Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2008., 18:03   #91
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor Poggiali Pregled postova
Ja sam dosta kupovao, čak i reklamirao i nikad problema nije bilo, kad sam tražio printer na rezervaciju dobio sma odgovor za 5 minuta da je rezervirano i sl.

Uzorni su, a imaju i naj cjene
Ma, samo bez brige, dobar dućan-ljudi koji rade unutra čak se i kuže u računala pa ti vele ak te neke zanima i tak. Cijene su manje od ostalih a kaj se tiče zamjena, kupio sam napajanje i vratio ga drugi dan i reko da bi rađe jače i oni su rekli nema problema i dali mi koje sam htio, al nisam ovog ni uštekaval u struju al normalno oni to neznaju al ipak smo se dog. Sve u svemu su ok, i da ovo dogovaranje prk neta je zbilja brzinsko, pitaš ga nešt i dobiš odg. za nekih 15-20min. Moja preporuka!
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 20:03   #92
Zer0
Premium
Moj komp
 
Zer0's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
cjene su vrlo niske
kupovao sam tamo ok su samo sam se prvi put malo splasil onog tipa koji je uvjek tam
kupovo sam RAM-ove napajanje i HDD i nije bilo problema
__________________


Zer0 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 20:46   #93
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Zer0 Pregled postova
cjene su vrlo niske
kupovao sam tamo ok su samo sam se prvi put malo splasil onog tipa koji je uvjek tam
kupovo sam RAM-ove napajanje i HDD i nije bilo problema
To onaj što ima fleku na glavi?

Evo prije 8 dana sam ostavio disk na reklamaciji i jos mi nista nisu javili. Još uvijek je to u roku onih 45 dana, pa ćemo vidjeti sutra šta će biti (bio bi red da mi odgovore na mail).
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2008., 12:15   #94
zaebani
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb-Tresnjevka
Postovi: 288
Zove mene ujak da ak mi se da doletim do njega i nes mu sredim na kompu i ak mi je negdje usput da mu kupim przilicu.
Rko ok,idem do ADM-a.Dođem unutra:
ONobar dan
JAobar dan,trebao bih LG przilicu SATA II-sivu
ON:OK(dolazi sa crnom)
JA:ali meni bi trebala siva,a ne crna
ONa tak svejedno
JA:ali necu crnu stavljat u sivo kuciste
ON.pogleda me uzdahne i ode tam po srebrnu
JA:ali treba mi siva
ON:nema sive!
JA:ajd ok nije bitno sam mi naplati
Dolazim kod ujaka i vidim da mu ne treba za njegov komp nego za neki kaj je skrpo od rezervnih djelova i treba mu ATA przilica.Krecem pomalo ljut kaj mi nije odma reko i dolazim u ADM i kazem ja njemu: Ej,sorry treba mi ipak ATA przilica
ON:kaj niste odma mogli uzet tu?
JA:ne zato kaj mi treba za jedan drugi komp
ON:bas ste smjesni,vidi se da nista neznate o racunalima!
JA:sjetim mu se majke,strine i sve rodbine kazem da mi da hebenu ATA przilicu!
ONdlazi po ATA i pogadate opet po crnu
uzimam crnu,nadoplacujem razliku dolazim kod ujaka,montiram sve radi...
Hebo emne pas ako cu ja tamo vise ikaj kupit samo zbog debila koji brije da je popio svu pamet svijeta toliko me nazivcirao da sam ga skoro s onom przilicom u glavu pogodio...
Od sam kupujem u Linksu i nigdje drugdje...
zaebani je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2008., 12:45   #95
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
nema nista ljepse kad dodjes ostaviti novce, a s tobom komuniciraju preko *urca
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2008., 13:08   #96
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
i ja bi ti isto rekao.

jer ocigledno neznash sto hocesh. (dodjesh jednom po SATA-u i dobrano ga izjebesh i onda se vratish i kazesh mu da je bio u pravu i opet ga izjebesh)

prodavac je 100% u pravu.

jesi ti ljubazan kad te netko drka u glavu?
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2008., 13:31   #97
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
i ja bi ti isto rekao.

jer ocigledno neznash sto hocesh. (dodjesh jednom po SATA-u i dobrano ga izjebesh i onda se vratish i kazesh mu da je bio u pravu i opet ga izjebesh)

prodavac je 100% u pravu.

jesi ti ljubazan kad te netko drka u glavu?
dosao je i trazio odredjen proizvod da bi mu ovaj nakon 2 setnje (koje su ga ocito uzrujale) rekao da toga nema. (tj. te boje)
Uzeo je pogresnu (jer je i sam krivo informiran) i vratio se zamijeniti, da bi ovaj bio bezobrazan i nekulturan.

Oprosti, ali prodavač ima bit kuš i pristojan dok god je i kupac takav bez komentara da što nije uzeo ovu ili ovu ili da nema pojma o računalima.

Bezobrazno, nekulturno i neprofesionalno.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2008., 13:37   #98
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
prodavac je bio nekulturan tek kad se ovaj vratio traziti IDE przu. zar ne?
situacija oko boja i nije bash najjasnija (evo npr. za mene postoje dvje vrste prza (kad gledamo boju), a to su tamna (samo crna) i svijetla (bež/siva/bijela), mozda je prodavac tako razmisljao?)

ja sam siguran da prodavac nebi popizdio na nekoga tko se nije pravio pametan, a nakon toga i sam usrao stvar.

gdje radish munjara? da ti ja dodjem zivce vadit, pa da vidimo koliko ce dugo kupac biti u pravu :P
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2008., 13:37   #99
zaebani
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb-Tresnjevka
Postovi: 288
kak sam ja to njega izhebo?
zaato kaj mi je prvo: dvaput donio przilicu krive boje ili zato kaj sam mislio da ujaku treba za novi komp koji ima SATA ,a zapravo mu je trebala ATA za drugi komp?
ne rzumijem te Danijele

a njegovo znaje o racunalima je isto upitno:
frend dode tamo i pita da mu sastave komp za ono tu i tam koju igru,al vecinom multimediju,novci nisu bitni
a on mu stavi E6750,8800gtx(kad nije bilo gt serije),4gb kingston hyper x meme,kuciste mu stavlja od soma kuna,napajanje od 1000W i tak to...mislim...nemam rijeci...
ugl komp za 12k kn i to sam zato kaj je reko da nije bitna lova...al kaj ce nekom takav komp da slusa mjuzu,ode na net itd.?
zaebani je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2008., 13:43   #100
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Slažem se s DaNiJ3L-om u potpunosti.

Zaebani, nije prodavac nestrucan zato što hoce prodati, kriv ti je frend što je glup, a i izjava da mu novac nije problem -> je melem za usi svakog prodavaca.

Ja bih mu složio komp za 40k kn pa si ti misli. (QX + 3x8800 ULTRA + 780i SLI + 1200W PSU)
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2008., 13:48   #101
zaebani
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb-Tresnjevka
Postovi: 288
al ako oces pomoc covjeku koji nezna nis i kaze ti da mu treba komp za nis posebno onda stvarno...nemres cekat priliku sam da nekom uvalis nekaj...ali ajde ocito sam ja tu iam malo ljudskosti...
pozz & over
zaebani je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2008., 13:55   #102
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Pa jel ga prevario? Nije...

Nije kriv trgovac kaj je trgovac
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2008., 13:57   #103
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
prodavac je bio nekulturan tek kad se ovaj vratio traziti IDE przu. zar ne?
situacija oko boja i nije bash najjasnija (evo npr. za mene postoje dvje vrste prza (kad gledamo boju), a to su tamna (samo crna) i svijetla (bež/siva/bijela), mozda je prodavac tako razmisljao?)

ja sam siguran da prodavac nebi popizdio na nekoga tko se nije pravio pametan, a nakon toga i sam usrao stvar.

gdje radish munjara? da ti ja dodjem zivce vadit, pa da vidimo koliko ce dugo kupac biti u pravu :P
bio je odmah:
"
JA:ali meni bi trebala siva,a ne crna
ON: a tak svejedno"
..
ON.pogleda me uzdahne i ode tam po srebrnu

mislim da su ovo dovoljni znakovi raspolozenja u startu.
Jasno da cesto kupac zna bit neinformiran, bahat i sl.
Ali onaj tko tvrdi da su svi prodavači u startu kulturni i fini je naivan.

Oprosti, ali ne kupuje čovjek kruh da bi trebao doći, pljunuti pare i zdravo, bok, doviđenja.
Posao pravoga prodavača je da informira, pomogne i pruži uslugu kupcu, a ne da ga naplati i odje* što prije.

A u našim trgovinama u većem broju slučajeva, ako imaš išta više od- dobar dana kupio bih ovaj proizvod što imate na polici udaljenoj 20cm, da ne morate ustajati, izvolite cash, doviđenja- smatraju napadom na njihovu osobnost i ne moraju čak ništa ni reći, ali se uz neke geste, izraze lica i ponašanje osjećaš vrlo neugodno, pa *ebo takvu trgovinu.

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 01.03.2008. u 14:26.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 14:59   #104
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Evo htio bi pohvaliti ADM. Danas sam ih lijepo zamolio da bi piknuo grafu i da ako je moguće da mi je dostave na posao. Rekli su da nema problema i eto..sve u svemu ja presretan Od sada pa nadalje..ADM mjesto moje kupovine
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 15:13   #105
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Citiraj:
Autor Zer0 Pregled postova
cjene su vrlo niske
kupovao sam tamo ok su samo sam se prvi put malo splasil onog tipa koji je uvjek tam
kupovo sam RAM-ove napajanje i HDD i nije bilo problema
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
To onaj što ima fleku na glavi?

Evo prije 8 dana sam ostavio disk na reklamaciji i jos mi nista nisu javili. Još uvijek je to u roku onih 45 dana, pa ćemo vidjeti sutra šta će biti (bio bi red da mi odgovore na mail).


Prvi put kad sam bio isto s***e, prvo siđem u podrum i ono paf, no reko kakve veze ima lik bitno da ima robu....ionako se prije podrobno informiram prije kupnje.

No moram priznat malo sam se radio grbav, tipa: tražim određen proizvod al ne znam sve o njemu i jel baš taj proizvod ''ok''!
Lik nije bio niti neljubazan niti me je pokušao zavaljati i sl. tako da meni su oni (tj. ON) ok.
Garancije, dostave, reklamacije, popravci i sl. nisam imao! Pa ne znam kakvi su s time.
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 16:38   #106
Scorpius
Premium
Moj komp
 
Scorpius's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 393