Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.09.2012., 20:21   #1381
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,704
da, i 90% ih ne bi ni skuzilo, vjerujte ni ja ne bi da je limic pasao,mislim bi jedan dan,al ne odma
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2013., 21:02   #1382
ivek095
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1
Pozdrav ljudi.
Zanima me jel ima još netko slično iskustvo.
Protis mi nije izdao račun za kupljenu robu. Nisam dobio nikakvo obrazloženje ni ništa o tome zašto račun ne prati robu.
Jel ima netko neko slično iskustvo?
ivek095 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2013., 21:29   #1383
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Pa šta ne pitaš njih di je račun??
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2013., 11:53   #1384
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor ivek095 Pregled postova
Pozdrav ljudi.
Zanima me jel ima još netko slično iskustvo.
Protis mi nije izdao račun za kupljenu robu. Nisam dobio nikakvo obrazloženje ni ništa o tome zašto račun ne prati robu.
Jel ima netko neko slično iskustvo?
Postovani,

nije moguce da racun nije izdan, kod osobnog preuzimanja racun se daje sa robom, kod slanja paketa overseasom racun je zalijepljen na paket (na njemu se nalazi adresa na koju se salje) tako da se ne moze dogoditi da racun nije izdan, ukoliko ste registrirani na nasem web shopu kopiju racuna mozete i sami preuzeti u pdf-u, koji je broj ponude da provjerim za racun

LP
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2013., 12:14   #1385
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Da. Nemoguće.. Svaki put kada sam radio s njima, račun bude zaljepljen negdje na kutiji..
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2013., 12:32   #1386
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Baš je NEMOGUĆE da ljudsko biće pogriješi.... ono - nikad čuo za tako nešto...


Inače - najmanji problem je zatražiti odmah izdavanje novog računa.... Ili uputa kako doći do istog...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 14:49   #1387
Sony1
Premium
 
Sony1's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Slavonija
Postovi: 290
Neugodno iskustvo s Protisom!

Post iz usluge frendu koji nije ovdje regan...

Prosli tjedan sam napravio narudzbu u Protisu od cca. 3.200kn. Radilo se o kompletnom racunalu. Ukratko ovo:



Posiljka je dosla u tri kutije. Jedna kuciste, druga monitor i treca sa komponentama. Prvi problem, niti jedna nema oznaku lomljiv sadrzaj i kutija u kojoj su komponente je vidno zguzvana.
Otvaram paket i vidim da je maticna ploca spakirana u vrecicu (kao iz Konzuma, samo vrecica bez logoa). Maticna je u bila u svojoj crnoj vrecici u kakvoj bude u kutiji, ali i ta vrecica je bila otvorena, te na jednom dijelu pokidana. U "Konzum" vrecici su jos bili limic, manual i instalacijski disk.
Odmah zovem Protis da vidim o cemu se radi i dobijem odgovor "da, da to vam je takva ploca koja tako dodje". Da se razumijemo, radi se o Gigabyte ploci. Nakon toga tajac i smatram da je razgovor gotov nakon sto mi je na lijep nacin rekao "odjebi, potpisao si preuzimanje, sad je sve na tebi". Ajde, slazem ja konfiguraciju, sve super, sve 5. Spajam komp na struju i monitor, upali se, radi 5 sec, pa restart i tako stalno u krug. Mrak na ocima. Krenem isprobavati prvo sa zamjenom napajanja, nije. Gasim hdd, nije. Gasim grafu, nije. Vadim jedan keks rama, nije. Vadim drugi keks, komp se boota. Probam keks koji je vani, zamjenit s ovim, komp se boota. Znaci, jedan utor za rame neispravan.
Zovem opet Protis i kazu, posalji nazad, naravno o svom trosku, pa servis, pa ti se mi javimo blablabla. Ja opet pitam kako je moguce da ja nisam dobio plocu u kutiji, lik sa druge strane opet kaze, pa rekao sam vam da je to bulk pakiranje. Ja na web od protisa, ne pise nigdje da je bulk. Pogledam na racun, ne pise bulk. Pogledam na ponudu, ne pise bulk. Nakon 10 minuta, na webu protisa se na toj ploci odjednom pojavljuje u nazivu ploce da je bulk.
Ja saljem mail da sam prevaren i da mi nije poslana roba kako je naruceno, oni odgovaraju da nije prijevara, vec greska na webu. Bas eto greska u njihovu korist. Nakon par izmjenjenih mailova, pristanu da im posaljem plocu o njihovom trosku i da ce mi vratiti novce. Lik mi na telefon jos kaze, da plocu ne saljem ako ima savijene pinove, jer mi nece priznati povrat. Pregledam sve ok. Danas dobijem servisnu primku i prvo i osnosvno, opet greska. Pod tom sifrom je njima neki HDD. Druga stvar, javljaju da su savijeni pinovi na maticnoj i da mi ne priznaju povrat. I naravno, ja posran. Ispusio sam plocu, lovu, vrijeme. Kazu, nestrucno rukovanje.
Plocu sam pregledao uzduz i popreko kad sam ju izvadio iz Konzum vrecice i pinovi su svi bili ok isto kao i kada sam ju vracao nazad u vrecicu za povrat. Ali eto Marko, ebi se.
Uglavnom, ovo ide na sve portale, forume, udrugu potrosac, pa cak i na sud. Imam slike da je bilo sve ok u trenutku slanja ploce

Tako da moje iskustvo. Necu reci nikada, ali u ovom zivotu vise necu poslovati sa smradovima iz Protisa.
Moje iskustvo je negativno, mozda ima i pozitivnih, ali nakon sto ostavim 3300kn kod nekoga, ocekujem da mi posalje ono sto sam i narucio, jer da je pisalo bulk, sigurno ne bih uzeo tu plocu, jer vjerujem samo stvarima koje sam otvorim i presjecem onu naljepnicu. Ovako su mi mogli poslati plocu koju su vec dobili na povrat od nekoga zbog neispravnog slota za rame, pa ju samo meni proslijedili i nadali se da mi mogu prodati pricu o savijenim pinovima.
Ne ide to tako gospodo.
Fuj

Nakon što ih je zvao i napisao im da će ih svima tužit i razglasit to po internetu:

Citiraj:
"Poštovani,
imamo sve snimljeno i dokumentirano da je ploča koju ste vi poslali došla s iskrivljenim pinovima.
Također, opis kvara koji ste poslali također odgovara simptomima koji su direktno povezani s iskrivljenim pinovima.
Mi smo ozbiljna trgovina i nije nam nikako u interesu imati nezadovoljne kupce, što smo i pokazali s time da je ploča poslana naš trošak.
Svakodnevno zaprimamo reklamacije putem dostavne službe i još nikada se nije desilo da je zaposlenik Protisa oštetio neku matičnu prilikom raspakiravanja.
Nažalost iskrivljeni pinovi su najčešći slučaj nestručnog rukovanja i mi kao trgovina ne možemo ništa napraviti jer proizvođač odbija jamstvo za takve reklamacije.
Žao nam je zbog nastale situacije, ali u ovom slučaju vam ne možemo ništa napraviti.
LP
Josip

A moj mail je glasio ovako:

"I na koji nacin da ja sada dokazem, da sam ja tu plocu dobio u bulk pakiranju koje je bilo pokidano i koja je radila sa procesorom na sebi, samo bez jednog utora za rame? Kako mogu dokazati da vi niste mozda namjerno savili pinove, samo da meni odbijete povrat sredstava? Kako mogu dokazati da ti pinovi nisu vec bili savijeni kada sam primio plocu? Ja sam sva tri paketa uslikao prije otvaranja i na kutiji u kojoj je bila ploca su bila vidljiva guzvanja. Ovaj slucaj ide na sud, pa makar se sudio 5 godina i potrosio novce, vise se ne radi o 300kn koliko vrijedi ploca, vec o principu. Znajte da ce internet biti pun ovog slucaja, a isto tako ce biti obavjestena udruga potrosac.

Moze vas biti sramota. Prvo, niste naveli da je bulk pakiranje. Na taj nacin ste mi mogli uvaliti plocu koju je vec netko vratio kao ostecenu, pa tako i njemu niste odobrili povrat. Fuj. Gadite mi se."
Sony1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 14:58   #1388
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
ja jos nikada, ali nikada nisam vidio bulk izdanje maticne ploce....... drugo je napajanje, drugo je przilica, ali maticnu......... nikada.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 15:10   #1389
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
Ne znam za dotičnu, ali ima ploča samo što nekad naznače, a nekad ne
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 15:14   #1390
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,443
Intel je davao bulk pakiranje. Ovdje se fino vidi kakva kutija treba biti od te mb.

Koliko vec dugo trubimo kakv je protis i zalosno da se jos kupuje zbog 20kn jeftinije cijene necega tamo.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 15:18   #1391
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ja jos nikada, ali nikada nisam vidio bulk izdanje maticne ploce....... drugo je napajanje, drugo je przilica, ali maticnu......... nikada.
Pa vecina intel ploča dolaze bulk, vrecica sa manualom, sata kablovi i limić.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 15:18   #1392
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
kako god, ovo je sada takvo sranje od slucaja da ovima najvjerovatnije mozes staviti sol na rep jer su lijepo odigrali, a kupac ima finu situaciju. generalno shit.

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Pa vecina intel ploča dolaze bulk, vrecica sa manualom, sata kablovi i limić.
naznaceno kod prodaje da je bulk ili? ja ne znam, koju god da sam kupio sebi ili nekome drugome je imala regularno kutiju itd itd.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 15:28   #1393
Awelorn
Premium
Moj komp
 
Awelorn's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 134
Ma katastrofa.Koji odnos prema kupcu.
Tako mogu odbit 90% reklamacija govoreci da
se radi o nepravilnom rukovanju.Jos ovo promjena na webu 10 minuta nakon razgovora.
Uzas.
Awelorn je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 15:43   #1394
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,704
Da ta ploča je bulk....ali oni to nisu naveli na webu...dosta ploča tih jeftinijih ide sada i u bulk izdanju...imao i msi i asrock i intel čak skupljih...glupost od proizvodjaca po meni ali sta ces...

A za protis, nemam nikakve rijeci, jer sam navikao na takvo sto... A Sony1, ti ili tvoj prijatelj tko je god to kupio sami ste si vecinu krivi, jer i nakon toliko godina koliko protis radi sra*** vi ste i dalje tamo kupili...Iako ima vec mali milijun protis iskustva na internetu...i stalno ce ta protis iskustva rasti i rasti a ljudi se nikada nece nauciti

Ono cim vidis tko je sastavio i pakirao...sve ti je jasno

p.s. i sami komp je zbrda zdola i moglo se to puno bolje i kvalitetnije sastaviti, a i tu ste mogli puno uciniti i javiti se na neki forum di ljudi pomazu u sastavljanju, te odma i izbjeci protis....znaci jos jedan thumbs down za kupca i jos jednja njegova krivica. Kupac 2, protis 1

Edit: sada tek vidim, poštarina 76kn+pdv loool...evo vam jos jedan thumbs down, znaci kupac 3 - protis 1...ima bar 5 trgovina di ste mogli jeftinije,kvalitetnij i bolje proci. Eto na kraju meni i dalje nije jasno zasto ljudi kupuju tu kada je na kraju 400kn-450kn skuplje?! ljudi su čudne biljke...

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 19.02.2013. u 15:51.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 16:14   #1395
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Dobro je friperu, znamo svi koju ti trgovinu zastupaš, toliko ju reklamiraš kroz svoje postove da si već pomalo naporan...
To da je mogao proći puno jeftinije sumnjam, protis je poznat po niskim cijenama ali lošoj usluzi.

Enivej, totalno je nebitno gdje je čovjek kupovao, ne vise svi ljudi po forumima da znaju za loša iskustva sa protisom niti svi imaju običaj tražit da im drugi slažu kompove, osim toga, čovjek je već možda i prije kupovao od njih i sve je prošlo ok.

Ploča je bulk, to navodi i uvoznik: http://www.lost.hr/index.php/hr/izdv...llel-matx-bulk
Iako je moguće da je uvoznik netko drugi, ali nebitno, rekao bih da većina ploča u zadnje vrijeme dolazi bulk.

Nije to uopće problem, problem je ako su ovi stvarno nešto smuljali s pinovima, iako oni sami kažu da imaju sve snimljeno i dokumentirano da su savijeni došli, pa bi tu trebalo vidjeti konkretne dokaze s obje strane.
Osobno, više vjerujem tom kupcu nego njima.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 16:19   #1396
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,704
pa mogao je, s razlogom kazem jer je dostavu platio 95kn helllou

a to koju trgovinu ja zastupam i koji forum mi najdrazi...nije vazno i jos je manje vazno spominjati to jer svi znaju...pa eto ne trebas se i u tom podrucju praviti pametan ;=)

p.s. ja sam FRipper, znaci dva velika i dva p
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 19:41   #1397
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ja jos nikada, ali nikada nisam vidio bulk izdanje maticne ploce....... drugo je napajanje, drugo je przilica, ali maticnu......... nikada.
Kao što su kolege već navele, Intel je ranije redovito svoje ploče prodavao samo u bulk pakiranju. Iznimka su bile ploče iz Extreme serija.


Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
rekao bih da većina ploča u zadnje vrijeme dolazi bulk.

Većina kojih ploča?
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 20:12   #1398
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,350
Sony. Zato uvijek pametno slikaj sve. Ja kada dobijem bilo koji paket doslovno slikam poštara s paketom. Slikaj vrećicu, slikaj neoštećenu matičnu koju šalješ...
slikaj slikaj slikaj
Jer tko kaže da ti ne govoriš istinu i da si ti nestručnim rukovanjem nešto slomio pa im poslao...
Eto savjeta za neki drugi put.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 20:15   #1399
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Većina kojih ploča?
Većina onih koje su meni prošle kroz ruke, istina, nešto jeftinije matične, ali eto, čisto da se neki ne čude što matična dolazi u bulku.
A intel i danas redovito svoje ploče prodaje u bulku, dovoljno je pogledati na asbis sajtu, sve redom bulk isporučuju.
To zapravo i nema veze s ničime, neće se ona oštetiti ni u takvom pakiranju.

P.S. Evo vidim slična situacija je bila u Linksu: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=243163
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 20:22   #1400
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Kao što su kolege već navele, Intel je ranije redovito svoje ploče prodavao samo u bulk pakiranju. Iznimka su bile ploče iz Extreme serija.
da, ali da li pise na opisu artikla da je bulk? mislim da mora pisati, jer nije isto ploca u vrecici i ploca u kutiji...... pogotovo kako je covjek opisao da je dobio gigabajticu.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 20:24   #1401
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,704
da pise, ako to napisu, sto u ovom slucaju nisu napisali mada vjerujem i da je pisalo opet bi navedeni narucio tako da svejedno...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 20:29   #1402
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
da, ali da li pise na opisu artikla da je bulk? mislim da mora pisati, jer nije isto ploca u vrecici i ploca u kutiji...... pogotovo kako je covjek opisao da je dobio gigabajticu.
Ne mora pisati, zapravo trebalo bi ali to spada u ono da web shop ne odgovara za pogrešne opise i slike, a ta napomena se nalazi na svakom web shopu.

On se ovdje eventualno mogao pozvati na kupovinu na daljinu (Povrat ispravne robe) i vratiti to što je naručio: http://www.protis.hr/company/termsofuse
Samo je pitanje kako bi i to prošlo s obzirom na cijelu situaciju, pakiranje, oštećenja itd.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 20:45   #1403
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,008
Što je s onim da se bulk nebi uopće trebao pojavljivati u maloprodaji? Da on samo služi ovima sto sklapaju računala?

Da li je to još uvijek aktualno ili?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 20:55   #1404
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ja ne znam da je to ikada i bilo aktualno, moguće, ali bulk se uredno može prodavati kao i retail.
Samo bulk mora biti jeftiniji, pa onda kupac bira što mu je bitnije, niža cijena ili pakiranje.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2013., 21:48   #1405
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Ja sam tamo kupovao,nisam imao nikakvih problema nikad,ali nakon ovog posta mislim da vise necu.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2013., 00:02   #1406
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,034
@Romano.Cule
Haha, s obzirom da prije ovog gornjeg posta kolege, ima 46 stranica (nisu bas sve negativna iskustva, ali su u većini) smatraj da si ima poprilično sriće s kupovinom u njih
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2013., 00:08   #1407
sultz34
uglymadafaka
Moj komp
 
sultz34's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: eternalrecession
Postovi: 478
bulk je jedna stvar, a neispravno je druga, potpuno razlicita stvar ....

mene je Ve-Mulj tako vozao sa grafom Gigabyte HD3870 dok nije istekla gara, u vrijeme dok su mulljali sa stecajem (informatika Vrbani i jos nest)
.. uglavnom, J**o sam im kevu i nakon sto su mi iz tvornice Gigabyta poslali novu 4850, (nakon opisa situacije da me salju van u Nizozemsku s reklamacijom?!) Ve-Mulj mi se nakon inspektorata i porosackog koda ljubazno obratio da u roku 7 dana rijesimo stvar
izabrao sam Sapphire HD5670 (Moj Komp)

papire kopirat, argumentirano pismo preporuceno radi cuda, nisam imao neke velike nade, ali je upalilo, cak me i ekipa hrt nazvala, ali nisam se mislio slikat :P

sjecam se da je tad hrpa ljudi imala problema....

moja poruka, ako mislis/ osjecas da su te sj**ali .... NE ODUSTAJ
__________________
Neću žvaku, 'oću kusur.
sultz34 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2013., 00:58   #1408
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Upravo ono što ja ljudima kažem tu i na pm. Treba ići do kraja. Prvo dopis preporučeno sa povratnicom, pa online prijava DI. Pogotovo je Protis poznat po tome što tvrde jedno sve dok se ne poduzmu neki koraci pa promjene priču kao da ništa nije bilo. A do tog trena su bahato tvrdili da su u pravu. I tu na forumu su nešto bili trkeljali svoja tumačenja zakona dok ih mi forumaši nismo isprašili, a onda muk i eto ih nakon godine dana opet kao da ništa nije bilo.....

Dno dna.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2013., 09:24   #1409
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Većina onih koje su meni prošle kroz ruke, istina, nešto jeftinije matične
Opet pitam koje ploče, koji brand i model? Jer u ovih 5+ godina što testiram hardver u bulk pakiranju su mi dolazile samo Intelove ploče, izuzev testnih sampleova no oni sad nisu predmet rasprave.

Dakle govorim o pločama koje dolaze u slobodnu prodaju u trgovine, ne OEM artiklima i pločama sa RMA. Jer moram priznat da mi iz Microlinea niti jedna Gigabyte ploča nikad nije stigla u bulk pakiranju.


Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
da, ali da li pise na opisu artikla da je bulk? mislim da mora pisati, jer nije isto ploca u vrecici i ploca u kutiji...... pogotovo kako je covjek opisao da je dobio gigabajticu.
Uvijek je pisalo, dobro se sjećam dok smo radili s tadašnjim Autronicom koji je onda dilao Intelove stvari.


Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Što je s onim da se bulk nebi uopće trebao pojavljivati u maloprodaji? Da on samo služi ovima sto sklapaju računala?

Da li je to još uvijek aktualno ili?
IIRC mislim da se to odnosilo samo na procesore, tj da su se u OEM/Tray pakiranju smjeli prodavat samo firmama partnerima.
Bulk se u pravilu smije prodavat ali mora biti jasno naznačeno. Pa hrpa napajanja se tako prodaje, velim ranije su Intelove ploče većinom dolazile u takvom obliku pakiranja i sl.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2013., 09:41   #1410
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,704
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Opet pitam koje ploče, koji brand i model? Jer u ovih 5+ godina što testiram hardver u bulk pakiranju su mi dolazile samo Intelove ploče, izuzev testnih sampleova no oni sad nisu predmet rasprave.

Dakle govorim o pločama koje dolaze u slobodnu prodaju u trgovine, ne OEM artiklima i pločama sa RMA. Jer moram priznat da mi iz Microlinea niti jedna Gigabyte ploča nikad nije stigla u bulk pakiranju.
ta giga, Gigabyte MB GA-H61M-S2P je iz losta i ona dolazi bulk....i to je jedina od gige za koju ja znam

od Asrocka znam za Asrock H61M-VG3, H61M-DGS, A55M-DGS

a od MSI je dolazila H61M-P31 (G3)

od Asusa znam jedino za P9X79 LE

od intela je bilo 2011 jedna tj dvije (BLKDX79SI i BLKDX79TO), i ima za 1155 mislim jedna ili dvije...
FRipper je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na