Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.09.2012., 10:33   #391
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Možeš uzeti neku rabljenu Creative Live! ili Audigy2, to će ti biti puno bolje rješenje od bilo koje integrirane, a Xonar DG ima pojačalo za slušalice ugrađeno i bilo bi najbolje rješenje, ako ti nije lova problem.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 10:34   #392
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
Kupio sam ASUS XONAR DG 5.1
Mogu reći da sam riješio probleme sa krckanjem zvuka i povremenim isključivanjem lijeve slušalice, a što se tiće same zvučne kartice: malo mi je čudno jer kad stavim headphone na analog output zvuk je malo slabiji nego sa 2 speakers, ali to se promijeni ako se stavi naprednije opcije Pro-gamin mode (32 do 64 impendacija) ili još više Exciter mode 64+ impendancija
Trebalo mi je 5 min surfanja da nađem zašto mikrofon nije radio (kao i uvijek, kriv je windows) slika problema
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go

Zadnje izmijenjeno od: Big Guy. 10.09.2012. u 10:45.
Big Guy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2012., 22:06   #393
sennheisers330
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 10
Koja je bolja zvucna kartica ?>

Pozdrav,dakle koja je bolja zvucna za gaming odnosno za moje sennheisers pc 330 slusalice :

prva opcija :
http://www.newegg.com/Product/Produc...82E16829102175

druga opcija :
http://www.newegg.com/Product/Produc...82E16829132020
Sta vi mislite ? Ukoliko imate dodatni predlog za zvucnu karticu neka napise.

Zadnje izmijenjeno od: sennheisers330. 28.09.2012. u 22:16.
sennheisers330 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2012., 22:13   #394
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
linkovi ti ne valjaju, a i imas thread na tu temu..
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=170293
domis je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 12:45   #395
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
X-fi audio ili ASUS XONAR DX/XD

Zanima me da li je nadogradnja od cca 400kn isplativa? Trenutno imam x-fi i sve radi fino ali mi je za oko zapela gore navedenva asus. Ne razumijem se previše u zvučne ali koliko vidim po specifikacijama nema neke pretjerane razlike. Am i wrong? Kolega veli da nema potrebe za asusom iako se ona koristi za sve(igre,filmove,muzika)
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 17:03   #396
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Kao prvo, zasto bi mjenjao zvucnu?!
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 17:12   #397
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
mislim uzimat i neki m-audio pa da sve to bude što bolje...ili je pametnije pojačalo+zvučnici
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 19:14   #398
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Iskreno, ne vidim potrebu da ides na Asus-a.
Osim da imas vec stvarno vrhunski sustav, pa da dobijes najbolje sto se moze iz kompa.
No, IMO, (daleko) vise ti se isplati to inverstirati trenutno u druge komponente - pojacalo, zvucnici, .... (osim ako ti vec nemas slozeno)
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 20:37   #399
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
imas x-fi extreme audio? ako je tako, onda ces razliku osjetiti (osjetit ces vec i na x-fi extreme music kojih ima po 200 kn).
Moja preporuka do 500 kn, Xonar D1 ili Dx (treba dodatno napajanje). Ako ides na polovno, X-fi extreme music, Fatality, Xonar D1/Dx/DG/DS, neka Auzentech-ica (vec ih dugo nije bilo), ugl imas izbor
Profitirat ces sigurno sa svima njima naspram X-Fi extreme audio, cak i sa obicnim slusalicama. Kod nekog boljeg setup-a razlika ce biti i ocitija. X-fi extreme audio je u rangu Audigy SE zvucne, koja je za prvu silu ok, ali ako hoces iole kvalitetniji zvuk, treba ipak nesto bolje potraziti...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2012., 22:18   #400
Yates jr.
Registered User
Moj komp
 
Yates jr.'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Ja bi prvo investirao pare u pojačalo i zvučnike, a onda kad ti se ukaže prilika upgrade-aj zvučnu.
__________________
You are a product of your actions.
Yates jr. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2012., 10:23   #401
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
Citiraj:
Autor SetH Pregled postova
mislim uzimat i neki m-audio pa da sve to bude što bolje...ili je pametnije pojačalo+zvučnici
Na M-Audio idi samo ako ce sluziti za glazbu. I imaj na umu da su to near-field zvucnici koji nece ispuniti prostoriju zvukom (pretpostavljam da si mislio na AV i BX modele).
I u ovom slucaju mjenjaj zvucnu, Asus D1/DX minimalno.

Ako se mislis igrati i gledati filmove/serije idi na nesto drugo. Za male novce se moze naci fina kombinacija t-ampa i zvucnika. Nesto tipa ovo.
I ta trenutna zvucna bi ti bila i vise nego dovoljna.
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2012., 22:50   #402
Dino57
Premium
Moj komp
 
Dino57's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Čepin
Postovi: 284
Koju zvučnu karticu?

Pozdrav.
Zanimaju me vaši prijedlozi u vezi zvučne kartice.
Zanimaju me kartice punokrvnim x-fi čipom pa sam razmišljao o creative labs XFi xtreme gamer koju se da nabaviti za nekih 200 kn,koliko vidim to je jedna od najjeftinijih kartica sa x-fi čipom,ili uzeti X-Fi Titanium Fatality Professional koja je 500 kn.
Uzeti Creative Labs ili možda neku od asusovih xonar(DX,DS),koje su razlike...
U biti ciljam na cjenovni rang do 500 kn.
Dino57 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2012., 12:19   #403
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
@Dino57
Koje zvucnike/slusalice mislis spojiti na zvucnu?

X-Fi zvucne nisam cuo, ali trenutno imam Xonar DS i toplo je preporucam. Na njoj je bilo svasta spojeno, od KRK VXT6 preko M-Audia BX5 i AV40 do Creative T20... i sve je to uredno i cisto, bez ikakvih problema radilo, sa kvalitetom zvuka koja je mene potpuno zadovoljila.
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2012., 12:50   #404
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
ako uspiješ nabaviti X-Fi titanium Fatality za 500 kn to je odlična kupnja. U slučaju da nemožeš, potraži Xonar DX/D1 kartice. Imao sam sva tri modela i s njima nećeš pogriješiti...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2012., 13:19   #405
Moloch
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 27
Pozdrav svima, ne znam jesam li na pravoj temi ali svaka je pomoć dobrodošla. Situacija je slijedeća...

Imam 2.1 sustav aktivnih nearfield studijskih monitora (rang cijene 500€, dakle srednja klasa). Trenutno su spojeni na internu, staru 24bitLive! SB karticu.

Htio bih zamijeniti tu staru creative karticu nečim na što bih idealno mogao spojiti i planirani gramofon (koje će imati kvalitetno pretpojačalo, dakle ne treba phono ulaz) i po mogućnosti električnu gitaru (kad mi se ne da vaditi njeno pojačalo), da je eksterno (USB) te da ima TRS ili XLR ili chinch konektore a ne 3.5mm.

Subwoofer sam trenutno radi cutoff (šljaka ok) tako da ne treba nužno imati LFE izlaz (dosta L/R) iako može i tako.

Budžet - a recimo oko 1000kn... ne mogu si opravdati veliki trošak kad uglavnom "trošim" MP3ice, nešto FLACa, filmove i streaminge, a računalo je centralni uređaj.

Recimo ovo sam jedino zasad iskopao da zadovoljava i na prvu se čini kao ok rješenje - http://www.esi-audio.com/products/u24xl/, iako nema Hi-Z ulaz za gitaru. Ima li netko iskustva s ESIem?

Prijedlozi za alternative? Znam da je malo specifično ... do sad sam dobio prijedloga od receivera do mikseta... ja bih nešto jednostavno, maleno, oku ugodno i bez previše komplikacija.

Zadnje izmijenjeno od: Moloch. 02.11.2012. u 13:46.
Moloch je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2012., 13:48   #406
Dino57
Premium
Moj komp
 
Dino57's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Čepin
Postovi: 284
Citiraj:
Autor ukiy Pregled postova
@Dino57
Koje zvucnike/slusalice mislis spojiti na zvucnu?

X-Fi zvucne nisam cuo, ali trenutno imam Xonar DS i toplo je preporucam. Na njoj je bilo svasta spojeno, od KRK VXT6 preko M-Audia BX5 i AV40 do Creative T20... i sve je to uredno i cisto, bez ikakvih problema radilo, sa kvalitetom zvuka koja je mene potpuno zadovoljila.
Pa razmišljao sam uzeti neki 2.1 sustav tipa Logitech Z323,Z523 ili X230.
Gledao sam i X-Fi Titanium Fatality Professional koja ima polovna za 550 kn ali to mi je malo preskupo, za 250 kn si mogu ubost X-Fi Extreme Music i to mi izgleda dovoljno dobar upgrade za te pare,postoje driveri za win 7 pa pretpostavljam da nebi trebalo biti problema. Buraz ima Xonar DS i spojen 5.1 sustav Logitech X530 i kvaliteta zvuka je odlična.
Stavio bih si i ja 5.1 ali kad mi smeta ormar u sobi pa nemogu rasporedit zvučnike.
Dino57 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2012., 14:03   #407
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
@Dino57
Ma slobodno idi na X-Fi Extreme Music, i vise je nego dovoljna za navedene zvucnike.
Ja osobno bih isao na Xonar DG, koji ima i headphone amp, na nabava.net se moze naci za 230kn.
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2012., 14:07   #408
Dino57
Premium
Moj komp
 
Dino57's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Čepin
Postovi: 284
Citiraj:
Autor ukiy Pregled postova
@Dino57
Ma slobodno idi na X-Fi Extreme Music, i vise je nego dovoljna za navedene zvucnike.
Ja osobno bih isao na Xonar DG, koji ima i headphone amp, na nabava.net se moze naci za 230kn.
Misliš da mi je bolji izbor Xonar DG?
Baš sam sad maloprije skontao da ima nova za 250 kn, pa googlao neki kažu da je bolja ta asusova dok neki da je X-Fi pa su me sad zbunili i gledam koju od te dvije,jedan lik na forumu kaže da ima problema na win 7 otkako je promjenio matičnu.
Dino57 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2012., 14:44   #409
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
Nemogu ih objektivno usporedit jer X-Fi nisam cuo/imao, ali prema onome sto sam procita po netu mislim da je DG bolji izbor.
Ako se ne varam sve ove jeftinije Xonar kartice su bazirane na istom C-Media chipu, pa ne mozes puno falit koju god uzeo.
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2012., 15:03   #410
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Imam X-fi i xonar DG pa mogu povući usporedbu.
Nemožeš pogriješiti bez obzira koju kupio, jedini minu na X-fi što nema front pannel podršku i zbog toga je kod mene završila u HTPC konfi a Xonar DG je za igre u gejming kompu.
Inače, obavezno ubaciti Asio ili još bolje wasapi drivere, ovo stvarno izvuče iz kartice maximum.
Npr, kod mene je setup ovakav - X-Fi + Wasapi + Hi-Fi , i to je pravo zadovoljstvo, dok je Xonar zaslužan za moje Sennheiser HD200 sluške..uglavnom, velik skok od onboard zvučnih-tu nema rasprave.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2012., 19:31   #411
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Uzeo sam X-Fi Xtreme Music (polovnu), te instalirao službene Creative drivere. Uskoro mi stižu Samson SR850 slušalice.

Da li postoje neki bolji driveri od službenih, sa više opcija/boljim zvukom ? Našao sam na netu PAX, ali ne znam isplati li ih se stavljati.

Također me zanima da li su ove postavke u foobaru OK ? Konkretno, output format. Stavio sam 24 bita. U slučaju da je pjesma (FLAC format) kodirana sa "samo" 16 bita, da li dolazi do konverzije iz 24->16 bita i da li to utječe na samu kvalitetu zvuka ?


Zadnje izmijenjeno od: sti. 02.11.2012. u 20:53.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2012., 20:52   #412
Dino57
Premium
Moj komp
 
Dino57's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Čepin
Postovi: 284
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Imam X-fi i xonar DG pa mogu povući usporedbu.
Nemožeš pogriješiti bez obzira koju kupio, jedini minu na X-fi što nema front pannel podršku i zbog toga je kod mene završila u HTPC konfi a Xonar DG je za igre u gejming kompu.
Inače, obavezno ubaciti Asio ili još bolje wasapi drivere, ovo stvarno izvuče iz kartice maximum.
Npr, kod mene je setup ovakav - X-Fi + Wasapi + Hi-Fi , i to je pravo zadovoljstvo, dok je Xonar zaslužan za moje Sennheiser HD200 sluške..uglavnom, velik skok od onboard zvučnih-tu nema rasprave.
Znači pomak je odličan u odnosu na onboard zvučnu,nemam baš iskustva s zvučnama,kaže mi par ljudi da uzmem samo zvučnike i da s zvučnom karticom od 50 ak eura neću osjetiti previše razlike. Jel ta razlika u kvaliteti lako uhu prepoznatljiva? Recimo da na istim zvučnicima pustim neku pjesmu u mp3 formatu od 320 kbps, jel u tome slučaju moguće primjetiti razliku? Kako je najlakše primjetit razliku tj kako napravit usporedbu?
Jel Extreme Gamer podržava front panel pošto bi to treba da mogu slušalice priljučit naprijed na kućište a iza zvučnike?

Zadnje izmijenjeno od: Dino57. 02.11.2012. u 21:11.
Dino57 je offline   Reply With Quote