Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.12.2018., 20:55   #8311
givooo
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: ST
Postovi: 10
Nije bas to tako, opcija hdmi cec je uredno funkcionirala nekih godinu ipo i onda su se poceli dogadati ovi problemi sa random ukljucivanjem usred noci...

Tijekom tog perioda se azurirao software i android TVa i stb-a i sad na kojem i cijem je puklo ne znam.

Cudno mi je nekako da tv krene sam ukljucivati stb i svoj ekran kad je to zapravo podeseno da stb radi...
givooo je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 21:24   #8312
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Zena govori da joj ne radi wifi, a kako sam na putu, spojim se sa teamviewerom i idem se spojit u ruter da vidim jel se sta zblesiralo, resetira password ili nesto slicno. I kad se loginam sa user: / pw: admin, kaze mi da je user vec spojen i zelin li se spojit na sta ja kliknen ok, ali doslovno 3-4 sekunde nakon me vrati na login screen. Toliko je brzo da jedva stignem poklikat do wifi setupa, i vidim da je setup isti ko i prije, ali to vracanje na login me *ebe. Koji vrag se dogada ima li tko ideju?

Spojim se teamviewerom na komp doma, to je jedini uredaj spojen na lan port u kuci (uz tv reciever koji ne racunam).
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 21:39   #8313
xpsp1a
Premium
Moj komp
 
xpsp1a's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 93
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Samo im napiši za želiš javu IP adresu. Obično traže i razlog zašto to želiš.
Može pomoć oko ovoga. Što im treba napisati kao razlog? Meni to treba jer mi ne radi port forward, jel im to dosta ili treba nešto još izmišljati?
xpsp1a je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2018., 21:51   #8314
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Citiraj:
Autor xpsp1a Pregled postova
Može pomoć oko ovoga. Što im treba napisati kao razlog? Meni to treba jer mi ne radi port forward, jel im to dosta ili treba nešto još izmišljati?
To ti je dovoljno
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2018., 00:53   #8315
Anonimi
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Zena govori da joj ne radi wifi, a kako sam na putu, spojim se sa teamviewerom i idem se spojit u ruter da vidim jel se sta zblesiralo, resetira password ili nesto slicno. I kad se loginam sa user: / pw: admin, kaze mi da je user vec spojen i zelin li se spojit na sta ja kliknen ok, ali doslovno 3-4 sekunde nakon me vrati na login screen. Toliko je brzo da jedva stignem poklikat do wifi setupa, i vidim da je setup isti ko i prije, ali to vracanje na login me *ebe. Koji vrag se dogada ima li tko ideju?

Spojim se teamviewerom na komp doma, to je jedini uredaj spojen na lan port u kuci (uz tv reciever koji ne racunam).


To se i meni dogadja. Nekad se moram ulogirat 3-4 puta prije nego me prestane izbacivat.
Anonimi je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2018., 08:27   #8316
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Meni sinoc ne prestaje, doslovno svako dvi tri sekunde, pa san odusta sinoc. Svakako cudno ponasanje

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2018., 14:36   #8317
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Do jucer bio na maxTV-u.
Sada na A1.
Isti TV, isti HDMI kabel, isti produzni, ista struja.
Preko optike kod oba providera.

Rezime - slika je ljepsa na A1. Receiver pise Bnet na njemu, tako da ako ce kome posluziti jer se necka Tcom ili A1, barem po pitanju slike - A1.

Jedino sto ce mi trebati neko vrijeme da se naviknem na izbornik, prevelike sliketine........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2018., 15:37   #8318
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,012
Ništa novo. A1( B-net) je kabelska tv,a maxTV je IPTV. Uvik je bolja slika na kabelu , nego preko mreže. Pričamo o SD kanalima. HD kanali su svugdje jednako dobri.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2018., 20:42   #8319
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Pitanje: moj otac ima tv/internet/telefon preko VIP-a na kabelu. Ugovorna obaveza je jos kojih godinu dana. No, sad se seli - prodan stan gdje je bio, i kupio je drugi.
U novom stanu je jedina opcija parica.
Danas je otisao u Vip centar da vidi za prebacivanje usluge, na sto mu je usluzni stricek lijepo pojasnio da on mora potpisati novi ugovor na 2 godine i placati vise 40kn mjesecno.
Ovo naravno nema smisla, pa me zanimaju stvarne opcije.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2018., 21:53   #8320
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
Nek pošalje pisani prigovor s potvrdom o promjeni prebivališta od mupa i eto ti raskid bez penala.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 00:48   #8321
Anonimi
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ništa novo. A1( B-net) je kabelska tv,a maxTV je IPTV. Uvik je bolja slika na kabelu , nego preko mreže. Pričamo o SD kanalima. HD kanali su svugdje jednako dobri.


Napisao je da je preko optike kod oba providera. Nije li onda oboje iptv?
Anonimi je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 09:57   #8322
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Sve osim coax - a je IpTv varijanta.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 22:25   #8323
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Crko mi je Tv stb od B neta, znaci crvena lampica je svijetlila, zelena vise ne , zenska na njihovoj tehnickoj podrsci kaze da je uredjaj otisao i da ce poslat servisera da ga zamijeni, kolko dugo se to ceka, jebote stalno neki problemi i koji stb se dijeli sad, msilim da mi da nekaj bolje , ima li iskustava?
  Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 22:34   #8324
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
99% da ćeš dobiti isti takav (Kaon), mislim da nema drugi za coax.
Jesi probala std. gluposti (ištekaj napajanje iz njega > čekaj 5 sec. > uštekaj, palit / gasit sa tipkom na samom uređaju, ...) ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 23:41   #8325
spilice
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Split
Postovi: 55
Odjednom mi se,iz čista mira, HRT 2 zaključao i moram ga otključavati sa onim 1234 pinom,kao da je xxx kanal. Mogu li sam u postavkama što napraviti ili nije do mene?
spilice je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 23:44   #8326
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Zbig trenutnog programa je tak. Emitira se Isijavanje prema programu.
Mozes iskljucit u potpunosti da nigdje ne pita za sifru. Za pojedinacno ne znam jel postoji.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 23:46   #8327
spilice
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Split
Postovi: 55
Nisam znao za to. Hvala.
spilice je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 00:17   #8328
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,012
Trajno isključenje PIN-a:
Postavke > Korisničke postavke > Profili ( tu pita pin, tvornički 1234) > Glavni profil > Blokiranje programa > Zabranjeno
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 07:15   #8329
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Zbig trenutnog programa je tak. Emitira se Isijavanje prema programu.
Mozes iskljucit u potpunosti da nigdje ne pita za sifru. Za pojedinacno ne znam jel postoji.
Ček sam malo... lockaju program ako sadržaj isto je rated 15 ? Hijebote.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 07:49   #8330
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ček sam malo... lockaju program ako sadržaj isto je rated 15 ? Hijebote.

Sent from Usreo Mobara
Isijavanje je R-rated tak da je zato lockan bio.

Na 15 ne lockaju, bar ne bi trebali.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 09:17   #8331
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Neda mi se sad palit, ima opcija za namjestiti da te ne pita ni za "18", recimo dok stb ne resetiraš / ugasiš iz struje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 15:43   #8332
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,012
To je na pojedinačnim kanalima opcija koliko hočeš da ti stoji aktiviran pin. Jednokratno,5 min,1 sat, do 06:00 ujutro ili do ponovnog paljenja STB-a. Ali nema trajnog gašenja da te više ne pita na pojedinačnim kanalima. Jedino ga isključiti na svim ( napisao sam poviše kako).
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2018., 12:24   #8333
T0X1C
n00b
 
T0X1C's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Split
Postovi: 246
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Zena govori da joj ne radi wifi, a kako sam na putu, spojim se sa teamviewerom i idem se spojit u ruter da vidim jel se sta zblesiralo, resetira password ili nesto slicno. I kad se loginam sa user: / pw: admin, kaze mi da je user vec spojen i zelin li se spojit na sta ja kliknen ok, ali doslovno 3-4 sekunde nakon me vrati na login screen. Toliko je brzo da jedva stignem poklikat do wifi setupa, i vidim da je setup isti ko i prije, ali to vracanje na login me *ebe. Koji vrag se dogada ima li tko ideju?

Spojim se teamviewerom na komp doma, to je jedini uredaj spojen na lan port u kuci (uz tv reciever koji ne racunam).
Citiraj:
Autor Anonimi Pregled postova
To se i meni dogadja. Nekad se moram ulogirat 3-4 puta prije nego me prestane izbacivat.
Ovo sam i ja primjetio ima tjedan-dva. Kod mene ne pomaže ništa, konstantno me izbacuje.
Ono što sam još primjetio je da mi navečer padne brzina (sa cca 150Mbit/s padne ispod 1Mbit/s) i skužio sam da se govno od routera pregrije.
Valjda taman navečer oko 8 se stan dovoljno zagrije jer žena i ja dođemo nakon posla oko 4 i tek tada upalimo grijanje.

Nema mi druge nego neki vent staviti da puše po routeru jer svakako stoji na polici, ništa ga ne prekriva i ništa nema poviše njega...
Najsmješnije je, ako malo puhnem kroz one rupice dok radi, skoči i brzina downloada, što jače pušem to prije skinem film/seriju.
T0X1C je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2018., 13:00   #8334
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Meni stoji povise bnetovog tv recievera ali na dvi letvice tako da izmedu ima 3-4 cm razmaka za zrak. Oba uredaja se inace griju nemilo (tehnicolor i tv reciever).
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2018., 13:05   #8335
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor T0X1C Pregled postova
Najsmješnije je, ako malo puhnem kroz one rupice dok radi, skoči i brzina downloada, što jače pušem to prije skinem film/seriju.

Daj me nemoj ... a ništa izvadi router iz kućišta i jedan 120 mm vent da puše po elektronici i ima da ti je brzina 100/100
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2018., 13:15   #8336
T0X1C
n00b
 
T0X1C's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Split
Postovi: 246
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Daj me nemoj ... a ništa izvadi router iz kućišta i jedan 120 mm vent da puše po elektronici i ima da ti je brzina 100/100
A što je najgore ne zajebavam, prije sam bio na na osnovnom paketu i prije par mjeseci mi se obnovio ugovor i digli me na 150Mbit. Tada je bilo hladnije ali još nismo grijali stan i nisam imao problema.
Sada kad pošteno zagrijemo, očito se router pregrije i popizdi (na dodir bude baš vruć).

Prvo sam mislio da sam lud, nakon prvog usporenja sam ga isključio i ostavio par minuta i nakon uključenja sve radilo super, tad sam mislio da se jednostavno zblesio i restart je rješio problem.

Sutradan isti simptomi, ali ovaj put samo isključim i odmah uključim kabel i vidim da se skoro isto ponaša, popipam ga i vidim da je stvarno vruć, ugasim ga ponovno i ostavim da se ohladi par minuta, nakon toga opet sve super radi.

Onda sam treći dan iz zajebancije puhnuo par puta u njega kroz one rupice i skoči brzina, i što ću, kako ima malo viška kabela, uzmem ja router i mašem s njime kraj komode, žena gleda i nije joj ništa jasno.
Kad sam ga malo razmahao, eto ti opet 150Mbita u downloadu.
T0X1C je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2018., 13:38   #8337
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Nadam se da nitko iz A1 ne čita ovu temu jer kad pročitaju što si napisao na idućem računu će ti naplatiti što si zahvaljujući njima/zbog njih vježbao, a to nije u osnovnom paketu

PS. Stvarno nisu lagali u reklami. Oni su korisnicima podarili "novi oblik života"
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2018., 15:02   #8338
2XO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 324
Ista stvar, pregrije se router i uspori wifi na 1mbit ili manje. Premjestio ga da ima malo protoka zraka i od onda radi normalno.
2XO je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2018., 15:52   #8339
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,012
O kojim routeru pričate? Tehnicolor ili Ubee? Nemam tih problema. Imao sam Tehnicolor i 120 Mbit/s i sad Ubee i 150 Mbit/s. Ubee mi stoji uspravno, a Tehnicolor sam isto kao i kolega držao na dvije kanalice za struju da ga podignem od pologe, da može strujati zrak ispod.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2018., 17:18   #8340
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 261
I Technicolor stoji uspravno
Ja sam postavio ruter na bok, a na njega stavio Kaona da ruter ne pada, i pritisnuo Kaona stolicom da Kaon ne pada. Na taj način ruter nije izravno na tepihu, a ni Kaon. Znači, bolje se hlade oba.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na