Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2010., 22:37   #181
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Iskreno, želim dobro izgledati u majicama i vestama. Prirodno sam odlično građen (šira ramena, jaka prsa), ali ne održavam to kako treba i malo sam se zapustio.
Zadnjih godinu dana mi i cura kaki da izgledam mršavo, što je istina jer sam prije izgledao puno bolje (godine plesa iliti break)
Čitajući tvoje postove Visage, razmišljam i o odlasku u teretanu. No, ima i to svoje mane - mogući loši treneri, hrpa ljudi (i ja) bez nadzora, članarina, vrijeme...

Nema vježbe bez partnera... Tako istinito. Meni baš treba netko tko će me poticati (čitaj goniti ko magarca).
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 23:20   #182
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Neke od štetnosti:

1. Hipertrofija mišića direktno smanjuje opseg pokreta zglobova. Popularni ROM. Dolazi do stvaranja kontraktura i zglobnih priraslica.
2. Snaga mišića u jednoj ravnini direktno ugrožava mogućnost mišića da se bavi kompleksnijim radnjama kao što su održavanje balansa što indirektno utječe na stabilnost tijela, brzinu i koordinaciju.
3. Recipročna inervacija se smanjuje. Time se uvelike smanjuje brzina pomicanja segmenta.
3. Jačanjem/hipertrofijom isključivo velikih skupina mišića isključuju se duboki mišići kralježnice (posturalni mišići) te dolazi do nestabilnosti između susjednih kralježaka. Budućnost je jasna. Pomicanje IV diskusa>diskus hernija>prolaps diskusa>protruzija>bolnost/gubitak funkcije>operativni zahvat
4. Stotinama puta se povećava pritisak na jedinicu hrskavice u velikim zglobovima, što rezultira trošenjem same i nastankom osteoartritisa. I da, kod toga vam ''kašika'' sredstva za obnavljanje hrskavice neće pomoći jer se hrskavica ne obnavlja!!!
5. Podizanje mišićne mase i snage povećanjem poprečnog presjeka mišića, teško opterećuje kardiovaskularni sustav, često dolazi do povećanja krvnog tlaka, a time i do hipertrofije samog srčanog mišića, što može biti uzrok nastanka problema sa svim unutrašnjim organima, posebice bubrezima. Šanse za infarkt miokarda se deseterostruko uvećavaju. (svjedoci smo toga).
6. Prečesto ponavljanje pokreta u jednoj ravnini, pogotovo onih koji su pod opterećenjem (uteg) dovodi do tendinitisa, te upala ostalih mekih tkiva.
7. I za kraj... parcijalne i totalne rupture mišića.

itd. itd. itd...

Naravno, ovjde govorim o čestom podizanju iznimno velikih tereta u odnosu na vlastiti lokomotorni sustav i to isključivo velikim skupinama mišića u jednoj ravnini, a to je česta slika Hrvatskih ''teretana''.


@vuco

1. ne mislim krivo... ne mislim da su slabi. Pa jaki su, izvanredno su jaki, ali samo i uvijek u odnosu na istu osovinu kretnje zgloba. Reci mi zašto raste poprečni presjek mišića dizanjem utega?
2. Generalno... Nemojte se ni usudit pisat kako sam ja protivnik vježbe, teretane i jačanja. Ja sam itekakav zagovornik toga, naravno. Na određeni način i uz određeni cilj.
3. Ne branim nikome da ide u teretanu i kako će provodit vlastito slobodno vrijeme, kao što ne branim ni pušenje, samo sam htio upozoriti, na sličan način kao i Visage, na opasnosti koje dolaze nekim neprirodnim načinom života.
4. Pa možda je najbanalniji primjer i možda ćete mi se smijat ali ovo je ukratko nešto od onoga o čemu pričam.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 15.09.2010. u 12:39.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2010., 12:23   #183
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
rodriguez BladeRunner - da, ovo je svaštara, ali ono - je*ote!
Rasprave "ja sam lepši, a ja veći jebač" ostavite za po doma i na forum.hr
tor je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 13:04   #184
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Iskreno, želim dobro izgledati u majicama i vestama.
Znaci Borny, ti bi zapravo u frontali htio biti Alan Ford u svojoj najboljoj dolceviti, ali, uz profil Johny Wiesmilerra, ako sam te dobro procitao?

Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Čitajući tvoje postove Visage, razmišljam i o odlasku u teretanu. No, ima i to svoje mane - mogući loši treneri, hrpa ljudi (i ja) bez nadzora, članarina, vrijeme...
Ma ne treba ti biti zao jedne clanarine. Osjetis polet kad imas pravu motivaciju, a ljudi oko tebe cine stvari u pocetku daleko ugodnijim i produktivniji rad. Vazno je samo naci mjesto koje tebi odgovara, prvenstveno (nakon sprava) po klimi i mentalitetu ekipe koja tamo zalazi. Mozes ti i sam otici. Ozbiljan igrac ce vrlo brzo prepoznati ozbiljne igrace i nadjes ti brzo pomoc u asistenciji. Jedino sto je prvi mjesec bolje da to bude netko koga si doveo i tko ce recimo s tobom uhodavati iz pocetka. Kad upoznas nekoliko ljudi, onda se dogovarate za termine i uvijek si pokriven.

Po opisu znaci Mezomorfna gradja. Misija ucvrscivanje i postizanje jos boljeg misicnog tkiva. Znaci uz bazicne vjezbe snage/izolacije, aerobni dodatak ti je itekako pozeljan. Bez da ti se "uzme mjera" i da Kumite-ras u vlastitom aranzmanu prvih nekoliko tjedana... ja bih isao ovim putem.

Prvo, nek ti netko pokaze u teretani pravilno izvodjenje statickog istezanja prije i nakon svake vjezbe (10s/30s) jer to je skoro pa higijena gipkosti i smanjivanje ozljede a ujedno i "osigurac" dobrog preduvjeta za gipkost. Bilo da ides trcati ili se spremas za trening, istezanje je saveznik prije svakog zagrijavanja. Gledaj svoje ljubimce kako su pametni i kako se znaju istezati. Covjek bi od njih puno mogao nauciti

Uz pocetne sklekove koje ces povecavati, super stvar (za zivot) koja ce ti biti akcelerator dobrog probijanja i mjere koliko si izdrzljiv je da si nabavis power walking i nordic walking stapove. Imas ih po oglasnicima od propalih vjezbaca koji radje gledaju TV nego idu u prirodu. Tako da uopce ne moras kupovati nove.

Power hodanje aktivira toliko misica na tijelu, da si zamalo sve pokrio zatezanjem. Kondicija, probijanje iste, i za tonus cista perfekcija. Izmjena koju radis 'ventilima' je od velike beneficije za ogranizam. Jedino sto se to mora odvijati pod pravim kutem i na pravom terenu, a u tvom slucaju to je recimo jedna Puntijarka via Sleme. Odi barem jednom tjedno pod vikendom tako. Cak i nakon istezanja i ako si aktivan u vjezbanju; sutradan ces svejedno osjetiti da si probudio vise misica nego sto si ocekivao


Ali idi kad se planina budi sto ranije i kad upravo idu takvi penjaci (citaj potpisani) od 05:30/06-08h plafon. Ma salim se, ako ti je to fanaticno rano, budi barem prije 09h.
Uglavnom, ovo ti je savrsen nacin aktivacije sto god kasnije radio. Mozda sam vec prije napisao u nekoj drugoj temi, ali najbolja poslovica za kondiciju je : vrhunska kondicija se tri puta teze gubi nego sto se postize.

Imunitet, cirkulacija (uz pravu prehranu) cini godisnje prelaze pravim uzitkom a i zacudilo bi te koliko manje garderobe trebas po zimi

Toliko o tome, buduci da istom kreces.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 15.09.2010. u 13:39. Razlog: ...pijane interpunkcije ispravak...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 13:12   #185
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
@Tomtam - jedno pitanje: bole me (zapravo peku) Ahilove tetive kod trčanja - da li da odem na pregled ili bi uz mirovanje trebalo proći? Tnx
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 14:41   #186
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Neke od štetnosti:

1. Hipertrofija mišića direktno smanjuje opseg pokreta zglobova. Popularni ROM. Dolazi do stvaranja kontraktura i zglobnih priraslica.
2. Snaga mišića u jednoj ravnini direktno ugrožava mogućnost mišića da se bavi kompleksnijim radnjama kao što su održavanje balansa što indirektno utječe na stabilnost tijela, brzinu i koordinaciju.
3. Recipročna inervacija se smanjuje. Time se uvelike smanjuje brzina pomicanja segmenta.
3. Jačanjem/hipertrofijom isključivo velikih skupina mišića isključuju se duboki mišići kralježnice (posturalni mišići) te dolazi do nestabilnosti između susjednih kralježaka. Budućnost je jasna. Pomicanje IV diskusa>diskus hernija>prolaps diskusa>protruzija>bolnost/gubitak funkcije>operativni zahvat
4. Stotinama puta se povećava pritisak na jedinicu hrskavice u velikim zglobovima, što rezultira trošenjem same i nastankom osteoartritisa. I da, kod toga vam ''kašika'' sredstva za obnavljanje hrskavice neće pomoći jer se hrskavica ne obnavlja!!!
5. Podizanje mišićne mase i snage povećanjem poprečnog presjeka mišića, teško opterećuje kardiovaskularni sustav, često dolazi do povećanja krvnog tlaka, a time i do hipertrofije samog srčanog mišića, što može biti uzrok nastanka problema sa svim unutrašnjim organima, posebice bubrezima. Šanse za infarkt miokarda se deseterostruko uvećavaju. (svjedoci smo toga).
6. Prečesto ponavljanje pokreta u jednoj ravnini, pogotovo onih koji su pod opterećenjem (uteg) dovodi do tendinitisa, te upala ostalih mekih tkiva.
7. I za kraj... parcijalne i totalne rupture mišića.

itd. itd. itd...

Naravno, ovjde govorim o čestom podizanju iznimno velikih tereta u odnosu na vlastiti lokomotorni sustav i to isključivo velikim skupinama mišića u jednoj ravnini, a to je česta slika Hrvatskih ''teretana''.


@vuco

1. ne mislim krivo... ne mislim da su slabi. Pa jaki su, izvanredno su jaki, ali samo i uvijek u odnosu na istu osovinu kretnje zgloba. Reci mi zašto raste poprečni presjek mišića dizanjem utega?
2. Generalno... Nemojte se ni usudit pisat kako sam ja protivnik vježbe, teretane i jačanja. Ja sam itekakav zagovornik toga, naravno. Na određeni način i uz određeni cilj.
3. Ne branim nikome da ide u teretanu i kako će provodit vlastito slobodno vrijeme, kao što ne branim ni pušenje, samo sam htio upozoriti, na sličan način kao i Visage, na opasnosti koje dolaze nekim neprirodnim načinom života.
4. Pa možda je najbanalniji primjer i možda ćete mi se smijat ali ovo je ukratko nešto od onoga o čemu pričam.
Ne znam što bih ti uopće odgovorio, jer zaista se sa ničime što si napisao, se ne slažem. Po nekoj logici, (teorijska znanja nemam prevelika pa ne mogu niti kontrirati) govoriš da svi koji treniraju išta, da bi bili do 30-te mrtvi od raznih kardiovaskularnih bolesti ili oni koji bi imali više sreće - bili invalidi ?

Ja iz osobnog iskustva mogu reći da kada sam dobio i kilažu i snagu, da sam uz treninge kickboxa bio u najboljoj kondiciji ikada, nisam imao nikakvih problema sa ROM-om, a bome niti sa koordinacijom i balansom. Ni sa čime.
Gym nije samo dizanje željeza, već i pravilno zagrijavanje i na kraju treninga rastezanje, s čime se rješava velika većina onoga što si ti napisao kao negativnosti.

Meni se nekako čini, no ti si očito zagovornik određenog načina vježbanja, a za sve ostalo nemaš razumijevanja.

A niti u prilog ti ne ide što si stavio kao primjer Bob Sappa - čovjeka koji ima u sebi testosterona i ostale kemije kao svi članovi ovog foruma. 160kg (iako je visok) i imati takav bodyfat te ga uspoređivati sa ostalih 99% stanovnika Zemlje je jednostavno nemoguće.
Sa treninga za običnog rekreativca (usto smo još i na PCEkspert forumu) ti si kao primjer za lošu koordinaciju, balans, kondiciju i mobilnost, stavio čovjeka poput Bob Sappa ? Lagao bih ti kad bi rekao da mi nije smiješno. Muška osoba koja ima odličnu genetsku podlogu, može imati niski BF i recimo visina -100 (ili 90) za kilažu.

Citiraj:
Boca s pijeskom kamo? Srednje rame? Ovako nešto?
http://www.youtube.com/watch?v=dxMu2dCYFwU

Još nešto: klasični sklekovi bez stolica nisu toliko učinkoviti kao ovi sa stolicama i propadanjem?
Da. Ja sam baš nedavno počeo raditi po principu g. Jakšića, znači jednoručno i sa zakretanjem (kao da hoćeš isipati vodu iz boce dok je u gornjem položaju). Dvoručno sam mogao sa većom kilažom, ali u zadnjih pol godine mi je umjesto srednjeg ramena, narastao trapez jer sam s njime previše vukao. Ovako je sad puno više kontroliran pokret, a osjeća se da rame puno više gori.

Sklekovi sa propadanjem su malo bolji za prsa jer što ideš dublje, to su prsa istegnutija. No i prednje rame je onda više opterećeno. No, ako si napraviš boce sa pijeskom, onda možeš i letenja raditi za prsa, ako imaš kakvu uzdignutu malo klupicu (dumbell fly).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 15.09.2010. u 14:47.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 14:45   #187
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751