Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Tvrdi diskovi
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 19.10.2017., 14:13   #1
srale7
Premium
Moj komp

srale7's Avatar

Datum registracije: Sep 2007
Preporuka 2.5" 2tb diska

Trebao bi preporuku za 2.5" disk od 2 tb, po mogućnosti 7200 okr, a disk ce zamjenit moj 3.5" 2tb Seagate koji ima funkciju storagea. Cilj je smanjiti buku i vibracije u htpc kucistu (TT dh101), a disk je poslovično najglasnija komponenta.

Problem nastaje kada se disk stavi u Scythe Himuro, onda ga je jako tesko smjestit adekvatno u kućište (na gumeni ovjes), jednostavno nema dovoljno mjesta.

I koliko je realna razlika u brzini izmedju diska 2.5"istog kapaciteta 5400 okr i 7200? Jer 2tb 2.5" diskova koji su jos i 7200 okr bas i nema more, tako da gledam alternativno rjesenje.

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2017., 06:41   #2
coconut
Premium
Moj komp

coconut's Avatar

Datum registracije: Mar 2006
Ako ti je buka primarni problem, a lova nije, razmisli o nabavci SSHDa. Dobiješ brzinu, tišinu i kapacitet, ali uz višu cijenu u odnosu na klasični hard.

Izbjegavaj Toshibu. Jeftine su, ali i glasne. Pogledaj si Seagate SpinPoint. U principu, radi se o diskovima koji se rade u Samsung tvornicama jer je Seagate kupio Samsungov odjel za proizvodnju hardova. Pouzdani su, tihi i imaju solidne performanse uz neveliku cijenu.
Oglas

Oglas
Staro 20.10.2017., 07:05   #3
Nick7
Premium
Moj komp

Datum registracije: Nov 2004
Zasto 7200rpm za disk cija je funkcija - storage?!
Staro 20.10.2017., 07:53   #4
srale7
Premium
Moj komp

srale7's Avatar

Datum registracije: Sep 2007
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako ti je buka primarni problem, a lova nije, razmisli o nabavci SSHDa. Dobiješ brzinu, tišinu i kapacitet, ali uz višu cijenu u odnosu na klasični hard.

Izbjegavaj Toshibu. Jeftine su, ali i glasne. Pogledaj si Seagate SpinPoint. U principu, radi se o diskovima koji se rade u Samsung tvornicama jer je Seagate kupio Samsungov odjel za proizvodnju hardova. Pouzdani su, tihi i imaju solidne performanse uz neveliku cijenu.
OK, 100 kn vise za sshd mi je pihvatljivo, ako se dobije vise manje buke, uz ok performanse.

Ovako nesto:https://www.protis.hr/products/detai...m_medium=click

Ogroman plus je 5 god garancije, po čemu bi se dalo zaključit da se radi o kovalitetnom disku.

Citiraj:
Zasto 7200rpm za disk cija je funkcija - storage?!
Do sad sam imao 7200 storage hdd, jednostavno zelim izbjeć bilo kakav pad performasi. Ako je moguce, naravno.

Zadnje izmijenjeno od: srale7. 20.10.2017. u 09:24.
srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas

Oglas
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno