Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.06.2014., 21:36   #211
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Pa što nisi tako rekao.
i3 je bolji od svega što AMD trenutno ima u ponudi, ako želiš poboljšati svoje WoT performanse.
Jedan i3-4130@3.4GHz-a je za WoT odličan, bolji je čak i od i5/i7 procesora koji rade na nižem taktu od 3.4. Tako da, ako bi gledali samo performanse u toj igri, nema nekog smisla nabavljati nikakve zaključane i5 i i7 procesore pored Haswell i3-ca.

Ako misliš igrati druge MP igre, tipa ARMA ili nadolazeći Star Citizen i sl. onda će ti dobro doći dodatne 2 jezgre na i5 procesoru.
Dakle na lovu se svodi. Ako nemaš za i5, uzmi i3 i gotovo.
 
Staro 13.06.2014., 06:15   #212
Buljki
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Od mp igara se igra samo wot, I povremeno bf 4, no on radi odlicno I sada. Vise igram sp igre sve novije sto izade.
Sve se svodi na lovu I da dobijem sto vise za sto manje love. Naravno ne ocekujem nista extra ali opet da sve sa ovom grafom radi zadovoljavajuce na fullHD rezi.
Buljki je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2014., 10:14   #213
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
ma dobar je i za armu, vidi ovo: http://translate.googleusercontent.c...y_guEIDj08EaXg

Ovo je vs overclockanog FX6300 sa 280X.
the_ghost je offline  
Staro 13.06.2014., 14:33   #214
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Osobno bih išao na AMD-ovu konfu što je shantec predložio u postu #208

Ako gledaš uzeti konfu prvenstveno za gaming i zadržati proc duže vrijeme onda idi na AMD FX6300, dobiješ bolji procesor u multitaskingu, mogučnost OCanja i novije igre će ti bolje raditi nego sa i3 procesorom...sve novije kvalitetnije igre su u stanju opteretiti 4-6 jezgri pa ti je pametnije gledati u tom pravcu, sumnjam da će noviji kvalitetniji naslovi biti optimizirani za dualcore procesore...

i3 procesor je bolji u aplikacijama i igrama koje koriste samo jednu ili dvije jezgre, to su obično starije igre, i profitirati ćeš u WOT-u jer ako se ne varam ta igra koristi samo jednu jezgru, neka me netko ispravi ako griješim? ali će odlično raditi i sa FX6300 procesorom...na kraju krajeva 6300 možeš Ocati dok i3 ne možeš...

ako ne zeliš davati cca 1300-1400kn za i5 procesor onda uzmi FX6300 koji je 250kn jeftiniji od i3 4340, a tih 250kn uloži u kvalitetniji hladnjak... Asus M5A97 R2.0 ploča i FX6300 procesor te ispadnu kao i5 procesor sa zaključanim množiteljem, koji također ne možeš OCati...

gledam dualcore i3 4340 je 1050kn, za 1050kn dobiješ FX6300 i Hyper 212 EVO ili Zalman CNPS10X Optima hladnjak, na kraju će ti AMD konfa sa jednim od tih hladnjaka biti tiša i hladnija nego intelova kombinacija sa i3 procesorom i imati ćeš solidnu ploču i hladnjak da digneš FX6300@4.4GHz.... @4.4GHz dobiješ popriličnu zvijerku od procesora koji će pojesti bilo koji i3 za doručak
dadosbcro je offline  
Staro 13.06.2014., 14:59   #215
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Jesi uopce pogledao onaj gore link? Navedi te novije kvalitetnije igre koje bolje rade s FX6300 nego sa npr i3 4340? Linkove na banchmarke molim. I kad se bas razbacujes s time da je i3 4340 dual core onda malo bolje pogledaj sto je zapravo FX6300, to su tri modula sa po dvije jezgre koje dio pipelinea dijele tako da to isto nije pravih 6 jezgri kao kod Intela na i5. I Intelov hyperthreading sasvim lijepo radi na vecini igara. Da ne spominjem da 4340 ima jako velik base clock (puno veci od jeftinijih i5). Takodjer potrosnja i grijanje ce biti manje. I kasnije imas puno vise opcija za upgrade(i5, i7)

Gledao sam hrpu bencheva i reviewova kada sam nabavljao komp i iz nekog razloga ljudi ne shvacaju kako su zapravo intelovi i3 dobri a ni intel to ne reklamira jer zele da ljudi kupuju skuplje proceve

Kad pogledas razliku izmedju najjeftinijeg i5 i recimo i3 4340, osim samih corova kojih i5 ima vise, i3 ima 20% veci base clock a maksimalni turbo nije ni blizu i3a. Velika vecina igara sigurno savim uredno radi sa i3 i ja nemam problema i procesor mi graficku moze 100% opteretiti u igrama.
the_ghost je offline  
Staro 13.06.2014., 18:02   #216
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Nisam pročitao review jer im ne vjerujem previše, pretpostavljam da se favorizira onoga tko više iskešira...više vjerujem iskustima korisnika i njihovim testovima, često gledam usporedbu preko youtube gdije se može vidjeti direktna usporedba bilo čega što me zanima pa tako i kombinacija hardwarea u igrama, ako je razlika u performansama mala onda radije uzmem ono što je jeftinije...

Iako CPU mark nije mjerilo, više puta sam ga vrtio sa raznim procesorima i uvjek sam dobivao približan broj bodova...
FX6300 daje gotovo 20% više bodova od i3 procesora i to bez OC-a, znači na stock vrijednostima, jeftiniji je 25%, i ima mogučnost OC...ako uzmemo u obzir da se FX6300 bez problema OC-a na onom setupu@4.4GHz davati će 40% više bodova za 25% manju cijenu od i3 procesora...

i3 4340
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?...40+%40+3.60GHz

fx6300@stock
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?...-6300+Six-Core

Ovdije ima zanimljiva usporedba i7 3770K koji je gotovo 3 puta skuplji od FX6100 i koji je 2 klase iznad i3 procesora!!
http://www.youtube.com/watch?v=jV2Voo5h3eU

i ovdije jednu i7 3770k sa fx6300 procesorom
http://www.youtube.com/watch?v=66BiQsOM9_M

FX6300@4.4GHz u multitaskingu
http://www.youtube.com/watch?v=mA80TzYjYqo

Što je najveća fora na youtube u igrama nigdje ne uspoređuju FX6300 sa i3 procesorom u kombinaciji sa istom grafom, baš me zanima zašto, najviše ga uspoređuju sa i5, u nekim testovima sa i7 procesorom i ne zaostaje previše za njima a duplo je jeftiniji od i5K a gotovo troduplo od i7...FX6300 je jeftiniji 250kn od i3 procesora, pametnom dosta koji od ta dva procesora izabrati...

Imam FX8320 koji je jako sličan FX6300 procesoru, kao i ti, dugo sam razmišljao da li uzeti njega ili i5 3470 procesor i na kraju sam uzeo FX8320 s koji vrti sve igre bez problema, prošao sam 500kn jeftinije (SSD gratis) nego sa intelom i kada ga OCam dobijem 6000 više bodova u 3D marku od 3470...

U današnjim igrama nema razlike između FX6300 i FX8320, u kombinaciji sa HD7950 grafom i u igrama tipa BF4, Crysis3 nisam primjetio da koristi iznad 50-55% snage procesora, GPU je na 99%, prekjučer sam prešao novi wolfenstein i prijetio sam da igra koristi 6 jezgri ali niti na jednoj preko 45-50%...

Za te novce sa FX6300 neće nikako pogriješiti
dadosbcro je offline  
Staro 13.06.2014., 19:25   #217
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor dadosbcro Pregled postova
Nisam pročitao review jer im ne vjerujem previše, pretpostavljam da se favorizira onoga tko više iskešira...više vjerujem iskustima korisnika i njihovim testovima, često gledam usporedbu preko youtube gdije se može vidjeti direktna usporedba bilo čega što me zanima pa tako i kombinacija hardwarea u igrama, ako je razlika u performansama mala onda radije uzmem ono što je jeftinije...
Problem s youtubeom je isti koji velis za reviewove, placeni su i ljudi na youtubeu.

Citiraj:
Autor dadosbcro Pregled postova
Ovdije ima zanimljiva usporedba i7 3770K koji je gotovo 3 puta skuplji od FX6100 i koji je 2 klase iznad i3 procesora!!
http://www.youtube.com/watch?v=jV2Voo5h3eU
Igra je ocito GPU bound i CPU ne ovisi puno, i koliko sam kratko vidio, Intel ima bolji framerate?


Citiraj:
Autor dadosbcro Pregled postova
i ovdije jednu i7 3770k sa fx6300 procesorom
http://www.youtube.com/watch?v=66BiQsOM9_M
Ovo je jos smjesnije, r7 260x? Vsync je ukljucen tako da ne vidimo do koliko frameova ide sa intelom. I tu isto FX ima manji framerate na trenutke?

Treba testirati s dobrom grafom da se vidi razlika.
Ovo gore sto sam linkao nije jedini benchmark gdje i3 ima bolje rezultate nego FX6300. Da, FX6300 se moze OCati, ali za to treba i bolja i skuplja ploca tako da pojede dio te razlike. Svi zaboravljalju i TDP i potrosnju, puno manja nego i3 i sa istim coolerom ce i3 biti tisi i hladniji pogotovo kad se 6300 OC-a. Ne tvrdim da je i3 puno bolji nego 6300, tu su negdje za gaming, ali da ima svojih prednosti ima, pogotovo na strani potrosnje ali i upgradeova na i5 i i7 ako treba.
the_ghost je offline  
Staro 13.06.2014., 20:11   #218
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Već X godina čekam da dođu igre koje će efikasno koristiti više jezgri, pa da Athloni, Phenomi i FX-ovi konačno "profitiraju".
I nema ih. Nit dolaze, nit su na vidiku. AMD je kifla. Ako nemaš za i5 onda slobodno uzmi i3-4130, uštekaj ga u bilo kakvu ploču i guštaj.
 
Staro 13.06.2014., 21:32   #219
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Problem s youtubeom je isti koji velis za reviewove, placeni su i ljudi na youtubeu.
Čisto sumnjam da pojedinci koji stavljaju svoje testove na youtube i na forume imaju kakve koristi od toga i da im plaćaju, ali dobro nikada se ne zna, osobno sam odvrtio par testova pa nikada nisam dobio od nikoga ništa....

Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Ovo je jos smjesnije, r7 260x? Vsync je ukljucen tako da ne vidimo do koliko frameova ide sa intelom. I tu isto FX ima manji framerate na trenutke?
Pretpostavljam da nisi pogledao video na prvom linku gdje je usporedba 3770 i FX6100 sa HD7970 karticom koja se ne može usporediti sa 260x...vsync je isključen...razlika u frameovima je minimalna, a razlika u cijeni je u najmanju ruku smiješna

Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Da, FX6300 se moze OCati, ali za to treba i bolja i skuplja ploca tako da pojede dio te razlike. Svi zaboravljalju i TDP i potrosnju, puno manja nego i3 i sa istim coolerom ce i3 biti tisi i hladniji pogotovo kad se 6300 OC-a. Ne tvrdim da je i3 puno bolji nego 6300, tu su negdje za gaming, ali da ima svojih prednosti ima, pogotovo na strani potrosnje ali i upgradeova na i5 i i7 ako treba.
Ne treba preskupa ploča, za 580kn se dobije Asus M5A97 R2.0 ploča koja je jako dobro opremljena, u toj cijeni kod intela može dobiti samo lošiju/slabije opremljenu ploču...ako hoće ići na onu intel i3 kombinaciju i neku solidnu ploču morati će dati 1550-1600kn, za te novce dobije FX6300 + M5A97 R2.0 ploču i aftermarket hladnjak i osobno bih išao na tu kombinaciju...sa intelom može jeftinije proći da uzme škart ploču sa H81 čipsetom za 400kn koja je također smiješna u odnosu na Asusovu M5A97...

Osobno koristim FX8320@4.4Ghz više od pola godine za kojeg se priča da guta struju i nećeš vjerovati, u tih pola godine nisam primjetio veći račun za struju...

Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Već X godina čekam da dođu igre koje će efikasno koristiti više jezgri, pa da Athloni, Phenomi i FX-ovi konačno "profitiraju".
I nema ih. Nit dolaze, nit su na vidiku. AMD je kifla. Ako nemaš za i5 onda slobodno uzmi i3-4130, uštekaj ga u bilo kakvu ploču i guštaj.
Pa dobro ipak mi nismo tako zahtjevni korisnici kao ti, nama nezahtjevnim korisnicima je odličan i AMD s kojim u igrama dobijemo 80fps-a, a tebi kao profesionalcu i naprednom korisniku ipak je AMD slab i potreban ti je intel s kojim ćeš dobiti 90 fps-a za duplo i više od duplo veću cijenu
dadosbcro je offline  
Staro 13.06.2014., 22:12   #220
Buljki
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Onda da odem ipak na i3, posto sam inace jako alergican na potrosnju I zagrijavanje amd-ova.
Buljki je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2014., 23:05   #221
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a







I ne znam ja gdje to ti duplo plaćaš komponente... Jedan Core i3 4130 je jeftiniji od FX-6300, a u svim igrama (i starima i novima) nudi odlične, konstante, performanse.

Na kraju krajeva, radite što hoćete. Ja sam digao ruke od tog polu-proizvoda, prelazim na Intel.
-->
Citiraj:
Autor dadosbcro Pregled postova
Pa dobro ipak mi nismo tako zahtjevni korisnici kao ti, nama nezahtjevnim korisnicima je odličan i AMD s kojim u igrama dobijemo 80fps-a, a tebi kao profesionalcu i naprednom korisniku ipak je AMD slab i potreban ti je intel s kojim ćeš dobiti 90 fps-a za duplo i više od duplo veću cijenu
Ne *eri, nego budi zahvalan što postoje igre kojima je svejedno koji procesor imaš. Ali za te igre si slobodno mogao imati proc od 300 kuna. Intelov proc od 300 kuna.







I ne znam ja gdje to ti duplo plaćaš komponente... Jedan Core i3 4130 je jeftiniji od FX-6300, a u svim igrama (i starima i novima) nudi odlične, konstante, performanse.

Na kraju krajeva, radite što hoćete. Ja sam digao ruke od tog polu-proizvoda, prelazim na Intel.

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 13.06.2014. u 23:13.
 
Staro 13.06.2014., 23:26   #222
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor Buljki Pregled postova
Onda da odem ipak na i3, posto sam inace jako alergican na potrosnju I zagrijavanje amd-ova.
Odi slobodno.
the_ghost je offline  
Staro 13.06.2014., 23:42   #223
Buljki
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Odi slobodno.
Vidim da imaš i3 i grafu kao i ja, kakve su ti performanse u igrama? Konkretno ako imaš možd awot instaliran, wolfenstein i watch dogs?
Buljki je offline  
Staro 14.06.2014., 13:46   #224
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
I ne znam ja gdje to ti duplo plaćaš komponente... Jedan Core i3 4130 je jeftiniji od FX-6300, a u svim igrama (i starima i novima) nudi odlične, konstante, performanse
Post se odnosio na post od theghost-a u kojem se spominje I3 4340 procesor kojemu je cijena smiješnih 1057kn, da si se malo potrudio, mogao si zaključiti po linkovima sa CPU marka o kojem procesoru pričam, za 100kn manje dobije FX8320

Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Na kraju krajeva, radite što hoćete. Ja sam digao ruke od tog polu-proizvoda, prelazim na Intel.
To cijenim, za svoje novce uzmeš što želiš iako platiš više a dobiješ manje, sa druge strane ja ne dižem ruke ni od čega već dobro razmislim što kupiti i uzmem ono s čime dobijem bolji bang for buck, da sa intelom dobijem bolji, definitivno bih uzeo intel jer sam do sada imao više intelovih nego AMD-ovih konfi i bio sam zadovoljan sa intelom, trenutno u kući imam 3 laptopa sa intelovim procesorima, dva sa i3 procesorom, jedan sa i5 procesorom i HTPC sa intelovim G2020 procesorom i zadovoljan sam i služi mi za ono za što su namjenjeni, dok sam AMD-u dao priliku za desktop konfu i nije mi niti malo žao što sam prešao na AMD, tj. ultra sam zadovoljan i vjerujem da proc neću mijenjati narednih 2-3 godine jer je više nego dovoljno jak za moje potrebe


@Buljki
vidim da tebe hebe zagrijavanje i potrošnja, ako ideš na AMD svakako kupi aftermarket hladnjak pa nećeš imati problema sa zagrijavanjem a imati ćeš hladniji procesor, tiše računalo i mogučnost OC što intel dodatno naplaćuje... stock hladnjak spremi jer je smeće i stavi nekakav hladnjak tipa CM212EVO/CNPS10 optima od 200tinjak kn ili još bolje nađi nekakav polovni poput venomousX ili prolimatech megahalems/megashadow za cca.250kn i oni će odlično hladiti procesor!!
Vidim na nabavi FX8320 za 980kn, sa gore predloženim setupom imati ćeš prostora da ga digneš@4.4-4.6GHz...meni sa venomousX hladnjakom pod prime95 kada je proc opterećen 100% temperatura ne prelazi 47-48 stupnjeva, u današnjim zahtjevnijim igrama koje mogu iskoristiti do 6 jezgri poput Crysis3, BF4 multyplayer na mapi od 64 igrača itd ne prelazi 40 stupnjeva jer ga te igre ne mogu opteretiti preko 50% a usput imam masu popaljenih programa, tako da ne mogu reći ni da se extra grije uz solidan hladnjak, vjerovatno se extra grije sa stock hladnjakom isto kao i intelovi i7 procesori koji također nisu bajni sa stock hlađenjem!!

ako će ti komp raditi 0-24 sata u full loadu onda se brini o potrošnji, a ako ćeš igrati 2-3 sata dnevno, a 4 sata ćeš surfati i komp će biti u idile onda te potrošnja ne treba brinuti jer nećeš primijetiti razliku na računu za struju...ako te brine potrošnja onda razliku u cijeni između intelovog i AMD-ovog procesora uloži u štedne žarulje, opremiš cijeli stan sa štednim žaruljama i tako ćeš najviše uštedjeti na struji

na kraju krajeva ako procesor misliš držati na stock freq možeš mu u komotno smanjiti voltažu u biosu jer su serijski preforsirali sa voltažom pa je i to jedan od načina da uštediš na struji, a usput i na zagrijavanju procesora...meni FX8320@4.4Ghz radi na stock voltaži!!

Odvrtio sam CPU mark prije par mjeseci sa FX8320 procesorom, u tablicu sam stavio FX8320@stock, Phenom IIX6 1090T stock i OC@4.0GHz čini mi se, i7 3770@stock, i5 3570@stock itd...baci pogled na linkove i vidjeti ćeš da AMD procesori nisu loši kako ih neki hoće prikazati, u nekim testovima na stock brzini šije i7 3770 procesor koji je više od duplo skuplji a OCan gotovo u svim testovima, a dobiješ ga 100kn jeftinije nego i3 4340!!...Intel radi odlične i bolje procesore od AMD-a samo što su precijenjeni, u cijeni navedenog i3 procesora dobiješ FX8320 a razlika je nebo i zemlja u odnosu na bilo koji i3!

http://s1349.photobucket.com/user/da...80c16.png.html
http://s1349.photobucket.com/user/da...e2100.png.html
http://s1349.photobucket.com/user/da...7c242.png.html

Ako gledaš kupiti procesor do 1000kn max ne moraš gledati ništa dalje od FX8320 jer za 980kn nećeš dobiti ništa bolje, što se tiče gaminga i sa FX8320 procesorom će letiti sve igre! OC-aj ga kasnije na 4.4GHz i kroz 2 godine uzmi grafu tipa R9 290 i peglaj dalje po igrama!

Zadnje izmijenjeno od: dadosbcro. 14.06.2014. u 14:07.
dadosbcro je offline  
Staro 14.06.2014., 14:33   #225
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a


Moj poslijednji komentar na ovu temu. Uz napomenu da bi se Haswell i3-4130 na toj tablici našao rame uz rame sa stock i7 2600k, oba na dobrih +30% više FPSa od FX-8350 @ 4.0GHz-a.

 
Staro 14.06.2014., 16:42   #226
Buljki
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Problem je to sto jedina trgovina koja dolazi u obzir je links. A tamo je amd fx 1300 kuna skoro.
Buljki je offline  
Staro 14.06.2014., 18:39   #227
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
world of tanks koristi jednu jedinu jezgru i nije nikakvo mjerilo snage procesora, čim kažeš da je i3 uz sam bok sa i7 2600K procesorom u toj igri, odmah znam koliko je sati....

@Buljki
Pošto WOT koristi samo jednu jezgru bolje će raditi sa intelom, svejedno je da li imaš i3 ili i7 procesor sve dok rade na istom taktu i dok su na istoj platformi, WOT profitira od što većeg clocka tako da ako imaš i3 na 3.6GHz bolje će igra raditi nego sa i5 @3.2GHz, a pretpostavljam da ti je jasno da je i5 bolji proc od i3...ako najviše igraš WOT onda idi na i3...iako će ti ta igra jako dobro raditi sa FX8320 procesorom i FX8320 je overall bolji proc od i3...

WOT FX8320@3.5GHz i FX8320@4.4Ghz

BTW, imaš i drugih shopova gdje možeš proći puno jeftinije nego u linksu...
dadosbcro je offline  
Staro 14.06.2014., 20:12   #228
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Proučavam sada malo Intelove procesore nove generacije jer planiram upgrejdati komp u narednih par mjeseci pa sam došao do spoznaje kako se procesori koji nemaju oznaku K ne mogu clockati (konkretnije mislim na nove I5-ice socket 1150)...Jesam li u pravu ili sam nešto krivo shvatio?
slavonac90 je offline  
Staro 14.06.2014., 20:38   #229
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Proučavam sada malo Intelove procesore nove generacije jer planiram upgrejdati komp u narednih par mjeseci pa sam došao do spoznaje kako se procesori koji nemaju oznaku K ne mogu clockati (konkretnije mislim na nove I5-ice socket 1150)...Jesam li u pravu ili sam nešto krivo shvatio?
Ti procesori su zaključani, da.
partwish je offline  
Staro 14.06.2014., 21:38   #230
Buljki
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
@ dadosbcro

Onda cu radije malo skupiti love I uzeti amd fx 8350, posteniju plocu I ok hladjenje. Sigurnije za ubuduce.
Buljki je offline  
Staro 14.06.2014., 21:58   #231
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Nemoj samo zaboravit hlađenje jer ćeš popiz*it od buke
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline  
Staro 14.06.2014., 23:19   #232
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor Buljki Pregled postova
Vidim da imaš i3 i grafu kao i ja, kakve su ti performanse u igrama? Konkretno ako imaš možd awot instaliran, wolfenstein i watch dogs?
Nemam nista od toga ali AC4 uredno igram na high bez problema na 1080p.
the_ghost je offline  
Staro 16.06.2014., 06:05   #233
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Frendu krepala matična socket 1156 i na njuškalu nađem Asus P7P55D-E LX, jedina, socket 1156, ali kaže čovjek da ne radi desni par utora za memoriju, ali da se to da riješit flashanjem biosa... Da li netko zna je li to točno, da li postoji takav problem s tom matičnom i da li je ok kad se flasha bios? Može i preporuka jeftine a dobre ploče s ebaya, hvala lijepa!
elzel je offline  
Staro 16.06.2014., 07:02   #234
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Vjerojatno je koji pin na socketu dobio ako memorija neradi, odnosno to je većinom uzrok. Može biti nešto drugo, al sumnjam. Eventualno da je proći net pa vidjet dal ta ploča ima nekakavih "standardnih" problema s biosom il nečim, koji se stvarno rješavaju flešanjem.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline  
Staro 16.06.2014., 22:16   #235
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
socket je dobio, pin(ovi) su povijani. Nema tog flasha biosa koji bi to rijesio
alengrosevic je offline  
Staro 16.06.2014., 22:32   #236
matxoxo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Neznam ako je itko ovaj video postao ali evo
https://www.youtube.com/watch?v=qIT9uLDjZcg

Uglavnom lik kaze ako nemas neku jacu graficku da ti netreba neki jaci procesor, ako imas e onda bi ti bolje bilo uzeti jaci procesor zbog jacih performansi i da ne bottlenecka
matxoxo je offline  
Staro 16.06.2014., 23:20   #237
Buljki
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Citiraj:
Autor matxoxo Pregled postova
Neznam ako je itko ovaj video postao ali evo
https://www.youtube.com/watch?v=qIT9uLDjZcg

Uglavnom lik kaze ako nemas neku jacu graficku da ti netreba neki jaci procesor, ako imas e onda bi ti bolje bilo uzeti jaci procesor zbog jacih performansi i da ne bottlenecka
Slažem se, ali pošto trenutno posjedujem skoro pa quad core ne isplati mi se nikako ići na fm2 platformu i quad core procesor, neće se vidjeti neko poboljšanje u igrama.
Buljki je offline  
Staro 17.06.2014., 00:09   #238
matxoxo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Onda ili ostani na trenutnoj opciji ili malo više potroši na hardver
matxoxo je offline  
Staro 17.06.2014., 01:39   #239
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
@buljki
po meni je puno isplativije ići na FX8320 jer je 350kn jeftiniji, a digneš ga na takt od 8350 u doslovno dvije minute, to su isti procesori samo što FX8350 dolazi sa nešto višim taktom što ćeš jednostavno postići i sa FX8320...digni ga @4.0GHz i ostati će ti prostora da ga dodatno undervoltaš, jer su im serijski napumpali voltažu...osobno bih tih 350kn investirao u nešto drugo, tipa u jedan od polovnih hladnjaka što sam predložio u prijašnjim postovima, samo gledaj da ima bracket za AMD da ga možeš montirati na svoju ploču...ili kada skupiš dodatnih 200kn uzmi SSD od 120GB, letit će ti komp...

Ako kupiš FX8320 i ako budeš htio OCati, javi se u PP pa ti pomognem i objasnim što i kako da napraviš...
dadosbcro je offline  
Staro 17.06.2014., 12:36   #240
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
Mislite klokati na 4.5GHz na ploci sa ovim?
ASUS Power Design :
- 4 +2 Phase Power Design?
Proc koji treba preko 1.4V za takve brzine? Ne znam, ja nisam bas za to.
Uglavnom, s AMD procom ces vidjeti ok performanse samo u aplikacijama koje su jako ovisne o broju jezgri.
Na ovom forumu ima ljudi koji su testirali te procove, i njih bi trebalo pitati za iskren odgovor, ovako samo nagadjamo. ALi sto se igranja tice, nema AMD sta tu traziti, pogotovo za MMO naslove.
U SWTOR-u je kolega sa GTX770 imao 90 fps-a na X6 procu, dok sam ja imao 110fps sa GTX580 i i7-3770k, uz to je jos imao jako ugodne frame dropove...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: danijel_b. 17.06.2014. u 12:46.
danijel_b je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na