Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2017., 23:13   #1
dani9
Premium
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: zg
Postovi: 82
Pikado

Gdje se u Zagrebu moze igrati pikado, bio u metropolisu samo biljar isto i u mr. Q?
dani9 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2017., 23:22   #2
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
https://www.facebook.com/FantasyOfStamp/

U podrumu ti je pikado. To je ono kaj znam za zicer.
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2018., 10:24   #3
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Jel ima netko od uvazenih članova PcE da aktivno igra pikado, dali rekreativno ili pro?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 11:03   #4
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Ako misliš rekreativno uz cugu u bircu onda da
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 11:20   #5
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Kolega igra turnire i sl. pa ga mogu pitati ako te zanima nešto konkretno.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 11:41   #6
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Kupio sam solidnu ploču i strijelice koje su mi preporučili za ajmo rec beginere, ali nisam zadovoljan strelicama, pa sam mislio da mozda tu ima netko tko moze ukratko objasnit razlike u obliku i tezini utega, utjecaj duzine nastvaka i oblika samog pera.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 11:54   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,307
Frend traži zidnu ploču za pikado za 4 igrača. Kaže da bi volio da svaki igrač ima vlastiti ekran koji mu prikazuje rezultat. Molim preporuke. Uvoz iz EU (Amazon, Alza,...) dolazi u obzir.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 11:55   #8
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 14:00   #9
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Citiraj:
Autor dani9 Pregled postova
Gdje se u Zagrebu moze igrati pikado, bio u metropolisu samo biljar isto i u mr. Q?
Jedino mjesto u Zagrebu gdje sam vidio ploču od sisala je u Sheridan's pubu u savskoj, blizu ciboninog tornja. Ploča je free, trebaš svoje strelice donijeti.

Igrao sam neko vrijeme amaterski, imali smo ligu s teamovima i četvrtkom bi se nalazili i igrali, to je zapravo bio izgovor za rundanje piva fun times.

Što se tiče strelica, to je skroz individualno i stvar navike. Najbitnije je naći balans između gripa koji ti paše, a istodobno da su što užeg profila kako bi ih bilo lakše grupirati.
Meni je kao početniku veliki napredak bio kada sam uzeo teže strelice (27g) ali ne mora to ništa značiti.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 14:43   #10
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Jasno mi je da je izbor konfiguracije strelica cisto individualna stvar, meni za za početak preporučili 21g, tako sam i uzeo, ali tko zna, mozda bi mi bas teze dobro sjele. Ali glupo mi je sad kupit neke od 27g cisto da ih probam.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2018., 14:48   #11
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor borny Pregled postova



To i je problem sto na 100 mjesta nalazim upravo takve generičke savjete, "odaberite strelice koje vam najbolje odgovaraju".


Nigdje nisam vidio da je netko konkretno napisao kako koji parametar utječe na preformanse/karakteristike
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 19:00   #12
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Pa zato što je to individualno. Meni pašu teže, nekom lakše, jbg, svako po svom.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2018., 23:40   #13
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 09.11.2018. u 00:19.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2018., 10:58   #14
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pa zato što je to individualno. Meni pašu teže, nekom lakše, jbg, svako po svom.



Ma to je jeasno, ali recimo nastavci, ima ih valjda u 9 veličina, 4-5 vrsta tj oblika pera, pa vjerojatno to ima neki tehnički utjecaj koji se moze valorizirat, tj da nije sve bas individualno.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2018., 11:53   #15
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Pitao sam kolegu koji igra Zagrebačku ligu neke općenite info pa prenosim ono što sam pohvatao...

Najviše se koriste utezi 18g i ukupne mase strelice do 20g jer tako nalaže neki naš natjecateljski pravilnik preuzet iz EDU-a (European Dart Union). Dulji nastavak znači i veće pero da može izravnati strelicu. Ista stvar je i sa težim utegom što onda nosi i jači "izbačaj".

Uglavnom, da ne trkeljam gluposti previše... Rekao je da igra svaki drugi utorak na Kustošiji, a ostale utorke negdje drugdje pa vas mogu povezati ako želiš više informacija iz prve ruke.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2018., 15:13   #16
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ma to je jeasno, ali recimo nastavci, ima ih valjda u 9 veličina, 4-5 vrsta tj oblika pera, pa vjerojatno to ima neki tehnički utjecaj koji se moze valorizirat, tj da nije sve bas individualno.
Naravno, svaki oblik pera ima neke karakteristike, mora ih imati zbog zakona fizike, ali te karakteristike neces osjetiti.
Mozda ces ih osjetiti nakon sto se naviknes na jedan oblik, pa zatim promijenis. Ali opet, osjetit ces nekakvu razliku, nikakvu specificnu.

Zasto? Zato sto svi bacamo drugacije. Zapravo, svako bacanje je drugacije, niti jedno bacanje nece imati isti spin, istu brzinu, istu polazisnu tocku.

Više toga ovisi o tome kako bacaš strelicu, to je glavni parametar. A taj parametar je izuzetno promjenjiv.

I zato ne mozemo reci "uzmi ova krilca ona ce ti omoguciti max spin i stability in flight" - ne znamo kako bacas i lupetali bi napamet.


Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Pitao sam kolegu koji igra Zagrebačku ligu neke općenite info pa prenosim ono što sam pohvatao...

Najviše se koriste utezi 18g i ukupne mase strelice do 20g jer tako nalaže neki naš natjecateljski pravilnik preuzet iz EDU-a (European Dart Union). Dulji nastavak znači i veće pero da može izravnati strelicu. Ista stvar je i sa težim utegom što onda nosi i jači "izbačaj".

Uglavnom, da ne trkeljam gluposti previše... Rekao je da igra svaki drugi utorak na Kustošiji, a ostale utorke negdje drugdje pa vas mogu povezati ako želiš više informacija iz prve ruke.
18, 20g su soft tip strelice, tj. igra se na elektronskom pikadu.

Pitaj pls frenda igra li se negdje steel tip?
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2018., 19:38   #17
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
oko 20g su vec steeltip strelice.....ja bacam strelice s 14g za softip....
denied je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2019., 18:08   #18
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,133
Ljudi koje poznajete elektroniku,

može mala pomoć oko popravka električnog zidnog malog pikada? Tip sa njuškala mi je očito prodao, a bez da je probao uređaj... pretpostavljam da mu je stajao negdje u nekoj špajzi i nije se uopće koristio. U čemu je problem? Sva polja super rade, osim polovice, znači 180*C nalijevo i to samo double/duplih vanjskih polja, razmontirao sam ga... unutra su dvije plastične PCB, a između njih tanki spužvasti materijal da se kontakti ne dodiruju tamo gdje ne smiju, ta dva komada plastična PCB idu u dva zasebna konektora na PCB na kojem je napajanje, upravljačke komade i sve ostalo... eh sada... malo sam gledao, ne vidim nigdje apsolutno nikakvih prekida, eventualno da na ovoj trećoj tiskanoj ploči koji lem eventualno više ne drži, ali probao sam sve zajedno micati prstima lagano lijevo-desno ako će koji kontakt uhvatiti i izgleda mi kao nešto što uopće nije moguće popraviti... može je koji tranzistor isprogramirani otišao kvragu? Pomozite ako tko zna, ako ne, budem ga sigurno reklamirao! Hvala!

P.S. ako treba slika, mogu poslikati pa okačiti nešto!
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2019., 18:49   #19
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,133
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
Ljudi koje poznajete elektroniku,

može mala pomoć oko popravka električnog zidnog malog pikada? Tip sa njuškala mi je očito prodao, a bez da je probao uređaj... pretpostavljam da mu je stajao negdje u nekoj špajzi i nije se uopće koristio. U čemu je problem? Sva polja super rade, osim polovice, znači 180*C nalijevo i to samo double/duplih vanjskih polja, razmontirao sam ga... unutra su dvije plastične PCB, a između njih tanki spužvasti materijal da se kontakti ne dodiruju tamo gdje ne smiju, ta dva komada plastična PCB idu u dva zasebna konektora na PCB na kojem je napajanje, upravljačke komade i sve ostalo... eh sada... malo sam gledao, ne vidim nigdje apsolutno nikakvih prekida, eventualno da na ovoj trećoj tiskanoj ploči koji lem eventualno više ne drži, ali probao sam sve zajedno micati prstima lagano lijevo-desno ako će koji kontakt uhvatiti i izgleda mi kao nešto što uopće nije moguće popraviti... može je koji tranzistor isprogramirani otišao kvragu? Pomozite ako tko zna, ako ne, budem ga sigurno reklamirao! Hvala!

P.S. ako treba slika, mogu poslikati pa okačiti nešto!

ljudi pomozite molim vas... igra mi se, a ne mogu


evo videa... https://streamable.com/64h4t

- okom ne vidim fizičkih prekida u obje folije
- lemovi na konektorima mi se čine ok, pošpricao kontakt sprejem, malo ih micao, opet isto
- pokušao flat kabele okrenuti, čini mi se da ista polovica vanjskih double na radi
- znači pretpostavljam da je baš neka elektronika otišla na PCB-u hebemu...

P.S. imam multimetar ali uopće ne znam šta bi mogao s njim ispitati
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na