Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.12.2010., 09:38   #1
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 721
Display driver amdkmdap stopped responding and has successfully recovered

Pozdrav,

kao prvo stavljam ovo u softverske probleme iako nisam siguran da je tako, možebitno da je i hardverski problem ali prema dosadašnjem testiranju prije bi rekao da je soft...

Dakle, situacija je ovakva:

uzeo sam novu ploču i novi proc... konfa mi je sada kao što piše pod moj komp, osim te dvije stvari, dakle: Gigabyte MA790X-UD3P ploča i Phenom II x4 955 BE proc...

prvo što sam napravio nakon fizičkog spajanja, nanošenja paste itd. je bio format sustava i friška instalacija windowsa 7 ultimate x64... nakon toga, pošto su driveri za čipset i sve ostalo automatski bili instalirani, stavio sam najnovije drivere od grafe, samo display driver, bez ccc-a...

prvi simptomi su se počeli javljati u starcraftu 2 a to je ispočetka bilo samo lagano titranje ekrana sa nekim blesavim linijama, ne znam kako da drugačije opišem nego kao da su artefakti, ali u puno manjem intenzitetu, dakle jedva primjetno s time da igra dalje normalno radi... par puta se smrznuo prilikom izlaska iz starcrafta pa je bio potreban hard reboot.

nakon toga sam probao gta 4, a tu su simptomi bili isto takvo titranje ali s time da se igra obavezno smrznula nakon max. 2 minute igranja... dakle, igra se smrzne, nakon 10ak sekundi ekran se zacrni, te se tu i tamo vide neke random točkice...

prvo što sam napravio nakon toga je ponovno instaliranje windowsa, dakle fresh instalacija, ovaj puta sa najnovijim čipset driverima, ali ista stvar...

pošto mi je to djelovalo kao hardverski problem, probao sam najprije sa stress testovima:

- OCCT PSU stress test prolazi bez problema
- Prime 95 prolazi
- memtest86 nekoliko sati prolazi bez ijednog errora
- furmark radi indefinitely bez artefakata

temperature procesora i grafe prilikom testova su dobre (ni proc ni grafa ne prelaze 60C)

Pošto imam starog fortrona 400 PNF, posudio sam od frenda corsa tx650... s njime ista stvar - dakle nije do napajanja...

zadnje što sam napravio je da sam na grafu vratio originalni BIOS, pošto sam imao neki moddani, te sam na ploču flashao najnoviji BIOS...

nakon flashanja ploče, problem nije uklonjen no simptomi su nešto blaži, komp se više se ne smrzne nego samo vrati na desktop...

da ne bi bilo da se problem javlja samo u 3Du, evo što mi se par puta dogodilo prilikom surfanja:



i za kraj napomena da u system logu stoji error iz naslova i kod 4101 i da sam isprobao 3, 4 verzije drivera za grafu od najnovijih do nekih iz 2009. godine...

ako netko ima savjet molio bi da se javi jer ja lagano ostajem bez ideja...

sljedeće što planiram napraviti je rastaviti cijeli komp, ponovno spojiti, ispuhati još jednom kontakte od prašine, ispočetka pastu na proc i friške windowse još jednom, ovaj puta sa samo jednim diskom, pa ću vidjeti...
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2010., 23:01   #2
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 721
uglavnom, molim premještaj teme u HW probleme jer ipak izgleda da je matična...

eliminirao sam sve ostalo...

isprobao sa snažnijim napajanjem, sa potpuno drugom memorijom, sa samo jednim diskom, sa starim procesorom na ovoj ploči, sa dvije druge grafe... par puta sam reinstalirao sustav... ne pomaže...

što me dovodi do zaključka da je problem s pločom, što mi je čudno jer je nova ali drugo nema što biti...

više ne vjerujem da je softverski problem zato jer mi se ista stvar događa i bez amd-ovih drivera, znači samo sa microsoftovim generic driverima...
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na