Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2015., 13:41   #1411
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
koliko je realno takovih naslova?

mislim da bi bubba mogao čistom matematikom mogao objasniti zašto igra na 1080p ne bi smjela trošiti više od ne znam... 2gb... jedino ako su texture u .bmp-u
Sada tih par, ali valjda su ljudi svjesni ako imalo prate gaming industriju da će svaki ili gotovo svaki multiplatform AAA naslov biti u najmanju ruku kao te 4 igre po pitanju vram. Po meni to čak ni nisu punokrvne next-gen igre, nego nekakvi cross gen naslovi (koji imaju svoje verzije i za last-gen konzole). Prve proper next-gen igre bit će witcher 3, kasnije the division i sl. - e to će biti show i hardwarski zahtjevi bi za to drastično mogli ići gore.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2015., 13:51   #1412
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jedno je hardverski zahtjevne, a drugo je na 3.5gb neće raditi, na 4gb će raditi... taj film se neće desiti sigurno.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2015., 14:02   #1413
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
to da, radit će sigurno, što bi tek ostali sa slabijim grafama radili, ali opet to što ljudi dobili koji su 3 soma pljunili za grafu isto nije OK. Budimo realni grafa je čudna i sumnjive budućnosti. Ovaj frame timing je breaking point, pogotovo ako se pokaže i u drugim igrama
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2015., 16:58   #1414
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
to da, radit će sigurno, što bi tek ostali sa slabijim grafama radili, ali opet to što ljudi dobili koji su 3 soma pljunili za grafu isto nije OK. Budimo realni grafa je čudna i sumnjive budućnosti. Ovaj frame timing je breaking point, pogotovo ako se pokaže i u drugim igrama
Upravo to, da mi za godinu dana krene microstuttering u svakoj igri, ima da ju uzmem i zapucam u zid (imao s njime problema u COD:Ghosts sa GTX 560 tako da jako dobro znam kako to izgleda). Inace dosada nikad nisam kupio ovako skupu grafu, ali reko ajde, kupim pa sam na miru 2-3 godine, kad ono kalabajzer i to samo takav
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2015., 17:05   #1415
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Koliko bijesa u threadu
Uzivajte u gamingu
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2015., 19:03   #1416
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Zbilja, a čak nije neka ATI grafa u pitanju - već superirorna i moćna nEvidija

Momci ugledajte se na "Ranu" on je kupija odron i sritan je (kupac za poželit )
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2015., 20:54   #1417
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Kaj vam još nije dost spemanja ovdje?
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2015., 22:00   #1418
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Čim te tjera da odgovoriš znači da postoji neka pozitivna dinamika
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2015., 22:51   #1419
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
Kaj vam još nije dost spemanja ovdje?
A nemaju što radit do dolaska nove serije R9 300 AMD kalorifera, vidiš da je AMD topic prazan.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 02:03   #1420
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Momci ugledajte se na "Ranu" on je kupija odron i sritan je (kupac za poželit )
Da, zadnje sranje je grafa...
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2015., 08:35   #1421
karlo10
šekler
Moj komp
 
karlo10's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 115
Jedino kaj je ATI pametno napravil bile su 9800pro i 7850 (probao safirku). probao sam još 2600xt (club 3d), 4830 (safir), 5750 (vtx3d), 7870 (xfx), r9 280 (safir).. i sve odreda niš posebno.. i mogu reći da mi se najviše ovaj XFX zamjerio, nikad više njihovu grafu nebi uzel.. safir je bil odlićan samo na 7850..

kaj se nvidia tiće probal sam msi 660, msi 760 i sad 760 hawk.. i sve odreda su stvarno dobre, nit su glasne nit problema (osim 760 kojoj sui ventovi zezali pa sam dobil hawk)..
karlo10 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 09:44   #1422
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Poanta posta je...?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 10:18   #1423
2XO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 324
Poanta je da su droge loše za zdravlje
2XO je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 10:25   #1424
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
esc je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 10:44   #1425
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Poanta je da budući doktor ne zna nepristrano procjeniti situaciju + ne zna pravilno koristiti dijakritike.

__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 13:51   #1426
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor karlo10 Pregled postova
Jedino kaj je ATI pametno napravil bile su 9800pro i 7850 (probao safirku). probao sam još 2600xt (club 3d), 4830 (safir), 5750 (vtx3d), 7870 (xfx), r9 280 (safir).. i sve odreda niš posebno.. i mogu reći da mi se najviše ovaj XFX zamjerio, nikad više njihovu grafu nebi uzel.. safir je bil odlićan samo na 7850..

kaj se nvidia tiće probal sam msi 660, msi 760 i sad 760 hawk.. i sve odreda su stvarno dobre, nit su glasne nit problema (osim 760 kojoj sui ventovi zezali pa sam dobil hawk)..
Ovo je jako loše

Niđe veze štab' rekli bosanci
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 14:08   #1427
theobromine
Premium
Moj komp
 
theobromine's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
meni su se dvije nvidije XFX gtx7800gt zapalile u kućištu (rastalio se vent, pa sam dobio zamjenu, pa se opet isto dogodilo), a xfx 6870 nije mogla raditi na default taktovima. nikad više XFX
theobromine je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 14:37   #1428
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Stvarno ne razumijem čemu ovoliko trkeljanja oko tih 3.5 Gb memorije. Ista je stvar bila na 660 seriji i nikome ništa.
http://www.bit-tech.net/hardware/2012/09/13/nvidia-geforce-gtx-660-2gb-review/2
Na dnu stranice piše:
"The card’s memory configuration is a little odd however, with the eight 256MB GDDR5 modules split evenly between the front-side and back-side of the card. The modules on the front of the card are cooled via an aluminium contact plate, with the modules on the rear left bare. With only three memory controllers on the GPU, we can assume that, as with the GTX 660 Ti 2GB, one controller is connected to 1GB, with the other two served by 512MB each. This isn’t a problem though, as the GTX 660 GB supports mixed memory densities."

I sada je ista situacija na 970 seriji i što se dogodilo? Ništa. Jesu li performanse u nekom nebuloznom padu pri visokim rezolucijama? Nisu.
Ne bih ni slova ovdje napisao da su performanse u nekom nebuloznom padu, da micro stuttering peakovi u igrama spomenuti prije dvije stranice idu prema nuli ali oni skaču prema 80 FPS-a što bi se prije moglo pripisati nekom glitchu u igri u vezi s drajverima.
Čitam i ne vjerujem, svi rezultati pokazuju da je s karticom sve OK.
Tu i tamo naiđem na stvarno dobre postove korisnika koji realno razmišljaju i koji su došli do istog zaključka kao i ja - 4k igre nisu dosta optimizirane, monitori su preskupi za šiti sloj korisnika i dok dođe vrijeme da svi imamo 4k monitore i igre u upotrebi, tada ćemo već imati neke nove Nvidia i ATI grafičke u kompačima. Vjerojatno i 8-jezgrene procesore ali je to tema za neke druge threadove...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 15:52   #1429
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Sinac to sa memorijom na 6xx seriji i ovo na gtx 970 uopće nije isto. Radi se o tome da ovaj drugi fragment ima 1/7 brzine. Također mislim da se tu više ne radi samo o 4K gamingu kao što je xy puta spomenuto - u tome i jest problem

linus opet o tome (od 10. min negdje)
https://www.youtube.com/watch?v=BMBNNQWO-qw

Mada ne mogu vjerovat da još furaju ovu priču o "nesporazumu" između marketinga i inžinjera. Iskreno, mišljnje tih recenzenata o problemu čiji posao ovisi o proizvodima takvih firmi mi i nije 100% uvjerljivo. Pogotovo njihovi testovi ovog problema (često smiješan izbor igara na 1080p, 4K rezultati su ionako marginalni, ne testiran frame timing i sl.)

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 28.02.2015. u 16:32.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 16:17   #1430
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Kolega Sinac pojma nema što je prikazano na frametime grafu i zašto je isti problematičan. Stoga je njegovo mišljenje nebitno.
  Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 20:27   #1431
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Sinac to sa memorijom na 6xx seriji i ovo na gtx 970 uopće nije isto. Radi se o tome da ovaj drugi fragment ima 1/7 brzine. Također mislim da se tu više ne radi samo o 4K gamingu kao što je xy puta spomenuto - u tome i jest problem

linus opet o tome (od 10. min negdje)
https://www.youtube.com/watch?v=BMBNNQWO-qw

Mada ne mogu vjerovat da još furaju ovu priču o "nesporazumu" između marketinga i inžinjera. Iskreno, mišljnje tih recenzenata o problemu čiji posao ovisi o proizvodima takvih firmi mi i nije 100% uvjerljivo. Pogotovo njihovi testovi ovog problema (često smiješan izbor igara na 1080p, 4K rezultati su ionako marginalni, ne testiran frame timing i sl.)
To s memorijom mi je jasno i znam da je dio memorije sporiji. Makar po grafovima u testovima ne vidim da to ima utjecaja na konačan rezultat - FPS u igrama.

Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Kolega Sinac pojma nema što je prikazano na frametime grafu i zašto je isti problematičan. Stoga je njegovo mišljenje nebitno.
Posipam se pepelom, nisam dobro gledao što piše... No, u svakom slučaju to je problem. Ukoliko ga ne poprave na bilo koji način - banana...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 23:28   #1432
debeljko
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Samobor
Postovi: 44
Ja se pomirio, ja sam sa grafičkom zadovoljan.
debeljko je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 23:53   #1433
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
http://www.hardwarecanucks.com/forum...-tested-2.html

Tu je sve lijepo testirano i objašnjeno. Mislim da je svakom pismenom, donekle obrazovanom i barem koliko-toliko inteligentnom čovjeku jasno za rastumačiti i lako za shvatiti.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2015., 00:13   #1434
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ne čitaš temu - to je linkano već nekoliko puta (ja sam bar 2 put stavio), ali test ima problem - ne pokazuje frametime (koji se ne mora odraziti na fps-u).

Dobra je vijest što su ljudi zasad zadovoljni (barem u igrama koje igraju), ali neki se žale na microstuttering (iako je fps odličan)

Još jednom, pa neću više jer sam već dosadan sam sebi, prevedeno sa www.pcgameshardware.de (Total-War-Attila) - bolje prevodi sa ger na eng, tko zna ger bolje nek čita orginal. Grafove je lijepio Nybelung na prošloj stranici http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=1350

Citiraj:
"In fact, the GTX 970 behaves striking." A special role, however, takes the GTX 970 with its two-pronged an attached storage. In our benchmark Total War is: Attila the 3.5 GiByte, ie precisely the limit at which it could be critical to the 970 under certain circumstances. And indeed, the GTX 970 behaves striking when compared directly with other similarly powerful graphics cards: When scrolling occurs in our scenario a noticeable micro stuttering on that strikes even when looking at a single locomotive unit: This moves despite ( at least initially) high frame rates are not uniform liquid ahead, but in tiny cracks. A look at the birds buzzing around reveals the tiny Stocker by uneven movement.

A look at the frametimes shows a very clear picture, apparently could Nvidia drivers for the GTX 970 has not yet been adapted, because the 3.5-GiByte problem shows up on the paper in all its "glory". In practice, the problem is noticeable, however only if one pays close attention to the regularity of the output frame. As extreme as restless as suggested by the frametimes, the image will not affect the game. The drop in performance at the end of the measurement is to be noted, however, already clearly has 970 well-Fi is their slow-tailed 0.5 GiByte part the GTX, which manifests itself in a powerful performance loss. This falls out so strong that it is also in our benchmarks, a second measurement after a first leaves against this break the fps by almost half - already in 1080p without anti-aliasing, mind you. In the frame time comparison, the behavior of the map to better estimate the image in practice, notably not quite as dramatic fails. The problem with collapsing frame rate and memory bucking show all the way GPUs with only 3 GiByte or less memory and GTX 780 Ti or R9 280X break sharply after the first measurement. We have therefore started after each measurement the game from scratch.
Total War: Attila - Frame-time measurements and classical benchmarks


Frame Time graph you will get more frequent now, moreover, at our face. These measurements show small deviations in the output image much better than classical benchmarks are able to do. This is especially true for the often tiny Stocker, which may occur through lack of memory. Frametimes to show how much time elapses between two successive frames. This allows much more precise conclusions, as the fluctuations of the frame rate of one second to the next - many small stuttering only take a few milliseconds and do not show up in measurements of the frame rate - but certainly in the frametimes with which also explain the perceived performance leaves.

In the next issue PCGH 04/2015 as we use frametimes to explain the memory problems of the GTX 970, in another article, it turns the other hand, to the main memory: How much RAM for optimum play is needed and how and whether additional memory positively to the feel effect. Without frame time measurements, the differences in these articles would be fine in order to communicate with classical benchmarks. Since the memory and its management may gain importance in several respects again: There would be driven by rising resolutions that should be found in the nearest future a significantly higher proliferation, new and potentially at least memory demanding effects such as global illumination, plus possibly with Direct X 12 is a more direct access to the graphics card memory by the game developers. The latter is also a possible source of error that could have a strong impact on the performance and a review would be worth in any case. Frametimes be so from now on frequently appear in our article. However, traditional benchmarks are to have lasted for frametimes also have several night parts: they are much less reproducible, are unclear and need to be analyzed by the reader to draw conclusions and evaluation of the frame time data is more difficult than in the classical measurements with frames per second. We are currently working to simplify the complicated legal frame time-evaluations and to optimize the time required for the pictures of the graph itself may differ slightly from those in other articles here at least.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 01.03.2015. u 00:20.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2015., 14:52   #1435
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Prije skoro godinu dana sam na threadu za 7xx seriju pričao o svom iracionalnom strahu od okljaštrenih čipova... čitam po netu priče o 970 i čini mi se da ipak nije toliko iracionalan kao što sam mislio.

Anyway, da li ima nekih novosti kada bi trebao izaći GM210, odnosno 980Ti?

Zadnje izmijenjeno od: Garro. 02.03.2015. u 16:52.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2015., 16:36   #1436
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Prije skoro godinu dana sam na threadu za 7xx seriju pričao o svom iracionalnom strahu od okljaštrenih čipova... čitam po netu priče o 970 i čini mi se da ipak nije toliko iracionalan kao što sam mislio.

Anyway, da li ima nekih novosti kada bi trebao izači GM210, odnosno 980Ti?
Sjećam se i ja tog monologa

I mislim si, dafuq, jer oni su gotovo uvijek bolji bang for buck

Ali istina, malo ti je racionalniji monolog nakon ovih govana sa GTX 970
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 08:35   #1437
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Novi Titan X je u gradu (link)!

Nema boljeg načina da se iskaže svoja ljubav i vjernost Velikom vođi i zelenoj ekipi, nego kupovinom ove kartice!

Zanimljivo je i da je Physx source code postao dostupan svima! Očito nisu uspjeli ugurati svoju fiziku u DX12...
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 10:57   #1438
vahha
Premium
Moj komp
 
vahha's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 490
Hoće li bit dostupno svih 12 GB memorije
vahha je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 11:00   #1439
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor vahha Pregled postova
Hoće li bit dostupno svih 12 GB memorije
11.5 na full brzini i 0.5Gb na DDR 1 . Zato i dizu na 12GB da ne zafali ni za "najbolje" optimizirane igre .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 11:14   #1440
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
meni je presmiješno kako i jedan i drugi tabor ono predstave super-kul-gle-imam-ledice na sebi grafu za koju unaprijed znamo da je jebeni referentni dizajn sa turbinom koji nemre ohladiti 9600gt
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na