Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.09.2020., 18:29   #8251
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Koliko je pametno cekati 4000 APU seriju? Ili uzeti sad 3000?
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2020., 18:33   #8252
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor DSA Pregled postova
Koliko je pametno cekati 4000 APU seriju? Ili uzeti sad 3000?
Pro verzije (4650G i 4750G Pro, Zen2) su već dostupne, ili misliš na 5000 APUe bazirane na Zen3 arhitekturi ?
Npr., dobar bundle https://www.adm.hr/amd-bundle-ryzen-...66675/product/
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2020., 18:35   #8253
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Tek sad vidim da je kriva tema zadnji post. Možete u Navi prebacit
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2020., 19:01   #8254
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Lagno se nakotilo tih tzv. JubiTo analitičara i proricatelja...
A ovdje na forumu je kao drugačije, jel? Kad vidim par članova koji su do jučer postavljali pitanja je li bolji Ryzen ili Višera i ide li Tredriper na AM4 ploču, a danas vode glavnu riječ u najaktualnijim temama foruma, dođe mi slično kao i tebi - da gledam najave i predstavljanje Sandy Bridgea iz 2011. godine.

No da ovaj post ne bude u znaku kukavelja, stižu dobre vijesti za vlasnike C6H ploče od druga Yurija (1usMus za one manje upućene): Zen3 će biti podržan na toj ploči, neslužbeno naravno, ali bude radilo. Više detalja vam ne mogu odati ali korisnici istih ploča će moći napraviti upgrade na Zen3 jer ploča ima i umne i fizičke predispozicije da ga ugosti. Za ostatak X370/B350 ergele ne znam, nisam pitao niti me boli patka pošto gledam samo svoje dupe na kojem mi zavide neki (de)bilderi i drvosječe, čije kivne osvrte o neisplativosti upgradea sa Zen2 na Zen3 i jalna podjebavanja o bacanju love u vjetar željno iščekujem(o).

Nadalje, osobno mislim da se AMD malo odasrao sa ovom godinom i da su hype odnijeli malo predaleko. Nekad su imali Rađu koji je hajpao, a sad još žešće hajpaju sa "šutnjom". Zašto? Leakova NEMA. Svi znamo kako će izgledati Zen3 po pitanju CCD-ova/CCX-ova i to, ali realnih nekih performansi nema. X670 ploče nisu niti najavljene niti je itko od leakera javio koji modeli će biti. I to je sve kita u bila. Jer... danas je 13.09.. Zen3 day je 08.10., to je za 25 dana. Ni muuu ni beee od nadolazečih ploča, a da se štampaju, vjerojatno bi se neko prosrao od tih "velikih leakera" koji imaju izvore od svuda.

Što znači da Zen3 najvjerojatnije NEĆE biti lansiran 08.10.2020. nego je AMD objavio dan NAJAVE kad će dati OBJAVU kad procesori izlaze, pa će vjerojatno gurnuti isti dan van i CPU i grafičke kartice, a to je 28.10.2020. Ukratko, AMD je najavio dan kad će najaviti nove proizvode i objaviti prave datume.

Koliko god to ljudima išlo na živce, ne sjećam se kad je to AMD ovako majstorski odigrao sa marketinške strane, više za RDNA2 nego za Zen3. Ionako ne računaju na ekipu koja kupuje plavo i zeleno ovako i onako bez obzira na njihove proizvode. Čak ne računaju previše ni na ekipu koja kupuje samo crveno. Ali zato računaju na one koji neće odmah uzeti Ampere ili koju već Intel reciklažu baca (ako što baca) tj. one koji čekaju razvoj situacije. Izgleda da su išli s onom starom "Mali rizik je slabo isplati, a veliki rizik jako.". Jako riskiraju ovom igrom, ali ako prođe, to je to.

Osobno ne vjerujem tj nadanja su mi minimalna da će RDNA2 biti neki disruptor tako da ako bude, budem jako iznenađen. Zen3 također će vrlo vjerojatno raditi na SVIM AM4 pločama do sada, jer ako jedna bude, biti će i druge. Ne odmah, ali kroz neko vrijeme da, pogotovo ako ne bude X670 ploča uz Zen3 launch (jer kao što rekoh, nikakvog infa ni u snovima, a realno smo mjesec i pol od launcha).

Što sam htio reći, čini mi se da Baba Su zna što radi i da joj je matematika prilično jasna: Ampere prve serije će ionako pobrati majneri i botovi, jako malo će ih biti u gamer mašinama, a dok se popune zalihe, oni će (ako naprave konkurenta i to što ovi "leakeri" najavljuju) deployati grde zalihe grafa sa ili bez AiB partnera + Zen3 će krenuti odmah žestoko na tržište sa dodatnom podrškom za SVE AM4 ploče (što official, što unofficial) u prvih 2-3 tjedna i tako inkasirati shitload of money od Crnog Petka pa do božićnih blagdana + masovni price cutovi za Zen2 modele tipa 3700X za 1400 kn i slično.

Eto, pa kad seru ovi na YT, mogu i ja davati svoje gestimacije i viđenja stvari.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2020., 19:19   #8255
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Što znači da Zen3 najvjerojatnije NEĆE biti lansiran 08.10.2020. nego je AMD objavio dan NAJAVE kad će dati OBJAVU kad procesori izlaze, pa će vjerojatno gurnuti isti dan van i CPU i grafičke kartice, a to je 28.10.2020.

Ukratko, AMD je najavio dan kad će najaviti nove proizvode i objaviti prave datume.
Tak i bude, najavili su datum(e) kad budu obznanili ostale detalje, slično ko nVidia za Ampere prije tjedan-dva. I onda u rasponu od kakvih mjesec dana stiže sve (AMD + Radeon) živo i neživo uz nove konzole kao prva i druga pratilja.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2020., 20:15   #8256
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Tooo brkota. Ako ide jedna X370, vjerojatno će i ostale, između ostalog kao što sam i očekivao/očekujem. Pogotovo ova moja koja je skoro manji buraz od c6h

Što se tiče ostalog u pravu si. Ovo su samo najave za najavu. Jedino što 100% znamo je da su 100 puta obećali da će oba launcha biti ove godine. Uglavnom bude cca mjesec dana u takvim situacijama. Što se tiče zen3 mislim da tu neće biti neke drame, jedino ova RDNA2 pari da je polu-gotova. Jerbo leakova AiB modela nigdje, referentnog coolera također (nvidijin je leakao negdje u 6 mjesecu), a ovaj work in progress "a je to" cooler viđen na rdna2 je zadnji put viđen za vegu u 1 mjesecu (a koja je tad izašla u 6 mjesecu), tako da ako će se držati roka da to bude ove godine moglo bi biti opet nešto zbrda-zdola, a AiB modeli sigurno nebudu ove godine.

Što se tiče X670, isto nit pisma nit razglednice, u onom proseru od 27 minuta što sam zadnje linkao je spomenuto da bi bile X670 kao do kraja godine. Ako zen3 dođe prije X670 to će biti jako čudan launch, jer se ne sjećam kad je neka nova serija cpu (ne refresh) došla bez novog čipseta istovremeno
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2020., 21:43   #8257
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
ne vjerujem da ce novi ryzeni biti predstavljeni s rdna2, to jedino ako je rdna2 stvarno dobar ,..

nikad ne znas.. ali racunao sam da ide prvo najava cpu.. gdje ipak trenutno vladaju, a gpu naknadno da se prikriju malo iza cpu slave xD
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2020., 22:03   #8258
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Pro verzije (4650G i 4750G Pro, Zen2) su već dostupne, ili misliš na 5000 APUe bazirane na Zen3 arhitekturi ?
Npr., dobar bundle https://www.adm.hr/amd-bundle-ryzen-...66675/product/
Mislim na nasljednike 3200G i 3400G. Kad to izlazi i jel se isplati cekati? Koji se upgrade ocekuje?
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2020., 22:21   #8259
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Nasljednici su već vani, a kaj se tiče novih Zen 3 modela, 08.10. ide najava za klasičnu CPU desktop ergelu. APU ko i uvijek dosad stiže malo kasnije. 28.10. pak ide najava i detalji vezani uz nove RDNA 2 grafičke kartice.

Nakon toga, jedino kaj zapravo preostaje je vidjeti da li Zen 3 + RDNA 2 idu na tržište istovremeno ili budu ih kao i najave malo razdvojili, ali u svakom slučaju sve ovo stiže u sljedeća dva mjeseca.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2020., 23:08   #8260
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor DSA Pregled postova
Mislim na nasljednike 3200G i 3400G. Kad to izlazi i jel se isplati cekati? Koji se upgrade ocekuje?
3200G i 3400G su Zen+ arhitektura.
Ryzen 7 PRO 4750G, Ryzen 5 PRO 4650G, Ryzen 3 PRO 4350G su Zen 2 arhitektura i napredak je, barem CPU dijela dosta velik. Potrazi na jutjubu rivjue.
Jos da se leakeri odluce hoce li biti 4000 ili 5000 . Navodno ce preskociti 4000 za Zen3 i ici na 5000 da ne rade probleme sa 4000 APU modelima.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2020., 23:12   #8261
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
Ako sklapas itx build bez gpua i imas namjeru cesto igrati onda se po meni zen2 apu ne isplati posto mu graficke performanse nisu nesto bolje od npr 3400g.
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2020., 16:49   #8262
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
No da ovaj post ne bude u znaku kukavelja, stižu dobre vijesti za vlasnike C6H ploče od druga Yurija (1usMus za one manje upućene): Zen3 će biti podržan na toj ploči, neslužbeno naravno, ali bude radilo. Više detalja vam ne mogu odati ali korisnici istih ploča će moći napraviti upgrade na Zen3 jer ploča ima i umne i fizičke predispozicije da ga ugosti. Za ostatak X370/B350 ergele ne znam, nisam pitao niti me boli patka pošto gledam samo svoje dupe na kojem mi zavide neki (de)bilderi i drvosječe, čije kivne osvrte o neisplativosti upgradea sa Zen2 na Zen3 i jalna podjebavanja o bacanju love u vjetar željno iščekujem(o).
To se referiraš na ovo iz 5-og mj ili ima neš novije?



Nego, razmišljao sam da možda i ne bude x6xx ploča, ali nema šanse, onda bi svi vendori morali updateat BIOSe na pločama, nema smisla.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2020., 21:04   #8263
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma bude ih bilo, ne sekiraj se da bi to propustili.

Nego AMD-u ovaj ampere launch dođe kao budali šamar za prodaju nadolazećih ryzena. Taman će ih možda prezentirati sa ampere, a nebi se začudio i da na prezentaciji iskoči bratić Jensen i kaže "treba vam zen3"
No čak i da se ne udruže na prezentaciji, ampere će zasiguno imati veliki utjecaj na prodaju zen3 jer će masa toga biti cpu bottleneck.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2020., 21:09   #8264
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
On im je napravil najveću moguću reklamu kad je Ampere A100 DGX platforma nativno ponuđena u EPYC izdanju.

Dok su AiB/OEM partneri (Gigabyte, Tyan, Supermicro i sl.) dobili Intel kao mogućnost kad i ako ovi 2021. izdaju PCI-E 4.0 Ice Lake Xeone.

Kaj se Zen 3 tiče, većina recenzenata se bude ili prebacila na AMD ili bude im to primarni alat za testiranje Ampere kartica, a Intel onda ide za usporedbu.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 14.09.2020. u 21:18.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2020., 21:46   #8265
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
On im je napravil najveću moguću reklamu kad je Ampere A100 DGX platforma nativno ponuđena u EPYC izdanju.

Dok su AiB/OEM partneri (Gigabyte, Tyan, Supermicro i sl.) dobili Intel kao mogućnost kad i ako ovi 2021. izdaju PCI-E 4.0 Ice Lake Xeone.

Kaj se Zen 3 tiče, većina recenzenata se bude ili prebacila na AMD ili bude im to primarni alat za testiranje Ampere kartica, a Intel onda ide za usporedbu.
Da, trend je vec krenuo... IMO ima logike jer ce im upgrade na zen3 biti bezbolan (svi koriste high end x570/b550 ploce), pci-e 4.0 nece predstavljati moguci limit za bandwith, itd...
Intel ce doslovno posluzit samo za usporedbu
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2020., 21:52   #8266
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
I odmah ide jedna prigodna...
...za Intel.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2020., 21:53   #8267
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ne toliko pci-e 4.0 (treba tek vidjeti koliki će biti utjecaj), nego više radi cca 15% IPC-a +/-
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2020., 21:56   #8268
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Bude na kraju kombinacija svega pomalo, a onda Intel (po dobroj staroj navici) najavi da za Rocket Lake i punu PCI-E 4.0 podršku (LGA-1200 kupci) ipak trebaju nove ploče i šou je potpun.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2020., 22:02   #8269
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
New AMD Agesa Combo V2 1.0.8.1 update potentially improves latencies between CPU cores

Link: https://www.guru3d.com/news-story/ne...cpu-cores.html

Ovo izgleda obećavajuće, 14% manje inter-core latencije nije mala stvar za Ryzen 3000 i 4000 seriju. Izgleda da se ozbiljno pripremaju za taj launch... s obzirom da će sigurno cijena X670 ploča bit paprena u početku, kao i dostupnost.
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2020., 22:04   #8270
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Dok se intel sjeti to izbaciti svi ampere early adopteri će biti na zen3, a lagano kreću informacije o ddr5 platformama, core/thread bumpu itd.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2020., 22:07   #8271
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ne toliko pci-e 4.0 (treba tek vidjeti koliki će biti utjecaj), nego više radi cca 15% IPC-a +/-
Ma da, mislim na kompletnu platformu tipa brzi m.2 ssd-i ne samo grafe...

Citiraj:
Autor BusMaster Pregled postova
New AMD Agesa Combo V2 1.0.8.1 update potentially improves latencies between CPU cores

Link: https://www.guru3d.com/news-story/ne...cpu-cores.html

Ovo izgleda obećavajuće, 14% manje inter-core latencije nije mala stvar za Ryzen 3000 i 4000 seriju. Izgleda da se ozbiljno pripremaju za taj launch... s obzirom da će sigurno cijena X670 ploča bit paprena u početku, kao i dostupnost.
Zanimljivo

I jos jedna prigodna za nasmijat se malo
https://www.youtube.com/watch?v=NbNZxX2MIFM
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2020., 05:55   #8272
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Ovo ne izgleda baš dobro, navodno dosta loš yield za SOC za konzole:

Rumour: Sony Forced to Cut PS5 Production By 4 Million Units Due to Chip Troubles
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2020., 22:30   #8273
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
“While we do not release details related to manufacturing, the information provided by Bloomberg is false.” “We have not changed the production number for PlayStation 5 since the start of mass production.”
Kaj bi i imalo smisla, jer, ako oni imaju problema zbog čega nema Microsoft, a samim time i cijeli AMD, jer TSMC im sve štanca na 7nm koji sad već ima skoro 99% yield.

Druga stvar je, ako su se preračunali, pa naručili premalo wafera i sad je panika, dok Microsoft udara na svim frontovima, a ovi još ni službenu cijenu nisu izustili.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2020., 05:42   #8274
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ne toliko pci-e 4.0 (treba tek vidjeti koliki će biti utjecaj), nego više radi cca 15% IPC-a +/-

Utjecaj PCI 4.0 može se vidjeti na ovom procesoru, ima par testova u videu od 6:00.


https://www.youtube.com/watch?v=HuLsrr79-Pw&t=1005s
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2020., 06:45   #8275
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Evo konkretno baš ta tema od 9:00

https://youtu.be/PAwIh1nSOQ8
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2020., 22:13   #8276
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
AMD will host one of CES 2021's premier keynotes
Citiraj:
AMD has announced that their CEO, Lisa Su, will host a keynote during CES 2021, highlighting the company's "vision for the future of research, education, work, entertainment and gaming". During this event, AMD will present a "portfolio of high-performance computing and graphics solutions", and deliver this message across the world as part of CES' first "all-digital" experiences. By the time CES 2021 takes place, AMD will have revealed Zen 3, launched RDNA 2 products and be ready to deliver a year of strong competition to their main rivals. If the launches of Navi and Zen 2 acted as a turning point for AMD, RDNA 2 and Zen 3 could be seen as the time where AMD aimed for the top sections of both the CPU and GPU markets. Only time will tell whether or not AMD has been successful in delivering top-level performance to both markets. AMD plans to reveal their Zen 3 and RDNA 2 architectures next month as separate events.
Izvor: OC3D
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2020., 07:14   #8277
thekingnoa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: slavonski brod
Postovi: 110
Ne znam zasto svi pricaju da je CPU zasluzan za bottleneck, sto se mene tice ako zauzece u igrama nije preko 90 % to nema veze sa CPU-om nego sto igra nije optimizirana i ne zna koristiti sve jezgre, naravno da se to moze napraviti ali ne moraju pa ih nije briga, kako u onu minijaturnu konzolu stane hardware koji vrti 4k igre na npr 60fps-a, jednostavno, Sony kaze da to tako mora biti i oni tako naprave a za PC ih je briga
thekingnoa je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2020., 08:52   #8278
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
CPU rumors: Zen 3 "Vermeer" on the desktop as Ryzen 5000
Citiraj:
The CPU family will really soon switch to the 5000 naming scheme. The many comments from the ComputerBase community had already shown that the majority would welcome this step. AMD would therefore replace the current eight-core processor Ryzen 7 3800X with the Ryzen 7 5800X, the twelve-core model Ryzen 9 3900X will receive the successor Ryzen 9 5900X. So it is of course easy to guess what all other models will be called: Swap 3 for 5 and the new CPU generation is known. This will also offer a maximum of 16 cores in the mainstream desktop with Zen 3, so that Ryzen 9 5950X should be the flagship.
Izvor: ComputerBase
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2020., 09:36   #8279
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Mislite da ce dogodine cijene pasti ili rasti za 3090? Ja koristim CUDA-u za nekakva računanja, a ova ima 4X više od moje 1080. Ceka se rivju software-a koji koristim od Puget-a pa budem pametniji

Mada iskreno i da kosta 15k opet mi se ispati investicija (ako mi bude barem 2x brza od 1080), nije isto cekati 24h i 12h
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2020., 09:42   #8280
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
IMHO, ako ti treba za posel, kupi ju čim bude dostupna i to ova nVidia referentna verzija. Do onda kad oni možda i odluče spustiti cijenu, već ju isplatiš s kojekakvim projektima.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na