Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2017., 10:16   #751
Raging Demon
Premium
Moj komp
 
Raging Demon's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Trogir
Postovi: 224
koliko je pouzdano provjeravanje brzine sko koristis mobitel kao ruter?

u stanu se spojim na vip wifi i brzine su oko 4Mbps, a tele 2 kartica (ona stara crvena iz 2008-e ako to ima veze, tarifa ova promosmart) u mobitelu (galaxy s5) vrti nekih 2Mbps--3.5Mbps.

razmisljam uzet pokucni pa me zanima bili dobia sta sa ruterom?
Raging Demon je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 11:32   #752
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor Kesonja Pregled postova
Meni je najveći problem kod streaminga što mi zapinje 1080 materijal,720 ide uglavnom u redu a 4K neću niti spominjati jer ga više niti ne pokrećem sa ovim brzinama.Kad sam uzeo pokučni radilo je i YT 4K a pošto traži bar 25 mbita onda to više neće ići.Imao sam ovo ljeto povremeno problema i sa otvaranjem stranica što je več tragedija.Ja mjerim brzine više puta dnevno i čekam da li će doči do porasta ali još ništa od toga i mislim da ću se vratiti na žicu kroz par dana.

Identicnu stvar radim i ja.
Navodno se radi nova bazna stanica u mojoj blizi koja bi mi omogucila vece brzine od 10mb preko zice, ali onda bi morao opet kod t-coma a to cu dva puta razmisliti.

Ali sta raditi sa ovakvim mirzenim brzinama, pojma nemma. Isto sam uzeo onu kutiju antenu sa ebaya kao sto je warlock25 rekao, i igrao se sa mjestima i penjao po kuci itd itd..nemam vise idea.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 12:27   #753
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Raging Demon Pregled postova
koliko je pouzdano provjeravanje brzine sko koristis mobitel kao ruter?

u stanu se spojim na vip wifi i brzine su oko 4Mbps, a tele 2 kartica (ona stara crvena iz 2008-e ako to ima veze, tarifa ova promosmart) u mobitelu (galaxy s5) vrti nekih 2Mbps--3.5Mbps.

razmisljam uzet pokucni pa me zanima bili dobia sta sa ruterom?
Testiranje brzine Tele2 4G ne mozes radit sa tom starom karticom koju spominjes, jer je to samo kartica za 3G. Kupi za 10kn Tele2 data SIM (za internet na kompu/laptopu) pa nju stavi u neki otkljucani mob koji podrzava 4G i onda testiraj.
Tako dobijeni rezultati su prilicno relevantni.

PS, na predlozenoj kartici dobijes malo (nedovoljno) MB prometa, za intenzivno testiranje, pa ces morat doplatit potrebnu kolicinu...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 14:10   #754
Kesonja
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Umag
Postovi: 66
Ja sam bio na Optimi i vratiću se opet kod njih samo bez ugovora ili iskon.Ovi što se hvale "solidnim" brzinama od 50-100 mbita samo imaju sreće što je njih 2-3 na istoj baznoj stanici,kad im se prikljući još par ljudi pitaću ih onda dali još imaju "solidnih" 80-100mbita.Ja isto imam solidnih 2-4 mbita večinu vremena.
Kesonja je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 14:11   #755
Raging Demon
Premium
Moj komp
 
Raging Demon's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Trogir
Postovi: 224
aha, tnx, evo proba na drugoj lokaciji, di je vidljiv odasiljac, mob vrti 12ak Mbps. a probat cu s tim data SIM-om pa cu vidit, ili uzet na test pokucni, pa sta bude.
Raging Demon je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 14:18   #756
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Pazi, Pokucni mozes uvjek uzet na probu tako da uzmes samo Pokucni SIM na pretplatu (moras dati svoje podatke za naplatu) BEZ kupnje routera i bez ugovorne obaveze. Takav pokucni mozes prekinut/otkazat kad got hoces i platis ga samo toliko dugo koliko si ga koristio. Naravno da tad imas flat (ustvari 1TB) i ne trebas brinut oko potrosnje prometa.

Ako ti se testiranja pokazu zadovoljavajuca, moze ili kupit njihov (ili neki drugi) router, ili uzet njihov na 12/24 mjeseca otplatu/ugovor...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 14:39   #757
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Pazi, Pokucni mozes uvjek uzet na probu tako da uzmes samo Pokucni SIM na pretplatu (moras dati svoje podatke za naplatu) BEZ kupnje routera i bez ugovorne obaveze. Takav pokucni mozes prekinut/otkazat kad got hoces i platis ga samo toliko dugo koliko si ga koristio. Naravno da tad imas flat (ustvari 1TB) i ne trebas brinut oko potrosnje prometa.

Ako ti se testiranja pokazu zadovoljavajuca, moze ili kupit njihov (ili neki drugi) router, ili uzet njihov na 12/24 mjeseca otplatu/ugovor...
No, o tome ja pričam...uzeo sam i ja na probu, sve je bilo super, potpisao ugovor i nakon 2 mjeseca su mi skinuli brzinu.

Treba ovdje reći ljudima da je to itekako moguće, nekome će ostati brzina ista, većini neće

Što potvrđuju ljudi ovdje, nisam jedini i pisao sam prigovor tele2 ali znam da će me odkantat i priča završena. Nisam došao ovdje cmizdrit nego informat ljude da nije sve sjajno i bajno.
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 15:25   #758
Kesonja
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Umag
Postovi: 66
Isti slučaj i kod mene,nisam niti ja imao u primisli da bi brzine mogle pasti na samu granicu upotrebe(ispričavam se onim sveznadarima koji su rođeni školovani i koji su to znali još kad su rođeni,oni su znali da će brzine drastično pasti a ja neuk to nisam znao)Kako ide procedura za raskid,može u poslovnici gdje si potpisao ugovor ili pismeno slanje zahtjeva,zna li tko?
Kesonja je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 15:31   #759
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
neces uspjet raskinut nazalost. bez penala ako si na ugovornoj obvezi
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 15:48   #760
Kesonja
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Umag
Postovi: 66
Znam to i meni su ponudili 2 opcije za raskid ugovora pa koju izaberem da je za mene povoljnijapcija A 497kn i B 4,915kn za još 19 mjeseci ugovora.Naravno da ću odabrati opciju A.
Kesonja je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 16:19   #761
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
No, o tome ja pričam...uzeo sam i ja na probu, sve je bilo super, potpisao ugovor i nakon 2 mjeseca su mi skinuli brzinu.

Treba ovdje reći ljudima da je to itekako moguće, nekome će ostati brzina ista, većini neće

Što potvrđuju ljudi ovdje, nisam jedini i pisao sam prigovor tele2 ali znam da će me odkantat i priča završena. Nisam došao ovdje cmizdrit nego informat ljude da nije sve sjajno i bajno.
Zato sam izabrao opciju bez ugovora, tj bez njihovog routera koji je jedino vezan uz ugovor

Inace, na osnovu cega zakljucujes da ce vecini brzina pasti, na osnovu kojih brojeva? Na osnovu nekih 50ak ljudi po forumima? Usporedi to s 10ak tisuca ljudi koji su uzeli Pokucni (brojka do pred dva mjeseca)

Jos nesto, zasto jos uvjek tvrdis da su ti ONI skinuli brzinu, kad to s NJIMA nema veze, nego jedino sa tvojim susjedima? Shvati da ti ONI nisu nista skinuli, nego ste samo svu raspolozivu brzinu podjelili medjusobno!
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 19:41   #762
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ajmo onda još jednom izpocetka.

Dakle moju situaciju od jučer sam pokazao kako stoji.
Medutim danas sam radio mjerenja malo drugacije.
Prenjeo sam SIM karticu iz rutera u mobitel i stajao i mjerio na istom mjestu gdje mi je i ruter tj. antena...pa na balkon od kuce da izbjegnem neke moguce prepreke pa ispred kuce. U globali sve ostalo isto.

Onda sam sa mobitel isao par sto metara okolo kuce, u drugu ulicu i tako - ostalo je isto.

e onda sam se spustio do grada i brzine su se vrtoglavo popele ( sve cu na kraju navesti u slikama)

Meni pada na pamet da sam ili daleko od bazne stanice ili se spajam negdje krivo, laički rečeno. Jer po tome mi se onda cini da stanice nisu preptrpane ako ipak mogu dobiti 50+ up

prva slika mjerenja ispred kuce i okolice i onda u gradu...razlika u 1Km Max.
https://imgur.com/a/3uXFQ

druga slike je slika baznih stanica preko Opensignal app-a i predpostavljam da se spajam na jednu ili drugu ovisno o lokaciji. makar ova blize meni operater u tele2 uopce nije spomenuo.
https://imgur.com/a/gBJ29

Slušam bilo koji prijedlog ili ideju

Dali bi ja mogao ili trebao antenama usmjeriti ka drugoj stanici da bi dobijeo ono sto sam imao kada sam pjeske isao i testirao mobitelom?
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 20:06   #763
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Ajmo onda još jednom izpocetka.

Dakle moju situaciju od jučer sam pokazao kako stoji.
Medutim danas sam radio mjerenja malo drugacije.
Prenjeo sam SIM karticu iz rutera u mobitel i stajao i mjerio na istom mjestu gdje mi je i ruter tj. antena...pa na balkon od kuce da izbjegnem neke moguce prepreke pa ispred kuce. U globali sve ostalo isto.

Onda sam sa mobitel isao par sto metara okolo kuce, u drugu ulicu i tako - ostalo je isto.

e onda sam se spustio do grada i brzine su se vrtoglavo popele ( sve cu na kraju navesti u slikama)

Meni pada na pamet da sam ili daleko od bazne stanice ili se spajam negdje krivo, laički rečeno. Jer po tome mi se onda cini da stanice nisu preptrpane ako ipak mogu dobiti 50+ up

prva slika mjerenja ispred kuce i okolice i onda u gradu...razlika u 1Km Max.
https://imgur.com/a/3uXFQ

druga slike je slika baznih stanica preko Opensignal app-a i predpostavljam da se spajam na jednu ili drugu ovisno o lokaciji. makar ova blize meni operater u tele2 uopce nije spomenuo.
https://imgur.com/a/gBJ29

Slušam bilo koji prijedlog ili ideju

Dali bi ja mogao ili trebao antenama usmjeriti ka drugoj stanici da bi dobijeo ono sto sam imao kada sam pjeske isao i testirao mobitelom?
moraš znati na koju se baznu stanicu spajaš na opensignalu ti piše id bazne stanice i usporediš sa id bazne stanice na koju se spajaš routerom ili mobom da znaš smjer antena ako bi ih stavljao
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 20:16   #764
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova

Slušam bilo koji prijedlog ili ideju
Moj prijedlog, tj par ideja

Skini i instaliraj program: LTEWatchH
Skini aplikaciju za mob: Huawei LTE Stats
Pogledaj na OVOJ karti gdje su ti Tele2 LTE bazne stanice

Javi se sa rezultatima mjerenja

(PS, ako koristis vanjske antene za router, jesi ih ukljucio/izabrao u meniju ili to drzis na Automatic)
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 20:21   #765
Kesonja
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Umag
Postovi: 66
Ja ti se spajam na onu baznu stanicu kod Jadranske ulice.Udaljen sam jedva 200 m od nje.Stavim blizu prozora,signal dobar ali brzina uglavnom 3-4 mbita,ponekad bude i više.
Kesonja je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 20:36   #766
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Jesi siguran da je to bas Tele2 LTE bazna stanica. Koji joj je broj onoj na gore navedenoj karti?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 20:41   #767
thunder11
Premium