Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.11.2008., 23:04   #1
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
PowerCinema 6

Dakle, izašla je i nova:

http://www.cyberlink.com/prog/trial/...o?locale=en_US

TV on the PC
Scheduled Recording and Time-shift Playback turns a PC into a personal video recorder that frees users from regular program schedules
MPEG-4 AVC (H.264) support allows the playing of high-definition TV programs
Multiple Subtitles and Audio can now be recorded at the same time, allowing users to switch languages while watching recorded TV
Program Management automatically scans for available channels, allows uses to rename channels, and sort for recorded programs

Movie Playback
Dolby Digital 7.1 support allows DVD playback of up to 7.1 channels of audio on a home theater system
CyberLink TrueTheater™ Technology optimizes the movie experience by providing settings for lighting, screen ratio, and audio settings

Videos and Photos
Instant Slideshows let users animate photos with a choice of styles, including the new 3D style
Adjustable Thumbnails allow users to quickly enlarge the display size of videos and photos with the choice to see more details or more clips
Video Thumbnail Display provides a visual summary of a video clip, letting users browse files more easily
Improved Browsing lets users locate files by the date taken or personal 5-star ratings
Video Playback supports the following formats: ASF, WMV, MPEG-1, MPEG-2, DAT, DVR-MS, AVI (DivX requires a codec to be installed on the PC), MPEG-4 AVC H.264 (supports .ts, .m2ts, .264, .h264, and .avi), WTV
Image Display supports the following formats: BMP, JPG, PNG

Music
Music Playlist lets users nominate then quickly access their favorite audio tracks
Quick Music Search enables fast location of music tracks using meta data information
Audio Playback includes support for MP3, WMA, WAV, and CDA files, and Audio CDs

Radio
Auto Scan locates FM stations automatically, offering easy setup
Favorite Station List lets users find often-visited stations more easily
Scheduled Recording and Timeshift Playback allows users to record their favorite radio shows and play them at a later date

New usability features include:
Entertainment Interface organizes features by categorizing as Entertainment (DVDs, TV, music, radio) and Memories (videos and photos)
Automatic Screen Detection identifies a user's screen size, and automatically sets for widescreen or 4:3 playback
Color-coded Hot Keys allow users to jump quickly to key features, with onscreen buttons or directly via color keys on the CyberLink Remote Control (available for purchase separately)
Star Ratings let users rate and then more easily locate their favorite media
Select Multiple Files allows users to select a group of files to play or edit
Quick Review (recent photos/videos/music) enables users to browse photos and videos they have already viewed

Dl ali je netko već instalirao i kakva su iskustva?
Budući da se špinče sa MPEG-4 AVC (H.264) support allows the playing of high-definition TV sad bi trebalo biti moguće pratit i HD Promo.
Valjda
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2008., 23:22   #2
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Baš sam ju danas ujutro skinuo iznerviran konstantnim blokiranjima petice, rušenjima i sl. U odnosu na peticu je puno brži, stabilniji (danas sam cijeli dan telku gledao na njoj i za razliku od petice nije se srušio ), a sučelje je jednostavnije.

Kako sam brzinski vidio izbacili su one raznorazne servise tipa vrijeme, vijesti, igre i slično (moguće da je brz zahvaljujući tome...). Za razliku od petice manje je postavki za podešavanje nego prije. Dodane su neke nove mogućnosti što se tiču razvlačenja slike i ekspanzije sterea (virtualni surround modovi...).

Što se tiče Promo kanala, njega sam gledao i na peticitako da ni šestici nije stran.

Definitivno dobar upgrade i preporuka...
Fadolf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2008., 23:31   #3
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Petica nije imala podršku za HD Promo i MPEG-4, nije se moglo gledat ni to ni Croatelovi kanali-to si ti nekaj zabrijal...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2008., 00:18   #4
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Samo za tebe ću sutra skrinšot složiti... Nisam zabrijao...
Fadolf je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2008., 00:47   #5
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
http://www.cyberlink.com/prog/produc...d=12&Cat_Id=12

Na petici se dobivao samo zvuk na HD Promo i Croatelu...prog nema podršku za MPEG-4 AVC niti ima mogućnost dodavanja externih codeca.

Šestica je expresno odletila sa kompa i vraćena je petica


Kabelska je lošija nego na petici, DVB-T nisam ni probao.
Maxtv je bio ok.
Radio isto ok.

Ali je sve nekak usporeno, kao da šteka, jedan servis se pali odmah pri dizanju kompa i rošta+kaj opako ždere resurse i proc čak i kad se ne gleda telka i PowerCinema nije upaljena.

Ono kaj me je najviše razveselilo je to da je svaki pokušaj snimanja programa (bilo kabelska ili maxtv) izbacivao poruku da je to zaštićeni materijal i da snimanje nije dozvoljeno?

Mislim da budem malo pričekao da vidim da li budu neke stvari sredili...do onda ne mičem više peticu
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2008., 01:18   #6
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Sad sam probao stavit PC6, ali opet isto sranje, nemogu ga instalitrat..Koje je to smece od programa..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2008., 07:36   #7
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Nije smeće,ali IMO je lošiji od petice,jedno 30% sporiji,a sve ostalo isto normalnom useru..tko pati na AVC,nek pati..još jučer jelc,kad smo pričali,taman ju skinem..i znaš šta mi se dogodi? isto kao i onom malom, hoću mijenjati signal,tj source sa DVB-T na Analog usred gledanja,i paf,restart..krepao sam od smijeha.

Vratio sam peticu,sve radi kako je i radilo prije,odlično.
Da,to što si rekao..hdd uvijek nešto radi,zvrnda..i proc mi je na 70%() opterećenja konstantno,toliko valjda nije u FC2..

Ništa,i kod mene 5 verzija.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2008., 07:39   #8
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ok, nije smece, samo se ne da instalirat.. Naprave 6. koje je losija od 5. i to koliko vidim dosta/puno/previse..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2008., 07:44   #9
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ok, nije smece, samo se ne da instalirat.. Naprave 6. koje je losija od 5. i to koliko vidim dosta/puno/previse..

Ne znam otkud si skidao,ja sam sa Cyberlinka drito,i try free se skida bez problema i instalira bez problema,da nemaš korupt fajl možda ? Nema veze sad HW s tim,instalirat i registrirat bi morao bez problema.

Ili je toliko lošiji,šta opet sumnjam,iskreno,ili mi nešto krivo radimo.

Ja sam obrisao pet,restartao,stavio šest,restartao,sve antene pospajane,programi pronađeni,ali opet tri stvari ostaju :

1. programi se brejkaju usred velikog cpu opterećenja
2. program kao takav je spor,malo sam i napisao,30% u odnosu na 5
3. mislim da dosta fičrsa ipak izostaje sa ovim try free-om,nekako IMO, ipak je manjak opcija općenito u Power Cinema seriji,teška osnova.

Ali kažem,ako skidaš onu datoteku sa Cyberlinka,morao bi ju instalirati,ta je u redu.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2008., 08:08   #10
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Evo Jelc...



Ne znam zakaj, ali meni je 6 puno bolja od 5... Petica mi se nonstop brejkala...
Fadolf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2008., 10:17   #11
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Nije mi baš bistro ovo za Promo al ajd...

Za šesticu postoji i nekakva zakrpa (updates PowerCinema 6 to build 2221 for customers who purchased the retail Box version.) izgleda da rješava neke stvari sa telkom, probao sam i to ali kita...

Da li je netko probao snimati program sa kabelske ili maxtv-a?
Ja nisam mogao snimiti baš ništa.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2009., 23:47   #12
NoN Miller
Fucking idioT
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Somewhere out of your sight
Postovi: 108
Power Cinema 6.0

Krećem priču iz početka, uzeo gigabyte u800 - dolazi sa programim koji je katastrofa (no ne bitno), naravno skidam power cinema koji mi se čini ok - i stvarno odlično radi (brz je - sve opcije su tu i zadovoljan sam - ALI MI JEDNA STVAR JEBENO IDE NA ŽIVCE (ispričavam se ali već 5h pokušavam riješiti taj problem) - kako namjestit na liveTV da mi bude widescreen - znači prikazuje mi 4:3 format slike a zbog toga što imam widescreen monitor to me izuzetno živcira jer u svim drugim programima mogu to namjestit.

Hvala
__________________
When did I realize I was God? Well, I was praying and I suddenly realized I was talking to myself.

"A low dropout voltage regulator circuit with non-Miller frequency compensation is provided." - tko zna zna."
NoN Miller je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2010., 18:27   #13
ard
Premium
Moj komp
 
ard's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: sa dna
Postovi: 77
Gdje se u PowerCiema 6 isključuje Timeshifting?
Nekako cijelo vrijeme radi u pozadini i sprema na hard.
Hvala.
ard je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2010., 19:00   #14
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ok, nije smece, samo se ne da instalirat.. Naprave 6. koje je losija od 5. i to koliko vidim dosta/puno/previse..
Mozda je problem u tebi?


Skidam sesticu pa cemo vidjeti kako dela.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2010., 09:20   #15
ard
Premium
Moj komp
 
ard's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: sa dna
Postovi: 77
Citiraj:
Autor ard Pregled postova
Gdje se u PowerCiema 6 isključuje Timeshifting?
Nekako cijelo vrijeme radi u pozadini i sprema na hard.
Hvala.
Zna li netko?
Još nešto PowerCinema može snimat samo u .ts formatu?
Hvala.
ard je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na