Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2018., 16:46   #1
Žak Onanis
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 248
Problem s konvertiranjem Mkv u Mp4 ?

Imam jedan dugometražni crtić koji je u Mkv formatu kojega bi htio prikazati djeci na TV, ali moj TV prikazuje samo formate Avi i Mp4 te sam ga morao konvertirati u Mp4.
To sam uradio (kažu odličnim) programom "Freemake video converter" ali sam uočio problem.
Prvih 10-tak minuta zvuk je totalno neusklađen s slikom da bi poslije tih 10-tak min bilo sve u redu
Ponovo sam konvertirao isti crtić ali drugim programom "Allok video converter" i opet ista stvar, u početku je neusklađen zvuk da bi poslije bilo sve u redu.
Zna li ko u čemu je problem i kako da ga rješim
Žak Onanis je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2018., 17:12   #2
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
probaj sa VLC

medij gore prvo
pretvori/spremi
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2018., 17:29   #3
Žak Onanis
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 248
Ok probaču sad pa ču javit kako je ispalo
Žak Onanis je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2018., 19:10   #4
Žak Onanis
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 248
Nema pomoći ni od VLC playera, odradi posao točno za 1min i 32 sec i onda stoji i ništa se ne događa (više od pola sata)
Žak Onanis je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2018., 20:36   #5
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
probaj sa handbrake-om...ja sam konvertiro neke video fajlove i znam da su A-V usklađeni
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2018., 21:06   #6
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Citiraj:
Autor Žak Onanis Pregled postova
Imam jedan dugometražni crtić koji je u Mkv formatu kojega bi htio prikazati djeci na TV, ali moj TV prikazuje samo formate Avi i Mp4 te sam ga morao konvertirati u Mp4.
Nisi uopće morao konvertirat video, možeš samo u mkvtoolnix promijenit mkv u mp4 i obratno, proces traje minutu dvije i ne radi se reencoding videa.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2018., 09:11   #7
Žak Onanis
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 248
Za nevjerovat, uradio sam to, promjenio sam mkv u mp4 i na mom TV-u ga prikazuje.
Uuuu shit ja sam dosada konvertirao masu tih filmova i čekao sat dva dok bi zaršilo konvertiranje
Nije mi jasno čemu onda ti konverteri (konvertiranje traje sat do dva) ako se ovo može rješit za sekund
Žak Onanis je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2018., 20:09   #8
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Citiraj:
Autor Žak Onanis Pregled postova
Za nevjerovat, uradio sam to, promjenio sam mkv u mp4 i na mom TV-u ga prikazuje.
Uuuu shit ja sam dosada konvertirao masu tih filmova i čekao sat dva dok bi zaršilo konvertiranje
Nije mi jasno čemu onda ti konverteri (konvertiranje traje sat do dva) ako se ovo može rješit za sekund
Pa mkv i mp4 su isto.
Konvertira se zbog nekih drugih stvari, a ne da bi promijenio mp4 u mkv ili obratno, npr. da bi smanjio zauzeće samog filea, rezoluciju, audio itd.
To sa mkvtoolnix nije konvertiranje nego u neku ruku samo tagiranje.
E da.
Nisi mi zahvalio što sam ti uštedio sate bespotrebnog reincodinga i u konačnici degradiranja prvotnog videa.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2018., 08:18   #9
Žak Onanis
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 248
Ma zahvaljujem ti se do poda poštedio si me mukotrpnog višesatnog konvertiranja ubuduće.
A ja budala do sada konvertirao sve Mkv filmove u Mp4 raznim konverterima koje bi trajalo satima
Nisam znao da su Mkv i Mp4 isto
Žak Onanis je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2018., 08:38   #10
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Žak Onanis Pregled postova
Nisam znao da su Mkv i Mp4 isto
Nisu bas isto i taj system ce ti palit samo ako je fajl konvertiran sa istim codecom.

MKV
AVI
MPG
MP4
m2ts
TS

itd... su samo "kontejneri" ne za smece bacat nego ajmo pojednostavit pa reci odredjeni standard unutar kojega su definirane odredjene vrijednosti i birata za video i audio samog fajla.

To sto sad taj tv zvace taj film znaci da je od njegove strane podrzan odredjeni codec, u ovom slucaju x264.

Kada naletis na MKV sa x265 codec-om i murdo preimenujes u MP4 dobit ces bananu od tv-a pa ti nece bit jasno sta te sad opet snaslo.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2018., 12:48   #11
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Nisu bas isto i taj system ce ti palit samo ako je fajl konvertiran sa istim codecom.

itd... su samo "kontejneri" ne za smece bacat nego ajmo pojednostavit pa reci odredjeni standard unutar kojega su definirane odredjene vrijednosti i birata za video i audio samog fajla.

To sto sad taj tv zvace taj film znaci da je od njegove strane podrzan odredjeni codec, u ovom slucaju x264.

Kada naletis na MKV sa x265 codec-om i murdo preimenujes u MP4 dobit ces bananu od tv-a pa ti nece bit jasno sta te sad opet snaslo.
Ma na x264 sam i mislio kad sam mu pisao, a odgovor da su isto i jest točan, jer kao što su sad isto bili bi isto i da je drugi x265 u pitanju.
Greška je bila što mu nisam objasnio tako detaljno kao ti.
Što se tiče problema sa reprodukcijom, znao sam ja imat problema i sa x264 zbog luđaka koji krknu pri enkodiranju 5+ level di ne treba pa možeš pjevat borbene.
Generalno, onaj ko ne zna šta radi vrlo lako zajebe stvar radilo se o video ili audio postavkama.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2018., 21:44   #12
sokrat
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: kuci
Postovi: 1
Moze li mi neko objasniti kako sa mkvtoolnix mkv pretvoriti u mp4?

Hvala
sokrat je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na