Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2007., 11:42   #811
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Odigrao demo do kraja,pomalo razočaran...grafika i nije baš nešto,ako uzmemo u obzir koliko je zahtjevna...ništa posebno,iskreno bezveze...

Nakon Crysisa,pokrenuo sam Far Cry,tek sada sam shvatio koliko je Far Cry odlična igra...nezahtjevna,jednostavna i grafički predivna...planiram je odigrati po 3.put.

Crysis ću kupit,ali teška srca...nakon Far Cry-a,očekivao sam puno više...
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 12:15   #812
peroW1
Premium
 
peroW1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Croatia Čk
Postovi: 551
Evo, prosao i ja igru. Navest cu neke dijelove u igri pa ako ne zelite dalje citati, nemojte da ne ispadne SPOILER!


Sam pocetak, pogotovo dijelovi gdje se prolazi kroz dzunglu i kraj plaze su fenomenalni. Nakon misije gdje je borba tenkova sve sam dobio dojam neke uzurbanosti i panike,pa prvotnom sneakanju i taktickom ubijanju koreanaca ovdje je nestalo traga.
Ulazak u alienski core je graficki impresivan isto kao i atmosfera. Taj dio mi je jos bio odlican, posto nisam znao kud i kamo,nepoznanica koja je bila dobrodosla.
No, kasniji "izlet" na snijeg i spasavanja Propheta kraj vatrice i alieni koji napadaju opet odvlace od razgledavanja okolisa, eventualnog taktiziranja, vec se svodi na bjesomucno okretanje, reload i trcanje do odredenih tocaka. Mada sve skupa izgleda nabrijano, za moj ukus ipak pretjerana akcija i rezultat svega je to da te misije prebrzo prolaze. I eto me vec na nosacu aviona, borba s vecim alienima i kraj!
Sto se oruzja tice, neka su skoro beskorisna. SMG je totalno neprecizan, shotgun isto slabo upotrebljiv jer se borba i ne odvija nesto u zatvorenijim prostorima. Pistoljcici su vise za ukras. Rocketlaunchera ima podosta, ali sam ih uvijek sparao za neki helikopter ili tenk, a mogao sam ga rabit vise za grupicu ljudi, npr.
Gauss, najbolje oruzje dolazi prekasno i tu sam ostao pomalo razocaran nakon onog isprobavanja na beti i demou s modovima.
Far Cry mi je bolje legao, usprkos inovativnom nanosuitu u Crysisu.
Sve sto fali, je vise misija i to onih po zungli, poljima i plazama. IMO, to je trebalo biti bar 60% igre, a alieni za kraj. Stoga izgleda prekratko..
Svejedno, odigrat cu jos..probat cu na delta svakako.
Ovo su dojmovi nakon zavrsetka, prebrzog, nazalost.

__________________
i5 2550K 4.1GHz *Gigabyte Z77-D3H, 32 GB RAM KINGSTON HYPER X FURY, ASUS GTX 1060Ti , SSD 1TB, CoolerMaster 850W, ASUS 32'' 4K

peroW1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 12:49   #813
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
onda čekat far cry 2 s lavovima i hijenama.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 13:28   #814
Darth Revan
Premium
Moj komp
 
Darth Revan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Ireland
Postovi: 1,565
neznam da li sam to samo ja ili sta, inace sam dosta picajzla za grafiku, mozete vi reci sto hocete, ali meni ova igra ne izgleda uopce tako impresivno kao sta sam ocekivao, i kao ste je bilo najavljivano po onim prvim trailerima, i to sam jos primjetio davno kada su poceli izlaziti oni prvi gameplay video na netu. ali ok ajde bit ce bolje, neznam koja igra me bas impresionirala kad je izasla, znam da je far cry, ali ova definitivno nije, u far kraju se vidjela velika razlika u prelasku sa dx8 na dx9 a ne ovo "uuuu na dx9 mi onaj kamen izgleda obicno a na dx10 se sjaji" i slicne gluposti. Ali to nije nista novo, primjetio sam to sa svakim ovim novim "next gen" naslovom koji je izasao u zadnje vrijeme. Igru cu preci sigurno, nema sumnje, moram priznati da mi je COD4 prava ludnica od igre btw
Darth Revan je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 13:58   #815
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor Darth Revan Pregled postova
neznam da li sam to samo ja ili sta, inace sam dosta picajzla za grafiku, mozete vi reci sto hocete, ali meni ova igra ne izgleda uopce tako impresivno kao sta sam ocekivao, i kao ste je bilo najavljivano po onim prvim trailerima, i to sam jos primjetio davno kada su poceli izlaziti oni prvi gameplay video na netu. ali ok ajde bit ce bolje, neznam koja igra me bas impresionirala kad je izasla, znam da je far cry, ali ova definitivno nije, u far kraju se vidjela velika razlika u prelasku sa dx8 na dx9 a ne ovo "uuuu na dx9 mi onaj kamen izgleda obicno a na dx10 se sjaji" i slicne gluposti. Ali to nije nista novo, primjetio sam to sa svakim ovim novim "next gen" naslovom koji je izasao u zadnje vrijeme. Igru cu preci sigurno, nema sumnje, moram priznati da mi je COD4 prava ludnica od igre btw
potpuno se slažem sa tobom. Kada su pečli izlaziti prvi traileri izgledalo je impresivno, no sada vise nije tako...
I još nešto, danas nije umjetnost napraviti igru toliko zahtjevnu da ce svima štekati nego upravo suprotno, umjetnost je napraviti igru koja je toliko optimizirana da ce svima raditi i da se svi zabaviti. To ljudi u Cryteku nisu ocito skuzili za razliku onih u Activisionu.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 14:09   #816
Darth Revan
Premium
Moj komp
 
Darth Revan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Ireland
Postovi: 1,565
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
potpuno se slažem sa tobom. Kada su pečli izlaziti prvi traileri izgledalo je impresivno, no sada vise nije tako...
I još nešto, danas nije umjetnost napraviti igru toliko zahtjevnu da ce svima štekati nego upravo suprotno, umjetnost je napraviti igru koja je toliko optimizirana da ce svima raditi i da se svi zabaviti. To ljudi u Cryteku nisu ocito skuzili za razliku onih u Activisionu.
igre koje su optimizirane dobro, a igrive i zabavne, mogu nabrojati na prste jedne ruke, samo bi volio istaknuti cijeli half life serijal pocevsi od legendarne jedinice, i naravno ovaj call of duty 4 od novih.
Darth Revan je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 14:10   #817
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Meni je igra ziva kanta.
jucer sam odigrao cca 2h, na konfi iz siga reza 1280x1024 sa iskljucenim AA i svime na medium ide 31-34 Framea.
Ali oruzja/gameplay/dizajn mapa je prelos.
Ona prividna sloboda koja je postojala u far cry je nestala.
Tu imam ili neku stijenu sa obestrane ili more sa jedne i stijenu sa druge i slicno. Uvijek imam tocno definiran put. enemy je preglup, moje superduper odijelo je kanta naprema pancirkama od koreanaca koji izdrze cijeli spremnik bez da okom trepnu. osim ako nije instant headshot ili sa shootgunom izbliza nikako da umru.
Perkovi na odijelu traju malo prekratko.
grafika mi nije bas da bi rezao zile ili isao pljunut 3000-4000kn da bi igrao sve na high/ultra postavkama.
Ukratko COD4 pobrise pod sa crysisom bez da okom trepne.

A o optimizaciji necu ni trosit rijeci. danas sam htio kao jos malo bacit oko, jer mozda sam previse kritican i upalim igru, loadam zadnji save i nema pola tekstura. pokusavam krenut novu igru, napocetku nema uopce aviona, nego Ghost plane, vide se tragovi iz motora i obris aviona i vidi se kroz njega.
ako je to optimizacija i igra na kojoj se radilo neznam 2-3 godine. onda mislim da je svaki komentar suvisan.

Ukratko bolje da zaborave na ovu igru i naprave Far Cry2.
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 14:14   #818
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
Ukratko bolje da zaborave na ovu igru i naprave Far Cry2.
već je u izradi...

btw. naišao i na ovaj "tweak" - koji stavlja sve na ultra high/custom high naravno na High opcijama pod DX9...pa ako tko želi neka proba (meni radi ali FPS-i padaju... ) - kreirajte u direktoriju igre fajl "system.cfg" i nutra strpajte sljedeće...

Citiraj:
sys_spec_GameEffects = 3
sys_spec_ObjectDetail = 3
sys_spec_Particles = 3
sys_spec_Physics = 3
sys_spec_PostProcessing = 3
sys_spec_Quality = 3
sys_spec_Shading = 3
sys_spec_Shadows = 3
sys_spec_Texture = 3
sys_spec_VolumetricEffects = 3
sys_spec_Water = 3
e_foliage_wind_activation_dist = 25
e_max_entity_lights = 16
e_obj_quality = 4
e_particles_max_emitter_draw_screen = 32
e_particles_quality = 4
e_shadows_cast_view_dist_ratio = 0.8
e_vegetation_sprites_distance_ratio = 1.5
e_view_dist_ratio_detail = 30
e_view_dist_ratio_vegetation = 45
e_water_ocean_fft = 1
e_water_tesselation_amount = 10
es_DebrisLifetimeScale = 1
g_battleDust_enable = 1
g_breakage_particles_limit = 250
g_ragdollDistance = 40
g_ragdollMinTime = 15
q_Renderer = 3
q_ShaderFX = 3
q_ShaderGeneral = 3
q_ShaderGlass = 3
q_ShaderHDR = 3
q_ShaderIce = 3
q_ShaderMetal = 3
q_ShaderPostProcess = 3
q_ShaderShadow = 3
q_ShaderSky = 3
q_ShaderTerrain = 3
q_ShaderVegetation = 3
q_ShaderWater = 3
r_BeamsDistFactor = .05
r_BeamsMaxSlices = 200
r_ColorGrading = 1
r_DepthOfField = 2
r_DetailNumLayers = 2
r_DynTexAtlasSpritesMaxSize = 32
r_MotionBlur = 4
r_ShadowJittering = 2.5
r_SSAO_quality = 2
r_SSAO_radius = 2
r_sunshafts = 1
r_TexAtlasSize = 2048
r_Usepom = 1
r_WaterReflectionsQuality = 3
r_WaterUpdateDistance = 0.2
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 14:15   #819
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor Darth Revan Pregled postova
moram priznati da mi je COD4 prava ludnica od igre btw

pod ludnica misliš na mp ili sp??i što je točno tebi ludnica??
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 14:17   #820
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
već je u izradi...

btw. naišao i na ovaj "tweak" - zapravo se radi o istom kao i prije samo tu još ima nekih finesica...pa ako tko želi neka proba (meni radi ali FPS-i padaju... ) - kreirajte u direktoriju igre fajl "system.cfg" i nutra strpajte sljedeće...
nešto slično je bilo i za stalker ali s tim je stalker fantastično radio i na slabiji konfama na višim postavkama.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 14:19   #821
Darth Revan
Premium
Moj komp
 
Darth Revan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Ireland
Postovi: 1,565
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
pod ludnica misliš na mp ili sp??i što je točno tebi ludnica??
mp jos nisam probao, ali sp mi je super, ima onaj akcijski štih iz jedinice, konstantnu brzinu i akciju, i totalno nabrijava. govorim o COD-u.
Darth Revan je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 15:35   #822
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor Darth Revan Pregled postova
mp jos nisam probao, ali sp mi je super, ima onaj akcijski štih iz jedinice, konstantnu brzinu i akciju, i totalno nabrijava. govorim o COD-u.
Ako ti je so ludnica, sta ces tek reci za mp koji je predobar
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 17:57   #823
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
potpuno se slažem sa tobom. Kada su pečli izlaziti prvi traileri izgledalo je impresivno, no sada vise nije tako...
I još nešto, danas nije umjetnost napraviti igru toliko zahtjevnu da ce svima štekati nego upravo suprotno, umjetnost je napraviti igru koja je toliko optimizirana da ce svima raditi i da se svi zabaviti. To ljudi u Cryteku nisu ocito skuzili za razliku onih u Activisionu.
misliš....Infinity Wardu.
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2007., 21:02   #824
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
Meni je igra ziva kanta.
jucer sam odigrao cca 2h, na konfi iz siga reza 1280x1024 sa iskljucenim AA i svime na medium ide 31-34 Framea.
Ali oruzja/gameplay/dizajn mapa je prelos.
Ona prividna sloboda koja je postojala u far cry je nestala.
Tu imam ili neku stijenu sa obestrane ili more sa jedne i stijenu sa druge i slicno. Uvijek imam tocno definiran put. enemy je preglup, moje superduper odijelo je kanta naprema pancirkama od koreanaca koji izdrze cijeli spremnik bez da okom trepnu. osim ako nije instant headshot ili sa shootgunom izbliza nikako da umru.
Perkovi na odijelu traju malo prekratko.
grafika mi nije bas da bi rezao zile ili isao pljunut 3000-4000kn da bi igrao sve na high/ultra postavkama.
Ukratko COD4 pobrise pod sa crysisom bez da okom trepne.

A o optimizaciji necu ni trosit rijeci. danas sam htio kao jos malo bacit oko, jer mozda sam previse kritican i upalim igru, loadam zadnji save i nema pola tekstura. pokusavam krenut novu igru, napocetku nema uopce aviona, nego Ghost plane, vide se tragovi iz motora i obris aviona i vidi se kroz njega.
ako je to optimizacija i igra na kojoj se radilo neznam 2-3 godine. onda mislim da je svaki komentar suvisan.

Ukratko bolje da zaborave na ovu igru i naprave Far Cry2.
ista stvar, nekoliko puta pokretao, pucaju teksture, pa reinstall drivera, pa radi, kako demo tako i cijela igra, nadam se da neću morati sutra ponovo reinstall kad budem išao igrati, vjerojatno će AMD morati nešto srediti u 7.11 driverima, sa 7.9 teksture pucaju, a sa 7.10 teksture pucaju nakon restarta računala

kako je ostalima sa Radeonima, dakle imamo dvojicu sa X1950 i istim problemom