Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2020., 11:00   #52141
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
To je već praktično, pitanjce: ako se zamijeni primjerice neki od hidro ili gumenih lagera ovješenja, hoće li i to pisati u toj listi?
Na videu vidim zapravo samo osnovne stavke servisa.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 11:09   #52142
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Nece naravno. Tu su upisani samo redovni servisi propisani od strane proizvodjaca.
Za sve ostalo treba cuvati racune, iako evo do sada nisam imao potrebe nista od toga raditi. Mada, jucer sam vozio malo u stani-kreni rezimu pa sam osjetio da je Hardyscheibe zrela za mijenjanja pa cu to morati rjesiti uskoro. Naravno, ne u ovlastenom
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2020., 11:51   #52143
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Da, dobro im ide zasad to sprječavanje vraćanja kilometara

https://www.index.hr/auto/clanak/trz...nbroPCtejY4Y_o

Originalni članak
https://www.carvertical.com/en/blog/...to-carvertical

Čisti paradoks

Inače, znaju imati zanimljive tekstove i analize
https://www.carvertical.com/en/blog/...stead-of-a-car

Naravno, navlače da ljudi plate njihov VIN check, ali dobro je vidjeti ovakve primjere

Ima li tko iskustva s dotičnom uslugom? Vrijedi li platiti provjeru?
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 12:31   #52144
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Ja platio za dva auta. Prvi moj, kupljen u Hrvatskoj, znam cijelu povijest ali sam htio provjeriti, nije ništa našao ali je naplaćeno.

Drugi auto od kolege iz Njemačke, pokazao je da je bio taksi što je istina ali kilometražu i nesreće nije pokazao.

Ne znam da li je netko imao više sreće...

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 12:36   #52145
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Ja za 1 auto kad je brat kupovao. Nista pametno, a kamoli kilometri. Tp zvuci dobro u teoriji ali na vecini auta mislin da je bacanje para.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 12:44   #52146
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Znaci konkurencija e-Citigu i Twingu Electric.
Njihova cijena je bila 130/140K pa ce Dacia ako kod nas dode vjerojatno biti nekih 115/120K.

Sto se klime tice ni osnovni Clio, Corsa, Rio nemaju klimu, a Sandero ima
Sumnjam, pa uz poticaje bi auto koštao 50tak 00kn.
Onda bio bio best buy, za grad se više isplati to uzeti nego nekakav bolji skuter ili slično.

Mislim da bude bliže 140 000kn, jer bi ugrozio sve ostale modele unutar iste kuće, posebno radi izgleda koji je stvarno odličan, plus dovoljno mjesta za 4 osobe i 300l prtljažnik, što zvuči skoro pa nevjerojatno
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 13:02   #52147
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Ima jadnu opremu. Hebate, 2020. je godina, a ima opcionalnu ručnu klimu. Alo!!

Kada nadoplatiš te stvari, vjerojatnoće ispasti kao i neki drugi/skuplji modeli.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 13:10   #52148
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Ajmo preporuku za zimske gume 185 65 15.Cca 400 kn po gumi,razmišljo sam o bridgestone blizak lm005 al nisam našo test u ovoj dimenziji..može i jeftinija naravno.Vožnja Zagreb 90% uz pokoji izlet za dalmaciju.Mislim da mi nije presudno da ide kroz 2m snjega neg kakva je na suhom i mokrom.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 13:40   #52149
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
Ajmo preporuku za zimske gume 185 65 15.Cca 400 kn po gumi,razmišljo sam o bridgestone blizak lm005 al nisam našo test u ovoj dimenziji..može i jeftinija naravno.Vožnja Zagreb 90% uz pokoji izlet za dalmaciju.Mislim da mi nije presudno da ide kroz 2m snjega neg kakva je na suhom i mokrom.
Ja sam bas u toj dimenziji prosle zime uzeo Bridgestone Blizzak LM005 za zeninu Mazdu2.
Po mokrom i suhom jako dobra guma (imaj na umu da mazda 2 i nije neka jurilica, pa to nije voznja gume na noz), kako je prosla zima bila blaga snijega nisu vidjele, pa to ne mogu komentirati.
A i opcenito na testovima jako dobro prolazi, pa s njom sigurno neces pogrijesiti.
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 15:02   #52150
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Sumnjam, pa uz poticaje bi auto koštao 50tak 00kn.
Onda bio bio best buy, za grad se više isplati to uzeti nego nekakav bolji skuter ili slično.

Mislim da bude bliže 140 000kn, jer bi ugrozio sve ostale modele unutar iste kuće, posebno radi izgleda koji je stvarno odličan, plus dovoljno mjesta za 4 osobe i 300l prtljažnik, što zvuči skoro pa nevjerojatno
AKO uhvatis poticaje (jedan veliki AKO) to je 40% ili 70K - ovisno sto je manje. Dakle s poticajima bi bio 72K (u slucaju da bude 120K)
Kostao bi kao jeftiniji pripadnici svoga segmenta. Isto kao sto Zoe s poticajim dode kao napucaniji Clio.
Nekako ne vjerujem da ce imati gepek od 300L - najveci u A segmentu imaju 250L.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ima jadnu opremu. Hebate, 2020. je godina, a ima opcionalnu ručnu klimu. Alo!!

Kada nadoplatiš te stvari, vjerojatnoće ispasti kao i neki drugi/skuplji modeli.

Pa ima opremu u skladu s konkurencijom. Zbilja ne kuzim u cemu je problem - i dalje nije standard da auti u A/B segmentu u baznoj opremi imaju el. prozore, el. retrovizore, klimu ili radio. Stovise neki radi flotne prodaje namjerno ne ubacuju tu opremu.
Npr. Kia Rio u prvom paketu opreme ima sve prozore i retrovizore na zgance, a nema ni klimu ni faking svjetlo u gepeku.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11

Zadnje izmijenjeno od: akoj. 20.10.2020. u 15:13.
akoj je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2020., 15:24   #52151
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
ček poceli smo od ovlašteni mora ugradit druge djelove i vridi garancija, do štef mora ugradit originalne da vridi garancija
Ma kakav sef.
Ovako ide postupak,otidjes u ovlasteni servis,trazis da ti daju ponudu,sa tom ponudom otidjes u Lageros i bilo koji drugi ducan autodijelovima i zatrazis da ti daju identicne dijelove.Kada sve sukupis dogovoris termin za servis u ovalstenom servisu,pojavise se taj dan na servisu sa svojim dijelovima i kazes evo kutije tu su moji dijelovi i molim vas da im ugradite.Normalno odmah ce ti reci a znate onda nemate jamstvo,ti njima kaze milsim da niste u prave pogledajte zakon i pozoves se na https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...03_37_850.html
Onaj na pultu odmah ce pozvati voditelja salona i on ce opet ici sa istom pricom,a ti mi opet ponovis zakon i kazes ako je problem napisati cu vam pisani progovor a nakon toga i prijavu drzavnom inspektoratu.Voditelj ce nakon toga uzeti dijelevo napraviti servis,vratiti ti stare i ono sto ostane od kante ulja od 5 lit i udariti pecat u knjizicu
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 16:39   #52152
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Studija je pokazala da su plug-in hibridi veći zagađivači od normalnih automobila
https://www.index.hr/auto/clanak/stu...a/2223186.aspx
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 17:07   #52153
mrgud11
Registered User
Moj komp
 
mrgud11's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Koprivnica okolica
Postovi: 25
Može prijedlog ulja za Suzuki vitaru 1.6 benzinca, godišnja km 15.000.
Do sad unutar garantnog roka stavljano Eneos 0w20.
Ja bi prešao na ili 0w30 ili 5w30 pa ako može pomoć za odabir nekog kvalitetnog ulja koje bez problema izdrži 15.000.
Specifikacija API:SL, SM, SN; ACEA A1/B1, A3/B3, A3/B4, A5/B5; ILSAC GF-3, GF-4, GF-5
Hvala

Zadnje izmijenjeno od: mrgud11. 20.10.2020. u 17:24.
mrgud11 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 17:11   #52154
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
A bio i nedavno na tv dokumentarac kako dizeli s DPF bacaju 10 puta više otrova u vožnji nego što je navedeno. Da bi DPF filtrirao na vrijednosti koje su navedene, morao bi konstanto raditi, a da bi onda potrošnja goriva bila bar 30% veća
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 18:27   #52155
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Ima li tko iskustva s dotičnom uslugom? Vrijedi li platiti provjeru?
Konkretno s tom nemam, ali imam s AutoDNA, i evo jednog izvještaja gdje sam prijatelju provjeravao Insigniju koja je bila na njuškalu,a ništa nije mogao saznati od vlasnika (koji ju je uvezao pa je šutio ko p****, a ni od ovlaštenog Opel dealera)

https://drive.google.com/file/d/1rrm...ew?usp=sharing
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2020., 19:26   #52156