Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2012., 15:46   #121
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
U PBZ-u dobiješ Visa Electron kad otvoriš žiro-račun. Njome možeš plaćati na POS-ovima uz ukucavanje PIN-a i dizati lovu na bankomatu. Na njoj ima troznamenkasti kod koji ti je potreban kod registracije na PayPal i slične servise. Pozitivno je i to što mi mijenjaju karticu onako kako ističe, ali mi je PIN uvijek isti.
Kod Erste mislim da nije bilo tako tj. dobiješ plastificirani komad papira pa moraš ići na šalter da digneš lovu. Zbog toga i jesam ugasio žirac kod njih (plus što su kilavi i nefleksibilni).

Ova tvoja kombinacija tekući-žiro ne fercera. Ili će lova sjesti na žirac ili na tekući. Oboje ne može. btw, žiro-račune može kontrolirati Porezna, a tekuće ne. Zato ja sva trgovanja po oglasnicima usmjeravam na tekući.
Hvala coconut, zanima me još par stvari; ta Visa Electron je debitna kartica;
1) koja valuta stoji na toj kartici - euro, dolari, dinari, marke ili kune? (ili se to samo od sebe pretvara kad naručuješ nešto u dolarima preko PayPala?)

2) dali je u PBZ-u žiro - račun "povezan" s tom debitnom Visom Electron, tj. ako ja imam 2000 kn na žiro -> računu dali ih onda mogu trošiti sa tom Visom Electron po bankomatima, marketu eBayu ili su to zasebno dva računa koja praktički ne funkcioniraju zajedno, pobogu već treći put to pitam? ako je tako - jel se može na svakom bankomatu koristiti i marketu, trgovini Visa Electron? ako je stvarno tako, tekući (maestro) mi više ne bi ni trebao?

3) ako ne vjeruješ da ovo funkciora (očito to postoji samo u mojoj banci, preko trajnog naloga) mogu poslikati taj "ugovor" ili možemo u praksi isprobati da se uvjerite

4) stara mi svaki tjedan stavlja na račun par stotina kuna za faks - mislim da mi je rekla da joj je rekla ova ženska nešto u banci da su dosta česte te uplate na žiro pa odsad na dalje uplaćuje na tekući i niko je ništa ne pita - mislim da je to zbog porezne, kakve se opasnosti tu kriju? jeli to dovoljan razlog da zadržim tekući?
__________________
ševa!

Zadnje izmijenjeno od: ALiEN17. 05.01.2012. u 15:52.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 15:53   #122
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
1. Viza elektron koja ide uz žiro račun je u kunama. Kad kupuješ preko paypala možeš odabrati da li želiš koristiti tečaj od banke ili od paypala.

2. Da. 1 račun. Al tekući si ostavi za uplate preko foruma itd.

3. Krivo si ga skužio. Sjedne ti na žiro, i onda se sa nalogom prebaci na tekući i to je to. Ne sjeda na oba.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2012., 15:55   #123
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
1. plaćam MasterCardom druge banke pa ne znam, ali sam vidio da mi se skidaju kune, a i PP mi uz cijenu u stranoj valuti napiše koliko je to kunica.

2. Visa Electron predstavlja žirac. Koliko para na žiru, toliko i na kartici. Može se koristiti u bilo kojoj trgovini koja posjeduje POS uređaj, bilo u HR bilo vani. Neophodno je uvijek ukucati PIN da bi se plaćanje realiziralo. Ok, na netu i Marketu ne jer tamo to drugačije funkcionira.
btw, kad smo kod Marketa - ako si korisnik teletine ili VIP-a, ne možeš vršiti plaćanja na Marketu jer oni nisu potpisali ugovor s Googleom o tome. T-Com i bonbon su ok, ostali no way. Isprobano iz prve ruke. Jedino da apk kupuješ direktno od developera preko njihove web stranice.

3. ako ti kažeš da može, vjerujem ti. Do sada sam mislio da ne može. Mea culpa.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 16:13   #124
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Hvala vam Facelessone i coconut! Mislim da ću onda ipak to radije napraviti sve u PBZ-u nego Erste-u bez obzira na to šta ima Erste bankomata na svakom koraku . Moja namjera je prvenstveno da imam što više manje otvorenih računa po bankama, baš ih ne volim nikako -> tj. treba mi obavezno žiro račun da mi sjeda "ljetna" plaća (pošto ne ide preko tekućeg nikako, da ga jebeš) + i uz to mi treba kartica na koju mi stara tjedno "uplaćuje plaću" preko zime od par stotina kuna - pošto Porezna može kontrolirati žiro, a nisam mafijaš i ne dobijam uplate od 20 000 kn tjedno, ima li kakve to veze? Može doći do kakvih problema?

Ako može doći do problema - otvoriti ću i tekući u PBZ-u, ako ne - nema smisla, neka mi uplaćuje na žiro i dizati ću sa Visom Electron? Šta vi mislite o tome? To su mi ionako dvije "najčešće" transakcije, prodam jednu stvar godišnje... koliko koštaju te usluge u PBZ-u mjesečno?

...i još jedna stvar, kada idem podignuti lovu na bankomat a bankomat nije od moje banke, koliko skida proviziju (zato sam i htio erste, jer imaš bankomat na svakom koraku)? isto tako, kada plaćam u trgovini i restoranima na pos-ovima koliko skine?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 16:29   #125
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
Hvala vam Facelessone i coconut! Mislim da ću onda ipak to radije napraviti sve u PBZ-u nego Erste-u bez obzira na to šta ima Erste bankomata na svakom koraku . Moja namjera je prvenstveno da imam što više manje otvorenih računa po bankama, baš ih ne volim nikako -> tj. treba mi obavezno žiro račun da mi sjeda "ljetna" plaća (pošto ne ide preko tekućeg nikako, da ga jebeš) + i uz to mi treba kartica na koju mi stara tjedno "uplaćuje plaću" preko zime od par stotina kuna - pošto Porezna može kontrolirati žiro, a nisam mafijaš i ne dobijam uplate od 20 000 kn tjedno, ima li kakve to veze? Može doći do kakvih problema?
Vidim da nisi iz Zagreba pa prouci neku lokalnu varijantu, ali moj ti je savjet da otvoris racun u Sisackom ili Karlovackom SC-u. U tom slucaju, mozes odabrati opciju da pare dobijes direktno na ruke cim ti poslodavac uplati.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 16:51   #126
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Teško će Istrijan (lokacija: Histria tj. Istra po naški) do Karlovca ili Siska.

Sve banke u HR naplaćuju određeno proviziju u slučaju da podigneš lovu na bankomatu druge banke. Iznosi su različiti od banke do banke. Plaćanje na POS-ovima ide bez provizije.
Ovo s uplatom 'zimske plaće' na žirac baš i nije najsretnije rješenje i mogao bi dobiti upit od Porezne glede toga. Bez obzira što se radi o sitnoj lovi, ona se bilježi kao prihod i morao bi ga prijaviti u Poreznoj prijavi na kraju godine. Radije nađi neki drugi način.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 16:54   #127
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Teško će Istrijan (lokacija: Histria tj. Istra po naški) do Karlovca ili Siska.
Kao sto sam i rekao, vidio sam da nije iz Zagreba. I sisacki i karlovacki SC imaju podruznice (barem) u Zagrebu. Takodjer, mozda je tip student, pa mu nije problem napraviti i takovu varijantu. Ili mozda ima nekoga tko ce to napraviti za njega, po KISS metodi.

Takodjer, mozda ima neki "kastavski" SC koji radi na slicnom principu, pa neka provjeri.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 06:27   #128
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
nisam iz zagreba, siska, iz karlovca još manje ovo šta vi sada pričate ja čujem (ali majkemi) po prvi puta, kakvo otvaranje računa po studentskim centrima? nemam pojma?

ja bi uvijek prije nego šta počnem raditi po ljeti, otišao do svoje ex srednje škole, potpisao ugovor sa školom, dao svoju sliku, 20 kn i broj žiro računa, datum od kad radim ko kad radim, ime odgovorne osobe i slične i onda bi oni taj ugovor poslali firmi i tamo bi to "ovjeravali", potpisao bi 3-4 primjerka ugovora i to je to, mogao bi početi mukotrpni radim, ali ovaj ugovor sa školom mi se čini sasvim ok i čas posla... inače sam vanredni student i ovo za studentske centre i račune prvi put čujem doduše, niti ne namjeravam otvarati što više računa "naokolo" - cilj mi ih je što više pogasiti i što manje kartica i "mojih potpisa" na nekom papiru imati...

coconut - znači puno bolja, sigurnija i pametnija varijanta je da mi stara uplaćuje na tekući? tako sam 100% siguran da neće doći do nekih sranja?

...još uvijek se dvoumim između PBZ-a i Erste-a (a i to su valjda vodeće banke kod nas u hrvatskoj)? PBZ mi se sviđa jer uz žiro račun dobijem i debitnu visa electron pa bi odmah tamo i otvorio tekući a Erste mi se sviđa jer je baš na svakom jebenom koraku - di god se okrenem - eto Erste bankomata ili banke, u smislu da je "dosta rasprostranjena" - sada me zanima dali je isto tako dobra fora kao u PBZ-u da uz žiro račun dobijem visu electron ili? Se plaćaju mjesečno te Vise Electron u jednoj i drugoj banci ili ne? Znam da u ovoj mojoj www.ikb.hr tekući je oko 6 kn mjesečno a žiro ništa, osim da imam neku sitnu lovu na njemu?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 11:31   #129
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
nisam iz zagreba, siska, iz karlovca još manje ovo šta vi sada pričate ja čujem (ali majkemi) po prvi puta, kakvo otvaranje računa po studentskim centrima? nemam pojma?
Sorry, letimicno sam pregledao thread pa sam krivo pokopcao da ce se tebi platiti preko SC-a. My bad.

Citiraj:
...još uvijek se dvoumim između PBZ-a i Erste-a (a i to su valjda vodeće banke kod nas u hrvatskoj)?
Bjezi od Radakovica, idi fino kod Prkinih talijana i nemas zime. Cisto dugorocnije gledano, bolje da ne znas detalje (iako za rezidencijalu u principu ionako svejedno u kojoj si banci)...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 12:03   #130
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Iako imam račun u Erste, ne bi je preporučio. Užasno su kilavi, nefleksibilni i za svaki qrac moraju zvati centralu u Bjelovaru. Firmu sam prebacio u PBZ i vrlo sam zadovoljan uslugom, a i cijene su manje nego u Erste.
Jedino što mogu reći pozitivno za Erste je da ima je netbanking jednostavniji za upotrebu - ne moraš imati nikakav čitač, token i sl. gluposti nego se logiraš brojem sa TAN kartice i plaćaš.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2012., 12:10   #131
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
mene zanima nešto (nevjerujem bankama nikad :S ) u principu ja sam kriv i debil...dakle otvorio sam onu karticu u hypo za paypal prepaid....i dođem na šalter i odjednom žena baci ispred mene neki ugovor na foru da mogu koristiti moj oib i podatke za nešto i to je čisto promuljala naravno rekao sam joj da neželim to potpisati na što me ona gledala kao da sam ja sad kreten svoje vrste a iza mene stajalao još 10 nadrkanih baba pa sam potpisao jel me stvarno uhvatila na prepad..

pa što sam to točno potpisao :S
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 12:23   #132
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
btw, žiro-račune može kontrolirati Porezna, a tekuće ne. Zato ja sva trgovanja po oglasnicima usmjeravam na tekući.

Da li mi možeš malo pojasniti kada i zbog čega dolazi do kontrole računa od strane porezne? I općenito mi malo pojasniti stvari što bi mi bilo najbolje uzet za trgovanje po forumima, ebay i sl. Da imam onaj kod na kartici i sve ostalo.

Imam otvoren studentski račun u PBZu(iskreno nemam pojma koji je, žiro il tekući) jer sam radio nešto malo preko studentskog i sad preko tog obavljam transakcije po forumu, ejebu, steamu i sl. Nisam ni znao a ni obraćao pažnju da bi porezna kontrolirala mene, tj. moje transakcije i zbog čega. Sve ti lijepo daju u banci, a ništa ti neobjasne u vezi transakcija para na različitim vrstama računa
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 12:40   #133
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Kao što rekoh prije, sva lova koja ti sjedne na žirac, Porezna smatra tvojim prihodom i očekuje da platiš porez na to. Može se dogoditi da kad podneseš Poreznu prijavu to ne prijaviš i onda te mogu tlačiti zbog toga. Srećom, trenutno u RH ne postoji obaveza podnošenja Porezne prijave pa te to može spasiti, ali generalno gledajući bolje je takve transakcije vršiti s tekućeg računa.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 12:58   #134
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
tlačenje u smislu nekih novčanih penala i sl. il u tome da će eventualni prosjek plaće biti veći il šta ja znam.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 14:05   #135
The Player
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Tu i tamo
Postovi: 335
Mislim da se uplate do 1500 kn ne moraju prijavljivati poreznoj upravi
The Player je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 15:28   #136
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor The Player Pregled postova
Mislim da se uplate do 1500 kn ne moraju prijavljivati poreznoj upravi
mjesečno?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 15:45   #137
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
racunaj do 5000kn mjesecno prometa na ziru porezna te nece gnjaviti


Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
U PBZ-u dobiješ Visa Electron kad otvoriš žiro-račun. Njome možeš plaćati na POS-ovima uz ukucavanje PIN-a i dizati lovu na bankomatu. Na njoj ima troznamenkasti kod koji ti je potreban kod registracije na PayPal i slične servise. Pozitivno je i to što mi mijenjaju karticu onako kako ističe, ali mi je PIN uvijek isti.
Kod Erste mislim da nije bilo tako tj. dobiješ plastificirani komad papira pa moraš ići na šalter da digneš lovu. Zbog toga i jesam ugasio žirac kod njih (plus što su kilavi i nefleksibilni).
ovo za erste je laz obmana i prevara, sve sto si rekao u prvom dijelu posta vrijedi i za erste, a taj plastificirani komad papira sluzi samo za pristup netbankingu
sto se tice pina, neznam kako je u pbzu, u ersteu je fora sto mozes mijenjati pin stavis koji zelis
erste korisnik sam 3-4god i zadovoljan sam, nikakvih problema. samo mi je bilo smijesno jednom su me zvali zbog minusa na racunu 2kn

moja preporuka je otvori i tekuci i ziro i uzmi netbanking
sa tekucim dobijes maestro karticu i koristi ga za sve(osim za placanje preko neta, sto i ne mozes s njim)

sa zirom dobijes visu electron koja se koristi preko neta, kad zelis nesto kupiti ulogiras se u netbanking i prebacis koliko para treba sa tekuceg na ziro i onda sa zirom kupis preko neta, i ziro ce ti trebati za kojekakve honorarne ljetne poslove uplate firmi i tako

Zadnje izmijenjeno od: trpi. 07.01.2012. u 16:03.
  Reply With Quote
Staro 08.01.2012., 04:01   #138
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
trpi - di mogu točnije provjeriti o kojem se iznosu radi? mogu nazvati tu poreznu i pitati ih ili poslati mail?

zašto? zato šta nemam trenutno stalan posao - a pitanje je kada ću ga imati - pošto sam student... mrzim te usrane kartice, pa mi ih je cilj imati što manje...

računaj da svaki mjesec tijekom godine dobijem mjesečno od 2000 kn do maksimalno 4500 (ovisi o godišnjem dobu )

moja ideja je - da pogasim sve račune u šrot banci koju sam imao dosad i otvorim u PBZ-u... ali u PBZ-u (ako je tako kao šta ti kažeš za tih 5000 kn mjesečno) uopće NE BI otvarao tekući račun jer mi ne treba... otvorio bi si samo taj žiro račun i uz to dobio tu visu electron i mogu je "koristiti kao" tekući - znači na bankomatima, pos-ovima u trgovini, restoranima i slično uz ubacivanje pina, a opet bi je mogao registrirati na paypalu i koristiti na ebayu?

- jel ista stvar kao i za maestro, svakih godinu, godinu i pol dobijem novu karticu?
- i pošto je visa electron devizna kartica (a ja bi samo definitivno stavljao samo kune na nju) - čitao sam da se može i više stranih valuta - kako je kada naručim sa ebaya nešto od 20 dolara a ja imam samo kune na njoj?
- jel se plaća mjesečno (kao tekući u mojoj banci je cca. 6 kn mjesečno) visa electron ili je besplatno?
- dali mogu otvoriti račun u bilo kojem gradu (pa čak i u onom odakle nisam)? ima to kakve veze?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2012., 04:47   #139
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
trpi - di mogu točnije provjeriti o kojem se iznosu radi? mogu nazvati tu poreznu i pitati ih ili poslati mail?

zašto? zato šta nemam trenutno stalan posao - a pitanje je kada ću ga imati - pošto sam student... mrzim te usrane kartice, pa mi ih je cilj imati što manje...

računaj da svaki mjesec tijekom godine dobijem mjesečno od 2000 kn do maksimalno 4500 (ovisi o godišnjem dobu )

moja ideja je - da pogasim sve račune u šrot banci koju sam imao dosad i otvorim u PBZ-u... ali u PBZ-u (ako je tako kao šta ti kažeš za tih 5000 kn mjesečno) uopće NE BI otvarao tekući račun jer mi ne treba... otvorio bi si samo taj žiro račun i uz to dobio tu visu electron i mogu je "koristiti kao" tekući - znači na bankomatima, pos-ovima u trgovini, restoranima i slično uz ubacivanje pina, a opet bi je mogao registrirati na paypalu i koristiti na ebayu?

- jel ista stvar kao i za maestro, svakih godinu, godinu i pol dobijem novu karticu?
- i pošto je visa electron devizna kartica (a ja bi samo definitivno stavljao samo kune na nju) - čitao sam da se može i više stranih valuta - kako je kada naručim sa ebaya nešto od 20 dolara a ja imam samo kune na njoj?
- jel se plaća mjesečno (kao tekući u mojoj banci je cca. 6 kn mjesečno) visa electron ili je besplatno?
- dali mogu otvoriti račun u bilo kojem gradu (pa čak i u onom odakle nisam)? ima to kakve veze?
da krenem sa početkom, problem ti je kod studetnskih poslova, da ako starci primaju olakšicu zbog tebe, ti "nesmiješ" (mislim smiješ ali onda plaćaš ) zaraditi više od 10.000 u GODINI; sad nakon kojeg iznosa u banci se račun oporezuje, neam blage, uglavnom meni je teta u poslovnici PBZa rekla da tekući i devizni računi NE podliježu oporezovanju (samo kažem ono što je ona meni rekla u poslovnici, ako ona laže, lažem i ja), a tebi za rad preko SCa baš i treba žirac, brijem da neide na tekući

i da tu visu koju dobiješ uz žiro u PBZu moš stvarno svugdje koristiti, bankomat, pos, paypal, plaćanje baš samo karticom (ono di piše VISA), ovo što si pitao za maestro, neam blage, meni na visi piše do kad vrijedi, onda ću valjda trebat po novu otići

i ona nije devizna nego debitna kartica, ako oš stavljat bilo koju valutu na račun onda otvoriš devizni račun, ti možeš otvoriti KUNSKI žiro račun, a mislim da to dovoljno govori o svemu

Nema naknade za žirac / visu u PBZu...

i mislim da možeš otvoriti bilo gdje, ali za to nisam siguran
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2012., 07:20   #140
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
teta mi radi u banci tako da znam neke stvari, bas sam ju jucer pitao to o oporezivanju zira rekla je da porezna bukvalno ima pravo na svaku kunu na ziru traziti isplatu poreza ali u praksi to nije tako. za njenog muza mi je rekla primjer(ima neki svoj obrt), za 2010 je imao pravo do 160 000kn bez poreza, za 2011 260 000kn bez poreza(godisnje). ti se ne moras brinuti

Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
moja ideja je - da pogasim sve račune u šrot banci koju sam imao dosad i otvorim u PBZ-u... ali u PBZ-u (ako je tako kao šta ti kažeš za tih 5000 kn mjesečno) uopće NE BI otvarao tekući račun jer mi ne treba... otvorio bi si samo taj žiro račun i uz to dobio tu visu electron i mogu je "koristiti kao" tekući - znači na bankomatima, pos-ovima u trgovini, restoranima i slično uz ubacivanje pina, a opet bi je mogao registrirati na paypalu i koristiti na ebayu?
mozes.

-godinu, godinu i pol nova kartica? ne, osim ako se ne osteti i zatrazis novu. ja imam svoju 3god i koristit cu je do isteka jos godinu dana.
-ziro racun moze biti kunski i devizni, stoga i visa electron moze biti kunska i devizna. zapravo mislim da ne postoje devizne kartice, vec samo debitne(maestro, visa electron) i kreditne(mastercard, visa).
-mjesecno ti skidaju, meni u erste 5kn.
-mozes u bilo kojem gradu

joj kad sam ja otvarao takodjer je bilo hrpa pitanj i nejasnoca, shvatit ces kasnije nista nije komplicirano
  Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 00:02   #141
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
hvala svima na odgovorima! ...a i tema je malo propala niže, pa da je podignem :P

danas u zadnjih 10 minuta prije negoli je zatvorila, otišao do poslovnice pbz-a ovdje u rijeci (pored kazališta ) ... pričao sa ženskom, sve super, sve pet - još moram viditi u svojoj treš banci kako pozatvarati račune da ih se riješim zauvijek...

nego - bacila je interesantnu foru ( ) - pošto sam reko da sam student, rekla je da studenti imaju pravo na studentski paket... i šta to sad znači i nosi uz to jedina pametna stvar je da je tekući, tj. da se vodi besplatno (inače se vodi 7 kn svaki mjesec) - to je stvarno jedina pametna stvar... + UZ TO POŠTO SMO STUDENTI MOŽEMO (njenim riječima "pošto ste studenti, odlučili smo vam dati to") otići na tekućem u minus i to 1000 kn (stvarno presuper za nezaposlene jebivjetre studente bez prebijene kinte u novčaniku - poznajem i predobro sebe - rekoh NE, HVALA)... dobije se naravno i ta visa electron, trajni nalog žiro na tekući, netbanking (koja je svrha toga, osim plaćanja računa preko neta? a ja ni nemam nikakvih računa praktički - jer sam - pogađate - student? molim objašnjenje ) ... ono šta me najviše pogodilo je da dobijaju studenti american express kreditnu i to do 2000 kn mjesečno (mogu me odmah na sud poslati) ... dobro sam razmislio o svim ponudama, lepezama, studenticama i studentima, bla bla... ali kao što rekoh, poznavajući sebe, nije to baš nikako za mene

otvoriti ću "standard" žiro uz visu electron + tekući (zbog uplate starijih, inače ni nebi), bez mogućnosti da odem u minus i na to trajni nalog da sve šta sjedne na žiro sjedne na tekući... baš nekako sa "strahopoštovanjem" ulazim u te banke i razgovaram sa zaposlenicima, strah me nekako, nemam pojma jel to sa razlogom ili nije... možda sam zaglupljen po tom pitanju, ali minus od 1000 kn i kreditna za nekog ko nema prihode (niti će ih imati u narednih ne-znam-ni-ja-koliko-godina nije baš previše pametno),...
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 14:15   #142
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Jel moguće napravit nalog da funkcionira obrnuto, da sve što mi sjedne na tekući se prebaci na žiro da mogu te pare trošit online? (PBZ)

EDIT:

Bio maloprije u banci uplaćivao neke pare pa pitao usput.

Za žiro račun, do 10800kn porezna neradi nikakvu intervenciju, izad zakonski ima pravo. Što se tiče samih uplata, evidentiraju se apsolutno sve uplate na žiro račun, pa i one napravljene od vasnika tog računa. Ali ih je moguće pravdati pa da vam neulaze u tih 10800kn (treba sačuvati uplatnice da to bude bezbolno kod porezne prijave.)


To mi je rekla teta u banci. Ja se nadam da je tako. I napomenula je da bi za dodatna pitanja trebali ići u poreznu. Šte se meni nije dalo
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 16.01.2012. u 17:21.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 22:31   #143
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Jel moguće napravit nalog da funkcionira obrnuto, da sve što mi sjedne na tekući se prebaci na žiro da mogu te pare trošit online? (PBZ)

EDIT:

Bio maloprije u banci uplaćivao neke pare pa pitao usput.

Za žiro račun, do 10800kn porezna neradi nikakvu intervenciju, izad zakonski ima pravo. Što se tiče samih uplata, evidentiraju se apsolutno sve uplate na žiro račun, pa i one napravljene od vasnika tog računa. Ali ih je moguće pravdati pa da vam neulaze u tih 10800kn (treba sačuvati uplatnice da to bude bezbolno kod porezne prijave.)


To mi je rekla teta u banci. Ja se nadam da je tako. I napomenula je da bi za dodatna pitanja trebali ići u poreznu. Šte se meni nije dalo
iskreno - šta se tiče porezne i žiro računa, skužio sam (čitajući po forumima, pitajući babe u bankama, ljude i korisnike) - tema je diskutabilna... jer i ja sam prvenstveno htio samo žiro sa kojim bi sve radio, ali zaključio sam da je pametnije otvoriti i tekući za "ne daj bože" uplate... e pa, neka tako i bude...

ja sam usput uzeo i PBZmToken, danas mi je frend na faksu ubacio bubicu u uho... koliko je sigurno da mi preko rootanog mobitela (uz to nemam ni antivirus) androida koristim kao token? inače ideja je predobra...

tripujem ili nema razloga za brigu? mislim da je ovo drugo, siguran sam popirilično da nema nekih propusta šta se tiče toga?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 00:13   #144
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Bok...
Evo, sad pogledao malo kakvo mi je stanje na računu u Zagrebačkoj banci, a ono PAF!

Citiraj:
Od sljedećeg mjeseca, bankovni izvadak po Vašim računima dostavljat će se osobi koja je Vaš zakonski zastupnik / skrbnik i bit će naslovljen na njezino ime i prezime. Izvadak će se dostavljati na isti način na koji Vaš zakonski zastupnik / skrbnik preuzima svoj osobni mjesečni Izvadak. Sa stjecanjem poslovne sposobnosti izvadak će biti naslovljen na Vas.
No neovisno o tome, izvatke po svojim računima i dalje možete preuzimati e-zabom ili na Zaba kiosku.
Unaprijed zahvaljujemo na Vašem doprinosu zaštiti okoliša!
Čeeeek, WTF? Ja nemam poslovnu sposobnost? Punoljetan sam...
Jel mogu to isključit u banci? Odkud oni uopće znaju tko je moj skrbnik/roditelj/zakonski zastupnik i zašto bi ih bilo briga?

Ako ovo šta piše nije zakonski regulirano pa zato sile lijepo ću ispraznit račun i reć hvala, papa, odo u PBZ.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 21.01.2012. u 00:19.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 00:43   #145
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Ima li netko iskustva s kreditima u pBZ-u ? Recimo kredit za auto. Ima li problema ili previsokih davanja prilikom kupnje automobila na kredit? Ili je vise manje svugdje isto.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2012., 16:43   #146
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
izbjegavaj zagrebačku kako god možeš, fleksibilnost im je nula bodova.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2012., 16:51   #147
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ima li netko iskustva s kreditima u pBZ-u ? Recimo kredit za auto. Ima li problema ili previsokih davanja prilikom kupnje automobila na kredit? Ili je vise manje svugdje isto.
Mozda ti se vise isplati uzeti nenamjenski kredit sa malo vecom kamatom, nego auto kredit sa svim dodatnim troskovima ( solemnizacija i slicne stvari ).Probaj otici do PBZ pa pitaj jer cesto na nenamjenske kredite imaju neke akcije.Uz sve to ako slucajno zapne sa placanjem, auto nije u vlasnistvu banke i mozes ga slobodno prodati.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 02:19   #148
zbab
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Vukovar
Postovi: 0
Exclamation Help, help

Znam da možda nije prava tema, ali vidim da ste aktivni, pa bih zamolio za pomoć.

Student sam 3. godine Ekonomskog fakulteta i iz Bankarstva pišem seminarski rad na temu "Zadovoljstvo bankama u RH". Kako rezultate za jedan dio rada trebam dobiti empirijskim istraživanjem nadam se da ću i ovdje dobiti malu pomoć pri prikupljanju potrebnih podataka. Sve što me trenutno zanima jesu odgovori na ova tri pitanja:

1. Što je to što Vaša banka čini, ima ili Vam nudi, a zbog čega ste odabrali da budete upravo njihov klijent?
2. Čime bi Vas neka banka mogla privući i zadržati kao svog klijenta, a što bi činilo da se osjećate kao da ste u boljoj poziciji od klijenata ostalih banaka?
3. Koje nove usluge/aplikacije biste voljeli vidjeti u ponudi svoje banke?

Htio bih napomenuti da mi imena banaka nisu potrebna i zamoliti za odgovore samo one koji mi zaista mogu pomoći nekim konkretnim informacijama, jer mi odgovori tipa sve je u redu ili ništa nije u redu neće mnogo pomoći u obrađivanju ove teme
zbab je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 03:46   #149
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
izbjegavaj zagrebačku kako god možeš, fleksibilnost im je nula bodova.
Imam u njoj racun vec 10 god. I jos uvijek ne znam zasto.
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Mozda ti se vise isplati uzeti nenamjenski kredit sa malo vecom kamatom, nego auto kredit sa svim dodatnim troskovima ( solemnizacija i slicne stvari ).Probaj otici do PBZ pa pitaj jer cesto na nenamjenske kredite imaju neke akcije.Uz sve to ako slucajno zapne sa placanjem, auto nije u vlasnistvu banke i mozes ga slobodno prodati.
Hvala na info
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 05:48   #150
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Imam u njoj racun vec 10 god. I jos uvijek ne znam zasto.
Mozda zbog zgodnih djelatnica ( bankarki )
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na