Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.08.2022., 13:06   #4201
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Ovaj monitor je još uvijek po dobroj cijeni, ako netko treba dobar monitor s ravnim ekranom, 240 Hz refresh:

https://www.nabava.net/search.php?q=...22HG&cod=&cdo=
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2022., 17:15   #4202
Yumi
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Pozdrav svima


Moram uzeti novi monitor i nakon nesto pretrazivanja, svela sam to na par modela, no kako ih ne mogu vidjeti uzivo jer ih kod mene u ducanima nema, potrebna mi je pomoc.


Vidim da se bas puno spominjao LG 24GN650-B, ono sto me zanima je koliko mu je reflektivna povrsina? Znam da je formalno mat, no ima razlicitih mat nivoa i izvedbi.
Primjerice jedan od glavnih izbora mi je bio BenQ EX2510S, no imala sam priliku vidjeti EX2710 i neke druge benq monitore i svi su way previse reflektivni, iako su formalno mat, a ne glossy, pa sam odustala.

Reflektivnost mi je nazalost problem zbog glavobolja i ociju, sto je vise reflektivna povrsina, to mi vise problema stvara i krace mogu biti za kompjuterom.

Razmisljala sam takodjer o Dellovom G2422HS, no cini mi se prema manualu da su mu opcije za podesavanje/kalibraciju slike stvarno previse siromasne. U nekom videu mi takodjer djelovao previse reflektivan (a panel mu zapravo novija verzija onog u LG-ju, BOE MV238FHM-NF1, LGjev je stariji NG1...razlog vise da budem skepticna prema LGju). No videi nisu bas najbolji izbor za procjenu toga.

Te naposljetku Dell P2422H koji je na svega 60Hz, no posto ne igram FPS-e a strasno sam puno na kompjuteru (programiranje/ucenje+sva zabava), radije cu nesto na cemu mogu dugo raditi sa nizim osvjezavanjem i sto ce mi stedjeti oci (posto ima hardverski blue light filter, a imam groznu dioptriju). Tu me zanima ako taj perma blue filter ipak malo boji sliku previse u zuto ili je okej. Njega sam uspjela vidjeti u hgspotu i reflektivnost mu okej.

Pa eto ako mi itko s icim od ovoga moze dati kakav feedback jer je imao priliku vidjeti ili sam ima taj model, hvala unaprijed.
Yumi je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2022., 15:19   #4203
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Koji 24" monitor?

Imam stariji Dell P2419H doma i na poslu. Slika je blaga i vrlo ugodna. Uopće ne bode oči. Backlight nema flicker niti u jednom režimu, a monitor troši 11-12W struje pa štedi struju i ne grije sobu ljeti. Kao stvoren za dugotrajan produktivni uredski rad. Stalak mu je po meni najbolji od svih takvih poslovnih monitora. Rotira, tilta, pivotira…

Uz to je i vrlo lagan pa ako češ ga ubuduće staviti na neki drugi VESA stalak izbor je širok. Provjereno može raditi i na 50Hz iako to službeno ne podržava.

Pretpostavljam da je i P2422H takav. Imao sam i P2417H koji posjeduje sve te odlike uz malo veću potrošnju struje i malo veću masu.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2022., 19:19   #4204
Yumi
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Imam stariji Dell P2419H doma i na poslu. Slika je blaga i vrlo ugodna. Uopće ne bode oči. Backlight nema flicker niti u jednom režimu, a monitor troši 11-12W struje pa štedi struju i ne grije sobu ljeti. Kao stvoren za dugotrajan produktivni uredski rad. Stalak mu je po meni najbolji od svih takvih poslovnih monitora. Rotira, tilta, pivotira…

Uz to je i vrlo lagan pa ako češ ga ubuduće staviti na neki drugi VESA stalak izbor je širok. Provjereno može raditi i na 50Hz iako to službeno ne podržava.

Pretpostavljam da je i P2422H takav. Imao sam i P2417H koji posjeduje sve te odlike uz malo veću potrošnju struje i malo veću masu.

Hvala puno! To za oci mi stvarno strasno bitno jer su mi u prilicno losem stanju.
On je nasljednik tako da ne bi trebalo biti bitnih razlika (minus comfortview plus vs obicni comfortview na starijim modelima).

Imam samo jos jedno pitanje u vezi njega, naletjela sam na vise komentara o tome kako mu je prikaz teksta grainy, i isto je vrijedilo i za P2419H i P2417H. Znam da su neki bili vezani iskljucivo za prikaz na Mac-ovima, a neki opcenito tj, nije bilo specificirano.

Pretpostavljam da ako ti je fin za oci za rad da kod tebe to nije bio slucaj, al evo cisto da provjerim

Hvala jos jednom!
Yumi je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2022., 07:17   #4205
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Ako je Dell u pitanju i više ćeš programirati ili raditi na tome, razmisli o modelu bez "H" na kraju, ti su 16:10 omjer. Koristim P2421 i dobar je monitor. Prikaz teksta je ok, ekran nije jako refleksivan. Boje si namjestiš kako ti paše.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2022., 00:50   #4206
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ja sam najvise odmarao oči na Benq gaming TN monitoru. Imao sam Benq 24" 144hz monitor star 5-6 godina i mogao sam satima buljit u njega. Čitat, pisat igrat štagod. Igram slučaja mi uletio, i eto prodao sam ga nakon duzeg vremena samo zato jer sam prešao na Agon 27" 144hz. Dobio sam VA. Dobar je, sve ok ali bolji mi je bio za oči Benq TN gaming monitor. Valjda ne pase svakom isto
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2022., 12:40   #4207
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Koji 24" monitor?

Moj glas također za P2421 sa 16:10 omjerom stranica. Moj glavni monitor je 14god star 24” sa 1920x1200. Taj ekstra red često bude jako koristan.

P2417H i P2419H mogu izgledati kao da slika ima digitalni šum kada se gleda jače komprimirani video na njemu u tamnoj prostoriji. Svi monitori koji imaju 6bit FRC matricu pate od toga.

To smeta samo onoga tko to primjeti 🙂
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2022., 22:38   #4208
Yumi
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Hvala svima na sugestijama i informacijama

Nda, ti dodatni pikseli dobro dodju, a razlika u cijeni je stvarno malena. Ima za kupiti i noviji model P2423.
Mozda ako gdje uspijem vidjeti jos LG se predomislim, al cini mi se da koji god dellov model uzmem od navedenih necu pogrijesiti. Po ducanima mi generalno preporucuju dell, a i vidjela sam po netu da im QC navodno dobar.

Tako eto hvala vam svima na feedbacku, puno ste mi pomogli oko nekih nedoumica

@bruno sto se sjecam iz ducana, mislim da su svi benq TN monitori bili mat, mozda je bio jedan IPS model koji je bio bas "pravi" mat, ostali nisu glossy al prilicno su reflektivni. Pretpostavljam da je do toga sto su svi VA monitori (razlicitih proizvodjaca) koji su izlozeni gamerski modeli, al svi su takodjer takvi. Mozda i reflektivnost ima svoju udio u toj ugodi (meni definitivno ima)

No kad razmislim, i moj stari samsungov TN monitor je bio takodjer vrlo ugodan za oci. No imala sam i manju dioptriju tad
Yumi je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 07:58   #4209
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Mi smo u bivšoj firmi imali 200-tinjak Dell monitora uglavnom iz P serije. Niti jedne reklamacije nismo imali i niti jednog kvara u nekih 5-6 godina.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2022., 11:30   #4210
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Sveo mi se izbor na ova dva:

DELL S2421HS
https://www.links.hr/hr/monitor-24-d...sivi-100300626
i
DELL E2422HS
https://www.links.hr/hr/monitor-24-d...crni-010601001

Ni jedan nema ni USB a jedan nema zvučnike, koji su beskorisni na DP jer nema audio in, ali koliko vidim i nemam baš drugog izbora jer mi treba Display Port(laptop nema HDMI)

Ne mora biti dell ali mi se cini da je najbolja opcija

EDIT#2 Malo jos kopanja:
Asus 23.8" VA24DQ ima zvucnike i DP i audio in, nema USB
https://www.instar-informatika.hr/mo...81089/product/
AOC 24e1q ima DP I zvucnike ali ne vidim audio IN
https://www.instar-informatika.hr/mo...24e1q/product/
Samsung LS24A400VEUXEN DP, 3xUSB3.2 Gen1, Zvučnici, Pivot, Kamera, Mikrofon, cak malo previse toga ali ne vidm audio-in dakle kao da nema zvucnike?
https://www.instar-informatika.hr/mo...29512/product/
Dell 24" P2421 Ima sve osim zvucnika a i najskuplji
https://www.instar-informatika.hr/mo...P2421/product/

mislimda bi moga bit asus, steta jedino sto nema usb

EDIT#3 Našao sam u smart laba, neman pojma sta je to:
Asus VA24DQLB, koji ima apsolutno sve šta mi triba, bilo bi mi ndraže da je u nekom "provjerenijem" ducanu,
https://smartlab.hr/proizvod/mon-24-...m_medium=click
Ima i DQSB sta god to znacilo...
https://smartlab.hr/proizvod/mon-24-...m_medium=click

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 12.09.2022. u 13:22.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 12.09.2022., 14:55   #4211
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Zvučnici nisu neka sreća na tim monitorima. Veće dijagonale imaju koliko toliko dobre zvučnike. Ja bi birao ovim redosljedom:

P2421 -> S2421HS -> E2422HS

P serija je poslovna serija kao "Professional". To su kvalitetno napravljeni monitori za poslovno okruženje pa imaju DP i USB hub i najmanju potrošnju struje (6+FRC). Postoje verzije s ethernetom i USB-C PD. Svi imaju VESA mount.

U serija (Ultrasharp) je u ovim dijagonalama zapravo P serija sa većim gamutom (100% sRGB), DP daisy chainingom (možeš povezati dva monitora) i 3.5mm audio out.

S bi trebala imati življu i bolju sliku (8-bit paneli), ali obično imaju samo HDMI i škripavija kućišta. Napravljeni su za po doma.

E je "economic" serija. Jeftileni.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"