Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.07.2007., 17:59   #1
Tao2
Registered User
Moj komp
 
Tao2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 317
kupovina PDA

Jedva čekam g.o. da ispraznim glavu malo od posla. Imam osjećaj da mi je bar za broj veća od prošlog odmora.
Previše informacija ulazi i samo guram unutra a dosta mi je već papira po đepovima za ono kaj hoću pamtit i usput nažvrljam, pa žena opere u veš mašini.
Trebam dobro poveziv pda koji će mi glumit mob, ram, i čuvat program rada u wordu ili tak neš, a i da mi odvrti kakav video clip i muziku za stres.
Sa velkim display-em jer sam čorav ko noć.
Idem do oko 3500, a uzeo bih to na neku kartičnu kredu.
Kaj se može dobit za te novce danas a da je neki best buy u odnosu kvalitete i cijene?
Da znam, ne bih ni pitao. Zato pitam gdje se zna.

Hajde savjet molim. Oslobodite me.
__________________



DFI LP ut-sli-D
Amd64 3000+ Venice E6 @ 2800mhz 1,45v + vodeno
...max oc 3009.17 mhz @ kamikaza screen
Leadtek px6600td @ 350/660
Hardovlje & Maxtorovi sata 80 i pata 40 + Hitachi 160
Mema / neka



Tao2 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2007., 19:19   #2
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
pogledaj HPove modele dakle hp ipaq modeli, ja bi bacio oko na HP iPAQ hx2490
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.07.2007., 20:06   #3
cromiki
.:legenda:.
 
cromiki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor mikimikic Pregled postova
pogledaj HPove modele dakle hp ipaq modeli, ja bi bacio oko na HP iPAQ hx2490
ocito nisi vidio da covjeku treba i gsm...

moja preporuka je neki od htc-ova, s njima imam dobra iskustva...

http://htc.com.hr/html/proizvodi/proizvodi.html
cromiki je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 17:30   #4
Tao2
Registered User
Moj komp
 
Tao2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 317
Hvala za info.
Suzio sam izbor na Fujitsu Siemens PDA Pocket Loox N560 (skuplji je 500 kn) i
## HP iPAQ hx2490
Kolko sam shvatio siemens ima nezamjenjivu bateriju al ima navigaciju a ovaj drugi ima zamjenjivu i nema gps.
Oboje nemaju gsm. Tak da zadržat ću mobitel.
Izmedju ova dva biram ljudi. Kaj ću uzet? Za i protiv? Ima koji glas? Iskustva?
__________________



DFI LP ut-sli-D
Amd64 3000+ Venice E6 @ 2800mhz 1,45v + vodeno
...max oc 3009.17 mhz @ kamikaza screen
Leadtek px6600td @ 350/660
Hardovlje & Maxtorovi sata 80 i pata 40 + Hitachi 160
Mema / neka



Tao2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 17:40   #5
Garak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 172
N560 ima zamjenjivu bateriju. Imam ga i super sam zadovoljan.
Garak je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 17:59   #6
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Tao2 Pregled postova
Hvala za info.
Suzio sam izbor na Fujitsu Siemens PDA Pocket Loox N560 (skuplji je 500 kn) i
## HP iPAQ hx2490
Kolko sam shvatio siemens ima nezamjenjivu bateriju al ima navigaciju a ovaj drugi ima zamjenjivu i nema gps.
Oboje nemaju gsm. Tak da zadržat ću mobitel.
Izmedju ova dva biram ljudi. Kaj ću uzet? Za i protiv? Ima koji glas? Iskustva?

sve sta sada napisem je moje osobno misljenje

dakle imao sam mogucnost koristiti oba uredaja (ja osobno posjedujem h3970) i oba uredaja i hm i siemens su ok, ja bi osobno isao radije na hpa makar nema navigaciju, sve zavisi koliko ce se to u stvarnosti upotrebaljavati, dakle ako netko ide na stalna putovanja normalno da ce uzeti navigaciju, makar i navigacija je po meni previse, jer onda se potpuno oslanjate na uredaj a neoliko puta mi se znalo desiti da idem negdje sa najnovijim kartama pa zavrsim u sljepim ulicama, odem u jednosmjernu i tako (jednostavno novi grad neobazirete se previse nego da nekoga nepokupite i gsm sta kaze) a ceste se prebrzo mjenjaju, stoga ukoliko je navigacija apsoluzno nuzna onda siemens, makar bi ja radije uzeo hp jerpo meni ima puno kvalitetniji ekran, sta mene dosta smeta kada neki uredaj nema onakav ekran kakav ja zelim (naravno to sve zavisi do ekrana i ono sta vi zelite) jednostavno siemenes nema ono nesto i nekako mi je odbojan, a da nepricam da sam izvukao pouku i da uzimam samo proizvode koji nisu mjesavina neke firme, i samo poznatijih imena, naravno da je to skuplje, ali je i isplativo, npr kolega ima simensov lap a ja acerov on nema takvu podrsku za software kao ja, a tako je i kod pocketa mozda dok je noviji je sve ok ali kasnije kada sve zastari (a sigurno se ence pocket mejnjat par godina) onda je vec upitno stoga bi ja preporucio toplo hp, jer hp je velika firma sa velikim ugledom i uvijek kada sam im se obratio u vezi svojeg uredaja su mi odgovorili konkretno na pitanje (nezaboravimo reci da je urecdaj stari +5g) dakle sve zavisis ta vlasnik ocekuje od svog ljubimca i kako se ponasa prema njemu, dakle sve se treba staviti na papir i onda odabrati uredaj ipak najvise ovisi o vlasniku i njegovim ocekivanjima od samog uredaja, ja osobno repferiram uredaje koji imaju osjetljiv ekran (ne na papiru vec u praksi) jer stalno pisem po njemu (kada uredaj nema tipkovnice) i zelim da sve bude onako savrseno tj da uredaj pise u wordu brzinom kako ja saram po njumu, to neki uspjevaju a neki ne, i to je po meni najveca prednost i mana uredaja ali opet naglasavam da je sve do valisnika, najbolje je da se ode u neki ducan i isproba i jedan i drugi pa da se vidi razlika i ono nesto soejti dali je to to ili nije, i da prilikom KUPOVINE uredaja obavezno kupiti i ZASTITNU masku jer cete zaliti ukoliko ostetite neki dio uredaja a da ne pricamo ukoliko sotetite ekran, onda ode previse para u vjetar


evo ja se raspisao, nisam nista osobito rekao, ali nakraju mislim da nepostoji niti jedan koristan savjet, nego dam sam vlasnik odluci znam da je teze kada se kupuje prvi puta ali najbolje je otici u ducan i upaliti uredaj isprobati, dakle pisanje po ekranu i tako jer je to bit ovog uredaja i nista vise
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 20:11   #7
Tao2
Registered User
Moj komp
 
Tao2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 317
Ok. Još me nešto zanima.

Vga kod siemensa vs qvga kod hp-a
.. kollko se to odražava na kvalitetu prikaza i
slijedom toga, iskoristivost i trajnost baterije u umjerenom radu kod oba modela?

Lithium-Ion punjiva: 1200 mAh (nezamjenjiva) kod Fujitsu Siemens PDA Pocket Loox N560..... bar tako piše u spec. modela u vemilu. Nejasno mi je to nekak.
__________________



DFI LP ut-sli-D
Amd64 3000+ Venice E6 @ 2800mhz 1,45v + vodeno
...max oc 3009.17 mhz @ kamikaza screen
Leadtek px6600td @ 350/660
Hardovlje & Maxtorovi sata 80 i pata 40 + Hitachi 160
Mema / neka



Tao2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 21:12   #8
cromiki
.:legenda:.
 
cromiki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Tao2 Pregled postova
Ok. Još me nešto zanima.

Vga kod siemensa vs qvga kod hp-a
.. kollko se to odražava na kvalitetu prikaza i
slijedom toga, iskoristivost i trajnost baterije u umjerenom radu kod oba modela?
radio sam na siemensu i displej je strasan, tako da ja navijam za siemensa upravo zbog toga + gps
s druge strane, imam mda compact koji ima qvga i display je slodan, ali ni u kojem slucaju se ne moze mjeriti sa n560. ne znam i koliko su ti bitne dimezije uredjaja. mozda je ovaj sa qvga manji...

@mikimikic
samo da se nadovezem na tvoj odgovor...

gps je samo pomagalo, ne mozes mu slijepo vjerovati... ako ti on kaze da ides u jednosmjernu, valjda vidis znak i ne skrenes u nju, produzis... i dalje te nastoji dovesti na trazenu lokaciju. i meni se sto puta to dogodilo, ali sta je tu je... i dalje ga koristim i to je vrlo zgodna stvar.
cromiki je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2007., 21:08   #9
Garak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 172
Citiraj:
Autor Tao2 Pregled postova
Lithium-Ion punjiva: 1200 mAh (nezamjenjiva) kod Fujitsu Siemens PDA Pocket Loox N560..... bar tako piše u spec. modela u vemilu. Nejasno mi je to nekak.
U spec krivo pise. Baterija je zamjenjiva i dolazi u vrecici s uredjajem, sto znaci da je prvi put moras sam staviti u uredjaj.
Garak je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2007., 16:52   #10
Tao2
Registered User
Moj komp
 
Tao2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 317
Uzeo sam Loox N560 i to je to. Hvala na savjetu i komentaru.
Dobro to radi sve u svemu.
Skinuo sam Awast za pda trial, ok. Možda ima kaj bolje i tražim preporuku.
Zapeo sam na programu za pdf. PocketXpdf 0.5.0 ne radi. Zbloksa se sve i tražim sada neš upotrebljivo.
Vruće je i jedva čekam da zatopli al zeka me malo i ak neko ima kakav info za ponudit, hvala.
__________________



DFI LP ut-sli-D
Amd64 3000+ Venice E6 @ 2800mhz 1,45v + vodeno
...max oc 3009.17 mhz @ kamikaza screen
Leadtek px6600td @ 350/660
Hardovlje & Maxtorovi sata 80 i pata 40 + Hitachi 160
Mema / neka



Tao2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2007., 23:40   #11
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Tao2, mislim da nema potrebe za nikakvim antivirusnim programom za PDA uredjaje, ja osobno nikad nisam imao problema sa virusima, a vjerujem da neces ni ti.. Naravno ako samo malo pripazis sta instaliras i instaliras samo stvari iz "povjerljivih" izvora..

Sto se tice PDF preglednika, Adobe Reader je najbolji.. Postoje dvije verzije, 2.0 verzija koju mozes skinit sa sluzbenog sajta i ima stvarno puno opcija, a ima i LE verzija koja ima samo najbitnije opcije i dosta manje mjesta zauzima na uredjaju.. Full 2.0 verzija ima preko 7 Mb dok LE ima manje od 1Mb..

Ako budes trebao LE verziju, javi pa ti ju posaljem...
Shamanix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na