Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2014., 12:40   #1
Sardi
Premium
Moj komp
 
Sardi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Wink Huawei B260a + externa antena = wifi ?

Pozdrav ekipa.

Nisam ekspert u mrežnom povezivanju, ali mi je nešto palo na pamet pa rekoh da pitam ovdje jeli to moguće.

Imam ruter Huawei B260a, koji je do nedavno bio korišten kao dio Vipovog Homeboxa, a kako je istekao ugovor, uređaj je ostao meni i sada se ne koristi.

On ima priključak za vanjsku antenu, a ja imam vanjsku antenu TP LINK TL-ANT2409B (trenutno priključena na pci karticu u kompu).

Moje pitanje je, jeli moguće spojiti tu antenu na Huawei ruter i tako odmah (nakon poštelavanja postavki) slati wifi signal dalje po kući?
Sardi je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2014., 16:15   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Kao i obično fali podataka, kako sada "izlaziš" na internet (drugi isp - njegov router - wireless kartica na kompu) ?
Šta bi htio / kakva da bude funkcija / uloga B260a ?

Ako želiš da ti poveća radijus wireless mreže onda ti je lakše i pametnije B260a prodati i kupiti normalni AP / Router sa Universal Repeter funkcijom.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2014., 19:10   #3
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
..osim toga taj vanjski priključak za antenu nije WiFi (2400MHz) antenu . već za UMTS ( 2100 MHz) ....a antena za wifi je unutar uređaja.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2014., 14:39   #4
link10
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bol
Postovi: 21
kvaliteta kabela i rutera

Prijatelji !
Da ne otvaram neku novu temu, postavit ću pitanje ovdje, ako može.
Trenutno sam na Optimi int+tel+tv i brzinom 10Mbit, ali to ne šljaka baš najbolje. Slika trza, veza puca...Kažu da smanjim tih 10Mbit-a i radit će super jer su mi margine premale za dotičnu brzinu. Ali moje pitanje glasi: može li se utjecati na kvalitetu brzine/propusnosti/stabilnosti recimo zamjenom tel. kabela(od zidne utičnice do splitera i do routera) nekim drugim ili zamjenom nekog moćnijeg routera.
link10 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2014., 23:48   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Stavljanje kvalitetnijeg kabela, dobrih spojeva, neće odmoći. Ako si u mogućnost obnovi / kontroliraj sve do TK priključka objekta / kuće.
Van toga ovisiš o supportu operatera hoće li kontrolirati, popraviti, poboljšati tvoju liniju.

Više informacija možeš dobiti / potražiti u temama:
Optima > http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=47184
ili
Kvaliteta parice > http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=81437
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2014., 11:56   #6
Sardi
Premium
Moj komp
 
Sardi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
..osim toga taj vanjski priključak za antenu nije WiFi (2400MHz) antenu . već za UMTS ( 2100 MHz) ....a antena za wifi je unutar uređaja.
Ovo je odgovor koji je riješio moje pitanje, dakle ne mogu spojiti wifi već umts antenu i time ne mogu koristiti huawei kako sam ja to zamislio, thnx
Sardi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na