Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.06.2008., 20:43   #1
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Koje satelite odabrati

Planiram kupiti satelitsku. Ono sto je sigurno su Astre i Hotbird. Planiram isto tako kupiti nosac za vise LNB-a (cetiri recimo), pa me zanima koje bi satelite mogao uz ta dva izkombinirati, a da valjaju. Uzeo bih recimo jos Thor, jer sam cuo da preko njega ide Digi TV.
Problem je to sto mi je zgrada okrenutna u smjeru jugozapad sjeveroistok tako da imam antenu na istocnoj strani i ne mogu previse prema zapadu (mozda koji stupanj)
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2008., 21:25   #2
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
cuo sam da se na amosu na 4W emitira nova tv, pa ako ti je to bitno? neznam ti reć, meni je samo hotbird i to mi je dosta.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.06.2008., 22:04   #3
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Idealno bi bilo imati HRT 1,2, RTL i Novu, no negdje sam procitao da su makli RTL i NOVU iz Digi paketa. Zato ako netko raspolaze sa "up to date" informacijama bio bih zahvalan.
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2008., 22:14   #4
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nisu maknuli, jedino nemaju hrt1 i hrt2 kao i prije.

ovo ti je toliko update da ti mogu ispričat šta se dešava u gay anatomiji trenutno
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2008., 23:14   #5
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Ok, samo da zakljucimo i jesam li dobro shvatio. U igru bi usli slijedeci sateliti Astra, Hotbird i Thor, te su mi za to dovoljna 3 LNB-a. Kako nema sklopki 3 u 1 vec su sve ili manje ili 4 u 1 razmisljam, mozda o jos jednom LNB-u.
Koji bi mi satelit (kao cetvrti) preporucili, a da ga mogu ubaciti (ne znam koliko tocno mjesta zauzima jedan LNB, no predpostavljam da za dva satelita koja su jedan blizu kraj drugog bi i LNB-ovi trebali biti blizu samo na antenit to ne ide, ne) ?
Ili da ne kompliciram i ta 3 satelita su sasvim dovoljna?
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2008., 23:38   #6
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
samo hoćeš ti to sve uspjet ufatit sa jednom antenom i jednom holderom? mislim si provjerio di se oni svi nalaze?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2008., 23:55   #7
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Thor na 0.8W, Hotbird na 1, a Astra na 19, pa valjda ce mi 105 cm tanjur i nosac za 4 LNB-a biti dosta za 20 stupnjeva. Nisam siguran, zato sam ovdje, no meni moja pretpostavka zvuci logicnio :-).
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2008., 19:09   #8
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Nova TV na Amosu je kodirana(powerVu kodiranje-profesionalno), jedino mozda zbog kutinskog Net Tv.Mozda na LNB za W2 na 16°E izmedju Astre i Hotbirda.No onda mu za taj satelit treba uski ALPS LNB jer klasicni zbog malog razmaka ne stane..

Na W2 ima nesto free ex-yu programa i hrpa narodnjackih radija.

Mozda pokusat stavit na 28°e Astra 2 s razno-raznim programima na engleskom govornom podrucju(opet se treba potrudit namjestit nosac LNB-a).
Ovisi sto covjeka zanima.Ono sto vrijedi je kodirano.

Zadnje izmijenjeno od: NTN. 20.06.2008. u 19:10. Razlog: nadopuna
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2008., 19:51   #9
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Razmotri satelit Eurobird 1, imas dosta odlicnih glazbenih,filmskih i ostalih programa koji su stalno free, nalazi se na 28.5°E, problem ga je ukomponirat sa HB i Astrom jer je malo vece odstupanje, ali eto samo prijedlog
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 21:19   #10
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
eto, sve je odabrano no imam jos jedno pitanje. moja zgrada gleda na istok i zapad, te je paralelna sa 16. meridijanom, tocnije (po google earth) nalazi se na 15.59.57. Kako mi nedaju da stavim satelitsku na vrh zgrade ici ce na prozor. Plairam postaviti na zapadnu stanicu, no nisam siguran hocu li hvatati sva tri satelita. Dakle, teorija je slijedeca.
Udaljenost od mog prozora do juznog ruba zgrade (do kraja zapreke optickoj vidljivosti) je 11 metara. Kut koij ce zatvarati centar moje antene i rub zgrade je u tome slucaju 2.86 stupnja (to je valjda 2.51") kada to zbrojim na 16 stupnjeva na koliko je moja zgrada dobijem 18.50, sto nije 19.2, no rub antene ce zatavarati kut od 5.73 stupnja sto daje skoro 22 stupnja.
Je li je meni dovoljno da mi pola antene ima opticku vidljivost ili bih trebao nabaviti nosac od dva metra pa da mi antena strsi i u potpunosti ima opticku vidljivost sa Astrom?
Malo sam zakomplicirao, no ako me netko shvatio.... thx
mirek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.06.2008., 22:13   #11
rasho
Registered User
 
rasho's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Split
Postovi: 16
Evo ja imam 4 lnb-a i to 28.2 astra 2D (UK područje , dosta programa na engleskom jeziku ), Astra 19.2E, Hot Bird 13E i Tor 1W (Digi se još uvijek lako otključava ;-) ) i to je moj izbor. Postoji opcija i ubacivanja Eutelsata na 16E (između Astre 19E i Hotbirda 13E9 - ako ima mjesta - opcija uski Alps lnb i inprovizacija sa nosačem)
Sve to uredno radi na mom DM 500 i anteni promjera 85 cm na području Splita.
Sa Astre 2D se ne mogu primiti svi paketi, ali veliki broj radi uredno i ima ih dosta kvalitetnih .
Imš dosta informacija na satelitskom forumu: http://www.novisf.com/wbb3/index.php?page=Index
rasho je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2008., 23:16   #12
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
thx, a moj proracun? :-)
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2008., 00:13   #13
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Sve zavisi kolko para i kolko muzike oces....

ako je EMU u pitanju zasad ce ti bit dosta astra hotbird i thor..........

al hebemu,kako sve tako i motori za tanjure pojeftinili tako da in u BiH ima po 40ak eura i to je najbolja opcija
trouble je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na