Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.01.2011., 10:46   #961
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Da, tako i treba... Kod će biti vidljiv za nekoliko dana. Ne se boj
Lol nekoliko dana a u roku 3 dana ga moram unijeti

ma moram do poslovnice danas pa da vidim
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2011., 18:07   #962
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Ima li novosti sa RBA karticama da li se sta promjenilo poslje nove godine? Jel netko pokusavao ili se mozda raspitiva u meduvremenu?

Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
Evo imam zamolbu za znalce i one koji često kupuju na Amazon-u ili eBay-u
odnosno htjeo bi kupiti OS Windows 7 64bit Profesional ali čak može i Home Premium 64bit(engleska verzija).Problem je što nemam Pay Pal i nikada nisam ništa tako kupovao i loš mi engleski glede bilo kakvog dogovora s slanjem paketa.Vidim da se cijene kreću od 60-85$ što bi me u prosijeku izašlo cca 500kn koje bi uplatio nekom na račun ako bi mi bio voljan kupiti navedeno.


Dojadilo mi se patiti s kojekakvim njesrima s net-a i želim barem to kako treba.

Ako ima koja dobra duša nek se javi unaprijed zahvaljujem
Ja bi ti rado pomoga nazalost ne zelin teretit tudu karticu (od rodbine, pa ni od roditelja), a s druge strane zelin sta manje plastike u svome takuinu premda sam u mogucnosti da to rjesin otvaranjem nove debitne kartice.

Nadam se da ima koji junak medu nama (koji sada ovo cita) sta ce ti izac u susret.
G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2011., 21:41   #963
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
jel ima neko da mi potvrdi da HPB VISA Electron kartica tekućeg računa prolazi PP verifikaciju

pitam zbog ovog boldanog

Citiraj:
Prednosti HPB VISA Electron kartice tekućeg računa

  • jednostavnije raspolaganje sredstvima na tekućem računu 24 sata dnevno
  • kartica je opremljena čipom i pruža najviši stupanj sigurnosti
  • jednostavno podizanje gotovine bez plaćanja naknadena dvjestotinjak bankomata banke
  • podizanje gotovine u 1000 poštanskih ureda i u više od 150 poslovnica FINE bez plaćanja naknade
  • podizanje gotovine na bankomatima i isplatnim mjestima drugih banaka u zemlji i inozemstvu s oznakom VISA Electron
  • plaćanje roba i usluga bez naknade na prodajnim mjestima u zemlji i inozemstvu s oznakom VISA Electron
  • kupovina putem interneta
  • dostava izvoda o transakcijama i stanju računa na kućnu adresu
  • uvid u stanje računa 24 sata dnevno putem telefona HPB Kontakt centra 062 472 472 (za pozive iz inozemstva dostupan je broj 385 1 4890 365)
  • uvid u stanje računa putem bankomata HPB-a
  • izdavanje dodatne VISA Electron kartice za sve opunomoćenike po računu
  • kupovina GSM bonova na bankomatima HPB-a (VIPnet, T-Mobile, TELE2, Tomato)
baban je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 00:10   #964
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Ne, sve se automatski naplaćuje s kartice. Plaćao sam sa tekućim, žiro i deviznim računom, uvijek se automatski skidalo s kartice.
ja sam vec par puta cekao nekoliko dana da bi mi se novac prebacio s debitne na paypal

nisam uspio naci opciju da se direktno skida s racuna.
a uredno pod "Bank account" mi stoje podaci o mojem bankovnom racunu.
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 00:42   #965
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Pod "bank account"?? Jesi li siguran?

Meni pod bank account izbaci ovo:
Citiraj:
PayPal doesn’t offer this feature at this time.
A ako čak i imaš bank account dodan, moguće da je tu problem, jer meni su sve kartice dodatne pod "Credit cards"
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 10:01   #966
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Pod "bank account"?? Jesi li siguran?

Meni pod bank account izbaci ovo:


A ako čak i imaš bank account dodan, moguće da je tu problem, jer meni su sve kartice dodatne pod "Credit cards"
Da, linkan mi je na racun u inozemstvu, vjerojatno zato nam je drugaciji paypal.
Al i dalje zeli da prvo prebacim, onda placam.
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 10:11   #967
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Javio se kolega AK-47 i dogovorili smo se već.Bio sam u Erste banci i otvorio kunski žiro račun pa čekam da dođe Visa glede moguće kupnje na eBay-u


Hvala svima
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 12:10   #968
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
Citiraj:
Autor agent orange Pregled postova
jel ima neko da mi potvrdi da HPB VISA Electron kartica tekućeg računa prolazi PP verifikaciju
ima

evo odgovora iz hpb-a
Citiraj:
Poštovani,

Sa HPB Visa Electron karticom tekućeg računa možete plaćati putem PayPal servisa. Također kartica sadrži troznamenkasti CVV broj.
Za sve dodatne informacije slobodno nas kontaktirajte i na besplatan broj telefona 0800 472 472 od 0-24 sata.

S poštovanjem,

Marija Grbović
HPB Kontakt centar


Hrvatska Poštanska Banka d.d.
Jurišićeva 4, HR – 10000 Zagreb
Tel.: 0800 472 472
baban je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 18:13   #969
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Oglas!

Tražim osobu koja ima paypal da mi je voljna izaći u susret i platiti jedan hosting cifra 24$ odnosno 132,00 kn po današnjem tečaju!
Više na PP.

Hvala!

EDIT: A sunca mu i brzini, evo riješeno zahvaljujući članu "imaticx"

Zadnje izmijenjeno od: Vjeko. 14.01.2011. u 18:38.
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2011., 18:22   #970
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
15.1. sam preko Paypala nešto platio 50$ (277kn) i drugi dan sam tu stavku uredno vidio preko PBZ Neta u prometu - znači opis je bio "PAYPAL *XYSELLER NEKIBROJ". Sve super!

Danas (17.1.) gledam promet i te stavke mi više nema, ali umjesto nje na današnji dan stoji transakcija od 390kn s opisom "REZERVACIJA ZA PLAĆANJE NA POS-U". Naravno, kartica je kod mene i nisam ništa kupovao pa pretpostavljam da je ova stavka zapravo ista ona prethodna, ali se PBZ malo "zaigrao". Pretpostavljam!

Zanima me jel ovo variranje iznosa i opisa transakcija normalno kod kupovanja preko Paypala? Sutra ujutro svejedno idem u banku pitati, ali htio bi čuti ako je netko imao slična iskustva.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2011., 18:44   #971
Ludy
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 204
Podrav svima da ne listam svih 33 stranice sad, i oprostite ako je glupo pitanje, ali je li moguce uplatiti odredenu svotu novca na paypal bez ikakve kartice, znaci neki wire transfer? Da se ode u banku i uplate novci... valjda ste me skuzili
Ludy je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2011., 18:51   #972
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
ne, kreditne kartice kod nas
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 09:23   #973
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
15.1. sam preko Paypala nešto platio 50$ (277kn) i drugi dan sam tu stavku uredno vidio preko PBZ Neta u prometu - znači opis je bio "PAYPAL *XYSELLER NEKIBROJ". Sve super!

Danas (17.1.) gledam promet i te stavke mi više nema, ali umjesto nje na današnji dan stoji transakcija od 390kn s opisom "REZERVACIJA ZA PLAĆANJE NA POS-U". Naravno, kartica je kod mene i nisam ništa kupovao pa pretpostavljam da je ova stavka zapravo ista ona prethodna, ali se PBZ malo "zaigrao". Pretpostavljam!

Zanima me jel ovo variranje iznosa i opisa transakcija normalno kod kupovanja preko Paypala? Sutra ujutro svejedno idem u banku pitati, ali htio bi čuti ako je netko imao slična iskustva.
Nikada nisam imao takvih problema.Probaj nazvati besplatan broj PBZ pa se informiraj.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 11:27   #974
Čevap
Premium
Moj komp
 
Čevap's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Split
Postovi: 47
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
15.1. sam preko Paypala nešto platio 50$ (277kn) i drugi dan sam tu stavku uredno vidio preko PBZ Neta u prometu - znači opis je bio "PAYPAL *XYSELLER NEKIBROJ". Sve super!

Danas (17.1.) gledam promet i te stavke mi više nema, ali umjesto nje na današnji dan stoji transakcija od 390kn s opisom "REZERVACIJA ZA PLAĆANJE NA POS-U".
Zanima me jel ovo variranje iznosa i opisa transakcija normalno kod kupovanja preko Paypala? Sutra ujutro svejedno idem u banku pitati, ali htio bi čuti ako je netko imao slična iskustva.
Vidiš i meni piše ista stvar na ispisu: "REZERVACIJA ZA PLAĆANJE NA POS-U" ali mi je pisala odma kad sam platio item i cijena nije varirala nego je bila oko 500kn koliko je itrebala biti.Sumnjivo mi je jedino to mjenjanje cifre,jesi bio u banku pitat?
Čevap je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 12:40   #975
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Evo danas piše točno ime transakcije *PAYPAL .....* i iznos 287kn umjesto prethodnih 277kn. Neznam jedino po kojem tečaju je 50$ toliko.

Pored toga još uvijek stoji REZERVACIJA NA POSU kao zasebna stavka u iznosu od 136kn.

287 i 136 daju 432kn, što je više od onih 390 koje sam prije spomenuo. Idem im se napiti krvi :\
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 13:03   #976
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
ne bih se odmah zanosio, prvo 287/50 je 5,74, 277 bi bilo 5.54 a taj tečaj nije bio 15.1
drugo je li ti na paypalu stavljenu da paypal radi konverziju ili si stavio da konverziju radi kartica. Druga opcija je pametnija i štedi nešto sitno po transakciji jer se ne radi dupla konverzija.
Rezervacije nisu mjerilo, samo trošak, provjeri da još kakav trošak nemaš.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 13:19   #977
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
15.1. je 50$ bilo 277kn (neznam u lipu) za srednji tečaj. Čak i to mi je malo čudno, jer donedavno mi je PBZ konverzije radio po kupovnom tečaju i bio je točan u lipu. Ali dobro, to je bilo prije i sad me to manje brine.
Tečaj radim na http://www.pbz.hr/exchange/

U Paypalu je podešeno je da konverziju obavlja banka.

U međuvremenu sam se sjetio, platio sam curi večeru isti taj dan - 15.1. Jbmu, starim. Mislim da sam rješio misterij. Idem si kupiti kutiju ginkga
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 13:27   #978
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
te transakcije gdje se kunski račun tereti stranom valutom idu po prodajnom (skupljem) tečaju.
Sjećam se da mi je na amexu (pbzov jel) i taj tečaj varirao od dana kad je napravljen do samog datuma obračuna.

hehe e događa se, zato je dobro eliminirati sve faktore prije nego odeš u banku i napraviš bedaka od sebe
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 17:03   #979
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
15.1. je 50$ bilo 277kn (neznam u lipu) za srednji tečaj. Čak i to mi je malo čudno, jer donedavno mi je PBZ konverzije radio po kupovnom tečaju i bio je točan u lipu. Ali dobro, to je bilo prije i sad me to manje brine.
Tečaj radim na http://www.pbz.hr/exchange/

U Paypalu je podešeno je da konverziju obavlja banka.

U međuvremenu sam se sjetio, platio sam curi večeru isti taj dan - 15.1. Jbmu, starim. Mislim da sam rješio misterij. Idem si kupiti kutiju ginkga

Gdje se to podešava? Naime ja kod plaćanja već vidim Funte preračunate u Kune i čini mi se dosta nepovoljno.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 17:40   #980
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Promjena vrste konverzije:

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
U paypal accountu možeš podesiti želiš li da ti paypal obračunava tečaj kod konvertiranja valuta ili ćeš to prepustiti svojoj banci da radi po njenom kupovnom tečaju.

Paypal ti prilikom kreiranja accounta uključuje svoju uslugu konvertiranja valuta. Ono što piše malim slovima i što mnogi ne znaju jest:

tnx to Los Sam na pronalasku ovih sitnih slova

Ovo možeš promjeniti:
logiraj se na paypal - klik na "profile" - recurryng payments - edit funding options - conversion options - otvaraju ti se ove dvije opcije konvertiranja valuta. Svaka opcija je detaljno opisana pa ne vjerujem da ćeš imati problema.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 18:20   #981
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
@xlr
hvala na ovome
nisam obracao paznju na to, ali evo promijenio sam sad

Zadnje izmijenjeno od: baban. 18.01.2011. u 19:09.
baban je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 19:08   #982
ehohr
Premium
Moj komp
 
ehohr's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 348
Da li itko mozda prati/zna da li ce uskoro biti moguce povuca pare s paypala u hrvatskoj? Bili je price o tome da ce pocetkom ove godine biti moguce ali dalje od toga nisam nista cuo.
ehohr je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 20:41   #983
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
Pitanje za vlasnike HYPO prepaid kartice - rečeno mi je da konverzaciju HRK u željenu valutu radi sam MasterCard tj. da Hypo nema ništa sa time, pa sudeći prema OVOME, radi se o srednjem tečaju naših banaka. Dakle, ako stavim kune, MC mi po srednjem tečaju prebacuje u npr. dolar ili? Molim potvrdu

Btw, kako funkcionira konverzacija sa PayPal-om? Na istu fintu ili PayPal ima svoje metode? Help pliz
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 17:40   #984
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Evo dobio Visa karticu kunskog računa Erste banke i regao se na Pay Pal ali kad hoću dodati karticu piše da je odbijena.
Poslije unosa CVV broja i br. kartice xxxx xxxx xxxx xxxx dakle 16 znamenki po prijavi neprolazi ista zna li netko o čemu se radi ili...... moram zvati banku?


Hvala.

Evo riješio sam problem(nisam razdvojio pri upisivanju 16-znamenkastog broja) sad je prošlo i čekam da mi skinu dolare s računa i pošalju 4-znamenkasti br. za verifikaciju

Zadnje izmijenjeno od: ECHO. 24.01.2011. u 17:47.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 18:47   #985
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor McT. Pregled postova
Pitanje za vlasnike HYPO prepaid kartice - rečeno mi je da konverzaciju HRK u željenu valutu radi sam MasterCard tj. da Hypo nema ništa sa time, pa sudeći prema OVOME, radi se o srednjem tečaju naših banaka. Dakle, ako stavim kune, MC mi po srednjem tečaju prebacuje u npr. dolar ili? Molim potvrdu

Btw, kako funkcionira konverzacija sa PayPal-om? Na istu fintu ili PayPal ima svoje metode? Help pliz
konverzacija ili konverzija?
Pročitaj tri posta iznad svog.

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 24.01.2011. u 18:55.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 21:52   #986
McT.
Premium
Moj komp
 
McT.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: tam negde :)
Postovi: 290
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
konverzacija ili konverzija?
Pročitaj tri posta iznad svog.
kon kon kon nešto konverzija, moj zaeb

po zadnjim informacijama koje imam, stavit opciju 2 da se uzima tečaj banke što je u mom slučaju tečaj mastercarda
__________________

McT. je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 21:28   #987
zulije
Premium
 
zulije's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 85
jel možda netko odavde kontaktirao paypal u vezi dolaska u hrvatsku (isplate) ? prošlo mjesec dana od kad je uveden novi zakon a pp ne reagira... barem da znam da ove godine neće bit ništa , da se ne nadam previše
zulije je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 21:35   #988
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor zulije Pregled postova
jel možda netko odavde kontaktirao paypal u vezi dolaska u hrvatsku (isplate) ? prošlo mjesec dana od kad je uveden novi zakon a pp ne reagira... barem da znam da ove godine neće bit ništa , da se ne nadam previše
Barem stranicu prije da si procitao nebi ovo pisao.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 22:48   #989
zulije
Premium
 
zulije's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 85
i jesam, al sam mislio dal je opet netko slao mail i to... ovo je bilo baš za novu godinu što je na stranici prije...
zulije je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2011., 20:39   #990
dodoostyl
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Pazin
Postovi: 11
[USLUGA]Paypal

Evo meni bi trebao neko ko bi mi uplatio 2 dolara preko paypala za domenu .info..Ja bi mu uplatio novac na racun ili pak dao web hosting.

kontakt PM ili dorijan.damijanic@msn.com msn;dodoostyl struja damijanic fb:
dodoostyl je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na