Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.04.2018., 20:40   #1771
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Pa ja sam sa Lenovo P2 dobija silikonsku masku, unibody konstrukciju, AMOLED, 5000Mah bateriju i to sve za cca 180 eura.
Ok, kamera nije nešto ali osim toga mobitel je vrh.

Što bi to trebalo značiti? Od flagshipa koji košta 850-900 eura očekujem da ima sve na vrhunskoj razini, a P20 Pro podbacuje na više fronti nego drugi: video, notch, ekran, nedostatak 3.5mm audio konektora, wireless punjenja, prosječni zvučnici, loš resale value.

Svaka čast Huaweiju na stavljanju većeg senzora u jednu od kamera ali osim toga to je Mate 10 Pro. Software također ne prati hardware i forsiranjem AI-ja rade glupost.

Puno bolja stvar bi bila da su jednostavno stavili jedan veći senzor sa xenon blicem.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2018., 20:45   #1772
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Nitko ne osporava da Pro ima odlične fotke (uglavnom), ali isto tako ekran nije na razini S7-9, IPX i sl kao ni video.

Kad izađe Note 9, novi IPhone ili Pixel, Pro će ići na oglasnicima za ispod 3k kn

Nije nikakvo fanboyevanje nego samo činjenica, a to je da P20 Pro trenutno na svojoj strani ima samo malo bolju kameru od konkurencije dok je sve ostalo osim baterije generalno lošije.

Edit: Bromite nema sync?


P20 Pro ima IP67
A od ovih stvari koje "jedino" ima na svojoj strani se nekako zagubio i fluidni OS naspram Lagsunga...?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2018., 20:52   #1773
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nisam se htio mješati u raspravu do sada jer ste uglavnom raspolagali činjenicama pa sam zanemario sitna podprcavanja

Ne znam zakaj ste tako napali kolegu Mara. Čovjek je iznio činjenice. Nigdje nije rekao da je Huawei napravio loš mobitel, nego da i dalje u nekim stvarima kaska za Galaxy S serijom. Ali da joj je bliže nego ikad, je. Ni P9 ni P10 nisu bili blizu S7 i S8, ali sada P20 Pro diha za ovratnik.

A svatko može kupiti ono što želi ili može. Osobno nebi 6000 kn dao ni za jedan, ali eto, neki od vas budu i jesu pa mi je jasno da branite investicije (kako bi rekao jedan kolega kojemu je Xiaomi no.1).

Kome je bitan ekran, S9. Kome je bitna baterija, P20 Pro. Kome je bitna kamera, uzet kompakt DSLR za manje love nego taj usrani fagshit, bilo koji i to je to.

Osobno, ostajem još neko vrijeme na S7. Baterija je dobra, igrice ne igram, kamera sa gcam aplikacijom je stvarno genijalna. Ali više naginjem P20Pro nego S9 jer se nadam da bude jeftiniji u lipnju u VIPu

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2018., 20:55   #1774
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Troll bojna doživljava tešlke udarce right now stoga molimo vas za minut šutnje prije nastavka
Jbt ja ne vjerujem šta čitam, iz najvećeg pljuvača kompanije Huawei si se transformirao u njihovog najvećeg fana, i to samo zato što si nedavno kupio njihov telefon, pa to je komično.

Uredno si nas tu u temi izvještavao o Huawei-evim skandalima, gafovima, pljuvao po Kirin procesorima, krv si svima popio jer su proizvedeni u 14nm, a ne 10, teško isprdao Honor 8 dok su ga drugi hvalili.
Ama baš svaki post ti je bio sprdanje Huaweia, a hvaljenje Samsunga i snapdragona, a sad totalna kontra:
Link1, Link2, Link3, Link4, Link6, Link7, Link8, Link9, Link10.....

I šlag na tortu:
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Nebi nikad uzeo Huawei više. MObitel definitivno ne vrijedi te novce(pogotovo Honor 8 kojeg moraš biti dobro lobotomiran da uzmeš pored jeftinijih i boljih opcija),ktome to još varaju

Inače procurila je jedna zanismljiva informacija,Huawei je u staroj maniri,pokušao baciti aktera da njihov megafail od izostatnak oleofobnog premaza nije na njihovom ovogodišpnjem flagshipu ZBOG razloga jer čitač ne funkcionira u toj kombinaciji. Zanimljivo je da je Mi6 posjeduje...pazite sad,isti taj čitač otiska prsta....I OLEFOBNI PREMAZ.
I sad ti ideš pisati o troll bojnoj

Ili da citiram tebe:
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Uostalom kako vjerovati firmi koja kaže da oleofobnog premaza nema jer čitač otiska ne radi sa njim,onda promjene razlog u elektricitet kada je,mjesec dana nakon P10,Xiaomi izbacio Mi6 sa istim tim čitačem i oleofobnim premazom. Gube se u lažima pomalo...
Dakle, kako vjerovati TEBI nakon te silne pljuvačnice?
Oni postovi i ovi sada su kao da ih pišu dva različita čovjeka, bit će da si negdje opako udario glavom.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2018., 21:21   #1775
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
@Drug Brko, ak stavimo novce na stranu, mislim da tesko moze se nazvat, "branit investiciju".
Mislim da ljudima ne smeta tolko kamera kolko ime, Huawei, da je Samsung u igri to bi mu olako proslo i mahnuli bi rukom i rekli "sljedeci model ce bit bolji".

Sto se tice novaca, ljudi lakse daju 6tkn za samsung neg za huawei, nije mi jasno zakaj, al eto, ocito je samsung sinonim za smartfon, jer ak kupis samsung kupujes "na sigurno" dok s huaweijem ne znas kaj bus dobil, ocito takvo vlada misljenje medju ljudima..
Huawei u uhu zvuci onak, meh, obicni kinez, nema nis za pokazat, a i sad dok su izbacili odlican mob i dalje vladaju predrasude prema istom..

Ono kaj mi se dopada, a to je velika baterija, ostali po tom pitanju donose razocaranje, a da stvar bude gora, baterije su sve manje, naustrb manjeg proizvodnog procesa koji kakti jos manje trosi batku (a sam OS bas ne spara bateriju i u kombinaciji sa samsung rom-om rezultat je porazavajuci).

Ekran na Huaweiju nije top klasa, zasad, al je ostatak pri vrhu, mada, osobno ekran mi nije presudan, a pogotovo dok druge stvari kiksaju (kamera)..

Uglavnom proci ce jos neko vrijeme, dok ekipa ne prigrli objerucke Huawei, a do tad, gledaju ga sa skepsom i podsmjehom, a huawei grabi ogromnim koracima napred; kao i nekad davno (S2) samsung koji je sad bezidejan, dosadan, i bome sve skuplji i skuplji, zato huawei svake godine donosi neke novosti i jedini se usudi stavit vecu bateriju, sto je ostalima, nepoznanica..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2018., 21:31   #1776
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Onaj tko se iole kuži u profi telekom opremu (manimo robu širokue potrošnje i mobitele) zna da je Huawei globalno veći i jaći od Samsunga i to debelo. Onaj kome ime Huawei zvuči jeftino i kineski je neinformirani slijepac i licimur.

Da, Huawei u birtiji ne izgleda dobro ko Samsung. Huawei u srednjoj školi ne izgleda dobro jer te zejebavaju jer nemaš para za Samsung. Huawei si nemre kupiti 45-godišnjak sa oblajhanom kosom, uskim trapericama i belim tenisicama jer nemre barit brucošice sa Huaweijem jer automacki nije biznismen.
To svi znamo da je tako.

Meni su neki predbacivali da kupujem mobitel kako bi ga skuplje preprodao jer koristim kaljena stakla i kejsove, a tu neki otvoreno spominju resale value kao low point Huaweija. Kakav utter bullshit.

I to će tako biti, dok god će ljudi robovat brendovima. Ionako su razlike među top mobitelima minimalne.


Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2018., 22:00   #1777
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
@mar
Tebe opčenito smeta notch? Već LG, Oneplus i ostali počeli krenuti, osvrni se.
Za nedostatak 3.5mm jacka ću smatrati komedijom . Pa imaš adapter serijski u kutiji ako kaniš isfurati “Audiophilia nervosa”.

Da te pitam nešto, što je to pojam flasghip? Nemoj pisati takav pojam, možemo dalje toliko razglabati koliko Samsung kaska u kvaliteti.
Predao sam Note 8 na servisu jer više budi niti puni. Takav flagship (dobro, nisam ja platio nego dobio) nedopustiv.


@dRUG bRKO
Nismo napali dragog @Mara. Samo pokušavamo osvrnuti činjenjice da cijela sekta Samsungatea upravo uspoređuju P20 Pro protiv S9 (obični) i onda iz puna usta vele da Samsung jeftiniji. A kako već neki brkaju pojmove jer ne uspoređuju sa S9+ (čitaj plus na kraju)
Ono što kaska sa S serijom zbog Antutu testova. A u realnom radu neće ni osjetiti ni toliko.

Svatko ima kupca i bira što želi. Nitko ne osporava šta valja i ne valja (osim sektaša). Dodatna garancija 1 plus i kvaliteta opreme dolazi na svoje mjesto.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2018., 22:07   #1778
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Kolega imao S7 edge, popravljao 2 puta ekran - svaki put mu se pojavi neka ljubičasta crta, a nije padao, ništa. Kad se 3.put pojavila crta, kupio S8.
I sad on meni priča kako je njegov S8 100x bolji od p10 a od P9 da i ne govorimo
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2018., 22:15   #1779
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Kolega imao S7 edge, popravljao 2 puta ekran - svaki put mu se pojavi neka ljubičasta crta, a nije padao, ništa. Kad se 3.put pojavila crta, kupio S8.
I sad on meni priča kako je njegov S8 100x bolji od p10 a od P9 da i ne govorimo
Dobio sam i ja S9 2 komada Midnight Black, upalim oba (jedan je crvenkast) i čudim da još nisu riješili dječje bolesti.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2018., 22:21   #1780
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Ma ne mislim da toga nema kod drugih, samo eto, ne bi taj rekao da je dobio mob sa sranje ekranom.
Bitno da je moj P9 kinez
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2018., 22:37   #1781
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
@mar
Tebe opčenito smeta notch? Već LG, Oneplus i ostali počeli krenuti, osvrni se.
Za nedostatak 3.5mm jacka ću smatrati komedijom . Pa imaš adapter serijski u kutiji ako kaniš isfurati “Audiophilia nervosa”.
Apple kao predvodnik notcha je već najavio da to namjerava napustit ako se ne varam.Taj notch bi im očito mogal stvarat probleme pa zato i napuštaju.Iphone 10 je ionako kao neki probni balon a kupaca za elitne stvari uvijek ima.
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2018., 22:41   #1782
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,798
Huawei mobove danas nazivati "kinezom" je snobizam zesci.

A notch je najveca idiotarija koju je moderni svijet odlucio prihvatiti i kopirati - umjesto da nadju rjesenje i to eliminiraju. Underglass FP senzor, da, to se moze napraviti. Sakriti notch? Neee, s njim izgleda vise ajfonovski, to je sada fora (ovo ne ide u dzep samo huaweiju)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2018., 22:47   #1783
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Baš zato je Samsung bolji u mojim očima.
Ne idu trendovski kopiranjem applea kao svi ostali kinezi (Huawei, OnePlus, Xiaomi, HTC) nego imaju svoj dizajn koji je bolji od ovih apple klonova (što se tiče i 3.5mm jacka).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
<