Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2021., 00:32   #42301
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Kako bi tako nešto podnosilo vožnju po gradu? Koja bi bila realna cijena tako nekog bicikla?
rabljeni ovakav vjerujem da idu od 1200 na dalje. po meni su ovakvi bicikli idealni za grad. nekome su možda bezveze.
ima i novih u raznim varijantama, ovisi o proizvođaču. od 5 il 6 tisučica prem gore.

ova kočnica iznad : ručica na volan, čeljust na vilicu ili okvir. zavrni vijak kod završetka bužira do kraja, stisni rukama do kraja i zategni sajlu.
ako je too much, malo otpusti, ako nije dosta možeš na vijku malo podesiti još.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2021., 06:05   #42302
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
rabljeni ovakav vjerujem da idu od 1200 na dalje. po meni su ovakvi bicikli idealni za grad. nekome su možda bezveze.
ima i novih u raznim varijantama, ovisi o proizvođaču. od 5 il 6 tisučica prem gore.
23x622 gume, dupli obruc, koliko je to sposobno trpiti hopsanje po trotoarima, ništa agresivno, ali na 98kg sam trenutno
?
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2021., 08:08   #42303
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
I tak, moj Cannondale Trail SL 29er rekao da mu je dosta, i izdahnuo u dubokoj kilometrazi (preko 34k) - pokoj mu dusi

Koristen iskljucivo kao commuter bajk, pa bi rekao da je do zamora materijala.
Do cega je, svejedno mi je kad moram kupiti novi bicikl.



Jucer sam preletio online ponudu ducana i Njuskala, tako da mi je vec bilo dosta bicikala, i mogu samo reci - nemam kaj kupiti, ponuda i dostupnost je ocajna.
Danas cu malo obici ducane da vidim i mozda isprobam koji bajk, ali i dalje nisam siguran sto uzeti jer mi se ne svidja ono sto se nudi.

Shodno tome, ako je netko vidio da se prodaje kakav biciklic velicine L i kotaca 29", preferiram MTB Trail geometrije, ali moze i neki trekking, pa cak i gradsku specku slobodno mi dojavi tu na forum .

Najsmijesnije od svega, bas sam danas za malu uplatio Grand Canyon Young Hero, znaci dva bajka kupujem ovaj mjesec.
Na kraju cu popizditi i kupiti neki el. romobil.
nedavno na njuški naleti na trek procaliber
u l velicini za 6000kn nije baš trail geo al je cijena super za takav bajk...

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2021., 08:16   #42304
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 269
@Nik
Slavek, ak su ti svi dijelovi još dobri - zakaj ne uzmeš samo ramu?
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2021., 10:03   #42305
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,238
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Dosta lošeg sam pročitao o SRAM SX i NX zadnjim mjenjačima. Umalo sam kupio biciklu s NX-om ali ovo što čitam o plastici koja puca čak i prilikom nenježnog mijenjanja brzina uzbrdo, a da ne govorim o udarcima mjenjačem o nešto, me dosta pokolebalo.
Konkretno, htio sam kupiti ovo:http://tct-author.hr/tct/detail.php?art=1529
no kako čitam da je NX po šaltanju, a pogotovo po kvaliteti materijala, ispod Deore 5100/6100 nekako sam se ohladio.
Zašto se čak i SX (koji je stepenicu ispod NX-a) stavlja na skuplje bicikle od istih s Deoreom? Za cijenu bicikle s NX-om nađe se ponešto i s kombinacijom SLX/XT.
Kakva su vaša iskustva?
imam SX vidjet cu s vremenom pa javim iskustva. osobno ne mijenjam brzine uzbrdo to je smrt kako za mašinicu tako i kazetu.

mora puknut kad tad u tom slučaju. 😂
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2021., 10:42   #42306
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
Citiraj:
Autor salvarez Pregled postova
@Nik
Slavek, ak su ti svi dijelovi još dobri - zakaj ne uzmeš samo ramu?
Baš to. ako si zadovoljan sa svime, samo uzmi ramu koja ti odgovara, isto će biti osjećaj ko da je novi bajk.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2021., 23:17   #42307
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
23x622 gume, dupli obruc, koliko je to sposobno trpiti hopsanje po trotoarima, ništa agresivno, ali na 98kg sam trenutno
?
ak znaš vozit bicikl i nisi sivonja izdržat će.
pogledaj koje su ti najšire gume koje stanu u okvir pa kupi ove gume ako idu 32 ili 35 mm
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 13:49   #42308
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
23x622 gume, dupli obruc, koliko je to sposobno trpiti hopsanje po trotoarima, ništa agresivno, ali na 98kg sam trenutno
?
Ne bih preporučio. Gume su ti pretanke i doći će do snakebiteova i cvikanja zračnice ili gume. Stavi barem 30 ako možeš i to neku čvršću gumu, idealno tubeless ako može.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 15:47   #42309
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ne bih preporučio. Gume su ti pretanke i doći će do snakebiteova i cvikanja zračnice ili gume. Stavi barem 30 ako možeš i to neku čvršću gumu, idealno tubeless ako može.

Trenutno sam na 27x1 1/8 iliti 28x630, što je bilo ok kad sam imao oko 75-80kg, a na slici mi se čini da je ova 622x23c šira guma?
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 20:20   #42310
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
to su dva različita kotača. ne idu gume s jednog na drugi.
622 i 630 su promjeri gume/kotača.
23 i 28 su širina gume u mm. 28>23
tizhu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2021., 22:23   #42311
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,351
Trazim MTB sa ramom 19 incha jer sam 185 visok i gume 27.5 ili 29. Zivim u Puli tako da je ovdje teren grbav i kamenit tj voznja je večinom po ravnom iliti nista suma i poligoni.
Ono klasicna rekreativna voznja.
Do 5000kn max.
Nasao sam ovo i dali to valja ili ima bolje?
https://keindl-sport.hr/cube-aim-pro...roizvod-37085/
Vidim da Orbea daje navodno dozivotno jamstvo.
Uzalud ja to trazim kad meni to sve isto.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 22:37   #42312
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Citiraj:
Autor salvarez Pregled postova
@Nik
Slavek, ak su ti svi dijelovi još dobri - zakaj ne uzmeš samo ramu?
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Baš to. ako si zadovoljan sa svime, samo uzmi ramu koja ti odgovara, isto će biti osjećaj ko da je novi bajk.
Nije to bas tako jednostavno jer moj Cannondale ima 1.5" vilicu, pa to komplicira zivot.
Moram priznati da uopce nemam volje pretrazivati i gledati oglase, to kakva se skalamerija prodaje, to je meni koma. Par dana sam pratio, ali odustao sam

Inace dva bajka mi otisla pred nosom, prvi - ulazim u ducan i lik mi za pultom placa bajk koji sam dosao pogledati, drugi - pogledam u petak pred kraj radnog vremena i premisljam se, u subotu se vozila Ucka, u ponedjeljak ujutro bajk prodan.
Oba zadnji komadi u mojoj velicini. Ja bedak ne rezerviram, a mogao sam.

Na kraju sam dao ekipi na poslu da mi povare ramu - nakon prvog varenja kad se sve prenapregnulo, otvorile se nove pukotine pa je islo i drugo varenje.
Sad to vozim i cekam da u Ciklo Centar dodje posiljka s biciklima.

Odlucio sam se na novi s dozivotnom garom na ramu pa nek onda puca do mile volje. Dijelovi su mi dobri i vrlo lako moguce da cu ih prebacivati na novi bajk/okvir, a mozda cak i necu, ovisi koja boja rame ce mi se vise svidjeti

Evo kak je to na kraju ispalo, farbano bojom koju sam nasao u firmi - Zink Spray (inace bi to bacio u mat crnu da mi se htjelo davati pare za boju).
Kasnije sam to matirao jer je previse iskakalo u prvi plan - sad je to neka sivo srebrna u skladu s kurblama i pedalama...pa dok zdura zdura, ili dok ne upiknem bajk koji zelim.

Nik je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 23:34   #42313
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Trazim MTB sa ramom 19 incha jer sam 185 visok i gume 27.5 ili 29. Zivim u Puli tako da je ovdje teren grbav i kamenit tj voznja je večinom po ravnom iliti nista suma i poligoni.
Ono klasicna rekreativna voznja.
Do 5000kn max.
Nasao sam ovo i dali to valja ili ima bolje?
https://keindl-sport.hr/cube-aim-pro...roizvod-37085/
Vidim da Orbea daje navodno dozivotno jamstvo.
Uzalud ja to trazim kad meni to sve isto.
Nece ti 19" biti malo? Cube je mozda i mrvicu duza rama, al meni je na 187 trebao 21" plus sto sam krakat.

Ako budes u prolazu u Medulinu javi se pa mozes probati moj Cube Analog 21" s 29 kotacima.

Za rekreativno je Aim cist fajn! Meni je Analog iz 2013-te isto bio pocetak u rekreativne svrhe. Kasnije sam u njega umlatio jos 10 soma kn i sad ga ne dam nikome. A i ne vozim

Brb u Sisanu ti drzi Cube i Keindl ponudu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 23:59   #42314
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,351
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nece ti 19" biti malo? Cube je mozda i mrvicu duza rama, al meni je na 187 trebao 21" plus sto sam krakat.

Ako budes u prolazu u Medulinu javi se pa mozes probati moj Cube Analog 21" s 29 kotacima.

Za rekreativno je Aim cist fajn! Meni je Analog iz 2013-te isto bio pocetak u rekreativne svrhe. Kasnije sam u njega umlatio jos 10 soma kn i sad ga ne dam nikome. A i ne vozim

Brb u Sisanu ti drzi Cube i Keindl ponudu
Vozio sam se na frendovom giant talon 3? Ge 2021 ili kak vec sa 19 plus 29 incha i pase mi.
Otici cu pogledat u pon kod njih. Nisam znao ni da postoje.
Mislio sam taj aim pro ili orbea mx 40.
Sjest provozat pa odlucit.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 09:38   #42315
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Taj Talon I Cube Aim su ti poprilicno razliciti u geometriji.
Osobno uopce ne volim Cube bicikle, bas zbog te geometrije, samo si usporedi duzinu HTT-a: Cube 595mm, Giant 620mm oba u L velicini.

Cube L ce ti biti premali, to ti garantiram, ako mislis da nece onda si na e-kupi upikni Talon vel M koji je na popustu 500kn i na promo kod jos -1000kn pa izadje 3500kn. A ima sve bolje od vilice pa do mjenjaca itd.

Ovaj Cube je bas ono dno dna od opreme, sad su poceli stavljati XCE vilje koja je ispod XCT-a, ako se mene pita to se ne bi smjelo proizvoditi a kamoli stavljati na bicikle, Tourney mjenjac je takodjer teski bezobrazluk.
Ako se mene pita na tom biciklu ne valja apsolutno nista

Osobno sam vozio Talona M (nagovorio sam Sogija da si ga kupi), a visok sam 186cm, da uzimam, uzeo bi L, nije da se ne bi mogao voziti na M (dolazi sa ful kratkom lulom i sirokim volanom - znaci sa duzom lulom bi prosao)... ALI L je prava velicina.
Da je isti popust i na L, vec bi bio u garazi, na zalost on je somica skuplji (4500kn), ali i dalje bolji izbor od tog Cubea.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 09:49   #42316
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova

Ovaj Cube je bas ono dno dna od opreme, sad su poceli stavljati XCE vilje koja je ispod XCT-a, ako se mene pita to se ne bi smjelo proizvoditi a kamoli stavljati na bicikle, Tourney mjenjac je takodjer teski bezobrazluk.
Ako se mene pita na tom biciklu ne valja apsolutno nista

.
dal bi isto govorio da radiš tamo ili bi protestno dao otkaz jer bi tamo morao prodavati takav bezobrazluk??

drugim riječima koliko prosječnih kupaca će znati šta je XTC i XCE ili tourney ili deore.
mene je tourney vjerno služio na Giantu 15 godina. zašto nebi i 90% nezahtjevnih korisnika?
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 10:44   #42317
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,351
Uzeo bi i ja talon L al mi glupo uzet isto kao i on al ako nema nista pametno morat cu.
Realno ak cu dat toliko novca htio bih uzet nesto provjereno bez obzira sto sam rekreativac, mozda se taj tempo poveca pa bude i nesto pametnije voznje.

Budem probao sutra orebea mx 40 pa cu vidjet dali njega ili talon

kratka usporedba - koji na papiru izgleda bolje?

https://www.giant-bicycles.com/hr/talon-3--ge--2021
https://www.orbea.com/hr-en/bicycles...n/mx/cat/mx-40

Zadnje izmijenjeno od: axo. 13.06.2021. u 12:07.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 11:38   #42318
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
drugim riječima koliko prosječnih kupaca će znati šta je XTC i XCE
Ni sam nisam znao koja je razlika izmedju XC28 ili XC30 vilice dok se nisam nasao u situaciji kako peglam nizbrdo, lagano kocim, i preko volana gledam kako se stock XC28 vilja fleksa. 2500 grama zeljeza i kojecega u njoj, pod mojih tadasnjih 72 kile, na laganim spustevima jednostavno radi i fleksa. Znaci usro sam se kad sam postao svjestan toga. Instant google i planiranje upgrejda.

Kupio sam bajk na nacin - imam 5 soma kn, ovaj mi se svidja.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 11:51   #42319
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ni sam nisam znao koja je razlika izmedju XC28 ili XC30 vilice dok se nisam nasao u situaciji kako peglam nizbrdo, lagano kocim, i preko volana gledam kako se stock XC28 vilja fleksa. 2500 grama zeljeza i kojecega u njoj, pod mojih tadasnjih 72 kile, na laganim spustevima jednostavno radi i fleksa. Znaci usro sam se kad sam postao svjestan toga. Instant google i planiranje upgrejda.

.
al kak to da se meni to nije dogodilo?

mislim ono, koliko smrti imamo od pada sa low class bicikala (<4000kn) u HR zbog loših dijelova?
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 12:05   #42320
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Pa kako da se to tebi dogodi kad je tebe tvoj vjerni Giant s Tourney opremom sluzio 15g.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 12:35   #42321
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
vidim da nisi skužio..nema veze... lovačke priče su uvijek "in"
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 13:02   #42322
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Ne znam sto ti imas, govorim iskljucivo o XC28 vilji koju sam imao i prevazisao u usporedbi s Rebom koja ima 30mm noge (vjerujem da se i XC30 moze staviti u kos s Rebom po pitanju cvrstoce). Jednostavno nisam vise mogao vjerovati tom komadu opreme i potpuno shvacam Nikovo misljenje. Nije me izdala, nije me dovela u opasnu situaciju, nisam pao zbog nje. Necu sad srat po forumu da sam izgubio glavu zbog nje. Ali oko godinu dana sam se vozio kao po jajima zbog psihe u glavi. Da sam se prije raspitao, preskocio bih 28mm modele. Kratko i jasno.

Tako da lovacke price ovjesi macku o rep. Ne znam zasto te toliko pogadja sto netko ima drukcija iskustva, ne ulazim u to. Sve dok su nam zubi na broju, nije ni bitno. Zivio!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 15:00   #42323
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
@xlr
sto posto u pravu. kakve 28mm nožice. idemo naprijed i standardi i sve se diže i tako treba biti.
@nik
postoji tourney i postoji sredina i postoji natjecateljska grupa ili profi ili kako god želiš. držimo se shimana jer tako je lakše. paralelno sa time postoji sve to oko pogona i kočnica, lančanici, tralalal...
shodno tome ti dijelovi se ugrađuju na bicikle i onda bicikli imaju svoju cijenu. najjeftiniji mtb danas je od 3300 do 3600 kuna i ima v-break + tourney + integrirane ručice itd.
najskuplji hardtail mtb je cca 8000 kuna i dolazi sa SLX mislim. zatim imaš hardtail racing geometriju koja ti počinje od 7500 kuna i ide doo uhh, ne znam, mislim da preko 20 tisuća. nisam gledao. ne znam koliko je top model hardtail nekog proizvođača.
da ne duljim: koliko para toliko muzike. to što ti nemaš plaću 2500 eura koliko ima srednja stručna sprema u austriji ili nemačkoj to je sad drugi par rukava. mogao si se roditi u aziji ili africi i možda bi ti bilo bolje jer ne bi ni znao što je deore, ali u svemu je tako. kupi tv, kupi racing auto, kupi običan skuter ili ležaljku. tak je i z bajkovima - vozi koliko imaš i sve će ti raditi ako budeš pazio.

znam da je govno od poruke i da je smor, ali ljudi ne razumiju da u svemu postoji rang kvalitete i da zato postoji razlika u cijenu među tim rangovima. i da niži rang služi za ljude sa manjom ili niskom kupovnom moći a viši za većom. i bilo bi super cool da svi imamo para i vozimo santa cruza ili yetija ili yt ...
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 17:52   #42324
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,351
Ugl ako koga zanima kupio giant talon 3 ge.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 20:02   #42325
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
@tihzu
Ima i skupljih hardtailova sa xtc opremom
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2021., 15:25   #42326
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Šta se može kupiti novo ili polovno od vilica za 26 bike? Znam da je to dinosaur, ali jednostavno mi se ne isplati mjenjati bajk koji je ok opremom, servisiran i uredan.

Sada je gore RST Omega 100mm.

Namjena grad, možda nasipa malo. Stvar je što nisam vozio bajk 2 godine kako sam živio u brdu, i u međuvremenu sam došao na 120kg. Juče se idem provozati, ta vilica se uredno fleksa kod kočenja.
Neznam kako bi se odrazilo na geometriju, možda bih išao i na 120mm, ili dužu lulicu, jer dosta ležim na rukama dok vozim.

Bajk je Jamis Durango 2, mislim da je 2012 il 13 godina modela.


I trebam preporuku za neki sic jer se ovaj raspada. Možda nešto šire?
Dupe me ubija trenutno iako to će s vremenom doći na mjesto kako se budem vozio.

tnx
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2021., 15:40   #42327
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Treba li ti prihvat za v-brake i koji je prihvat za kotace (quick release, pretpostavljam).

Jesi razmisljao o rigid vilici? Jer sve te coil vilice se nakon par mj pretvore u rigida... A naci zracnu vilju sa ravnim steererom i k tome 26" je vec ozbiljna misija.

Ako kupujes novo, mogao bi se deprimirati jer je masu toga out of stock vec dugo vremena. Primjer jedan
https://www.bike-components.de/en/co...pension-forks/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2021., 16:00   #42328
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Netreba vbrake prihvat.
Nisam razmisljao o rigid, a ovo sam svjestan da je 26 cola dinosaur kategorija.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2021., 17:08   #42329
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
najbolje da si probaš upecati ovako nešto, rabljenu rebu

https://www.njuskalo.hr/rame-vilice/...oglas-34508827
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2021., 18:09   #42330
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
najbolje da si probaš upecati ovako nešto, rabljenu rebu

https://www.njuskalo.hr/rame-vilice/...oglas-34508827
Kad smo kod takvih dinosaura, vrijedi spomenuti da je single air dugovječniji model s manje problema.

Isto tako, ovaj model s oglasa je namijenjen za remote compression/lockout štelanje.

Ak se gleda nešto za po gradu, to bi značilo nema zahtjevne vožnje, onda upecati jeftinije starije Tora opružne vilice. Izdržljive i otporne na habanje. Njezin nasljednik su XC28 i XC30 vilice, ali je Tora u određenim inačicama dolazila čak sa motion control damperom (Tora 318). Turnkey je također više nego dobar po gradu (Tora 302).

Osim toga, možda baciti oko na starije Marzocchi vilice poput bomber Z serije, drop off, dirt jumper ako se daju nabaviti jeftilen. Open bath damperi su izuzetno trajni i ako vilja nema lufta u nogama, teško da će prdnuti u rosu.

Imam još pokoju iz zlatnog doba marzocchija:
Z1 FR1 -> dobila lufta u nogama, bushinzi otišli, prenamjenio ETA i HSCV cartridge u fox 34 noge

Z1 RC2 anniversary -> epitom HSCV dampera.

Dva shivera SC, 100mm i 120mm, oba rade ko da su jučer izašli iz tvornice.

Jedna Z1 FR (model 2003) se također koristi unatoč gotovo prekomjernoj težini od preko 2700g zahvaljujući svojim čeličnim uppersima, ne kod mene, ali kod nekoga tko zna cijeniti jednostavnost održavanja
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na