Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2008., 08:38   #1
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
FAN 80mm

Kupio sam Silverstone lc17, te sa njime dobio dva ventilatora 80mm koji su prebucni.
Moze neka preporuka FAN od 80mm da nije bucan, a da radi svoj posao.
thx
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 09:15   #2
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2008., 09:58   #3
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Bio je onaj Papst jedan vrhunski u linksu..imao sam ga na prošloj konfi,ne znam ti šifru,budem pogledao..

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=050.908.119

Iskrene preporuke,ja bio prezadovoljan.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 11.06.2008. u 10:26.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 12:29   #4
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Revoltec Airguard ako ih spustis na barem 7V.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 23:53   #5
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
@TheDream zvuci mrak, no trebam ih 5 tako da su mi malo preskupi, pa cu ipak ove xilence
thx
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2008., 01:36   #6
lordVerdranius
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Sam nemoj da ti daju najslabiji u Linksu, kak su meni... :P
Jer imaš 6 verzija tih Sharkoona od 80mm... I razlika je u RPM-ima
Ja sa dobil onog od 1000 RPM-a i je tih je, ali niš ne hladi... :P
lordVerdranius je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2009., 16:28   #7
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Dal bi Glacialtech Silent Blade iz vemila blia dobar zamjena za cpu vent na Athlonu XP 2200+?
Na njemu je bil Thermaltake Volcano 11+ koji se je vrtil na oko 1500 rpma (previse je bucan ako se stavi na vise...) te je nazalost ocajno hladil (temp. je skocila do 80°C kod nekog malo jaceg opterecenja), za zamjenu sam stavil vent od Revolteca koji se vrti na oko 2200 okretaja, dobro hladi (temp je oko 65°C kod opterecenja), ali je dosta glasan.
Buduci da je to komp za skidanje s neta (torrenti i ostalo) i bil bi upaljen prek noci u sobi u kojoj spavam treba mi neki tisi vent, jer kolko sam videl taj Glacialtech je bil dosta preporucen kao dobar i tih vent za malu cijenu.
veve je online   Reply With Quote
Staro 05.03.2009., 18:52   #8
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Dal bi Glacialtech Silent Blade iz vemila blia dobar zamjena za cpu vent na Athlonu XP 2200+?
Na njemu je bil Thermaltake Volcano 11+ koji se je vrtil na oko 1500 rpma (previse je bucan ako se stavi na vise...) te je nazalost ocajno hladil (temp. je skocila do 80°C kod nekog malo jaceg opterecenja), za zamjenu sam stavil vent od Revolteca koji se vrti na oko 2200 okretaja, dobro hladi (temp je oko 65°C kod opterecenja), ali je dosta glasan.
Buduci da je to komp za skidanje s neta (torrenti i ostalo) i bil bi upaljen prek noci u sobi u kojoj spavam treba mi neki tisi vent, jer kolko sam videl taj Glacialtech je bil dosta preporucen kao dobar i tih vent za malu cijenu.
GT je dobar samo sa sleeve lezajem. Mogao bi biti i tisi ali ima solidan omjer protoka i buke. Glavni problem je to sto ti cooler ima gusta rebra i kao takav zahtijeva brz ventilator. Idealno bi bilo uzeti drugi cooler s rjedjim rebrima. Imas u Linksu AC Copper Silent 3. Na 12V je pomalo bucan ali na nizem naponu bi trebao biti dobar, a i podesan je za spore ventove. Mozda ima u Zoli jos pokoji Spire Whisperrock ili ovako nesto...

A mozes i kupiti neki hladniji CPU, buduci da je to torrent masina ne trebaju ti ludo brzi procevi. Nekakvi duron ili athlon do 1Ghz i bog te veseli. Ja u serveru imam Athlon 700, TT volcano 6Cu i 80mm vent na kakvih...700rpm (noiseblocker na 1600rpm spusten na 5V) i radi izvrsno.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2009., 22:55   #9
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Evo uzel sam GT i mogu reci da sam zadovoljan, tisi je od ovog revolteca, ima bolji protok zraka i malo bolje hladi.
Znam da je komp malo prejaki za torrente, ali to mi je bilo odmah pri ruci jer je to moj stari komp pa sam ga samo sklepal, makar mislim da bi mogel nabaviti jednog starog durona tak da bu ovo za privremeno sasvim ok.
veve je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na