Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.05.2015., 21:17   #1
polymer123
Premium
Moj komp
 
polymer123's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Županja
Postovi: 136
(riješeno) Windows 8.1 problem

Imam laptop Asus X751M i u zadnjih par dana treba predugo da se učita windows 8.1 ,2-3 minute mu je trebalo da se pokrene isto tako i da se ugasi ili restarta,jučer sam skenirao hard i ne pokazuje bad sector,očistio virusa što je bilo ,i danas se se dosta popravilo stanje al opet treba malo duže neg inače,i što mi ju čudno neće da otvori google chroome i cpu usage zna doć na 100% kad ga pokušam otvorit, sad me zanima jel to do windows-a ili može bit i hardverski problem? (laptop kupljen u 3 mjesecu) ovih dana planiram istalirat nove windowse kad budem imao vremena
polymer123 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2015., 20:56   #2
polymer123
Premium
Moj komp
 
polymer123's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Županja
Postovi: 136
Ovako instalirao sam nove windowse treba mu poprilično vremene nekad i više od 5 min da se restarta ,a prilikom paljenja čini mi se da se duže zadržni na logo-u od aususa nego prije ,a sami windowsi se dosta brzo pokrenu , a recimo kad ga upalim i želim otovorit google chrome cpu usage i disk usage odma skoče na 100% jel zna neko šta bi mogao biti problem?
polymer123 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2015., 19:45   #3
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor polymer123 Pregled postova
Ovako instalirao sam nove windowse treba mu poprilično vremene nekad i više od 5 min da se restarta ,a prilikom paljenja čini mi se da se duže zadržni na logo-u od aususa nego prije ,a sami windowsi se dosta brzo pokrenu , a recimo kad ga upalim i želim otovorit google chrome cpu usage i disk usage odma skoče na 100% jel zna neko šta bi mogao biti problem?
Kolika je brzina HDDa.
HDD test odradi s HDTuneom ali na sporiji način jer Fast način uvijek krivo pokaziva također pogledaj pod health diska.

Koja je temperatura procesora?
Što sve imaš u startupu?
Testiraj RAMe.

Bootaj u safe mode i skeniraj s Malewarebytesom.

Isto tako deinstaliraj sva nepotrebna smeća pop ubrzavača,više instaliranih antivirusa.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2015., 01:27   #4
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Administrative tools - services - windows update - disabled. A i čišćenje ventilatora i promijena paste nije na odmet..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2015., 01:55   #5
polymer123
Premium
Moj komp
 
polymer123's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Županja
Postovi: 136
ovako instaliro na kraju win ponovo i sve super samo mi je HDD radio na 100% stalno i to sam skužio ako ugasim superfetch da se unormali,jel zna neko čemu služi to?
polymer123 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2015., 09:47   #6
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Administrative tools - services - windows update - disabled. A i čišćenje ventilatora i promijena paste nije na odmet..
Zašto gasiti WU?

Citiraj:
Autor polymer123 Pregled postova
ovako instaliro na kraju win ponovo i sve super samo mi je HDD radio na 100% stalno i to sam skužio ako ugasim superfetch da se unormali,jel zna neko čemu služi to?
Superfetch je izrazito korisni servis u Winsima koji učitava neke komponente aplikacija koje najčešće koristiš i time ubrzava rad. Kod svake nove instalacije Windowsa (kao i aplikacija) Superfetch mora indeksirati malo mrdati po disku da može "naučiti" koje aplikacije i koji servisi moraju imati prednost da ti se komp brže pali.

Definitivno ga ostavi upaljenim i kroz nekoliko dana će se situacija sa performansama poboljšati.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na