Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 11.10.2007., 21:10   #91
thedman
User Registered
Moj komp
 
thedman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: europe
Postovi: 229
ma nije samo to nego zanima me zašto će svi plaćati istu cijenu
i oni koji recimo imaju max 4-5Mbit isto sa onima koji imaju 6-7 Mbit-nu vezu
mislim fakat nema nikakve logike da plaćaju isto ali to nigdje ni ne piše da neće
__________________
thedman je offline  
Staro 11.10.2007., 21:21   #92
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Ali poprilično je paradoksalan taj detalj: DO određene brzine.

Zapravo se na taj način oni ograđuju od neisporučivanja cjelokupne, deklarirane brzine. Sada će im, kladim se, izgovor za svaki kvar ili smanjenu brzinu biti: "Pa loša Vam je parica, gospodine!"

Ako mogu isporučiti brzinu do 16mbit, a koja je veća od 8mbit, zašto ne bi stoga mogli isporučiti kompletnih 8mbit!? Mogli su samo za 16mbit staviti "do".

Ali ne, pa to je T-COM!

Prije si ih mog'o pr*at da ti ne isporučuju deklariranu brzinu, ali došlo je rješenje svih naših (i njihovih) problema: DO! Ljudi, nazdravimo!

"Dobar dan, brzina mi je pala na samo 50kbit."
Operater u službi za korisnike, 'ladeći jaja i vodeći se prema uputama za idiote, odgovara: "Gospodine, pa isporučujemo vam deklariranu brzinu", a zatim nastavi 'ladit jaja.

ma to je tako nazalost najvjerovatnije da ce neki ljudi od 220kb/s koliko sam ja imao prije nikad nece vidjeti i jos sto ce biti veca zagusenost kompletne mreze.... ma to do 2 do 8 do 16 ce ljude ubit u pojam sad na kraju kad budu imali ovi od 16 nekih 430kb/s manje nego sto su prije imali bas me zanima kako ce se od toga ograditi jer nisu mu sada u mogucnosti isporucivati ni 430 a kamoli 1600 to sve je jedan veliki LOOOL
jurbAs je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2007., 21:34   #93
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
bas me zanima kako ce se od toga ograditi
Hehe, u tome i jest vic - već su se ogradili.
frANZi je offline  
Staro 12.10.2007., 02:27   #94
Zlo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 57
Citiraj:
Autor thedman Pregled postova
da brzina je 8 Mbita
i uopće ne znam zakaj svi vjeruju tom speedtestu kad lijepo mogu skinut datoteke sa t-com servera i odmah znak koliko im skida

slazem se,ili cak mogu skinuti neki torrent pa vidjeti isto tako jel im se povecalo ili ne..
Zlo je offline  
Staro 12.10.2007., 14:00   #95
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
Zašto nebi vjerovali pogotovo jer 99 posto stvari koje skinem se ne nalaze na t-comovom serveru (torrenti isto nemogu bit mjerilo brzine pogotovo zato jer ovise o tome kolko drugi leacheri ili seedovi dijele taj fajl pa brina dosta oscilira a da nekažemo i da uploud isto smanjuje brzinu). To ti je isto kao autocesta Zagreb Rijeka tamo do benzinske od tifona se lijepo vozi autoputom a onda kada prođeš benzisku normalna cesta a plaćaš autoput cijelim putem. a i usporedba je skoro na mjestu
__________________
Čuda od računala
vlincx je offline  
Staro 12.10.2007., 15:03   #96
thedman
User Registered
Moj komp
 
thedman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: europe
Postovi: 229
Citiraj:
Autor vlincx Pregled postova
Zašto nebi vjerovali pogotovo jer 99 posto stvari koje skinem se ne nalaze na t-comovom serveru (torrenti isto nemogu bit mjerilo brzine pogotovo zato jer ovise o tome kolko drugi leacheri ili seedovi dijele taj fajl pa brina dosta oscilira a da nekažemo i da uploud isto smanjuje brzinu). To ti je isto kao autocesta Zagreb Rijeka tamo do benzinske od tifona se lijepo vozi autoputom a onda kada prođeš benzisku normalna cesta a plaćaš autoput cijelim putem. a i usporedba je skoro na mjestu
jesi li ti svjestan kaj si napisao?
mislim da ti na ovo stvarno nema potrebe odgovarat
__________________
thedman je offline  
Staro 12.10.2007., 15:06   #97
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Ali poprilično je paradoksalan taj detalj: DO određene brzine.

Zapravo se na taj način oni ograđuju od neisporučivanja cjelokupne, deklarirane brzine. Sada će im, kladim se, izgovor za svaki kvar ili smanjenu brzinu biti: "Pa loša Vam je parica, gospodine!"

Ako mogu isporučiti brzinu do 16mbit, a koja je veća od 8mbit, zašto ne bi stoga mogli isporučiti kompletnih 8mbit!? Mogli su samo za 16mbit staviti "do".

Ali ne, pa to je T-COM!

Prije si ih mog'o pr*at da ti ne isporučuju deklariranu brzinu, ali došlo je rješenje svih naših (i njihovih) problema: DO! Ljudi, nazdravimo!

"Dobar dan, brzina mi je pala na samo 50kbit."
Operater u službi za korisnike, 'ladeći jaja i vodeći se prema uputama za idiote, odgovara: "Gospodine, pa isporučujemo vam deklariranu brzinu", a zatim nastavi 'ladit jaja.
Pa kaj je tak teško skužit zašto piše do 8mb stvarno ne kužim ko da se govori turski npr. ja sam 50m od centrale i mogu mi isporucit punih 8 a ti si npr 4 km od centrale i nemogu ti isporučit punih 8 pa zato i pise "do 8".A u vezi ovih ne inteligentnih izjava kako ce nekom 16 ak meni nemogu niti 8 je isto jednostavno.Opet meni mogu 16 jer sam 50m od centrale a tebi nemogu jer si predaleko i gubi se signal i imaš jaču šum slaba parica (meni stavili novu dugu 52m) zato je i lijepo napisano "Do" određene brzine,a ne da svi mogu max (zato se i zove max adsl hehe
CPU je offline  
Staro 12.10.2007., 19:47   #98
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
Thedman ukaži mi moju grešku da učim iz nje.
Cpu nema veze udaljenost od centrale ima samo vrsta kabela koji vodi od centrale do tvoje kuće.Ako na nekom vezi ide do 12 a ti si pretplaćen na 8 a oni ti isporučuju sedan ko tu koga krade.Mislim da neki operatori davaju prave brzine za razliku od t-coma
__________________
Čuda od računala
vlincx je offline  
Staro 12.10.2007., 20:04   #99
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
Citiraj:
Autor vlincx Pregled postova
Thedman ukaži mi moju grešku da učim iz nje.
Cpu nema veze udaljenost od centrale ima samo vrsta kabela koji vodi od centrale do tvoje kuće.Ako na nekom vezi ide do 12 a ti si pretplaćen na 8 a oni ti isporučuju sedan ko tu koga krade.Mislim da neki operatori davaju prave brzine za razliku od t-coma

udaljenost igra itekako ulogu kao i opterecenost konekcijama nije svejedno imas 10 ljudi ili 1000 na istom kablu?! kao i udaljenost nije isto jesi 3m od centrale i 100km ? jer sto si dalje to ti se povecava otpor kabla i sa time dolaze sve vece smetnje laicki receno. Bakar odlicno provodi ali ne moze se mjeriti sa optikom.... jer kod optike ti je otpor minimalan gotovo nikakav ako je pravilno postavljena
jurbAs je offline  
Staro 12.10.2007., 23:12   #100
Pioneer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 82
rijeka, podmurvice, nula bodova.
Pioneer je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.10.2007., 23:29   #101
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Citiraj:
Autor CPU Pregled postova
Pa kaj je tak teško skužit zašto piše do 8mb stvarno ne kužim ko da se govori turski npr. ja sam 50m od centrale i mogu mi isporucit punih 8 a ti si npr 4 km od centrale i nemogu ti isporučit punih 8 pa zato i pise "do 8".A u vezi ovih ne inteligentnih izjava kako ce nekom 16 ak meni nemogu niti 8 je isto jednostavno.Opet meni mogu 16 jer sam 50m od centrale a tebi nemogu jer si predaleko i gubi se signal i imaš jaču šum slaba parica (meni stavili novu dugu 52m) zato je i lijepo napisano "Do" određene brzine,a ne da svi mogu max (zato se i zove max adsl hehe
Nije uopće stvar u tome. Zašto je primjerice na 2mbit stavljeno do? Pa hebemu, ljudi su do sada bili na 3mbit pa nije bilo do.

Stvar je u tome da sam ja prije mogao zahtijevati brzinu koju plaćam. Sad ne mogu, jer su se od toga ogradili.

To ti je isto kao da ti proda rabljeni auto sa 50.000+ kilometara. Pa sad, može biti 50 ili 150 tisuća.
frANZi je offline  
Staro 13.10.2007., 00:06   #102
Dadox
Premium
 
Dadox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Na moru
Postovi: 127
Citiraj:
Autor vlincx Pregled postova
Zašto nebi vjerovali pogotovo jer 99 posto stvari koje skinem se ne nalaze na t-comovom serveru (torrenti isto nemogu bit mjerilo brzine pogotovo zato jer ovise o tome kolko drugi leacheri ili seedovi dijele taj fajl pa brina dosta oscilira a da nekažemo i da uploud isto smanjuje brzinu). To ti je isto kao autocesta Zagreb Rijeka tamo do benzinske od tifona se lijepo vozi autoputom a onda kada prođeš benzisku normalna cesta a plaćaš autoput cijelim putem. a i usporedba je skoro na mjestu
Da da, tako je... u potpunosti se slažem

To je kao marmelada, kad ju namažeš vidiš da ti je nije dosta ali ipak bi rađe nutelu sa kakaom jer voda ne teče uzbrdo a sve to treba zalit pivom.
Dadox je offline  
Staro 13.10.2007., 00:09   #103
Dadox
Premium
 
Dadox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Na moru
Postovi: 127
Citiraj:
Autor vlincx Pregled postova
Thedman ukaži mi moju grešku da učim iz nje.
Cpu nema veze udaljenost od centrale ima samo vrsta kabela koji vodi od centrale do tvoje kuće.Ako na nekom vezi ide do 12 a ti si pretplaćen na 8 a oni ti isporučuju sedan ko tu koga krade.Mislim da neki operatori davaju prave brzine za razliku od t-coma

Pa recimo da u teoriji ima itekako veze koliko si udaljen od DSLAM-a ali u praksi mi se čini da nema...


Jeste li možda primjetili da oni koriste repeatere koji se nalaze u onim malim kućicama na telefonskom stupu zbog čega na kraju uopće nije ni važno da li ste koji km dalje od centrale...Baš ljepo blicaju svijetla ponoći... Mogao bi si uzet jedan za doma.. .. Bratić mi je udaljen oko 2 - 2 i pol kilometra više nego ja od centrale i imamo potpuno indentičan download i upload... Sad, kako je moguće da ja koji sam možda kilometar od centrale imam istu vezu kao i on... ???? ili repeater ili muljanje... who knows


I jeste li znali da je za ADSL dovoljna jedna zdrava žica... ??? Nisam ni ja dok mi tehničar nije rekao... (za elektroničare - nije istina jer strujni krug mora biti zatvoren! - odgovor nisam rekao da je druga žica prekinuta nego je u zemljospoju ili slično... )


Riječi profesora telekomunikacija sa Tehničkog fakulteta u Rijeci:

Uglavnom sva mjerenja koja su odrađena za ADSL pretplatnike statistika kaže da su žice NAKON kućice u jako lošem stanju, ukoliko ste ikako u mogućnosti sami si provucite UTP ili FTP kabel do kuće jer samim tim povećavate si omjer signala i šuma i stabilnost veze i naposljetku moguću max brzinu. ADSL tehnologija je stara tehnologija i uboraba nje same je vrlo ograničena na dužinu kabela, nakon 1.6 km signal se znatno počne degradirati što utječe na stabilnost same veze. Dodatni utjecaj na lošu kvalitetu signala su krajnji uređaji u kući (čitaj telefoni) koji u većoj ili manjoj mjeri pridonose smetnjama. Ako nekoga zanima da li ima problema sa kabelima od kućice do doma neka zatraži mjerenja u kućici pa nakon toga doma. Biti će izvršeno. (tako kaže). Isto tako veliki problem je i preslušavanje ili crosstalk... kada se zbog loše izolacije javlja inducirani napon koji itekako utječe na "ADSL signal"... itd itd itd.. neda mi se više pisat..

Zadnje izmijenjeno od: Dadox. 13.10.2007. u 00:44.
Dadox je offline  
Staro 13.10.2007., 01:38   #104
Zlo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 57
Nebi htio praviti novi topic zbog ovoga,moje pitanje je ovo imam Dlink 584T i zanima me kada odem na advanced i na adsl pise mi ovako

*The ADSL Configuration page allows the user to set the configuration for ADSL protocol.*

i na default mi je namjesteno na ADSL2+(Multi-Mode)

jel ti dobro ili moram staviti neki drugi protokol..sa brzinom mi je sve u redu i uredno mi radi..pitam to radi jel to kako utjece na automatsko podizanje brzina ili ne..

hvala
Zlo je offline  
Staro 13.10.2007., 12:57   #105
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
nakon svih pročitanih uputa,komentara,razmišljanja,činjenica i inih stvar,došao sam do jednog zaključka

svi mi na T-Komu gubimo i nastavili bumo gubiti jer to nikad nebu bila poštena firma,i uvjek buju našli način da pokrpaju svoje guzice...
al dok god ja imam svoja "3 mbita", sve je ok
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline  
Staro 13.10.2007., 13:48   #106
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
@Dadox definitivno sve objasnjeno i ono sto sam se ja trudio reci vec par dana hvala bogu neko je to sve napisao.....


dok t-scum ili grad ne postave i PUSTE optiku u pogon mi cemo biti u gubitku.... mislim da 8 nece biti problem ali 16 bude sigurno jer znate i sami da iskon isto ima policu da 10mbit isporucuju tj max koji je moguc tako i amis koji ima 24 ako se ne varam.... sa 2mbit ne bi trebalo biti problema ni sa 8 bar po mom misljenju druga stvar t-com ima najvise adsl korisnika jos trebamo uzet i u obzir broj konkecija i zagusenost kompletne mreze..... sjest ce to sve na svoje mjesto.....

btw u UK preko 70% usera nema garantiranu brzinu tako da se zna nismo mi jedini i u EU imaju iste probleme jer provideri se medusobno natjecju i na kraju obecavaju brda i doline kao i politicari hehe sad to sve ima neke slicnosti u zadnje vrijeme......

a t-comova reklama sa ficom koji kuha sa starom brzinom i pegaut cc neki mislim ljude ne da nagovaraju nego jednostavno ih sile da uzmu kod njih gori su od ovih za detrdzente i ostale reklame ufff gade mi se al sto ces
jurbAs je offline  
Staro 13.10.2007., 15:33   #107
thedman
User Registered
Moj komp
 
thedman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: europe
Postovi: 229
stvarno povećanje brzine je kome
užasno sporo mi se sad skidaju torrenti

__________________
thedman je offline  
Staro 13.10.2007., 17:04   #108
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
E ja sam u Dubrovniku i jop nisu digli
Samo osječao sam se obavezan postat sljedeće : Jedanput mi je pukla veza u godinu i po koliko imam adsl. Mislim vjerojatno bi i više.... (kad nestane struja to nisam konto i taj jedan put je bilo kad je neki seljo precviko kable pa cijela južna hrvatska nije imala telefon internet i mobitele
Inaće nemam nikad problema sa smanjenom brzinom čak ni u vrijeme povečanja ide mi 107 kb konstantno....
Ali ipak moja centrala koja se nalazi 200 metara od mene je optikom povezana...... i imam odličan line margine i mali attenuation kako god se to pisalo. Mislim da će t-com uskoro svugdje imat optiku iako kako se time ne bavim ne mogu reč za sigurno.....
Samo se nadam da će brzo dignit te brzine...
Michel je offline  
Staro 14.10.2007., 10:35   #109
malcom
Premium
Moj komp
 
malcom's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 411
kozala u rijeci se jos nije digla!
malcom je offline  
Staro 14.10.2007., 15:40   #110
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Ja vidim da i kod mene nesto po centrali diraju...jer,pocnem nesto skidati,i prvih 2-3 sec brzina downloada bude 5500kb/s ....I sasvim dovoljno...jer,za 2 sec skine 11MB,a to mi dovoljno za pjesmu....eh,da mi bar tak uvijek bude ...hehe...A zapravo sam na 2Mbit ..Hehe

EDIT: Evo,malo se "stabiliziralo"



(Btw,nemojte misliti da sam lud..Ove Catalyste sam skidao,samo da vam pokazem to za brzinu )
__________________


mislav_os je offline  
Staro 19.10.2007., 23:43   #111
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
jel kome diglo brzinu
__________________
Čuda od računala
vlincx je offline  
Staro 20.10.2007., 08:31   #112
Willy@206
Car Audio Fanatic
Moj komp
 
Willy@206's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka - Zagreb
Postovi: 179
Upravo sam testirao... stanga!
Willy@206 je offline  
Staro 20.10.2007., 08:49   #113
galama
Premium
 
galama's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Kaštela
Postovi: 45
Thumbs down

Evo meni još nije diglo brzinu a i veza mi je zadnjih dana nekoliko puta pukla.
God damn
__________________
Asus A8N SLI Premium MBO
4x512MB ddr 400 mhz Kingstone
GainWard 9600GT Golden Sample
AMD 3500+ 64bit
galama je offline  
Staro 20.10.2007., 10:57   #114
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
Digli su mi na poslu brzinu a doma je još ista.A oba dvije linije su preko iste centrale
__________________
Čuda od računala
vlincx je offline  
Staro 20.10.2007., 11:35   #115
Willy@206
Car Audio Fanatic
Moj komp
 
Willy@206's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka - Zagreb
Postovi: 179
I koliko ti ide down?
Willy@206 je offline  
Staro 20.10.2007., 12:06   #116
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
Ma na poslu samo dva a doma 16.Uzet ću malo doma da provjerim modem jer doma imam simens c10 a ovdje novi dlink
__________________
Čuda od računala
vlincx je offline  
Staro 20.10.2007., 17:08   #117
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
U Marčeljima (Rijeka) dignuli brzinu..bio sam sretan,kao mali bebač ,.ujutro kad sam skidao :P

veki19 je offline  
Staro 20.10.2007., 18:33   #118
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
ni meni još ništa...
T0mB1ll je offline  
Staro 21.10.2007., 23:27   #119
Dadox
Premium
 
Dadox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Na moru
Postovi: 127
Citiraj:
Autor vlincx Pregled postova
Ma na poslu samo dva a doma 16.Uzet ću malo doma da provjerim modem jer doma imam simens c10 a ovdje novi dlink
Ajde baci koji screen shot speed testa da vidimo tu ljepotu!
Dadox je offline  
Staro 22.10.2007., 09:25   #120
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
mislim da ce 16 dizat na kraju jer to najvise resusrsa treba da se digne kako treba... ali nadam se da ce sve biti okey po tom pitanju... makar tko bude imao vise od 12 bit ce zakon
jurbAs je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na