Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.07.2013., 16:16   #151
Boky Bestbuy
Registered User
Moj komp
 
Boky Bestbuy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 36
ok, znaci kupim preko njemackog ebaya nesto u prijednosti 300 eura npr.. oce li mi nabit kakvu carinu za to? sad kad smo dio EU
Boky Bestbuy je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 16:18   #152
TikaTaka
Banned
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: zg
Postovi: 52
Ako salje iz njemacke nece
TikaTaka je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 16:22   #153
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
I na to treba pripaziti kod kupnje jer mnoga roba nije fizički u EU (Standort). Isto važi i za Amazon bilo engleski bilo njemački.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 16:56   #154
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Citiraj:
Autor pipe Pregled postova
Posiljke iz EU nemaju carine niti PDV-a (Hrvatskog) zato sto se posiljke iz EU vise ne zaustavljaju na carini, na bilo koju vrijednost.

Ovo do 150€ je za posiljke izvan EU, na sto smo se morali prilagoditi zajednickim EU carinskim tarifama.
Posiljke se zasutavljaju na carini ALI nisu podlozne carinskoj kontroli sta je vrlo vazno, opet nije to divlji zapad da svatko pici kako mu se cufne.
Inace carine nije ni bilo prije 1.7 za elektronicku robu, ali se zato placao PDV.

Ono sto mene interesira i sta nisam siguran je, dali se sada placa (HR) PDV na elektronicku opremu prilikom kupovine izvana, naravno govorimo o zemljama clanicama EU?
G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 17:05   #155
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Nope! Ti na nju plačaš PDV, odnosno VAT u zemlji iz koje naručuješ, a ako ide iz recimo Švabije onda ti dođe direkt doma kao da si sjeo u auto, kupio laptop i vozio se do doma.
  Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 17:12   #156
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Hm.
Koliko sam ja shvatio, prodavač iz Njemačke (ako je kupac u RH, tj. šalje nekome od nas, recimo), odbije od cijene njem.VAT(19%), a zaračuna se hrv.PDV od 25% i to je cijena za tebe/mene. E sad, kako tu lovu RH uzme sebi iz Njemačke, nemam pojma, ali sigurno Linić ima rješenje za to
Baš sam jutros listao na Amazon.de, a koji nas je već uvrstio u izračun shipping-a i VAT-a u svoje tablice, i shvatio sam na ovaj način.
Uglavnom: dodaš još 6% na cijenu koju vidiš + ev.shipping i to je to.
Ispravite me ako griješim

EDIT: Nisam u pravu!(da se netko ne zezne)

EDIT2: Čitaj dalje, možda i jesam u pravu

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 02.07.2013. u 10:58.
  Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 17:26   #157
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Hm.
Koliko sam ja shvatio, prodavač iz Njemačke (ako je kupac u RH, tj. šalje nekome od nas, recimo), odbije od cijene njem.VAT(19%), a zaračuna se hrv.PDV od 25% i to je cijena za tebe/mene. E sad, kako tu lovu RH uzme sebi iz Njemačke, nemam pojma, ali sigurno Linić ima rješenje za to
Baš sam jutros listao na Amazon.de, a koji nas je već uvrstio u izračun shipping-a i VAT-a u svoje tablice, i shvatio sam na ovaj način.
Uglavnom: dodaš još 6% na cijenu koju vidiš + ev.shipping i to je to.
Ispravite me ako griješim
Ne, prodavač naplaćuje njemački PDV (Mwst).
RH ne uzima tu lovu od Njemačke.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 17:38   #158
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
@windfucker
Ne, plaćaš po cijenama (s njemačkim porezom) koje su izlistane na amazon.de.
Jedina dodatna stavka je shipping.

Znači cijena je ista kupuje li Hans iz Minhena ili Marko Perković iz Čavoglava.
Eventualno je poštarina nešto veća do Čavoglava.

Što se tiče poštarine, kad kupujete u web-shopu, ne prolaze više one fraze: "cijenu dostave obračunava kurirska služba prema svom cjeniku".
Sad ona mora prilikom plaćanja biti jasno navedena.

Ljudi, informirajte se o svojim pravima i inzistirajte na njima!
Trenutno još nema na hrvatskom, ali evo link na engleskom jeziku.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 17:41   #159
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Mislim da je Iggy u pravu, nekako mi logicnije zvuci, na kraju krajeva to je vjerovatno i smisao EU? Zar nije?

Edit: vedranzeman
G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 17:58   #160
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Da, inače bi Merkelica početkom svake godine ispunjavala međunarodni obrazac povrata poreza za sve one Nijemce koji su naručivali i kupovali iz Hrvatske.

Zadnje izmijenjeno od: Matth€w. 01.07.2013. u 18:19.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 18:12   #161
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Da, inače bi Merkelica početkom svake godine ispunjavala međunarodni obrazac povrata poreza za sve one Nijemce koji su naručivali kupovali iz Hrvatske.


G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 19:02   #162
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Da skratimo - ako nešto naručuješ iz EU (bilo koja zemlja), platiš koliko košta i to je to. Nema carine, nema pdv (ni njegovog povrata). Pri kupnji ti si platio MwSt, IVU ili VAT tj. stranjski pdv, a u EU nema duplog oporezivanja niti povrata poreza između njihovih članica.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 19:15   #163
TikaTaka
Banned
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: zg
Postovi: 52
Jednostavno nek neko nesto kupi pa nek napise ovdje svoje iskustvo
TikaTaka je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 20:00   #164
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Da skratimo - ako nešto naručuješ iz EU (bilo koja zemlja), platiš koliko košta i to je to. Nema carine, nema pdv (ni njegovog povrata). Pri kupnji ti si platio MwSt, IVU ili VAT tj. stranjski pdv, a u EU nema duplog oporezivanja niti povrata poreza između njihovih članica.
Postoji limit (kojeg se napamet ne mogu sjetiti) preko kojeg se PDV obracunava u zemlji u koju se roba isporucuje.

Npr. kupis nesto skuplje od 50K € (bubam napamet cifru) u Njemackoj i nece ti biti obracunat njemacki nego nas PDV.

EDIT: 35 tisuca eura je limit. Shop iz EU koji u Hrvatsku tijekom godine dana proda robe u vrijednosti vecoj od 35K € postaje obveznik PDV-a u Hrvatskoj i obracunava ga po hrvatskoj stopi.

Zadnje izmijenjeno od: nex. 01.07.2013. u 20:08.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 21:34   #165
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Postoji limit (kojeg se napamet ne mogu sjetiti) preko kojeg se PDV obracunava u zemlji u koju se roba isporucuje.

Npr. kupis nesto skuplje od 50K € (bubam napamet cifru) u Njemackoj i nece ti biti obracunat njemacki nego nas PDV.

EDIT: 35 tisuca eura je limit. Shop iz EU koji u Hrvatsku tijekom godine dana proda robe u vrijednosti vecoj od 35K € postaje obveznik PDV-a u Hrvatskoj i obracunava ga po hrvatskoj stopi.
To je to.
Znam da sam pročitao sve i svašta ovih dana po tome pitanju, i da mi je ostala ova šema za PDV koju spominješ, jer sam sa frendom baš razglabao o automobilima i kupnji istih u EU, to me zaj**.
Ali za manje cifre stoji onda kako su ostali naveli, mene ne slušajte

Hvala svima na pojašnjenju
  Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 22:21   #166
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Postoji limit (kojeg se napamet ne mogu sjetiti) preko kojeg se PDV obracunava u zemlji u koju se roba isporucuje.

Npr. kupis nesto skuplje od 50K € (bubam napamet cifru) u Njemackoj i nece ti biti obracunat njemacki nego nas PDV.

EDIT: 35 tisuca eura je limit. Shop iz EU koji u Hrvatsku tijekom godine dana proda robe u vrijednosti vecoj od 35K € postaje obveznik PDV-a u Hrvatskoj i obracunava ga po hrvatskoj stopi.
Prema tome jedan amazon koji ce sigurno prodati vise od 35K eura bu morao naplacivati nas PDV. To mi nes smrdi. Ili za neki 35K eura auto. Znaci. Ako ga narucis platil bus nas PDV, a ako odes u tu zemlju i kupis ga na licu mjesta neces, odnosno platit ces VAT te zemlje?
  Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 22:25   #167
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Kad se sve zbroji i oduzme na kraju dolazimo do toga da je i dalje najisplativije kupovat preko naših webshopova, tresla se brda...
Ocito tebi ne pase platiti 20-30% jeftinije za istu stvar. Ima i takvih.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 22:30   #168
PointDexter
Premium
Moj komp
 
PointDexter's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Éire
Postovi: 1,808
Sljedeći komad hardvera kupujete u Hr ili naručujete iz EU? U slučaju da iz EU, odakle konkretno?
__________________
alien-smilies-0046.gif von smiliesuche.de
PointDexter je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 23:12   #169
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Ma, ja se lomim da naručim grafu sa amazona, ali hebe me rok isporuke, moglo bi se poklopiti sa godišnjim pa neću biti doma za preuzimanje... Ufff...
  Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 23:34   #170
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Koju točno grafičku misliš kupiti? Nešto preko 2k kuna?
  Reply With Quote
Staro 01.07.2013., 23:45   #171
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Citiraj:
Autor PointDexter Pregled postova
Sljedeći komad hardvera kupujete u Hr ili naručujete iz EU? U slučaju da iz EU, odakle konkretno?
Definitivno i isključivo s Amazona.

Čak i ne toliko zbog cijene, nego zbog odnosa prema kupcu i reklamacijama. Ako europski ima isti način poslovanja kao američki, imaju stalnog kupca.

Imao sam svojevremeno reklamaciju na Asus Transformer (backlight bleed).
Uputili su me da ga vratim nazad u Amazonovu kutiju i u njoj imam naljepnicu koju ću staviti izvana i samo predati njihovom dostavljaču kad stigne, a da oni odmah šalju novi.

Odredili datum i vrijeme kad će dostavljač stići. Dostavljač došao idući dan, preuzeo paket, a meni žurnom poštom sutradan novi na ruke.

(u disclaimeru piše da zadržavaju slobodu zaračunavanja cijene novog ako je korisnik utjecao na oštećenje ili reklamirani uređaj nije u opisanom stanju)
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 01:07   #172
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Definitivno i isključivo s Amazona.

Čak i ne toliko zbog cijene, nego zbog odnosa prema kupcu i reklamacijama. Ako europski ima isti način poslovanja kao američki, imaju stalnog kupca.

Imao sam svojevremeno reklamaciju na Asus Transformer (backlight bleed).
Uputili su me da ga vratim nazad u Amazonovu kutiju i u njoj imam naljepnicu koju ću staviti izvana i samo predati njihovom dostavljaču kad stigne, a da oni odmah šalju novi.

Odredili datum i vrijeme kad će dostavljač stići. Dostavljač došao idući dan, preuzeo paket, a meni žurnom poštom sutradan novi na ruke.

(u disclaimeru piše da zadržavaju slobodu zaračunavanja cijene novog ako je korisnik utjecao na oštećenje ili reklamirani uređaj nije u opisanom stanju)
pa covjece ako to tako bude (preko amazon.de), necu vise ni "zvake" kupit kod nas .

BTW po osijeku svi shopping centri su donijeli letke s cijenama -50% popusta na sve artikle...da im mamicu .ebem
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 06:31   #173
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Prema tome jedan amazon koji ce sigurno prodati vise od 35K eura bu morao naplacivati nas PDV. To mi nes smrdi.
Meni smrdi da ce u stvarnom svijetu biti puno kaosa, ne vjerujem da ce primjena toga ici bas posve glatko. Dok se pravnici/spediteri/knjigovodje snadju u tom cirkusu proci ce barem pola godine.

Evo, u firmi gdje radim jucer je doslo do totalnog raspada sistema: roba za EU je isla bez problema, ali sa Srbijom i Bosnom nam vise ne vrijede stari carinski sporazumi, spediteri se nisu snasli i sada imamo 20+ neocarinjenih kamiona i nadrkanih vozaca na parkingu koji cekaju od jucer ujutro.

Citiraj:
Ili za neki 35K eura auto. Znaci. Ako ga narucis platil bus nas PDV, a ako odes u tu zemlju i kupis ga na licu mjesta neces, odnosno platit ces VAT te zemlje?
Auti (kao i avioni i brodovi) su ionako poseban slucaj neovisno o cijeni: na njih placas PDV u zemlji u kojoj ih registriras.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 06:38   #174
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Jasno za aute. Loš primjer.

Ja vidim "haos" po pitanju problema sa third world countries :P (šalim se), ali što se tiče nas i EU, tu se pravila znaju. Nije da smo prva zemlja koja je ušla u EU u zadnjih deset godina. Uz to, nije ni da smo jedini koji nisu u Schengenu. Rumunjska i Bugarska su već neko vrijeme u EU i nisu u Schengenu. (Od početka 2007. AFAIK).
  Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 07:06   #175
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Nego, moze li se na tom amazon.de promjeniti jezik u engleski ili nesto meni razumljivije
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 07:07   #176
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Auti (kao i avioni i brodovi) su ionako poseban slucaj neovisno o cijeni: na njih placas PDV u zemlji u kojoj ih registriras.
Samo za nove gdje plaćaš razliku pdv-a između zemlje kupnje i zemlje registracije.
Za polovne (min. 6 mjeseci starosti ili prijeđenih 6.000km) ne plaćaš ništa. Koliko si ga platio u EU, toliko te košta. Frendica je prije par mjeseci iz Francuske nabavila Megane 1.5D, 2009g., 140.000km za 5.5000 EUR i na to platila još 2.000 EUR raznih davanja. Sad joj je žao k'o psu jer je mogla uštediti tih 2k EUR.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 07:15   #177
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Samo za nove gdje plaćaš razliku pdv-a između zemlje kupnje i zemlje registracije.
Naravno, PDV ide samo na nova vozila.

Citiraj:
Za polovne (min. 6 mjeseci starosti ili prijeđenih 6.000km) ne plaćaš ništa
Ne. Placas trosarinu koja ovisi o cijeni vozila i CO2 emisijama.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 08:35   #178
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Koju točno grafičku misliš kupiti? Nešto preko 2k kuna?
Planirao sam ubosti Gigabyte ili Phantom-ku gtx770 ali obavezno 4GB RAM-a, koje su rijetke i skupe kod nas, a to bi mi bilo sasavim dovoljno za duže vrijeme, onda mi niti igranje na više display-a ne bi bio bauk (a dugo već razmišljam o takvome setup-u).
Malo me i taj Amazon buni, ja ne znam njemački, ali onako preko translatora (i s obzirom da su detaljno izvjesili VAT tj.PDV za sve članice EU u par tablica zajedno sa iznosom poštarine za svaku zemlju i rok dostave) mislio sam da se naš PDV primjenjuje, kao što je slučaj i za nove automobile izvan RH tj. iz ostatka EU, ali očito to nije slučaj (srećom).

BTW., da zamolimo moderatora da otvori novi topic tipa "Iskustva kupovine inf.opreme u EU", ili nešto tako, pa da se, sa vremenom, napravi kakav sticky tj. kratki vodič za kupovinu sa odgovorima na najčešća pitanja, ljudi su pomalo zbunjeni (uključujući i mene ), mislim da bi bilo korisno?

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 02.07.2013. u 08:51.
  Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 10:04   #179
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
Moj Njemački temelji na "danke schon" i "ja schnell", sa Amazon.de sam kupio prvi put prije jedno 4,5 godina i nisam imao nikakvih problema Ajde, baš su jednostavni za razumjet

Ono što vjerujem malo buni sve je izračun cijene na kraju narudzbe ali i to je jako jednostavno.

Recimo da artikal dode 50€ a poštarina 10€ (sve bez poreza). Sad ima 2 mogućnosti: slanje izvan EU ili unutar EU. Za van EU, Amazon će automatski računati sve poreze i špedicije tako da će paket samo stići bez muke. Ali od jučer je za HR malo drugačije: Amazon će na cijene bez poreza, u ovom slucaju 60€ dodati još PDV 25%, dakle ukupna cijena je 75€. Ukoliko bi isti artikal naručivali u Sloveniju, ukupna cijena bi bila 73.2€ (DDV 22%) a za Njemačku 71.4€ (MwSt 19%). U biti bi za Slo ili Njemačku ukupan iznos vjerovatno bio još manji zbog niže poštarine ali zbog jednostavnosti računam sa istim iznosom poštarine 10€. To je sve
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2013., 10:05   #180
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Dok netko neosjeti na svojoj koži i prenese doživljaje i iskustva bit će zabune i nepoznanica što i kako i na koji naćin ali s obzirom na sve proćitano roba će biti jeftinije to je nepobitna činjenica, a ne ko naši lopovi deru gdje i kad stignu ni neokreneš se već su te zavaljali
ECHO je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na