Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.04.2007., 23:11   #1
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
The Monolith Project - P180B modded

Kejs je na prodaju!!!
Ček aut dis tred: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=145120

::: THE MONOLITH PROJECT - Faza 1 zavrsena ::: Klik OVDJE

::: THE MONOLITH PROJECT - Faza 2 zavrsena ::: Klik OVDJE




Nakon sto mi je konacno dosao Antec P180B (thnx Kristijan_7), nisam ga dugo trpio tvornickog izgleda. Iako sam na netu oglavnom nasao preporuke da se ova mrcina ne moda, i da je prilicno tesko ista napraviti, odlucio sam malo iz prkosa, a malo iz znatizelje i istrazivackog duha, baciti se u neistrazeni teren.

Osnovna ideja je da se vanjstina zadrzi cim manje izmjenjenom, dakle izgled Monolita iz majstor-Clarkovih romana. Ali zato kad se komp upali, da vec samim izgledom daje do znanja da je ovaj crni objekt sposoban pokrenuti inteligentan zivot gdje god se nadje. Ali drzat cu se onog da je manje=bolje. Nece biti hrpe lampica, LED ventova, dugine boje, UV svjetla posvuda i sl.
Mod je orijentiran podjednako na tisinu ali i dobar airflow, jer ce uskoro sadrzavati prilicno vruce djidje (naturpijan E6600, 8800 GTX).

Kako je ovo tek pocetak, glava mi je puna ideja, a njihova izvedba ce ovisiti iskljucivo o mojim modding skillzima. Vec sam i prije imao par projekata, pa pretpostavljam da na kraju nece sve ispasti pre-amaterski.

Prvi set slikica, kejs tek dosao u moju garazu/radionicu. Jadnik, izgleda tako nevino i bezazleno, niti ne zna kakav ga masakr ocekuje (ventovi su vec povadjeni).





Ovo je zbrka koja ce uskoro u njega (zanemarite cesme zamjensku gfx):
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod

Zadnje izmijenjeno od: Lord_Calidor. 03.05.2009. u 21:11.
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2007., 23:24   #2
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Pocelo je... poskidani svi plasticni paneli, kavezi. Case p0rn.



Ovo su povadjene iznutrice. Vec od njih bi se dalo sloziti neki micro tower strojcek.


Busilicom sam skinuo kapice pop nitni i skinuo okvir za ventilator, na sredini donje komore, samo ce smetati kablovima i airflowu. Takodjer, skinut prednji fake-vent kavez, kako bi se izrezao i omogucio ugradnju venta ispred diskova, odmah iza maske. Ovaj manji odrezani komad cu zanitat natrag na case, jer se na njega thumbscrewom pricvrsti donji HDD kavez, da ne ispada.


Probna montaza venta... doci ce drugi vent, naravno, ovo je samo radi gabarita. Onaj mali komadic za ucvrscivanje HDD kaveza je ponovo zanitan za kuciste. Takodjer, pokazuje se prvi problem - standardni 25mm ventovi su predebeli za ugradnju izmedju prednje maske i HDD kaveza. Malo brainstorminga i problem je kasnije rijesen (postat cu slike naknadno).
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.04.2007., 23:33   #3
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Odlucio sam citav HDD kavez pomaknuti lijevo, prema sredini kucista, kako bi ispred njega bilo dovoljno mjesta za 120mm vent. Takodjer, vent ne smije biti direkt uz metalni prednji panel, jer na njega idu filtri prasine, koji imaju plasticne kukice cca. 3-4mm duboke, te bi vent zapinjao za njih, tako da je potrebno i njega za toliko odmaknuti od metalne maske. Zbog toga, citav kavez je pomaknut cca. 6 mm prema sredini, i to tako da sam izbusio nove rupe za crne plasticne vodilice s gornje i donje strane kaveza (origigi su ionako bili montirani van centra, preduboko.


Kako bi se kavez mogao ucvrstiti za sasiju, da ne ispada kad se kuciste nagne, na thumbscrew kojim se ucvrscuje sam dodao mali napravljeni distancer, s jedne strane ravan (ide preko male kuke na kraju kaveza) a s druge strane zakrivljen (ide na komad koji je nitnama ucvrscen na kuciste).


Ovako to izgleda montirano s HDD kavezom, kao i bez njega. Taman za 120x25mm vent.



Toliko za danas. Sutra ako bude vremena, prelazim na ozbiljlnije kirurske zahvate. Stay tuned!
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2007., 20:27   #4
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Danas nema slika, ostao mi digitalac u radioni. Ali ionako nije bilo previse napretka, imao sam mozda 1-1.15hr moding vremena.

Uglavnom, zavrsio s HDD kavezom, sad je komplet pomaknut 6mm prema nazad tako da otvori dovoljno prostora za vent na prednjem dijelu donje komore.
Izrezao i zanitnao komad lima da zatvorim rupice iznad PCI slotova, a ispod njega zalio silikonom da sprijeci vibracije i ne nalijeze metal-na-metal.
Prosirio rupu na gornjoj ploci za 140mm vent, izbusio rupe za montazu i probno pripasao Sharkoona - odlicno je ispalo, uopce se ne primjecuje da je veci vent unutra.
Zagladio par ostrih rubova, isturpijao custom komade koje sam jucer i danas ugradio.
Uspio sam strgati 3 kukice (od 6) kojima je gornji spojler pricvrsen. Pas mater, morat cu ga lagano zalijepit ili pricvrstit silikonom, da ne vibrira. Argh!

Toliko za danas, sutra cu valjda imat vise vremena, pa se bacam na rezanje sasije, konacno!

Stay tuned.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2007., 09:55   #5
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Termalna shema sistema:


Zeleno su ventilatori, plavo i narandjasto struja zraka, crveno glavni potrosaci/grijaci. Pregrada izmedju komora ce biti potpuno zatvorena, a kablovi provuceni kroz druge otvore. Kako je u gornoj komori negativni tlak, otvorit cu dodatne otvore za usis zraka na prednjoj masci, u najnizem 5.25" slotu, kao i par rupica pokraj graficke, a sve ostale zabrtviti, kako ne bi vukao fals zrak.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2007., 13:13   #6
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
samo tako.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2007., 22:37   #7
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Slike od jucer - prvo, zacepljeni nepotrebni otvor za ventilaciju na zadnjoj stranici, iznad PCI slotova. Pretpostavljam da je ostao od ranijih verzija P180, koji su tu imali namontiran neefikasan GFX air duct, pa im se nije isplatilo mijenjati cijelu novu seriju, Ovako je to rijeseno (slika straga, zatim prije sredjivanja rubova i poslije) - izrezan komad lima na mjeru, isturpijani rubovi, nanesen sloj silikona sa zadnje strane, radi boljeg dihtanja i da sprijeci vibracije, zatim izbusene rupe i sve skupa zanitnano:


Vent za gornji blowhole (dimnjak), Sharkoon 140mm Midrange. Mozda ce biti malo preglasan, zato ga namjeravam spojiti na potenciometar i ako treba, usporiti ga. Iako, ne patim bas na potpunu tisinu, uvijek mi u sobi nesto svira, ili su prozori otvoreni, a komp je u drugoj sobi od spavace, tako da ga ni necujem dok spavam ako ostane upaljen.


Na zadnjoj slici se vidi da je vent prevelik za postojeci blowhole (predvidjen za stock Antec Tri-Cool 120mm vent), pa ce trebat prosirivat rupu. Evo jos slika probnog pripasavanja na postojecu rupu. Vidi se rub rupe kako prekriva dio ventilatora. Nije dobro!


Malo mjerenja, malo busenja i rezanja i gornja plasticna ploha je izrezana na mjeru. Rupa se cini nejednako izrezana, ali na donjem dijelu sam pratio default otvor, malo zagladio rubove, a onda sam na gornjem prosirivao otvor i pokusao koliko-toliko napraviti zaobljen otvor. Nije bitno, jer ionako to ide ispod spojlera i nije bas uocljivo.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2007., 22:48   #8
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Nakon plastike, na red dolazi celicna gornja stranica. Na prvoj slici se vidi koliki dio se treba izrezati. Par minuta rada cvikcangama kasnije, rezultat se vidi na drugoj slici. Ovaj 1mm celik je tough biatch!


Jel treba nekome mrezica za vent?


Savrseno pristaje!


Vijci, matice, distanceri etc... dio dosao s kucistem, a dio skupio sa dosadasnjih modova:


Prvi, grubi rez za prednje ventove. Ovdje sam ostavio drzace filtera za prasinu, ali kasnije sam ih odlucio maknuti, jer su ovi Antecovi pregusti i restriktivni za protok zraka, kao sto i stvaraju nepotrebnu buku. Stavit cu alu filtere, koji su manji otpor za zrak, lakse se ciste, teze strgaju i izgledaju bolje! 'Di ces vise razloga za ubacit u modano kuciste?!?


Kasnije, dok sam brusio rubove i povecavao rupe, crkla mi busilica, a na Dremelu imam sve neke mekane brusne kolutove, koji bi se odmah istrosili na ovom celiku (za koji mi se sve vise cini da je Antec upotri***io leguru osiromasenog urana i dijamanta). Ne moram ni reci da sam popizdio rucno turpijajuci rubove, i u 9 navecer zaurlao pic*a ti materina!, bacio turpiju i otisao doma! Sutra nosim busilicu starom da je pogleda, ili cu je odnijet u servis, a privremeno posudit susjedovu.

Over & out!
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2007., 21:14   #9
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Rezultat jucerasnjeg i nesto danasnjeg dana - uredjeni usisni otvori za prednje ventove:


Izrezana pregrada koja odjeljuje gornju i donju komoru, kako bi se provukli kablovi blize MBO:


Poceo sam izradu zracnog tunela za usis u gornju komoru. Bit ce od 1mm alu lima, ujedno ce skrivati kablove iza nje, zagladiti gornju plohu od 3.5" baya, i sluzit za ucvrscivanje zadnjeg poklopca za 3,5".
Inace, 3,5" bay ce biti nesto kao razvodna kutija za sve kablove, fan controllere, temp senzore itd.
Prvo, grubi rez. Rezao sam vise od sablone, kako bi mogao prvo pripasati na kuciste i zacrtati rupe za vent i nitne:


Tunel zavrsen i spreman za ugradnju:


Ugradjen na kuciste (vent je samo za probu, da vidim kako pasu rupe, kasnije cu stavit drugi):


Farbat cu cijelo kuciste u mat crnu, pa tako i ovaj tunel. Danas sam ofarbao par sitnica, slike sutra.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2007., 21:18   #10
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
BTW. evo sto se desava kad se pusti zvijer van kaveza, i to jos u radionu punu alata (kuta i zastitne cvike su samo kamuflaza):
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod

Zadnje izmijenjeno od: Lord_Calidor. 29.04.2007. u 21:13.
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.04.2007., 13:29   #11
zlikovski
Mutant Year Zero
Moj komp
 
zlikovski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 506
Samo tako
bas me zanima kaj bu ispalo hehe
zlikovski je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2007., 21:08   #