Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.11.2009., 11:43   #1
drazenf
Registered User
Moj komp
 
drazenf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 34
ravnanje pinova na procesoru

znam da je glupo, već su mi neki ljudi rekli da se nemre, ali jel znate nekog tko bi mogao izravnat te pinove
imam athlon 64 x2 4000+ koji je još 12mjeseci pod garancijom
drazenf je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 12:16   #2
mstaglicic
Premium
Moj komp
 
mstaglicic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 173
Pozdrav!
Isto sam ja trebao napraviti ali na amd sempronu 2600+ socket 754.
Probavao sam više puta,ali su mi 3 pina pukla.
To su mali i osjetljivi djelovi te ako samo 1 pin pukne,gotovo je,tj.procesor više ne radi.
Preporučio bi ti da odeš i probaš dati na garanciju.Staviš procesor u utor za CPU na matičnoj,te tako odneseš na servis i praviš se glup i kažeš da je sve radilo,ali je odjednom prestalo raditi,možda ti čak i prođe pod garancijom.
mstaglicic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.11.2009., 12:25   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,349
Možeš i sam izravnati pinove. Ovdje negdje je već postana slična tema pa baci oko. Uglavnom se savjetuju razne kartice, čačkalice i sl. te puuuuuuno strpljenja (Švabe to lijepo zovu Fingerschpitzen gefuehl tj. osjećaj u vrhovima prstiju).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 12:38   #4
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ja sam to rjesavao mirnom rukom i nozem ili necim slicnim.
Nije bas da 1 pin manje cini mrtav procesor, ne koriste se svi. Pogotovo ovi uz vanjski rub. Kod starog mi se recimo i dalje veselo vrti proc (s754) kojem fali 5 (slovima pet ) pinova. Tako da ako koji i pukne vrijedi probati.
Sto se tice pokusaja reklamacije cisto sumljam u uspjeh. Procesori su roba koja bas i ne krepava tako da ce gotovo sigurno provjeriti fizicko stanje prije odobrenja zamjene.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 17:08   #5
drazenf
Registered User
Moj komp
 
drazenf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 34
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
ja sam to rjesavao mirnom rukom i nozem ili necim slicnim.
Nije bas da 1 pin manje cini mrtav procesor, ne koriste se svi. Pogotovo ovi uz vanjski rub. Kod starog mi se recimo i dalje veselo vrti proc (s754) kojem fali 5 (slovima pet ) pinova. Tako da ako koji i pukne vrijedi probati.
Sto se tice pokusaja reklamacije cisto sumljam u uspjeh. Procesori su roba koja bas i ne krepava tako da ce gotovo sigurno provjeriti fizicko stanje prije odobrenja zamjene.
jo? da mi je mirna ruka i da mi prsti nisu ko ?evapi iz ?inge heh
ne?u ni probavat to rije?it preko garancije
drazenf je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 22:44   #6
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
bas prekjucer situacija, upadnem u pol 8 ujutro u birc di sam redovit skoro pa 10 godina, kad muzika svira sa laptopa. isao frend ocistiti komp i usput promjeniti pastu na procesoru. i iscupao procesor zajedno sa hladnjakom vanka, pa sve nagurao nazad, i iskrivio cca 20 pinova.

tako da je kava prosla uz skalpel u desnoj ruci, procesor u lijevoj. i svi pinovi vraceni u okomit dovoljno dobro da procesor upadne u podnozje, stavio novu pastu, komp radi 5/5. inace, radi se o 754 sempronu.

tako da svakako je moguce, samo je pitanje koliko su pinovi savijeni, kolicina svinutih pinova (sto vise to je moguce da ce koji puknuti), mirna ruka i lagano savijanje sa strpljenjem.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 22:49   #7
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
dosta lako se daju s tehničkom olovkom bez mina ravnati,i ak koji pukne može se i to srediti uz odgovarajuče malo bolju lemilicu.
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 23:34   #8
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
@Burko

reci frendu da vise ne radi gluposti nego da proc odvoji od hladnjaka prije vracanja u maticnu. Mislim, stvarno nije prvi kojemu se to desilo od kada je amd presao na procesore s HS ali valjda je prvi za kojeg cujem da je pokusao tako vratiti sve nazad. Bemti pa kako je mislio onaj lever spustiti uopce?
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 23:41   #9
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,314
Nije mislio
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2009., 00:06   #10
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
(nastavak na dizela): jer ga nije niti digao kod vracanja procesora . ugurao je otprilike, i nebi bio nikakav problem da nije onu klackalicu za stegnuti hladnjak - prebacio na drugu stranu, ona za stegnut kopce. a smijesno, jucer otisao kod njega srediti inace njegov komp, i rekoh, promijenit cu kod njega isto pastu jer nije taknuta nekih dvije godine (6000+ x2 macan, placen masno prije dvije godine). istina, napravio sam gresku sto nisam pustio komp malo da odradi, da se zagrije, ali ta pasta od AMDa je katastroficna. jedva uspio odljepiti/otkinuti hladnjak sa procesora, muke i pol. sada je spire plava pasta, predobra za 12 kn .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2009., 00:09   #11
Ciclajbek
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 321
Zeznuto je sa tim pastama...Nek komp prvo radi na radnoj temperaturi neko vrijem prije skidanja hladnjaka jer inace ne gine prislino odljepljivanje procesora s hladnjaka, a ovako se barem zagrije pa se samo zakrene i odlijepi
Ciclajbek je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 14:11   #12
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Jedan biser tu sa foruma mi je utopio MBO + CPU + hladnjak i kao do toga dana bilo kod njega u kompu i sve radilo.
Slagao sam komp za frenda i sve sam morao djelove (rabljene) naci tokom vikenda....jako tesko, ali sve sam nasao na kraju.
Sve pospajao kada idem upaliti komp i sve vristi na sve strane. Hebem se kao majmun sa svime i vec sam htio odustat jer sam mislio da je nesto shebano kada sam pogledao cpu...uglavnom hladnjak je bio stavljen bez imalo paste, posavijani pinovi i naravno cpu strsi van socketa. Uz malo muke sve sam poravnao kreditnom karticom, stavio pastu i vent koji sam dobio onda sa 6400+ procesorom.....ne moram ni reci da je komp proradio.
Kasnije sam zvao toga lika i saznao da je dobio hrpu hardveraja kojega je sve zajedno drzao u nekoj kartonskoj kutiji i prodavao robu bez da je i pogledao dali sta radi.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na