Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2018., 17:24   #1
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,816
Windows Live Mail alternativa za Windows 10

Pozdrav !

Radim transfer uredskog računala sa Win 7 na Win10. Do sad sam koristio Windows Live Mail kao mail klijent. Napravio sam backup mailova i prebacio u Outlook 2016.
E sad, mislim se da li koristiti Outlook 2016 kao default mail klijent ili ne.

Imate li kakvih prijedloga/mišeljenja ?
Moji su zahtjevi relativno skromni:
- Podrška za 10-tak mail računa (nista posebno, POP/IMAP)
- Unificirani inbox (jedan inbox za sve mail račune)
- Lagani backup i transfer podataka na novo računalo (uključujući same mailove, kao i postavke mail računa), po mogućnosti da hijearhija foldera bude istovjetna kao na starom računalu.
- Mogućnost ostavljanja mailova na serveri a i brisanja sa servera naknadno (ovo nije problem za ijedan mail program, pretpostavljam).

Unaprijed zahvaljujem !

EDIT:
Kakav je Mozillin Thunderbird ?
Ili možda Mailbird ?
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Matta. 03.01.2018. u 17:34.
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 18:19   #2
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Ak ti nije problem plaćanja, Outlok jedefinitivno najači klijent za mail. Najjači u smisli arhiviranja, transfera i sl.

Zapravo nemaš izbora, naveo si 2 il čak 1 relevantni, ostalo je sve kikiriki.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 03.01.2018. u 18:27.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2018., 19:00   #3
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
ako si na offisu.. ostani tamo
naj jednostavnje prebacit podatke..
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 19:09   #4
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 536
Radi ti WLM i na Win 10, ima na netu offline instalacija, ja koristim v2009 (build 14), ove kasnije verzije mi nisu sjele...
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 19:12   #5
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,816
Nikad nisam koristio Outlook u Office-u, tako da nemam nekih navika/potreba koristiti istog, niti mi treba njegova velika integracija sa ostalim Office programima jer jednostavno to ne koristim.
A ako zelim koristiti jedan Inbox, moram praviti pravila da se sav mail slijeva u jedan inbox. Mislim, nije to problem, nego samo velim.

Evo malo citam, zar Thunderbird ne drzi sve podatke u jednom profilu/folderu, kojeg se jednostavno backup-ira ? Pa kad se mijenja komp samo se pokupe podaci iz tog profila i sve je spremno.

Sto se tice Live Maila, radije bih da ga vise ne koristim. Svaki put kad sam mijenjao OS ili komp, prilikom exporta gubi se hijearhija foldera tako da mi je sve ubaceno skupa pa moram razvrstavat. Nema ono, tipa, da napravim transfer svega tako da ne moram ponovo sve podesavati.

Sent from my TA-1004 using Tapatalk
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 21:35   #6
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Nikad nisam koristio Outlook u Office-u, tako da nemam nekih navika/potreba koristiti istog, niti mi treba njegova velika integracija sa ostalim Office programima jer jednostavno to ne koristim.
A ako zelim koristiti jedan Inbox, moram praviti pravila da se sav mail slijeva u jedan inbox. Mislim, nije to problem, nego samo velim.

Evo malo citam, zar Thunderbird ne drzi sve podatke u jednom profilu/folderu, kojeg se jednostavno backup-ira ? Pa kad se mijenja komp samo se pokupe podaci iz tog profila i sve je spremno.

Sto se tice Live Maila, radije bih da ga vise ne koristim. Svaki put kad sam mijenjao OS ili komp, prilikom exporta gubi se hijearhija foldera tako da mi je sve ubaceno skupa pa moram razvrstavat. Nema ono, tipa, da napravim transfer svega tako da ne moram ponovo sve podesavati.

Sent from my TA-1004 using Tapatalk
U outlooku jednostavno dodaš isti pst za sve accounte i sve se natoči u isti inbox.
Za thunderbird postoji mozbackup koji iako je već star je vrhunsko riješenje za migraciju. Export na jednom kompu, kopiranje jednog filea, import na drugom kompu i sve je gotovo, podešeno.
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 02:35   #7
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Ne treba ti MozBackup, dovoljno je kopirati cijeli folder s profilom. Ostat će i mailovi i postavke kako su bile jer se sve sprema unutra.

Imam i ja negdje WL offline instalaciju za Windows 10, normalno radi. Trebalo mi je za instalaciju Windows Movie Makera, unutra su i ostale Live aplikacije. Treba biti oprezan kod skidanja, hrpa paketa koji se nađu na netu sadrže malware.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 08:10   #8
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Evo malo citam, zar Thunderbird ne drzi sve podatke u jednom profilu/folderu, kojeg se jednostavno backup-ira ? Pa kad se mijenja komp samo se pokupe podaci iz tog profila i sve je spremno.

Thunderbird koristim već jedno 10-ak godina u firmi, neki moji kolege i duže. Izvrstan i besplatan klijent koji radi odlično. Do sada jednog problema nisam imao.
Ako želiš arhivirati/backup-irati mailove i profil, samo se kopira cijeli folder i sve poruke i sve postavke ostanu unutra. Takvu stvar kod outlooka mislim da niti ne postoji. Kod outlooka možeš kopirati pst file-ove u kojima je mail ali postavke računa mislim da ne.

Što je još jedan veliki plus, dosta mojih korisnika koju su pokupili nekakav kripter, ostali su bez svojih PST fileova, odnosno mailova u outlook-u. Niti jedan Thunderbird nije bio zahvaćen s time. Znači, cijeli komp kriptiran ali do thunderbirda možeš doći i kopirati mailove. Jedan veliki plus za Thunderbird.

Topla preporuka da probaš i koristiš Thunderbird, to je odličan mail klijent.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 09:45   #9
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Thunderbird. Live Mail je prošlo svršeno vrijeme. Pokušavali smo s offline instalacijom no sve češće kod klijenata dolazi do pucanja i sve teže ga je podržavat. Export u TBird > klijenti zadovoljni. Alternativa je naravno Outlook al hebiga - košta
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 10:33   #10
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
kroz Gmail možeš dodati n računa. u par minuta, bez klijenata i povezanih briga/problema...
ivo_k je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2018., 10:38   #11
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Kakvi psti kakvi bakarači
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 10:44   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Je, pogotovo za poslovni mail, daj sve velikom bratu.
Da proba sa Opera Mail - om ?
Nisam gledao organizaciju tj. kako sprema mail - ove.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 11:05   #13
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Mislim da jednostavno nemamo izbora previše, pogotovo dugoročno. A i zaboli nekog za moje mailove di naručujem grafu il dogovaram gablec.

Mislim da je za evriđ đoa bolji klaud, al isto tak taj evriđ đo neće platit klaud i isto tak se neće potrudit saznat kak ofline arhive rade.

Da nebude totalni off, taj Opera mail nisam nikad koristio nit sam vidio da ga netko koristi.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 14:02   #14
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Je, pogotovo za poslovni mail, daj sve velikom bratu.
Da proba sa Opera Mail - om ?
Nisam gledao organizaciju tj. kako sprema mail - ove.
za poslovne mailove koristis poslovnu uslugu.
sto opet nije ni windows live mail ni thunderbird ni opera...
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2018., 15:01   #15
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,816
Hvala svima na savjetima, isprobao sam Thunderbird i zadovoljan sam vidjenim.
Outlook je isto OK, ali je problem licence za na više računala.
Što se tiče poslovnog maila i privatnosti, za to nema frke. Nema tu nekih velikih tajni, meni je bitno da važniju korespodenciju, strukturu foldera i mail accounte mogu prenijeti na drugo računalo/OS/disk bez nekih većih vratolomija.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na