Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 17.07.2011., 22:30   #1621
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,471
Evo nakon tjedan dana koristenja ios 5 beta 3 , mogu zakljuciti da je ovo takvo smece od softvera da skoro tako nesto nisam vidio.Od prve bete se nista nije promjenilo.Kontsantno crashanje appova, nemogucnost syncanja icega.Da znam , beta je, ali imao sam windows 7 68xx buildove snimljene na kompu i nisu se ovoliko crashali i zajebavali.Izbjegavati koristenje u sirokom luku jer ovo je sramota.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline  
Staro 18.07.2011., 15:59   #1622
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 786
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Evo nakon tjedan dana koristenja ios 5 beta 3 , mogu zakljuciti da je ovo takvo smece od softvera da skoro tako nesto nisam vidio.Od prve bete se nista nije promjenilo.Kontsantno crashanje appova, nemogucnost syncanja icega.Da znam , beta je, ali imao sam windows 7 68xx buildove snimljene na kompu i nisu se ovoliko crashali i zajebavali.Izbjegavati koristenje u sirokom luku jer ovo je sramota.
nije ti palo na pamet da je to tako možda namjerno?
glista je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.07.2011., 16:39   #1623
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Usporedjivati win7 beta bi ios5 beta je po meni glupost. Beta je beta,jedna je bolja,druga losija ,kome smetaju crashevi i druge stvari koje inace stekaju jer su BETE,neka jednostavno ne isprobava bez veze. Treba cekati finalnu verziju i amen.
spawn je offline  
Staro 18.07.2011., 18:06   #1624
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,471
Ma sve mi je jasno, ali da u 3 bete nisu mogli sync napraviti jos bi nekako i crashanja progutao, ovako neznam tko to i moze uopce testirati .Btw jedva sam se vratio s bete 3 na 4.3.4 , uzas su to zakomplicirali.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline  
Staro 20.07.2011., 17:11   #1625
iGirl
Banned
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Selendra
Postovi: 55
Kako primati MMS na iPhone 4 bez jailbreaka?
iGirl je offline  
Staro 20.07.2011., 17:16   #1626
kmatkovic
Premium
Moj komp
 
kmatkovic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Gospić
Postovi: 79
Citiraj:
Autor iGirl Pregled postova
Kako primati MMS na iPhone 4 bez jailbreaka?
Netreba ti JB da bi primao MMS-ove odi u Settings>General>Network i tamo uključi Cellular data i Data Roming

Uz pretpostavku da si na nekom 4+ softwareu u što vjerujem da jesi čim je iPhone 4 u pitanju
kmatkovic je offline  
Staro 20.07.2011., 17:20   #1627
iGirl
Banned
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Selendra
Postovi: 55
Ok, hvala. Čemu uopće služi Data Roaming? Mislim, jel guta više internet kad je to uključeno?
iGirl je offline  
Staro 20.07.2011., 17:23   #1628
kmatkovic
Premium
Moj komp
 
kmatkovic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Gospić
Postovi: 79
Citiraj:
Autor iGirl Pregled postova
Ok, hvala. Čemu uopće služi Data Roaming? Mislim, jel guta više internet kad je to uključeno?
Data roming ti služi za primanje mailova mms i drugih podatkovnih servisa preko kartice odnosno tereti tvoju karticu (račun), te ti ga preporučuju da ga isključiš kada odeš negdje van zemlje da nebi nabila račun.
kmatkovic je offline  
Staro 20.07.2011., 17:26   #1629
iGirl
Banned
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Selendra
Postovi: 55
Aha. Sad se osjećam malo glupo kaj ću ovo pitati, ali imam pretplatu i isključen Data roaming pa mi svejedno mail i internet rade bez problema. Jel onda brže učitava s tim?

Zadnje izmijenjeno od: iGirl. 20.07.2011. u 17:39.
iGirl je offline  
Staro 20.07.2011., 17:34   #1630
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,348
Roaming znači da se odnosi na situaciju kad si izvan svoje zemlje i samim time je prilično skup sport. Pogledaj cijene za prijenos podataka izvan zemlje pa će ti biti jasnije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2011., 17:39   #1631
kmatkovic
Premium
Moj komp
 
kmatkovic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Gospić
Postovi: 79
Citiraj:
Autor iGirl Pregled postova
Aha. Sad se osjećam malo glupo kaj ću ovo pitati, ali imam pretplatu i ne isključen Data roaming pa mi svejedno mail i internet rade bez problema. Jel onda brže učitava s tim?
Ne, brže ti je kada ti je 3G uključen (dostupan) nego na Edge (onaj E što ti stoji pokraj signala) preko kartice, a najbrže ti je kad si spojena na neku WiFi mrežu.
kmatkovic je offline  
Staro 20.07.2011., 18:29   #1632
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Data roaming obavezno iskljuciti. To je potrebno ukljuciti samo u slucaju da zelis surfati internetom kada si u inozemstvu i naravno guta novac jako jako brzo.
I TELE2 korisnicima preporucujem iskljuciti data roaming,ako nisu u ZG-u jer guta novac kad se telefon automatski prebaci na T-Mobile.
spawn je offline  
Staro 20.07.2011., 19:25   #1633
kmatkovic
Premium
Moj komp
 
kmatkovic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Gospić
Postovi: 79
Kad si u HR ne guta ti ništa nego se ponaša normalno (u okviru tvoga data paketa) jedino kad si van Hr isključi oboje da ne nabiješ račun. Možeš slobodno držati upaljen i data roming i celular data kad si u Hr neće ti se ništa dogoditi.
kmatkovic je offline  
Staro 20.07.2011., 20:10   #1634
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Citiraj:
Autor kmatkovic Pregled postova
Kad si u HR ne guta ti ništa nego se ponaša normalno (u okviru tvoga data paketa) jedino kad si van Hr isključi oboje da ne nabiješ račun. Možeš slobodno držati upaljen i data roming i celular data kad si u Hr neće ti se ništa dogoditi.
Osim u slucaju da si na tele2,pa ti se prebaci na T-Mobile ,pa ti jede 2kn za 100kb.
spawn je offline  
Staro 21.07.2011., 12:36   #1635
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Pokvario mi se mikrofon na 3g-u, jel se moze ikako to popravit samostalno?

edit:Otisla je i home tipka, rekli su mi u servisu da je to otisao dock koji nalazim po 190kn na njuskalu.

Coco@ budem potrazio na ebayu, sa obzirom da mi treba hitno danas izgleda da cu moat pljunut 200kn, thnx

Zadnje izmijenjeno od: bliss_zg. 21.07.2011. u 13:36.
bliss_zg je offline  
Staro 21.07.2011., 13:03   #1636
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,348
Može. Naruči mikrofon s ebaya, alat u ruke i ruj po njemu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 21.07.2011., 14:35   #1637
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,318
Danas stiglo poštom

Mogy je offline  
Staro 21.07.2011., 20:06   #1638
ogamefilip
Premium
Moj komp
 
ogamefilip's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
iPhone 2g SPAŠAVANJE podataka

Pozz ekipi!!!

iPhone 2g mi je upao u vodu ali za cudo radi. No problem je u tome što kada se spoji na komp na ekranu prikaze onaj kabel i logo iTunesa, kao kad ga se tek kupi pa ga se treba otkljucat.

ALI, on se uopce ne otkljucava niti takvo sto trazi iTunes nego ga se samo moze Restorat, tj. obrisat sve podatke s njega.

E SAD, ja ne znam kako je bilo s tim starijim iPhoneovima al ovi novi, kolko znam, sve zivo backupiraju na komp.

Jel zna itko jel imam sve s iPhonea(slike,mjuzu,kontakte...)backupirano ili nemam i kako eventulano to mogu vratit, spasit ili pokrenut iPhone nekak?

SVI PODACI NA NJEMU SU JAKO VAŽNI I MOLIM VAS AKO MI MOŽETE PONUDITI ŠTO STRUČNIJE ODGOVORE ILI SAVJETE KOME DA SE OBRATIM, JER MORAM IZBJEC BRISANJE PODATAKA S NJEGA I NEKAKO IL UC U NJEGA IL SVE VRATIT U NJEGA!!!

HVALA!!!
ogamefilip je offline  
Staro 21.07.2011., 21:38   #1639
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Mozes probat jednu stvar. Jailbreak ako imas verziju 3.1 do 3.1.3 . Jailbrekas s redsnowom i vjerojatno ce ti se aktivirati telefon (bez obzira jeli bio prije toga jailbreakan.). Kada to napravis probas izvaditi sve stvari s njega. preko itunes-a.
spawn je offline  
Staro 22.07.2011., 00:17   #1640
ogamefilip
Premium
Moj komp
 
ogamefilip's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
Ma al ne pise da taj program podrzava jaibreak, a i ne znam dal mi fakat treba jailbreak i zar necu jailbreakom izbrisat isto podatke btw. moglo bi se ono s JB nekom od admina ne svidjet pa bi bilo bolje to izbejgavat.

Ima tko jos kakve preporuke???
ogamefilip je offline  
Staro 22.07.2011., 15:57   #1641
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Neces izbrisati podatke jailbreakom. Ali ako ti ne odgovara,mozda neki drugi clan ima neku ideju
spawn je offline  
Staro 22.07.2011., 16:52   #1642
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,789
@Bruno_Rv @ogamefilip Nek proba sa umbrellom izbacit iPhone iz recoveryja, možda prođe.
flajpan je online  
Staro 22.07.2011., 19:48   #1643
ogamefilip
Premium
Moj komp
 
ogamefilip's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
Molio bih da mi malo to s Umbrellom objasnis jer nikad nisam cuo
za taj program niti imam ideju kako funkcionira niti kako se njim koristit i di ga nac pa ako moze jos malo informacija.


HVALA!!!
ogamefilip je offline  
Staro 22.07.2011., 20:10   #1644
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
@Bruno_Rv @ogamefilip Nek proba sa umbrellom izbacit iPhone iz recoveryja, možda prođe.
Tu si u pravu. JA sam skuzio da mu fon prikazuje pocetni menu kao kad ga izvadis iz kutije i jos nije aktiviran. Vjerojatno mu je u recovery modu.


@ogamefilip

Tinyumbrella se moze naci preko google-a. Spojis telefon i kliknes na EXIT RECOVERY ako daje tu opciju.
spawn je offline  
Staro 23.07.2011., 02:01   #1645
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,318
Molio bih pomoć, neznam dali je to do softwarea ali kad mi neko pošalje mail na mob ne dolazi mi zvučna poruka kao kad dobijem sms nego moram manualno stiskati na mail ikonicu i tek mi onda zazvoni da sam primio mali. Ako neko zna kako rješiti problem bio bih mu zahvalan.

Ps. u settings pod sounds mi je new mail -ON i mail fetch new data mi je ON tj push, fetch manually. to mi sve uključeno i opet mi ne stiže zvučna poruka. Tnx

software 4.3.3 (8j2) iphone 4

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 23.07.2011. u 02:54.
Mogy je offline  
Staro 23.07.2011., 07:55   #1646
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,470
Zato i je Manually da sam preuzmes postu kad hoces. Ako hoces da sam preuzima oznaci neku drugu opciju: Every 15 minutes, Every 30 minutes, Hourly. To znaci da ce ti nakon toliko vremena sam provjeravati postu
__________________
imaticx je offline  
Staro 23.07.2011., 09:52   #1647
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,885
Citiraj:
Autor Dujo Pregled postova
Molio bih pomoć, neznam dali je to do softwarea ali kad mi neko pošalje mail na mob ne dolazi mi zvučna poruka kao kad dobijem sms nego moram manualno stiskati na mail ikonicu i tek mi onda zazvoni da sam primio mali. Ako neko zna kako rješiti problem bio bih mu zahvalan.

Ps. u settings pod sounds mi je new mail -ON i mail fetch new data mi je ON tj push, fetch manually. to mi sve uključeno i opet mi ne stiže zvučna poruka. Tnx

software 4.3.3 (8j2) iphone 4
na kojoj si mrezi?
rak21 je offline  
Staro 23.07.2011., 11:31   #1648
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Jel meni nes ne stima il je T-mobile iskljucio mogucnost tetheringa?
IcyTexx je offline  
Staro 23.07.2011., 14:26   #1649
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,318
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
na kojoj si mrezi?
04.10.01

Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Ako hoces da sam preuzima oznaci neku drugu opciju: Every 15 minutes, Every 30 minutes, Hourly. To znaci da ce ti nakon toliko vremena sam provjeravati postu
da, bio sam i stavio na 15min pa opet nije javljalo da imam mail.... probat ću još jednom....

edit: evo ok je sad.

u svakom slučaju imaticx hvala

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 23.07.2011. u 15:41.
Mogy je offline  
Staro 23.07.2011., 15:03   #1650
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,885
Nisam te pitao za verziju basebanda nego mobilnu mrezu koju koristis. Na bonbon-u do daljenjeg ne radi push (a ni nece do zime)..
rak21 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na