Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.05.2024., 16:28   #1
leonela
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Ciglenica zagorska
Postovi: 5
Kupnja acer aspire 5 or aspir 7

Pozdrav svima,

molim za pomoć oko odabira laptopa. Odnosno dovumim se između dva laptopa te molim za savjet . Laptop bi se koristio za office work, word , power point i ecxel prezentacije, čitanje onilne knjiga, skidanje i gledanje filmova, povremeno igranje igre magic match koja se trenutno igra na starom intel pentium procesoru ( Lenovo G50-30) , od igrica ništa drugo i ništa novije, možda ako nađem stari hugo igricu , istovremeno gledanje programa tv na televio aplikaciji i snimanje sa movavi screen recorderom , surfanje .

Dvoumim se između ovog Acer Aspire 7 A715-43G-R15D, NH.QHDEX.00C, Ryzen 5 5625U, 16GB, 512GB SSD, Endless OS, 15.6" FHD, NVIDIA GeForce RTX 3050 4GB i

Acer Aspire 5 A515-47-R12R, NX.K82EX.001, AMD Ryzen 7 5825U, 32GB, 1TB SSD, Endless OS, 15.6'' FHD, AMD Radeon Graphics .

Aspire 7 ima više usb portova što je meni jako važno, slabiji procesor, ali opet po mojem mišljenju taj procesor je dovoljno jak za sve zadatke, zasebnu grafiku i manje rama , s obzirom da zasebna grafika ima svoju memoriju 16gb rama je više nego dovoljno za moje potrebe ( sad u svom laptopu imam 8gb) . Ako idem na njega tad bi odmah laptop i veći disk i u mikronisu mi ga odmah besplatno ugrade bez da mi se poništi garancija.

Aspire 5 koji je navedeni ima jači procesor ( 8 jezgri naprema 6 u aspire 7 ), više rama i veći disk u startu, ali nema zasebnu grafiku i dvostruko manje usb portova za korištenje.

Naginjem nekako na aspire 7 , čisto zbog usb portova i zasebne grafe. Cijena je malo viša , ali mi sad 200- 300 eura ne igra veliko ulogu. Važno mi je da ima više portova i dobro hlađenje. Važno mi je da nemoram svakih par mjeseci otvarati laptop , čistiti ga i stavljati termalnu pastu. Čisto da znate u mojih 15 godina korištenja laptopa imala sam 2 laptopa i ja osobno nisam niti jednom to radila. Svakih 2 god bi laptop otišao na servis i tamo bi to napravili .

Sa recenzija i iskustva ljudi sa foruma i reddita čini se da se ovaj laptop dosta pregrijava u igrama. Kakvo je vaše mišljenje o tome s obzirom na ono što sam napisala vezano uz korištenje. Da li bi se i mojem slučaju pregrijavalo? Imate neko saznanje iz prve ruke o aspire 7 laptopu ?

Savjeti ?
leonela je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2024., 16:40   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,346
Acer nikada nije bio pojam kvalitete. Ima dobar hardver i jeftin je, ali i kvaliteta je takva. Radije kupi nešto kvalitetnije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.05.2024., 20:11   #3
leonela
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Ciglenica zagorska
Postovi: 5
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Acer nikada nije bio pojam kvalitete. Ima dobar hardver i jeftin je, ali i kvaliteta je takva. Radije kupi nešto kvalitetnije.



Imaš li kakav prijedlog za mene, za laptop sa sličnim specifikacijama, a da ima barem 2 usb 3.0 type A utora ili više ?


Ja imam dobra iskustva sa Acerom, sestrin radi od 2013 godine i ok. Zato sam i gledala Acer i Lenovo. Samo za Lenovo nisam našla ništa zanimljivoga.
leonela je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na