Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 17.02.2017., 23:58   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,054
facebook checkpoint / ne pušta me na account

od pred jedno pola sata , sat vremena, s niti jednog uređaja nemam pristup fakibuku, pita me broj mobitela i ne pušta dalje nikako.
nedam im broj, mogu se yebat. ako to znači da neću više moć na fb, so be it, ali me zanima dali je to sad nešto novo i ima li još netko ovaj problem?

ne mogu ni preko messenger.com-a, niti preko mobile browsera. zapne na broju mobitela i ne mogu skippat.

edit. na fake account me uredno pušta i nikakav broj moba ne pita, a nisam se barem 2 godine logirao na njega. ali zato ovaj pravi nema šanse.
ako su me blokirali, ne kužim zašto. nemam nikakva aplikacije na njemu da su mogle provalit password.

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 18.02.2017. u 00:08.
jp_rv je online  
Staro 18.02.2017., 10:46   #2
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
od pred jedno pola sata , sat vremena, s niti jednog uređaja nemam pristup fakibuku, pita me broj mobitela i ne pušta dalje nikako.
nedam im broj, mogu se yebat. ako to znači da neću više moć na fb, so be it, ali me zanima dali je to sad nešto novo i ima li još netko ovaj problem?

ne mogu ni preko messenger.com-a, niti preko mobile browsera. zapne na broju mobitela i ne mogu skippat.

edit. na fake account me uredno pušta i nikakav broj moba ne pita, a nisam se barem 2 godine logirao na njega. ali zato ovaj pravi nema šanse.
ako su me blokirali, ne kužim zašto. nemam nikakva aplikacije na njemu da su mogle provalit password.
provjeravaju identitet mozda ili im broj treba radi safety reasons, al ne kuzim paranoju, daj broj, oni posalju kod, utipkas i to je to, i ako izgubis password, mozes ga povratit preko moba, pa ne dajes im kreditnu karticu nego broj mob, boze dragi
nick praskaton je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2017., 10:50   #3
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Danas mob, sutra dušu
spitfire83 je offline  
Staro 18.02.2017., 11:42   #4
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Sreca pa sigurno ne koristi whatsapp koji je u vlasnistvu facebooka, tako da mili moj tvoj broj imaju odavno.
Juice je offline  
Staro 18.02.2017., 11:44   #5
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,054
upravo to, stvar privatnosti. nedam broj moba.
imam jednu vipme karticu koju nisam nikad koristio, dat cu nju. ali ono, nije uredu da moram imati i davat broj mobitela.

isto mi trazi i hotmail, pa sam ga prestao koristiti (ustvari nisam ga nikad ni koristio osim za gluposti), ali mi je fejs povezan upravo s tim hotmailom, a na sam hotmail isto ne mogu jer me traži mobitel kojeg im nedam.
tražili su isto i za windows phone account, pa sam izbrisao account iz mobitela.

ugl, već sam jutros dodao bitne ljude na fake facebook da mogu razgovarati, a vidjet ću dali ću dobit pristup mom glavnom accountu, ako budu pitali neki user ID, mogu zaboravit, brišem account, otvaram 10 novih za svaki slučaj, i ćao. ionako je taj face smeće, koristim ga samo zbog messengera, tako da me zaboli za slike i ostale gluposti.

Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Sreca pa sigurno ne koristi whatsapp koji je u vlasnistvu facebooka, tako da mili moj tvoj broj imaju odavno.

ne, ne koristim wazup. nisam nikad ni account napravio. ni viber.
jp_rv je online  
Staro 18.02.2017., 11:53   #6
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Jebate, kakva paranoja u 21. stoljeću

Onda kupi na kiosku prepaid broj i dodaj taj broj na fejs.
Juice je offline  
Staro 18.02.2017., 12:19   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Ne radi se ovdje o paranoji i potpuno se slažem sa jp_rv.
Idu mi na kua svi takvi servisi koji bezuvjetno traže podatke (br. moba) koji nema veze sa osnovnom funkcijom / namjenom.
Istu stvar upire Yahoo već duže vremena samo se za sada može zaobići skakanjem na drugi link. Na samoj str. koju prvo otvori nema opcije za preskočiti i zbog toga i koriste smetje od skripte i sl. umjesto "čistog" html.

Oprostite mi ali ovaj stav "pa daj ga" mi je glup. Baš zbog 21. stoljeća nedam i točka.
Nikky je offline  
Staro 18.02.2017., 12:20   #8
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,054
tebe toliko smeta da ja nedam svoj broj mobitela nekom random portalu? ako nekom ne treba davati previše osobnih podataka, to je fakibuk.
ne trebam kupovati, imam negdje vipme sim, u nekoj ladici, samo ga nisam našao.

nego, stvar je proradila sama od sebe. do prije 10 minuta nije radilo, a onda kad sam otvorio messenger se uredno ulogirao i nije više pitao ništa.

sad sam samo unio drugu mail adresu na fb, kojoj imam pristup, čisto da mogu doć do maila ako se nešto desi.

edit - upravo to šta nikky kaže. koji će qurac random portalima moj broj mobitela? da me zovu? šalju sms spam?

"for protecting your privacy and to help you restore ...." moj qurac. ako mi 15 godina nije trebao broj mobitela da "mi pomogne sjetiti se passworda" ne treba mi ni sad.

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 18.02.2017. u 12:33.
jp_rv je online  
Staro 18.02.2017., 13:14   #9
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Oprostite mi ali ovaj stav "pa daj ga" mi je glup. Baš zbog 21. stoljeća nedam i točka.
Postavlja se pitanje što uopće radiš na fejsbuku i zašto imaš račun tamo ako ti je stalo do privatnosti?
Sorry ali meni je to teški oksimoron jer je fejsbuk i zamišljen da ti se maksimalno petlja u privatnost, a ti sad sebe tješi ako im ne daš broj moba da si tamo incognito, jer broj moba je najbanalnija stvar u cijeloj priči.
__________________
...
wooden je offline  
Staro 18.02.2017., 13:24   #10
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Postavlja se pitanje što uopće radiš na fejsbuku i zašto imaš račun tamo ako ti je stalo do privatnosti?
Sorry ali meni je to teški oksimoron jer je fejsbuk i zamišljen da ti se maksimalno petlja u privatnost, a ti sad sebe tješi ako im ne daš broj moba da si tamo incognito, jer broj moba je najbanalnija stvar u cijeloj priči.
mozda je jedan od onih sto samo stalka, a nista ne objavljuje
nick praskaton je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2017., 13:42   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Nemam FB (smetje), niti ću ga ikad imati. Malo pažljivije čitati tko i šta piše.
Obratite se drugom kolegi
Nikky je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na