Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2021., 20:59   #571
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Nece taj, nego ce onaj sa GPU ako ga ovaj napravi. Kod mene je madmax brzi na sve 3 masine na koje plotam i nemam ramdisk. Za ramdisk jos gruntam dali mi treba, i ne treba 512, nego 110 kazu da je dovoljno, odnosno sa 128 rama koliko ove nase maticne mogu podnositi bi se moglo dosta brze plotati. Ali eto kao sto su gore spomenuli, ulaganje u CHIU je stalo pa tak necu ni ja kupit taj ram...

Meni pase serijsko plotanje jer lako prekinem, zamjenim disk i tako, jednostavnije je i stabilnije...

Ali najveci je problem sto je oept tamo neki XY napravio bolju stvar za CHIu nego sami developeri...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2021., 21:15   #572
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Nece taj, nego ce onaj sa GPU ako ga ovaj napravi. Kod mene je madmax brzi na sve 3 masine na koje plotam i nemam ramdisk. Za ramdisk jos gruntam dali mi treba, i ne treba 512, nego 110 kazu da je dovoljno, odnosno sa 128 rama koliko ove nase maticne mogu podnositi bi se moglo dosta brze plotati. Ali eto kao sto su gore spomenuli, ulaganje u CHIU je stalo pa tak necu ni ja kupit taj ram...

Meni pase serijsko plotanje jer lako prekinem, zamjenim disk i tako, jednostavnije je i stabilnije...

Ali najveci je problem sto je oept tamo neki XY napravio bolju stvar za CHIu nego sami developeri...
Pa i za ETH je tako bilo, ko se još sjeća službenog CPU minera.
110GB treba, ali samo ako imaš do 12 core procesor, za više jezgri treba i više rama, pa onih 18gb nije dosta za sistem i miner

Mislim da je ipak glavna zapreka većoj brzini količina zapisa, a samo računanje nije toliko kritično
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2021., 22:59   #573
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
@dada-as: zasto mislis da bi GPU plotter bio problem?

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2021., 23:16   #574
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Jer bi ove od k32 plotove mogao raditi u minuti. Neznam jos kako ce to izgledati, ali evo rekordi se vec sada ruse bez GPUa. NO mozda i nebude problem jer ce vjerojatno graficke biti upotrebljene za rudarenje drugih coinova jer CHIA nece biti isplativa...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2021., 23:18   #575
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
@dada-as: zasto mislis da bi GPU plotter bio problem?

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
Ja osobno ne mislim da bi GPU nešto značajno ubrzao, možda bi jedino doprinio da brzine u rangu 20 minuta imamo i mi sa lošim procesorom i recimo RX580 ili Vegom, a ne samo ekipa sa Threadripper 3990X i 256gb rama

čak i ram to ram copy za prebaciti oko 3tb treba 10-ak minuta (odnosno 1.4tb čitanja i isto toliko pisanja)

Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Jer bi ove od k32 plotove mogao raditi u minuti. Neznam jos kako ce to izgledati, ali evo rekordi se vec sada ruse bez GPUa. NO mozda i nebude problem jer ce vjerojatno graficke biti upotrebljene za rudarenje drugih coinova jer CHIA nece biti isplativa...
ma kakva minuta, ni teoretski ne ide ispod 10 minuta, osim ako budeš imao 256GB na grafičkoj

Edit: a i tad treba oko 50 sekundi da se 1.4tb prebaci prema GPU, i isto toliko da se vrati...i to pri max teoretskoj brzini na 16X pci-e 4.0 slotu...znači 2 minute, ako kalkulacije traju 0s, tj obave se trenutno

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 12.06.2021. u 00:25.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 08:24   #576
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Neznam, daleko sam od strucnjaka, samo prenosim ono sto sam cuo i procitao. No, devsi se ne boje ovog plotera jer zasad nema osnova da bi se zbog njega prelazilo na k33 ili vise... No kako nas povijest uci, nisu se oni bojali ni Hpoola, pa im kinezi ukrali CHIu.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 09:01   #577
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
i koliko je tko para popušio ? u tom hypu zvan chia ?
je tko šta pretvorio u šuškavo ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 09:26   #578
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Pa bilo bi stvarno super kad bi za 40tak dana vratio novce. Recimo kad kupis stan treba ti 10 godina da pocnes na njemu zaradjivati...

Stanje sa CHIOM je ocajno i da mnogi koji su uletjeli glavom bez obzira sad izlaze, no ovi koji su ulozili BMK i runat ce tu CHIU na duze staze mozda zarade, a mozda i ne...

Povijest nas uci da ima losih investicija i dobrih... A ako ne investiras onda nema nikakvih.

Jedino pravu zaradu vrijednu spominjanja su imali oni koji su poceli rudariti pocetkom 4tog mjeseca ili cak prije... Svi poslije su vise manje u minusu, a pogotovo ako jos uvijek rudare solo... Sad cak i ako te pogodi taj blok, to je pisljivih 800$, ili ti ga cca 5000kn, a kacili smo par pageva dalje 18TB disk za 12000kn koji ti donosi 180 plotova s kojima danas na hpoolu taradis cca 2$ na dan. Dakle 60$ na mjesec. Nekom racunicom, dakle takav skupi disk se isplati za 3 godine, i dalje bolje nego ulaganje u nekretnine...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 09:58   #579
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Pa bilo bi stvarno super kad bi za 40tak dana vratio novce. Recimo kad kupis stan treba ti 10 godina da pocnes na njemu zaradjivati...

Stanje sa CHIOM je ocajno i da mnogi koji su uletjeli glavom bez obzira sad izlaze, no ovi koji su ulozili BMK i runat ce tu CHIU na duze staze mozda zarade, a mozda i ne...

Povijest nas uci da ima losih investicija i dobrih... A ako ne investiras onda nema nikakvih.

Jedino pravu zaradu vrijednu spominjanja su imali oni koji su poceli rudariti pocetkom 4tog mjeseca ili cak prije... Svi poslije su vise manje u minusu, a pogotovo ako jos uvijek rudare solo... Sad cak i ako te pogodi taj blok, to je pisljivih 800$, ili ti ga cca 5000kn, a kacili smo par pageva dalje 18TB disk za 12000kn koji ti donosi 180 plotova s kojima danas na hpoolu taradis cca 2$ na dan. Dakle 60$ na mjesec. Nekom racunicom, dakle takav skupi disk se isplati za 3 godine, i dalje bolje nego ulaganje u nekretnine...
Takav skupi disk ti se isplati za 3g ako te 3 godine plotanjem pratiš rast netspacea.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 10:09   #580
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
'brzi' ploteri se postati problem kad ces recimo s jednim GPU moci isplotati tisuce plotova u pola minute.
Zasto? Zato jer tad bi CHIA bila kao PoW, dakle isplatljivije bi bilo imati jedan GPU nego XYZ kapaciteta za X plotova.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2021., 10:25   #581
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
U cijeloj negativnoj pirci jedino je pozitivno sto netspace vise ne raste ko divlji, cak neki predvidjaju da bi mogao pocet padat...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 10:26   #582
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
U cijeloj negativnoj pirci jedino je pozitivno sto netspace vise ne raste ko divlji, cak neki predvidjaju da bi mogao pocet padat...
Padanje netspacea će za sobom povući vjerojatno i još veći pad cijene.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 10:30   #583
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ili obrnuto, pad cijene ce za sobom povuc pad netspacea. Pad cijene je prilicno siguran, gdje je dno, nemam pojma, dno je kada ovi konacno izbace te nove poolove koji bi mogli raditi fantasticno pa onda da se oporavi CHIa, ali niti se njima nekud zuri, a vjerojatno ima nesto i istine sa fake plotovima pa su si uzeli malo vise vremena. Ne vidim zasto bi CHIA rasla u ovom trenutku jer se ama bas nista pozitivno oko nje ne dogadja, cak suprotno sve samo negativno...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 11:14   #584
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Nisam dobro skužio ovaj dio oko fake plotova, kako ih je moguće "fake" napraviti, a da izgledaju dobre.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 11:53   #585
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Nisam dobro skužio ovaj dio oko fake plotova, kako ih je moguće "fake" napraviti, a da izgledaju dobre.
Fake, toliko da filter od hpoola misli da su plotovi dobri, a u biti nemaju sanse ista dobiti.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 00:57   #586
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959





-->





segregator je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 03:09   #587
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,730





Od kad je slika, od pred 15 dana... pala cijena za skoro 50% od onda ali dobro izgleda, da.
-->
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova





Od kad je slika, od pred 15 dana... pala cijena za skoro 50% od onda ali dobro izgleda, da.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 07:15   #588
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Želim vam sreću, ali meni sve ovo ne zvuči optimistično za vas. Pool vam se stalno odgađa, vrijednost chie pada (vjerojatno jedini coin čija je vrijednost na početku bila veća nego sada), cijena hardovlja raste,...
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 08:44   #589
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Jel to neki closed pool, jer vidim da na stranici pise chia pool coming soon, jel to na testnetu?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 18:06   #590
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Kazu R.I.P. K32
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2021., 22:50   #591
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
I kakve veze to ima?
Madmax plotter ubrza plotanje jednog plota zbog kvalitetnog paralelizma.
I da napravis jedan plot za jednu sekundu, sto to znaci?
Jer ako imas 10TB prostora, ionako imas 100 plotova.

No ono sto neki ne kuze - to sto znas challenge, ne znaci da mozes na osnovu toga magicno isplottati winning plot. To ne funkcionira tako.
Niti kod CHIAe, niti kod drugih PoW coina.
U suprotnom, sva kriptografija bi bila u jaaaako velikom problemu.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2021., 08:23   #592
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Neznam, ali evo 15tog bude neki AMA na tu temu pa budu rekli. Mislim da ce nakon te AMA--e cijena se joos jace srozat, prvo jer 15tog nece biti poolovi, neki su nagovjestali da ce biti (flexpool). A drugo, moglo bi biti svasta jer se na netu svasta nasloo sto se tice brzine, i ostalog, pa sad jel to fake ili nije ce oni reci.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2021., 20:48   #593
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2021., 21:03   #594
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Jesu to novi poolovi ili ovi kao sto su hpool?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2021., 11:39   #595
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
IPO allocation for farmers, jel netko zna nesto o ovome? Navodno da ce dijeliti nesto farmerima koji su pronasli barem 1 block solo. Kazem solo jer ako nista solo, nego na hpoolu samo onda navodno hpool ce to dobiti...

Ajd ako netko zna nesto o ovome nek napise, koliko se dobije i kad? Ja sam naletio na ovo u chat historyiu na keybaseu, pricao je onaj Hoffman nesto o tome.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2021., 13:43   #596
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Evo upravo se prebacio na core pool. 5min posla sve radi.

Svi plotovi ispravno prikazani. Nek nam bog pomogne sada
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2021., 13:48   #597
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Evo upravo se prebacio na core pool. 5min posla sve radi.

Svi plotovi ispravno prikazani. Nek nam bog pomogne sada
Koja je razlika naspram hpool-a i ima li se razloga prebacivat?
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2021., 13:52   #598
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Nisam bio na niti jednom poolu do danas (prebacio = mislio sa solo na pool)

Tak da neznam koje su razlike naspram njih, osim sto nisu kinezi...

Ovako im idu isplate i feejevi pa mozes usporediti:


- What is the minimum payout threshold?
- When your unpaid balance hit 0.05 XCH the pool send it out to your reward address with 0.002 XCH fee. You can change the payout threshold (between 0.05 and 3 XCH) on the website settings menu.


- How will i get paid out?
- The unpaid payment update and transactions triggering once a day, based on the block rewards what we earned until that.

- What are these plot points?
- The pool gives you plot points based on your plot count and the time you spent with farming. If we trigger a payment (1 a day), you get paid by those points. So for example, if the total plot point is 1000 when we trigger payment, and you have 100 points, then you get the 10% of the reward from the blocks that day. If we got 1 block that day, then the equation is: 2*0.1 = 0.2 XCH.

- What are the pool and transaction fee?
- Pool fee is 2%, and the transaction fee is 0.001 XCH. These get's deducted from the reward.

Tak da, nemozes istovremeno farmati sa GUI i sa njima (naravno). Medutim, skine se njihov core farmer koji se spoji na tvoj chia client i preko njega farma, tako da ako zelis ponovno solo farmati ugasis njihov core farmer i to je to, opet si solo.

p.s. NE traze tvoj PRIVATE KEY.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2021., 14:36   #599
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Kako onda farmaju bez keyeva? Ili ih taj njihov core client procita ili kako?

Dosad sam cuo za te poolove koji kao netrebaju ekyeve, ali svejedno si im ih dao tako sto su ih oni sami uzeli...

A drugi problem je ako je istina da se automatski salje CHIA i da nema neke provjere da li je bilo duplog farmanja i sto se vec treba provjeriti bi taj pool jednostavno mogao nestati (scamnuti) kao i onaj drugi pool sa nazivom core u sebi...

A i to nije pravi scam buduci su developeri prvo bili scamnuti jer njihov client nije dobro kontrolirao duplo plotanje pa na kraju nisu ni imali dovoljno CHIe da isplate farmere pa jednostavno zatvorili pool.

To su neke neodumice koje bi htio znati prije nego napustim kineze.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2021., 14:47   #600
Robertinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
A kako dodam hard diskove na core pool ,ne vidim ikonu.. skinuo sam program i vjecno synca.ili on ide preko chia gui?
Robertinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na