Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2011., 13:23   #4801
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Jel ima neko ovakav tv? Cijena je ok za full hd 94cm lcd...
http://www.emmezeta.hr/multimedija/t...-lcd-tv-mpeg4/
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 16:46   #4802
mrVivi
Premium
 
mrVivi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 323
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Kad prođeš 300 sati onda odabereš bilo koje postavke, meni se najbolje pokazao NORMAL, RAVNOTEŽA BOJE: HLADAN, ECO: OFF, KONTRAST: MAX, SVJETLINA: 0, -a do 300 sati koristi TRUE CINEMA po defaultu.

Onaj dinamički blješti k'o lud, to će se koristit kasnije kad plin izađe

meni je NORMAL po defaultu i dosta je maracnije od true cinema da ostavim ili promjenim za prvih 300 sati.
mrVivi je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 17:15   #4803
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Obično na NORMAL se gubi jaaako puno shadow detaila. Ali stvar ukusa. Netko voli realniju sliku, a netko voli više umjetnu!
  Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 17:32   #4804
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Citiraj:
Autor JVC MX-GT88 Pregled postova
Jel ima neko ovakav tv? Cijena je ok za full hd 94cm lcd...
http://www.emmezeta.hr/multimedija/t...-lcd-tv-mpeg4/
Ja sam starcima uzeo taj tv. Sasvim ok za tu lovu, to je unapređena verzija BV700 koji je imao dosta problema sa kvarovima. Slika za SD dosta dobra, prednost mu je što ima i USB media player, čita sve, hrvatski znakovi...
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 19:46   #4805
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor mrVivi Pregled postova
meni je NORMAL po defaultu i dosta je maracnije od true cinema da ostavim ili promjenim za prvih 300 sati.
Za uhodavanje (do 300 radnih sati) dobio sam upute da se koristi TRUE CINEMA mod, svima je NORMAL mod po defaultu! Cilj je da imaš što tamniju sliku dok ne prođe 300 sati, da se TV ''uhoda'', kao bi se izbjegao 'burn-in'... -tako su mi rekli ''stručnjaci'' koji rade recenzije za hrpu plazmi. Moj S30 je sada star 2 tjedna i imam trenutno 100 sati (tek) tako da uglavnom koristim TRUE CINEMA kako su mi savjetovali, svjetlina 0, kontrast na pola, ali kad je tak onda je meni sve pretamno, pogotovo za filmove, ali OK, izdržat ću do 300 sati, a onda bilo koji drugi mod i kontrast na max, onda je to to
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 19:49   #4806
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Nije cilj da imaš "što tamniju" sliku samo, nego i da imaš što manje kontrasta. Znači, u isto vrijeme blještava bijela pokraj crne je no no. normal način pošto crusha sjene je gori za uhodavanja (iako će normalno proći i na njemu ofkors jer i samo uhodavanje skoro pa i nije potrebno više) dok je true cinema bolji. Kontrast na pola i brightness na što niže.

Tak gledate većinom šugavi TV program. Ništa vam se neće dogoditi ako unutar tih 300 sati pogledate neki film sa normalnim postavkama!
  Reply With Quote
Staro 10.12.2011., 18:15   #4807
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Jel vrijedi sta uzet danas u emezzete posto je snizenje na tv opremu. Meni treba LCD tv 32 incha sa hdmi podrskom (jedan ili vise), full HD?
Ima li netko dobru preporuku?
G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2011., 18:30   #4808
mrVivi
Premium
 
mrVivi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 323
desava mi se jedna mala veoma dosadna stvar imam osjecaj da slika na moment uspori pa onda ubrza to je skoro neprimjetno (a opet se primjeti) izluđuje me pokusao sam pustati film sa kompa i direktno sa HDD spojenog na USB.

Zadnje izmijenjeno od: mrVivi. 10.12.2011. u 18:49.
mrVivi je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2011., 18:37   #4809
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Citiraj:
Autor mrVivi Pregled postova
desva mi se jedna mala veoma dosadna stvar imam osjecaj da slika na moment uspori pa onda ubrza to je skoro neprimjetno (a opet se primjeti) izluđuje me pokusao sam postati film sa kompa i direktno sa HDD spojenog na USB.

Mi smo uzeli Grundig 32vlc9142c i slika je predobra, sve zivo s usb harda reproducira (ogroman +) (osim DTS zvuka, pa prebacujem u AC3 na kompu prvo) al isto kao i kod tebe, skoro neprimjetno uspori/ubrza.
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2011., 18:55   #4810
mrVivi
Premium
 
mrVivi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 323
Citiraj:
Autor MadManBD Pregled postova
Mi smo uzeli Grundig 32vlc9142c i slika je predobra, sve zivo s usb harda reproducira (ogroman +) (osim DTS zvuka, pa prebacujem u AC3 na kompu prvo) al isto kao i kod tebe, skoro neprimjetno uspori/ubrza.
moze li se to kako sredit tj. ima li se gdje ukljucit iskljucit sta da se to rjesi npr. imam neki P-NR koji navodno smanjuje picture noise šta god to značilo koji je trenutno na off i nekakav resolution enhancer, nedaj boze da s tv dolazi neki manual koji objasnjava ove opcije ili ike opcije.
mrVivi je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2011., 18:57   #4811
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Nije cilj da imaš "što tamniju" sliku samo, nego i da imaš što manje kontrasta. Znači, u isto vrijeme blještava bijela pokraj crne je no no. normal način pošto crusha sjene je gori za uhodavanja (iako će normalno proći i na njemu ofkors jer i samo uhodavanje skoro pa i nije potrebno više) dok je true cinema bolji. Kontrast na pola i brightness na što niže.

Tak gledate većinom šugavi TV program. Ništa vam se neće dogoditi ako unutar tih 300 sati pogledate neki film sa normalnim postavkama!
Kažeš jedno, a pišeš drugo, pa ako se kontrast smanjuje, smanjuje se i svjetlina, (dok je svjetlost je na 0) ali bude sve tamnije i tamnije kako se kontrast smanjuje, i onda kažeš da nije cilj ''da bude što tamnije'' a rečenicu kasnije kažeš da kontrast treba biti što niži, heh








Citiraj:
Autor mrVivi Pregled postova
desava mi se jedna mala veoma dosadna stvar imam osjecaj da slika na moment uspori pa onda ubrza to je skoro neprimjetno (a opet se primjeti) izluđuje me pokusao sam pustati film sa kompa i direktno sa HDD spojenog na USB.
-ja to na svom nisam primjetio, a gledao sam dosta (kraćih) klipova sa HDD-a... Filmove gledam iz PC-a, skinuo sam 15ak filmova u Full HD-u (preko 100GB), milina

Sad ću ga spojit online, da se software nadogradi (ako ima nova verzija) i da vidim kak uopće funcioniraju te sve opcije (you tube itd itd)
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2011., 19:07   #4812
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Kažeš jedno, a pišeš drugo, pa ako se kontrast smanjuje, smanjuje se i svjetlina, (dok je svjetlost je na 0) ali bude sve tamnije i tamnije kako se kontrast smanjuje, i onda kažeš da nije cilj ''da bude što tamnije'' a rečenicu kasnije kažeš da kontrast treba biti što niži, heh
Ne, nego tebi jednostavno nije jasno. Na NORMAL gubiš shadow detail pa ono što bi bili "tonovi sive" i detalji u sjenama će tebi biti crno. Time se stvara još veća razlika izmeđa svijetlih i tamnih dijelova slike što nije toliko poželjno kod uhodavanja.

Da, treba smanjiti, odnosno ostaviti kontrast na 50% što kontrolira generalni kontrast cijele slike. Dvije različite "postavke" koje svaka na "svoj način" utječe na cjeloukupnu sliku.

Zato sam u startu stavio u navodnike "što tamnije". Ne znam što misliš postići izvlačenjem samo toga dijela iz konteksta!
  Reply With Quote
Staro 11.12.2011., 14:33   #4813
Rudy
Premium
Moj komp
 
Rudy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Citiraj:
Autor mrVivi Pregled postova
desava mi se jedna mala veoma dosadna stvar imam osjecaj da slika na moment uspori pa onda ubrza to je skoro neprimjetno (a opet se primjeti) izluđuje me pokusao sam pustati film sa kompa i direktno sa HDD spojenog na USB.
Picture -> Advanced Settings -> Intelligent Frame Creation stavi na OFF
Vjerujem da je to ono što te smeta
__________________
Rudy je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2011., 17:12   #4814
subabuse
Premium
Moj komp
 
subabuse's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Pozz svima na grupi...
Procitao sam zadnjih 15-ak stranica , nisam nasao nista sto mi treba pa da pitam, mozda po stoti put...

Ovak, ja bi i ovce i novce, 40" pa na gore,plazma?,lcd?,Full HD, sve điđe miđe koje mogu(jako vazno mi je igranje PCa(Skyrim) i pogledat koji mkv,bi ja i 3D i LED,AMOLED ,OLED i SLADOLED....
Totalna sam truba vezano uz TVe a inace sam baksuz i EFG , a vidim ima stvarno brdo modela i ak nisi bas ono opako u toku najvjerojatnije bi ubo neki shrot onkraj dobrog TVa...
E, sad ja bi sve to za max. 2000-2500 kn...
Naravno svjestan sam da to nejde pa bi uzeo rabljeni, pa pitam, koji modeli su fakat best buy ili midle-high end koju generaciju dvije unazad, da nisu skloni kvarovima(jel namjeravam kupit rabljeni, unutar garancije, a mozda bi cak i riskirao i van gare ak je nek super tv), da imaju gorenavedene karakteristike etc..
Molim popis TVa koji bi se mogli i isplatili kupiti rabljeni, plazma il LCD???

Sorry ak je ova tema bila vec postana, al eto 15 stranica sam procitao a o kupovini rabljenih tva nit rijeci...
subabuse je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2011., 17:51   #4815
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Jel bi bilo ovo čemu, kontam si možda starcima uzet. 50" za manje od 5k kn.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 17:57   #4816
mrVivi
Premium
 
mrVivi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 323
Citiraj:
Autor Rudy Pregled postova
Picture -> Advanced Settings -> Intelligent Frame Creation stavi na OFF
Vjerujem da je to ono što te smeta

nije pomoglo i slika bas zastajkuje to se pogotovo primjeti kad ide credits na kraju filma tj. nedizu se ono fluidno nego kao da non stop zastajkuju izludi me.

P.S. nevidim kad gledam naše programe samo HD filmove bilo sa PC ili sa USB diska ili sticka.
mrVivi je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 20:08   #4817
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
radi se o judderu. i to možemo zahvalit novoj tehnologiji kaj je tolko primjetno. možeš se toga rješiti s playerom koji može raditi interpolaciju slika (Splash Pro, PowerDVD...), ali problem je u tome da stim gubiš "filmski osjećaj". isprobaj pa se odluči. ja sam jedno vrijeme gledao s tim, al sam se ipak na kraju vratio starom štimungu.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 20:27   #4818
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ne znam. 24 fpsa (da ne pišem 23.xx) materijal, 24 Hz-a refresh rate na kompu i telka koja to može probaviti normalno i nema kaj biti problem i trzati. Dapače ide tako lijepo, fino, glatko da uživaš u svakoj minuti gledajući najbolje filmove u HD-u!
  Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 20:58   #4819
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
imaš plazmu ili lcd?
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 21:06   #4820
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Plazma! Panny, Full HD
  Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 21:10   #4821
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
hehe, onda samo fino uživaj
mi sa lcd-ima kopamo si oči kad kamera brže panira
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 21:53   #4822
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Meni je protiv vjere gledat film na lcdu, fuj to

Uglavnom, ovo gore opisano trzanje je vjerojatno do krivog refresh rate-a.
Stavi na kompu na 24hz ili na kojem već plejeru gledaš da uskladi refresh s materijalom i ne bi smjelo trzati.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 22:22   #4823
mrVivi
Premium
 
mrVivi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 323
gledam u VLC probao BS Player nemogu naci te opcije evo skidam i powerdvd da vidim ima li on znas gdje su i kako se zovu opcije u ovim playerima ili ako nemaju koji mozes preporucit
mrVivi je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 22:33   #4824
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Odabir između dve plazme

trebao bih malu pomoć. Dvoumim se između ova dva modela

Panasonic 3D televizor TX-P42UT30E i s30e.

UT30e dođe 4999 s jednim 3d naočalama a s30E dođe 4050kn i nije 3d ali on njemu se sve zna i super je telka .

Za UT30e ne mogu nać nigdje review ili bilo što, jedino znam da je U serija nešto ispod S serije. SUtra idem uzet nešto od toga sa starim i nekak me više provlači S30e.
klem je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 22:42   #4825
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor mrVivi Pregled postova
gledam u VLC probao BS Player nemogu naci te opcije evo skidam i powerdvd da vidim ima li on znas gdje su i kako se zovu opcije u ovim playerima ili ako nemaju koji mozes preporucit
Refresh rate mijenjaš, properties->screen resolution ili CCC/envidija driveri.

Što se playera tiče, pročitaj ovo. MPC-HC je meni bez problema radio.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 23:00   #4826
mrVivi
Premium
 
mrVivi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 323
stav bude gora kad prebacim na 24hz za panasonic TV
mrVivi je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 23:05   #4827
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
o tome ti ja pričam. meni je isto tak. kod 60Hz radi barem 2:3 pulldown pa malo ublaži taj efekt. nema ti druge, ili probat s ovim kaj sam ti ja reko ili kupit plazmu
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 23:12   #4828
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ako imate na 24Hz stavljen refresh, a graf vam u mpc-hc skače svejedno nema to NIKAKVE veze sa TV-om. Bilo koji pannyev LCD bi trebao kako spada to obaviti. Dapače.

mrVivi ne odgovaram jer ne vidim tvoju konfiguraciju!

@Full Throttle

Jesi probao XBMC linux distribuciju? Samo ju preko sticka pokreni (ili sprži na DVD) i ako onda zaje video, onda stvarno!
  Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 23:48   #4829
mrVivi
Premium
 
mrVivi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 323
imam panasonic plazmu S30

VGA: 4870 X2
CPU: Q9550
RAM 4GB DDR3
MBO: Asus Rampage Extreme
RAID 0 3xWD 640 Black

trenutno sve na default radi

usvakom slucaju nemam problema sa gledanjem istih tih videa na monitoru


OK izgleda da definitivno nije problem u TV, nema vise problema dok pustam filmove sa diska, izgleda da je problem negdje u kompu a posto sam planiro slozit jedno multimedijalno racunalo volio bih znati u cemu je kvaka, da znam na sto da pazim kad budem kupovo.

Zadnje izmijenjeno od: mrVivi. 13.12.2011. u 00:51.
mrVivi je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 01:42   #4830
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
sad nakon ovog posta pitam se dal ovdje pričamo o istoj stvari? ovo mi sad izgleda više ko neki hardverski problem, ko da hard nije davao podatke istom brzinom... znači ja ne pričam o nekoj promjeni brzine izvođenja prikaza. nego o onome efektu koji se najbolje vidi kad kamera panira po nepomičnom objektu snimanja. znači, nema onog osjećaja ko da se frejmovi fluidno pretaču jedan u drugi nego je pokret nekako "oštar"

@Mad_Duke
kažeš XBMC, probao sam jedanput ovaj tu na forumu o kojem je otvoren topic. imaš neki link za tu linux distribuciju?

trenutno koristim mpc-hc sa madVR filterom
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na