Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 01.09.2011., 14:03   #31
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
sa stock romom baterija iscuri prebrzo, ja sam se neugodno iznenadio

a sta radim, ne znam, možda sam dobio bateriju sa manjim kapacitetom od nazivnog, ugl anker baterija traje duplo dulje od stock baterije, barem meni, tolko dulje da sam ju spajao na multimetar da provjerim voltažu da se uvjerim da mob mjeri voltažu dobro

i da stock baterija mi se znala brutalno zagrijat, anker je hladna ko led
jed2i je offline  
Staro 07.09.2011., 01:35   #32
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
dakle, senzacija je skrivena u senzaciji.. Mobitel ima MSN8660 chipset koji je zamisljen da radi stock na 1.51Ghz, ali je downclocan od strane htca zbog potrosnje baterije. Ja sam ga dodatno smanjio na 972Mhz . Mob ima "unaprijedjen" dual core sustav gdje on i dalje gasi jedan core i pali ga rijetko s manjim taktovima zbog autonomije baterije. Benchevi kojima se svi sluzimo nisu relevantni jer ovaj chipset nije podrzan u njima, rezolucija takodjer veca stoga i losi rezultati senzacije (osim CF bench). Mob je ipak zvijer i kako se bude softwer razvijao tako i ce mob rasti iz dana u dan.. Muss je kupnja neke velike baterije, jer ova je zbilja preslaba..
__________________
dean225 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.09.2011., 10:15   #33
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
U koji servis bi bilo najbolje odnijet uređaj da mi riješe ovaj problem s prašinom?
Pronašao sam ovaj, ali me zanimaju iskustva ostalih i druga mišljenja.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline  
Staro 07.09.2011., 10:23   #34
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Ne znam šta da ti kažem. Zadnji put kad sam nosio mob zbog prašine u servis (ne senzaciju) dobio sam nazad drugi mob.. Tako da prašinu čistim kod kuće. Pa jel imaš puno prašine?
__________________
dean225 je offline  
Staro 07.09.2011., 10:28   #35
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Zasad nema. Vidljiva su samo 2 "zrnca". Ali bojim se da će ih biti još pošto se jedno pojavilo nekih 2 tjedna nakon kupovine, a drugo sam primjetio prije nekih tjedan dana. Pa zar je to moguće očistiti doma?
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline  
Staro 07.09.2011., 10:43   #36
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Ignoriraj ta 2 zrnca.. jer kad ih ocistis doći će ti opet.. Radi se o tome da display nije iz 1 komada, već 2. Išli su na to ako ista razbijes možeš mjenjati samo ono što hoces. (staklo i touch ili osvijetljenje). Pitanje dana kad će ti se pojavit tutorial na netu kako očistiti prašinu jer je to globalni problem.
__________________
dean225 je offline  
Staro 07.09.2011., 10:47   #37
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Kontaktirao sam Agramservis i tamo su mi rekli da jamstvo pokriva taj dio. E sad ne znam na koji način to rješavaju. Kad ću imat vremena otići ću osobno tamo pa ću vidjet.
A gle, ako ću ignorirat kakav će biti ekran za nekoliko mjeseci, za godinu dana? Gledano s druge strane u pravu si. Ako je prašina jednom ušla, ući će opet, bez obzira na čišćenje.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline  
Staro 07.09.2011., 10:52   #38
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Ja ću ignorirati prašinu sve dok ista vidim na njemu. Kažem ti, zadnji puta sam dobio nazad drugi mob. Nema šanse da nosim na čišćenje. kad saznas kako čiste javi nam ovamo!!
__________________
dean225 je offline  
Staro 07.09.2011., 10:57   #39
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Ček tebi su uvalili drugi uređaj? Ja sam shvatio da si dobio NOVI uređaj. Hmm, budem pripazio, ali u svakom slučaju ću provjeriti kako to rješavaju.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline  
Staro 07.09.2011., 11:31   #40
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Ne novi.. korišteni drugi!! I to ovi iz mobisa. Tako da garanciju koristim samo ako razbijem mob..
__________________
dean225 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.09.2011., 12:34   #41
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Ne novi.. korišteni drugi!! I to ovi iz mobisa. Tako da garanciju koristim samo ako razbijem mob..
Ako ga razbijes, onda ti garancija ne vrijedi
__________________

srale7 je offline  
Staro 07.09.2011., 12:46   #42
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Heheehee.. ima na ebayu doslovno cijeli mob u dijelovima za kupit..vidio sam staklo cca 20$, display 30, ima i kamera ma sve..
__________________
dean225 je offline  
Staro 13.09.2011., 11:59   #43
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline  
Staro 13.09.2011., 12:25   #44
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Preskacem dotični htc.. prevelik ekran sa premalo pixela.. senzacija 3.. isti hardwer Kao u senzacije, jedino je osvijezenje ova srebrna ili bijela boja..
__________________
dean225 je offline  
Staro 13.09.2011., 12:45   #45
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Protiv velikog ekrana nemam ništa, ali mogla bi bit malo veća rezolucija. Inače mobitel lijepo izgleda. Isto tako lijepo od njih što će napokon upakirat kvalitetne slušalice s njim.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline  
Staro 13.09.2011., 12:50   #46
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Prevelik je to ekran.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 13.09.2011., 12:57   #47
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Kako kome. Meni se to baš sviđa. Samo što iza tolikog ekrana treba i baterija povećeg kapaciteta.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline  
Staro 13.09.2011., 13:32   #48
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Sensationa imam 3 tjedna. Kupio sam ga u Tmobileu na produzenje i bodove. Usla mi je prasina s lijeve strane uz rub na sredini ekrana. Izgleda doslovno kao maglica u svemiru. Jos par zrnaca na sredini ekrana malo vecih. Ne da sam zamracio nego je to toliko iritantno i to pogotovo na suncu. Vidi se jako. Uz to imam i foliju i gel masku. Navodno je to globalni problem, sto sam se nacitao bome na netu. Nisam izdrzao gledati ga takvog i poslao sam ga jucer na reklamaciju. Ide u agrammservice. I s njima sam pricao u vezi tog problema i rekli su mi da ga tehnicar mora pregledati jer sam posebno naglasio da ga nezelim dobit s ijednim zrncem prasine nazad i da nezelim za mjesec dana opet slati telefon. Razocarao me kvalitet tog sensationa jer nisam jedini s tim problemom. Baterija se dosta grije i moram ga punit barem 2x na dan. Ostalo je sve ok osim sto mi zvucnik na reprodukciju vremenski uvjeta krci. To sam isto napomenuo, a vidim da je ovaj u t mobilu stavio da mi se i softwer pregleda i kao da se telefon smrzne. Ja reko pa nesmrzne se samo neka sve provjere. Kaze on ma bolje ovako. ajd reko ok nek bude. Ocekivao sam novi uredjaj jer je telefon preskup da bi se islo kemijat nakon samo 3 tjedna.
NemoRS je offline  
Staro 13.09.2011., 14:29   #49
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Nemo.. ja sam prvi koji je nas.ao senzaciju.. jee, prašina je problem?! Ima već par takvih slučajeva kod nas.. e sada, ja prašine još nemam.. držim ga u kožnoj htc futroli.. baterija se grije ali jako malo sa ovim novim kernelima.. hmm, nemogu vjerovati da ti baterija drži pola dana.. uglavnom javi nam kako će ti proći ovo s prasinom..
__________________
dean225 je offline  
Staro 13.09.2011., 21:20   #50
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Baterija mi drzi jer stalno nesto cackam.MOze i dan ali kad ga malo stedim i kad pogasim nebitne stvari. Nepetljam oko romova niti to zelim, ali cu si uzet bateriju jacu jednog dana. Sto se prasine tice ulazi u jamstvo i to nije u pitanju jer sam se vec cuo s njima. Samo je pitanje sto ce rijesit da se problem ne ponavlja...
NemoRS je offline  
Staro 13.09.2011., 21:39   #51
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Neće ti riješit ponovno vraćanje prašine jer ti je ekran u senzaciji iz 3 dijela i nije sljepljen.. Tako da sumnjam da se neće ponovno pojavit. Bolje i prašina ispod ekrana nego grebanje ekrana u konkurencije..
__________________
dean225 je offline  
Staro 14.09.2011., 12:01   #52
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor NemoRS Pregled postova
Baterija mi drzi jer stalno nesto cackam.MOze i dan ali kad ga malo stedim i kad pogasim nebitne stvari. Nepetljam oko romova niti to zelim, ali cu si uzet bateriju jacu jednog dana. Sto se prasine tice ulazi u jamstvo i to nije u pitanju jer sam se vec cuo s njima. Samo je pitanje sto ce rijesit da se problem ne ponavlja...

ja nemam problem s prašinom, ali sam imao s baterijom, iscurila je strašno brzo
problem popravljen sa flashanjem, sad je sve ok
jed2i je offline  
Staro 14.09.2011., 19:44   #53
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
http://www.tportal.hr/scitech/tehno/...sation-XE.html
http://www.bug.hr/vijesti/isprobali-...ar/110963.aspx

Meni osobno ovaj novi Sensation lijepo izgleda. Doduše vanjske preinake su male, ali s crvenim detaljima mobitel ljepše izgleda.
Btw. jel se to meni čini ili ova verzija ima zaštitno staklo preko kamere?
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.

Zadnje izmijenjeno od: sinisa1989. 14.09.2011. u 21:02.
sinisa1989 je offline  
Staro 15.09.2011., 16:43   #54
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Od kojeg sellera ste uzeli Anker baterije? Link?
__________________

srale7 je offline  
Staro 15.09.2011., 21:53   #55
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
ja za anker bat. nisam nasao nijednog sellera koji shippa za Croatiu.. Ja sam uzeo ovo.. I kad stigne imam 1 za prodat!!

http://www.ebay.com/itm/HTC-EVO-3D-2...item336ba9e61f


Pustena je u prodaju Senzacija XE (danas).. A i doticni softwer koji cini razliku izmedju ove XE i nase obicne je izasao danas.. Moze se vec skinuti na XDA forumima..

http://www.htc.com/www/smartphones/htc-sensation-xe/
__________________
dean225 je offline  
Staro 21.09.2011., 23:02   #56
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Molim za pomoc onih koji imaju sensationa. Naime dosao mi je telefon sa servisa i zamjenjen je kompletan display sa touch panelom i zvucnik te je softverski azuriran. Ignorirat cu jedno 2-3 sitna zrnca prasine i nakon ove zamjene. Bogu hvala nema one maglice vise sto je zaista ruzno izgledalo. No imam nekakvih sowtverskih problema sada i doslovno bjesnim pa vas molim za pomoc da mi provjerite jer tako i kod vas.

1. Prvo sto sam primjetio jest kad sam stisnio srednju tipku na displayu gdje pise telefon i gdje izlistava sve kontakte da mi kad skrolam prema dolje od slova A pa nadalje, uvijek mi prilikom skrolanja svih kontakata vrati na pocetne kontakte pod slovom A. Znaci koliko god izlistavam sve kontakte uvijek mi se vrati na pocetak. To je trajalo jedno vrijem i sad se unormaliziralo.

2. Ako stavim da mi je ziva pozadina vrijeme, prilikom svakog otkljucavanja telefona, sam uredjaj reproducira zvuk ovisno o tome kakvo je vrijeme. Ovo nemogu ugasiti ni iskljucivanjem zvukova tj. zvucnih efekata kada kliknem na vrijeme koje se vrti i odem u postavke. Znam da sam uvijek kad sam maknio kvacicu imao tisinu prilikom otkljucavanja. Sada to nemam osim u slucaju kada je bistro gdje nema zvucne podloge ili kad stavim neku zivu temu koja nema zvukova. Jel moram jos negdje nesto iskljucit iako bi ovo trebalo biti sa zvucnim efektima dovoljno??

3. Kada odem u postavke i odem na postavke poziva, te odaberem dodatne postavke dobijem ID pozivatelja i poziv na cekanju (tijekom poziva, obavijesti me o dodatnim pozivima)-upravo tu nemogu staviti vise kvacicu da me obavijestava o tome. Kad kliknem na to vidim prozorcic koji kaze azuriranje postavki ali kvacica se nepojavljuje. U cemu je problem s ovim ili nesto krivo radim.
Ovo je sve na brzinu dok nenadjem nesto drugo. Da im ga saljem nanovo ili je to normalno?? Nekuzim u cemu je problem ako su sve softverski azurirali??
NemoRS je offline  
Staro 22.09.2011., 11:47   #57
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Moram napisati svoje iskustvo sa HTC-om, koje je - pogađate: NEGATIVNO!

5.12.2010. kupio sam novi Desire i prodao ga 5.01.2011. - zašto? Baterija u 6 ujutro na 100% (nakon punjenja cijelu noć jelte) dođem na posao u 7 i baterija je već na 80%, radim do 15h, a baterija oko 13h PRAZNA (poslano 10 SMS-ova samo), da stvar bude gora, nisam smio uklonuti memorijsku karticu od 4GB (ona original) jer bi tad mob. doslovno zablokirao {vidi slike}


-na svim slikama je bio zablokirao, lijek je bilo jedino to da se izvadi baterija i ponovno uključi mob, onda neko vrijeme bude OK pa opet po starom. To je bio slučaj kad bi izvadio memorijsku ili kad bi stavio neku drugu, oko toga mi nitko nije znao pomoći (tražio savjete na 'mobil' forumu pa mi se još smijali...) -druga stvar: pri pozivu, surfanju a pogotovo igranju-mob je bio toliko vruć da ga nisam mogao držati u ruci, kao žeravica! WTF?! Treća stvar: zvučnik krčao, kučište škripalo... Po men' taj uređaj vrijedi 100kn (u tvornici), a na tržistu neb' trebao koštat više od 600-700kn, ali ne, on je i danas 2500kn na njuškalu hebote...
Jedino što je valjalo na njemu bio je zaslon, nije se mogao ni zamastit ni ogrebat, a reakcija na dodir je bila savršena, zaslon je bio SLCD i slika je bila perfektna - to je jedino valjalo na njemu.
Kasnije čitam o drugim HTC-ima - i očito su svi sa prevelikim manama, baterije im traju jedva pola dana, eno - u Sensation ulazi prašina sam' tak' itd itd, WTF?

Ne znam, al' čini se da taj Android još ni sada nije dorađen kak treba, a čini mi se da i hardver nije sređen kak treba - jer za te novce trebali bi bit bolji i kvalitetniji!!!

Kad sam prodao Desire, kupio sam SE cedar za 300kn da dođem sebi! Trenutno sam još uvijek na dummy mobu (Samsung S5550, pa S7350...) i sad opet razmišljam o nekom Androidu, ali garant to neće biti HTC, najvjerojatnije Samsung, možda Sony Ericsson.

Toliko od mene, ljutitog (bivšeg) korisnika HTC-a!
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline  
Staro 22.09.2011., 12:38   #58
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Problemi rijeseni:

1. Radi normalno, valjda je trebalo da se sve izlista ili nemam pojma sto.
2. Izgasio zvukove u postavkama preview teme pa onda u njenim settingsima.
3. I na desire HD se isto ta kvacica nemoze checkirat a na wildfire-u moze. zanimljivo

No jedno sitno jedva vidljivo zrnce prasine cu im tolerirat no ako se ponovno pocne skupljat ode nanovo...
NemoRS je offline  
Staro 22.09.2011., 12:46   #59
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Ja sam kupio htc (desire hd) isključivo zbog XDA foruma.....Svaki mob ima problema (moj naročito sa slabom baterijom) ali sam zato root-ao mob stavio custom rom (android 2.3.5 i 3.5 sense) i sve radi super. Ako postoji bug slijedeci tjedan izađe novi rom bez njega. Stavio sam da kad ništa ne radi da sa 1GHZ se spusti takt na cca. 240MHz, rom je optimiziran i u njega stavljene još dosta korisnih stvari (a maknuto raznog "bloatware" što beskorisno cucla bateriju i usporava mob) i ja sam presretan.
Prvi mob mi je bio Touch HD (s windowsima) i isto sam mjenjao romove. Ako ti se neki ne sviđa staviš drugi - potrošiš pola sata na backup i restore. Dok postoji xda ja se ne mičem od htc-a. Hardverski nikad nisam problema s njima.

Kod svakog moba postoje minusi i plusevi, to se neće nikad izbjeći....
denied je offline  
Staro 22.09.2011., 13:16   #60
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
A znam, možda sam ga samo trebao rootati, a opet, možda je bio 1 od 100 sa felerom, a onda ne pomaže ni bolji rom... Sad pikiram Galaxy SL I9003 ili stari Galaxy S I9000

-ne kažem da su svi HTC-ovi smeće, sviđaju mi i se dan danas, al taj mi se zamjerio
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na