Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2024., 12:04   #72151
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Ako se uzme u obzir da je dizel za njive orat, ak je upaljen, znaci da je na njivi i onda je svejedno kad radi regeneraciju.

Jokes aside, vidio danas Abartha 124 sa spustenim krovom... da biram izmedju njega i MX-5, uzeo bi MX-5... stvarno su ga lijepo obukli
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2024., 12:51   #72152
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Prešao u jednom danu pola Slavonije cca 600-700km na ACC tempomatu pri svakakim brzinama 110-140km/h kako kada. Vratim se u ZG, stanem na rampi, čekam da vlak prođe i “VRRRRRRRRRR” na 950rpm

TeDeJi powah

Najbolje zabranit čađare i pojeftinit benzin. But, not going to happen.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2024., 12:55   #72153
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Tako isto cijeli dan za volanom napravio 400km dođem doma u Samobor idem do peveca i VRRRMMMMMMMMMMMM evo ga u leru na 1k dreči se regeneracija počela.
Smrdi mi na neki agregat iz fauve koncerna jer to im je maltene feature. Oni su sami sebe upucali u koljeno s tim dizelasima, prelose nesto
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2024., 13:37   #72154
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
Bio dokumentarac jednom na teveju o toj dizel ekologiji.
Da ti dpf-i i regeneracija su bacanje krafni u oči.
Da dizli zagađuju u vožnji 5puta više nego po specifikacijama.
Da bi bili čisti, regeneraciju bi trebali raditi stalno, a onda bi trošili više od benzinaca.
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2024., 13:38   #72155
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Dasta da je TDI. Postoji li neki drugi dizel?

Regeneracija nije nista drugo nego izbacivanje smeca tj.spaliivsnje istog u dpfu. Super kad se to radi u gradu. Onako top.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2024., 14:13   #72156
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Prešao u jednom danu pola Slavonije cca 600-700km na ACC tempomatu pri svakakim brzinama 110-140km/h kako kada. Vratim se u ZG, stanem na rampi, čekam da vlak prođe i “VRRRRRRRRRR” na 950rpm

TeDeJi powah

Najbolje zabranit čađare i pojeftinit benzin. But, not going to happen.


Rade to i drugi dizeli, isto u glupim situacijama, samo nema brujanja venta kad ugasiš auto, pa ne kužiš da je bila regeneracija.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2024., 15:18   #72157
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Kako bi potaknuo prodaju u USA, Mercedes će više pažnje posvetiti jeftinijim modelima nego high-end modelima i EV-ima
https://www.linkedin.com/posts/tomwi...201670656-bbBN
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2024., 17:23   #72158
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Stvarno se nadam da će od ove godine krenut ispitivanje dpfa na tehničkom, i da se neće moć sam tak izvuć.
onda idemo do kraja pa uzimat vozačke na neko vrijeme svima koji prekorače brzinu, naprave sudar, voze pijani, bleje u mob dok voze i tako....

jebote smetaju ti auti , a avioni, brodovi i tvornice više zagađuju od svih auta zajedno - ne...


aha,sad mi je jasnije...

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Kao što je Hamm napisao.

A da još dodam, ja kao vlasnik benzinca imam eko test, ako neš ne valja padam tehnički, dizeli nemaju to nego vizualno dmiljenje

Uz to baš mi je super kul kada se vozim iza tobože novog dizela koji dimi i smrdi kao euro 2.

u.
odkud izvlačiš te floskule
__________________
...and fly...

Zadnje izmijenjeno od: quazar912. 19.02.2024. u 17:29.
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2024., 17:33   #72159
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Aktivna regeneracija DPF_a se radi samo kad je dpf pun čađe, a to je uvijek grad(kreni stani). Na otvorenoj cesti DPF je vruć pa čađa izgori sama od sebe(pasivna regeneracija). Zato se često dešava(gradska vožnja) da krene regeneracija prije nego parkiramo auto. Pežo(stariji dizeli) ima aditiv koji sam dodaje u gorivo da bi se snizila temperatura izgaranja čađe u dpf_u te time smanjuje vrijeme aktivne regeneracije. Imam 1.6 HDI 80 Kw euro 4 s dpf_om(300k km) i ne osjeti se smrad iza, dok imam i 1.9 SDi (230k km) euro 3 i iza njega baš smrdi.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2024., 18:33   #72160
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Automobili

Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
onda idemo do kraja pa uzimat vozačke na neko vrijeme svima koji prekorače brzinu, naprave sudar, voze pijani, bleje u mob dok voze i tako....

jebote smetaju ti auti , a avioni, brodovi i tvornice više zagađuju od svih auta zajedno - ne...

Mogu razumjeti ljude kojima čađare čekićaju ispod prozora npr. pa tako potpuno razumijem kolegu kojeg kvotaš. Kome ne smeta dim iz auspuha taj laže.

Postoje studije o tome koliko zagađenje od D-zla doprinosi smrtnosti ljudskoga roda. Skidanje DPFa je neprijavljena preinaka vozila koja poprilično utječe na brojke iz tih studija. Ne vidim kako se to može poistovjetiti sa prekoračenjem brzine.

Ljudi voze dizle jer (misle da) im se isplati. Dokaz je činjenica da države koje imaju bitno skuplje dizel gorivo imaju mali postotak dizla na cesti.

Tako da s jedne strane imaš “poticaje” za kupnju eco-zelenih EVa a druge strane ima jedan ili dva reda veličine čađara na cesti koje se ne penaliziraju pikoz “manji CO2” (koji nije otrovan za razliku od NOx-eva).
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2024., 18:36   #72161
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Kakve to vi dizele vozite? Ja jos niti jedan put nisam primjetio na mi radi regeneraciju, niti da je podigao obrtaje radi iste. Mozda to na BMW-u drugacije funkcionira, ali evo stvarno nikada nisam to primjetio. Ako ista znaci, N57 je, Euro6 ali bez AdBlue.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2024., 18:54   #72162
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Ni ja nisam primjetio (isti motor je u pitanju). Nema nikakvog indikatora. Mogu jedino pretpostaviti da to radi dok je prekrižen indikator start stop sustava. Naravno, podrazumijeva se da su ostali uvjeti za aktivaciju SS-a ispunjeni.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2024., 18:58   #72163
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Kod vau-vejeva nisam uspio skužiti kada oni odluče raditi regen. Ali i to je vjerojatno bolje od modernih Renolčeka koji čini se jako brzo zaštopaju DPF.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2024., 19:07   #72164
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
onda idemo do kraja pa uzimat vozačke na neko vrijeme svima koji prekorače brzinu, naprave sudar, voze pijani, bleje u mob dok voze i tako....
Kad si već kod toga kod nekih bi jako jako dobro to došlo. Osim toga omašio si ceo fudbal.

Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
jebote smetaju ti auti , a avioni, brodovi i tvornice više zagađuju od svih auta zajedno - ne...
Jel tebi smeta što se događa u africi u nekoj random zgradi?
Pretpostavljam da te to smeta ako ti se događa u tvojoj zgradi/kući?

E tako mene ne smeta avion koji je XX km iznad mene, brod koji je XXXX km daleko od mene ali me bome smeta kad udišem smrad onog ispred sebe jer je odlučio maknut jedinu stvar koja spriječava upravo to.

Prema tvom čuđenju normalnim stvarima pretpostavljam da si jedan od tih koji si na prvi problem sa dpfom/egrom iste povadio/ugasio.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2024., 19:09   #72165
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Kaze Buljo svoje i zapali cigaretu na miru. 🤣

Sent from my CPH2449 using Tapatalk
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote