Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.10.2009., 11:27   #1
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 721
Ad hoc ICS s dva laptopa

Pozdrav,

želim napraviti sljedeće: dakle, imam 2 laptopa u studentskom domu, jedan s xp-om (taj bi bio host tj. taj je spojen na net direktno) i drugi s vistom (client)... kreirao sam ad hoc wireless mrezu i kompovi su spojeni, na hostu sa omogucio ICS na lan adapteru, ali ovaj drugi svejedno ne moze na net... znam da treba nesto slagati s IPevima, gateway i dns adresama, guglao sam malo ali ne mogu skuziti... moze pomoc?

tnx

edit: evo, sad čitam jedan od sticky-a i vidim da piše da za ICS host obavezno mora imati IP 192.168.0.1... ako je to fakat tako onda izgleda da ništa od ovoga jer se laptop spaja na net u stud. domu...
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2009., 11:51   #2
PointDexter
Premium
Moj komp
 
PointDexter's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Éire
Postovi: 1,808
Imas sansu ako na hostu instaliras proxy server (probaj sa cc proxy, jako je jednostavan). Ali onda u internet opcijama na client racunalu moras podesiti da sav internet promet ide preko proxyja. To podesavas u control panel, internet options, connections, lan settings.
Za npr. Firefox ces morati onda podesiti pod tools, options, network, settings.
Malo komplicirano, ali mislim da bi trebalo raditi...
PointDexter je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.10.2009., 11:51   #3
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 721
hvala na pomoći ali evo uspio sam rješiti jednostavno preko ad hoc veze... prvo sam pokušao tako da je host bio XP i nikako nije radilo, kompovi su bili umrezeni, dijeljenje foldera i datoteka je funkcioniralo ali net ne... sad sam zamjenio laptope i stavio da je host ovaj sa vistom, omogucio ICS na lan adapteru, za wireless adapter postavio IP 192.168.0.1, subnet 255.255.255.0 i gateway 192.168.0.2. na clientu sam stavio ip 192.168.0.2 subnet isti, gateway 192.168.0.1 i dns 192.168.0.1

eto toliko, ako ce netko pokusavati ovo da zna...

pozz
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na