printera za kućnu upotrebu. Printam možda 10-ak stranica mjesečno. Nadam se da sam ti pomogao

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 04.02.2020. u 01:12.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2020., 19:41   #621
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
I moj HP baca nekakav error, a ne da mi se kupiti 350 kuna tinte, da vidim je li do nje, pa sve skupa baciti u smeće ak je printer gecrk.
  Reply With Quote
Staro 04.02.2020., 23:52   #622
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
I moj HP baca nekakav error, a ne da mi se kupiti 350 kuna tinte, da vidim je li do nje, pa sve skupa baciti u smeće ak je printer gecrk.
Ista stvar se i meni dogodila (model hp 8620). Više mi se isplatilo kupiti novi printer nego kupiti original boje koje dođu ~600kn i onda na kraju riskirati da mi i dalje printer ne radi

Uzmi si ovaj što sam ti preporučio i miran si godinama

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 05.02.2020. u 00:03.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2020., 01:49   #623
tudum12
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Da li postoji neki laser crno bijeli, da ima skener i duplex print u rangu do 1200-1300 kn.?
Printa se cca 100 stranica mjesecno

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: tudum12. 07.02.2020. u 02:07.
tudum12 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 17:23   #624
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 896
Citiraj:
Autor tudum12 Pregled postova
Da li postoji neki laser crno bijeli, da ima skener i duplex print u rangu do 1200-1300 kn.?
Printa se cca 100 stranica mjesecno
I mene ovo zanima, s tim da mogu ići još parsto kuna gore. Što dulje jamstvo, to bolje. I da radi preko WiFija.
__________________
Ovo je potpis.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 17:46   #625
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mogy Pregled postova
Uzmi si ovaj što sam ti preporučio i miran si godinama
Sjeo sam da ga naručim večeras... Ali nestade ga u Instaru.

Ti si mi preporučio MG5750... a imaju samo TS5050. Ima u mall.hr oba modela. U čemu je uopće razlika u MG i TS seriji? Na papiru su gotovo identični. :s
  Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 00:51   #626
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Sjeo sam da ga naručim večeras... Ali nestade ga u Instaru.

Ti si mi preporučio MG5750... a imaju samo TS5050. Ima u mall.hr oba modela. U čemu je uopće razlika u MG i TS seriji? Na papiru su gotovo identični. :s
Koliko ja znam TS je noviji model sa većim LCD displayom, ispisivanje sa SD memorijskih kartica, i boljim ispisivanjem foto slika, ali nema automatsko obostrano ispisivanje nego moraš ručno vadit papir i okretat. Osim toga mislim da su vrlo slični po ostalim karakteristikama. Meni je bilo bitno da ima automatsko obostrano ispisivanje. I ja sam gledao taj model ts5050, ali zbog već gore navedenog razloga ga nisam uzeo.

Jedini mali minus za mg5750 je taj što je malo glasniji pri printanju, ostalo sve super. Možeš se spojit preko wifi ili preko kabela, možeš printat preko moba(skineš aplikaciju preko playstorea) itd. Ako te još što zanima slobodno pitaj.

Evo i usporedbe između oba printera: Link

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 11.02.2020. u 01:17.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 18:15   #627
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Preguglao sam cijeli internet sinoć, i naručio taj 5750. Sad čekam da ga mall dostavi.
  Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 23:06   #628
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Preguglao sam cijeli internet sinoć, i naručio taj 5750. Sad čekam da ga mall dostavi.
Super! Drago mi je da sam pomogao u odluci Javi dojmove
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2020., 19:07   #629
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Malo je povelik za moj stol. Moram mu naći novo mjesto. Ali pošto ima wifi to neće biti problem.
Lijepo printa, i nije bio težak za upogoniti.
  Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 22:37   #630
S1r1uS
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Mars
Postovi: 77
Ja još uvijek imam Canon MP190 i radi bez greške. Znam jedino da je tinta uvijek bila skupa i kratko traje. Ovaj MG5750 je best buy sigurno.

Zadnje izmijenjeno od: S1r1uS. 20.02.2020. u 19:51.
S1r1uS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na