Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2016., 20:14   #151
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Nabaci dojmove nakon ranjavanja novčanika

Šta ti je s Corsair odronom - ležajevi ventilatora, pumpa, crijeva na spojevima ispucala ili nešto četvrto?
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2016., 21:29   #152
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Nabaci dojmove nakon ranjavanja novčanika

Šta ti je s Corsair odronom - ležajevi ventilatora, pumpa, crijeva na spojevima ispucala ili nešto četvrto?
Treći par ventova dao davno svoje pa su zasad AKASA neki gore, tihi i rade sa njihovim softwareom... Neće naravno ni svaki vent radit iako je pwm

Corsair

Nema ovog do iza Nove koliko čujem...
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2016., 23:42   #153
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Srićom daju 5 god. gare na vodeno...

Nadam se da su ti bar te Akase s kugličnim ležajevima (ball bearing) - tko zna kakve odrone meću ovi iz Corsaira (vidim da se masu ljudi žalilo radi njihovih ventova, a nekima su i nova flexi gumena crijeva počela s vrimenom pucat na spojevima)

Živila im stara slava - kmetovi + oni Asetek šupci -.-

Valjda im je Kraken bolje napravljen od ovih novih Corsair H odrona
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 18:31   #154
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Gledam se malo upgradeati pa je u planu slijedeće:

Define S
Vodeno - po mogućnosti da se može proširiti sa VGA blokom.

Što uzeti? Malo sam gleda po netu i zapeli su mi za oko: EKWB Predator 320/240, Fractal Kelvin S36, NZXT Kraken X61 i Swiftech H320 X2.

Fractal i NZXT su dosta jeftiniji, no navodno bučni zbog pumpi? Swiftech je dosta dobro ocjenjen ali ne znam kako se sparuje sa potencijalnim VGA blokovima.

Fractal mi se čini skroz dovoljnim za tu kombinaciju. Radijator je dosta velik, ventovi su kvalitetni i može se proširiti.

Što se tiče komponenti, to sam mislio upogonit sa trenutnim procesorom (5820K na 4.2) i GTX 1070.

Preporuke?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 19:08   #155
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Gledam se malo upgradeati pa je u planu slijedeće:

Define S
Vodeno - po mogućnosti da se može proširiti sa VGA blokom.

Što uzeti? Malo sam gleda po netu i zapeli su mi za oko: EKWB Predator 320/240, Fractal Kelvin S36, NZXT Kraken X61 i Swiftech H320 X2.

Fractal i NZXT su dosta jeftiniji, no navodno bučni zbog pumpi? Swiftech je dosta dobro ocjenjen ali ne znam kako se sparuje sa potencijalnim VGA blokovima.

Fractal mi se čini skroz dovoljnim za tu kombinaciju. Radijator je dosta velik, ventovi su kvalitetni i može se proširiti.

Što se tiče komponenti, to sam mislio upogonit sa trenutnim procesorom (5820K na 4.2) i GTX 1070.



Preporuke?
Ja bi sacekao da dode u nas nzxt kraken x62, navodno je nova serija puno tisa, odlicne performanse i sexy izgled
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 00:58   #156
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Ne mogu reci sta valja, ali bjezte od Corsair h115i jer je glasan i ne vrijedi tih para. Lijepo to hladi, ali lijepo mi je hladila i kvrga od Ninje 3. Par stupnjeva gore dolje, ne znam koja je razlika bila, ali lijepo je radilo i jedno i drugo osim kaj klasicno zracno hladjenje nisam cuo, dok ovo govno cujem i moram dat jos para za ventove da to stisam... Znaci kad zamjenim ventove sto znaci da moram potrosit jos pola sata na sarafljenje po tome i ulosit jos nekih 30-40 eur ukupna razlika doci ce na oko 150 eur u odnosu na obicno zracno hladjenje a temperature su nize za 2-3 stupnja. Big dislike od mene!

Jedino sta sa ovim vidim rame i plocu... Jel to vrijedno tolke razlike u novcima?
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 07:07   #157
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Ne mogu reci sta valja, ali bjezte od Corsair h115i jer je glasan i ne vrijedi tih para. Lijepo to hladi, ali lijepo mi je hladila i kvrga od Ninje 3. Par stupnjeva gore dolje, ne znam koja je razlika bila, ali lijepo je radilo i jedno i drugo osim kaj klasicno zracno hladjenje nisam cuo, dok ovo govno cujem i moram dat jos para za ventove da to stisam... Znaci kad zamjenim ventove sto znaci da moram potrosit jos pola sata na sarafljenje po tome i ulosit jos nekih 30-40 eur ukupna razlika doci ce na oko 150 eur u odnosu na obicno zracno hladjenje a temperature su nize za 2-3 stupnja. Big dislike od mene!

Jedino sta sa ovim vidim rame i plocu... Jel to vrijedno tolke razlike u novcima?
čuje li se pumpa u idle i u loadu, meni je to najveci problem kod tih AIO vodenih, lako ventove zamjenit, a sto kad rošta pumpa...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 07:52   #158
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
čuje li se pumpa u idle i u loadu, meni je to najveci problem kod tih AIO vodenih, lako ventove zamjenit, a sto kad rošta pumpa...
Ne cuje se pumpa, tiha je, sto se toga tice ide pohvala... Ali ovo cudo u kompletu previse kosta da bi morao jos para davat za ventove... Racunaj da posteni tihi vent kosta preko 100 kn kom...

Znaci da kupim 2 postena venta platit cu 70% cijene recimo Scythe Ninje 3 koja dolazi sa 2 tiha venta i hladi jednako kao ovo, ali se ne cuje uopce...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 18:54   #159
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Ne cuje se pumpa, tiha je, sto se toga tice ide pohvala... Ali ovo cudo u kompletu previse kosta da bi morao jos para davat za ventove... Racunaj da posteni tihi vent kosta preko 100 kn kom...
Yep..ja necu nikad vise na njihova hlađenja. Ovaj h100i nema ni pwm pumpu pa mi je to najglasniji dio kompa..i u idleu i loadu

Ganjam x62 kad dodje ako ce bit ok cijena.

Sa druge strane, 5g garancije ima h100i. To inace ne daje bas svatko.

Ove imam trenutno na corsairu i rade 256% bolje od deafultnih.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 20:39   #160
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 314
Momci, što od vodenog da počnem gledat za hladit 6700k?

Trenutno je situacija takva da sam na stock cooleru pa mi treba rješenje čim prije.

Ne gejmam, testiram nešto plex direct streaming za 4k filmove preko Samsung TV-a i temp mi ide u nebesa preko 80°C pa se nebi baš previše zaj* s time.

Gledo sam nešto H100i v2 pa ne znam odakle da krenem.

Nebi imo ništa protiv dobrog običnog hladnjaka.

Hvala!
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2017., 20:53   #161
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
Citiraj:
Autor SinfulSaint Pregled postova
Momci, što od vodenog da počnem gledat za hladit 6700k?

Trenutno je situacija takva da sam na stock cooleru pa mi treba rješenje čim prije.

Ne gejmam, testiram nešto plex direct streaming za 4k filmove preko Samsung TV-a i temp mi ide u nebesa preko 80°C pa se nebi baš previše zaj* s time.

Gledo sam nešto H100i v2 pa ne znam odakle da krenem.

Nebi imo ništa protiv dobrog običnog hladnjaka.

Hvala!
Najbolje da uzmes taj "obican", jel ovi stock corsair ventovi su prebucni i samo odlazis dalje u trosak preko cijene vodenog hlađenja sa dobrim noctuama
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 20:56   #162
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
NZXT Kraken X52, X62 jos nije dostupan, al među boljim AIO vodenim na trzistu bi rekao

https://www.alzashop.com/nzxt-kraken-x52-d4614386.htm
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 22:05   #163
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
NZXT je solidan ali i košta, a u slučaju odabira socijalnije verzije od 659kn sa 6 god. gare, bacit ću citat samog sebe iz druge teme...

Citiraj:
Inače neki od kolega imaju Frizerku 240 (ima poprilično dugu garu, a ima i testova na netu)
https://www.links.hr/hr/vodeno-hlade...-am2-051000005

Sa 4 venta to je poprilično debelo (38mm radijator + 2x25mm ventovi s obje strane), nekad se kolje sa matičnom (konektori matične s gornje strane ili pasivci), a ovisi i o kejsu (ako pričamo o montaži s gornje strane kejsa) tj. koliko je matična "spuštena" unutar kejsa..

Naravno uvik se mogu instalirat i samo 2 venta (da to bude tanje).
Testova već ima dosta na netu pa sam škicni..

Koji kejs imaš BTW (pitam zbog instalacije)?
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 23:16   #164
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
ja imam frizerku 240 i hlađenje je fenomenalno. Pumpa je jako jako tiha. U idleu je na 20% i nečujna je. Temp proca u idleu nikad ne prelazi 30C. Vidjet ćemo preko ljeta kakva je situacija ali definitivno jedno jako dobreo aio hlađenje.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 06:18   #165
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 314
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Koji kejs imaš BTW (pitam zbog instalacije)?
ITX, Fractal Core 500. Gledo sam malo, ima dosta mjesta za jači zračni hladnjak. Ima šine za 240mm radijator tako da bi mislim išlo bez beda.

Znači Arctic a?
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 09:40   #166
lajchi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Čakovec
Postovi: 506
Baci oko i na Corsair h45, radi sasvim pristojno i tiho. Kod mene hladi 6600k na 4600 i temp nikad ne prelazi 65c u full loadu. A i cijena mu nije losa, uzeo ga u Austriji za kojih 55e.
lajchi je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 10:43   #167
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 314
Vidim da nije ni kod nas sešto puno skuplji. OK, hvala na ogovorima.
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 22:06   #168
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
S obzirom koliko ekipe ocrni Corsair na ovom forumu izbjegava bi ih, a i sama gara od 2 god. za taj model mi nije nešto....

S druge strane ona Frizerka 240 bi taman izbacivala sav zrak na vrhu kejsa (ipak su 4x12cm ventovi u pitanju), ali zbog veličine kejsa (tj. dosta je nisko) moglo bit klanja sa matičnom.

Nisi naveja koju matičnu imaš, ili bar koliko mista imaš od vrha matične do mesha/mreže na vrhu kejsa di montiraš vodeno.

Pretpostavljam da montaža vodenog s gornje vanjske strane kejsa ne dolazi u obzir?

Tipa ventovi (x 2kom) na vrhu kejsa s unutarnje strane, a s vanjske strane radijator i dodatna 2 venta - Mad Max style...
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 22:48   #169
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Zasto ne uzmete EKWB predator tu s trznjaka i ometete sve te AIO odrone ? Nebi dao 1000 kn za taj shit od 115ice nema sanse... Pa pumpa na H50/H70 ima protok 14 litara
il 17 litara na sat nisam siguran , to je tragikomicno.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2017., 22:46   #170
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
isplati li se artic frizer 240 sa samo 2 venta?
nemam mista za 4
I vridi li potegnit na 280?

iman mista za 280 pa gledam bang4buck jer sam racunao da prominim sve ventilatore u kejsu s pwm alternativama od bequieta (trenutno su 6x 30kn xilence odroni) ispadne me ko frizer 240
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2017., 23:08   #171
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
A koji točno proizvođač/model?

Malo mi sumnjiva ta niska cijena (ako je u nas).
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2017., 23:33   #172
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
https://www.links.hr/hr/vodeno-hlade...-am2-051000005


Gledam isplati li mi se uzeti taj AIO i maknuti 2 venta jer nemam mjesta za punu pushpull konfu.

Razmišljam o tome jer kad bi osta na trenutnoj konfi s zracnim hladnjakom imam 6 ventova u kucistu.
Da ih zamjenim svih 6 s necim boljim treba mi 600kn cca (mijenjam jer su mi ružni a i nisu neki performeri)


Ako uzmem freezera imati ću sve skupa 4 (manji overall noise), svi će biti isti (bitno) i potrošiti ću nešto više novca.

E sad, kad sam već gledao AIO, onda gledam isplati li mi se dati više za 280 AIO?
NPR CoolerMaster MASTERLIQUID PRO 280 za cca soma

Maksimalno što stane je 280 u ~60mm.

Zadnje izmijenjeno od: spitfire83. 17.01.2017. u 00:00.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 00:40   #173
Tex Willer
Premium
Moj komp
 
Tex Willer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 277
Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
https://www.links.hr/hr/vodeno-hlade...-am2-051000005

Gledam isplati li mi se uzeti taj AIO i maknuti 2 venta jer nemam mjesta za punu pushpull konfu.

Maksimalno što stane je 280 u ~60mm.
Ja ga koristim sa dva ventilatora u pull konfiguraciji, jer mi drugačije ne stane u kućište.
__________________
Origin: Dead_Body_cRo
Tex Willer je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 00:48   #174
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
I? Kakve su temperature? Trebaju li ventovi biti jako brzi pod loadom?
Dali su 4 venta jer je kiler dosta debel i gust pa me interesira u biti je li underpowered sa samo 2.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 00:58   #175
Tex Willer
Premium
Moj komp
 
Tex Willer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 277
Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
I? Kakve su temperature? Trebaju li ventovi biti jako brzi pod loadom?
Dali su 4 venta jer je kiler dosta debel i gust pa me interesira u biti je li underpowered sa samo 2.
Pod loadom temperatura ide do 50C, tad se ventilatori čuju (ispod 800rpm su tihi, iznad toga se čuju, ali manje nego grafička). U Speedfan-u imam složenu krivulju za ventilatore, jer ih matična iz nekog razloga ne spušta ispod 1000rpm.
Planiram kad budem imao viška love nabaviti dvije noctue NF-P12 PWM, pa vidjeti kako će se ponašati.
__________________
Origin: Dead_Body_cRo
Tex Willer je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 07:24   #176
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 314
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Nisi naveja koju matičnu imaš, ili bar koliko mista imaš od vrha matične do mesha/mreže na vrhu kejsa di montiraš vodeno.
Sve sam riješio ubacivanjem običnog kühlera unutra. Mislim da mi je voda trenutno van mogućnosti budžeta.

Radi se o Fractalu Core 500 koji ima mogućnost prihvata 240mm vodenog. Ima dosta odmaka od vrha kućišta pa do ploče dole i napajanja. Mislim da bi stalo i to hlađenje s 4 venta.

Ko što vidiš radi se o ITX makini. Upalo je ono, po milimetar skoro sa svake strane. Jedino dole prema grafičkoj ima lufta. Shadow Rock 2 stane unutra ako nekoga zanima.

SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 09:41   #177
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
I? Kakve su temperature? Trebaju li ventovi biti jako brzi pod loadom?
Dali su 4 venta jer je kiler dosta debel i gust pa me interesira u biti je li underpowered sa samo 2.

Ja ga koristim sa 2 push venta i ne prelaze 700 okretaja pod loadom. Tako sam ih namjestio jer sad preko zime ne trebam bolje. Temp proca su ispod 65. Idle je od 21 do 28.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 13:15   #178
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
https://www.links.hr/hr/vodeno-hlade...-am2-051000005


Gledam isplati li mi se uzeti taj AIO i maknuti 2 venta jer nemam mjesta za punu pushpull konfu.

Razmišljam o tome jer kad bi osta na trenutnoj konfi s zracnim hladnjakom imam 6 ventova u kucistu.
Da ih zamjenim svih 6 s necim boljim treba mi 600kn cca (mijenjam jer su mi ružni a i nisu neki performeri)


Ako uzmem freezera imati ću sve skupa 4 (manji overall noise), svi će biti isti (bitno) i potrošiti ću nešto više novca.

E sad, kad sam već gledao AIO, onda gledam isplati li mi se dati više za 280 AIO?
NPR CoolerMaster MASTERLIQUID PRO 280 za cca soma

Maksimalno što stane je 280 u ~60mm.
Mislija sam na koji se 280 model odnosi, znam da je Arctic bija za 240 model.

Ja bi prije Arctic nego taj CM, ali nemam iskustva s njim ka kolege Tex i Fatal1ty...

Citiraj:
Autor SinfulSaint Pregled postova
Sve sam riješio ubacivanjem običnog kühlera unutra. Mislim da mi je voda trenutno van mogućnosti budžeta.

Radi se o Fractalu Core 500 koji ima mogućnost prihvata 240mm vodenog. Ima dosta odmaka od vrha kućišta pa do ploče dole i napajanja. Mislim da bi stalo i to hlađenje s 4 venta.

Ko što vidiš radi se o ITX makini. Upalo je ono, po milimetar skoro sa svake strane. Jedino dole prema grafičkoj ima lufta. Shadow Rock 2 stane unutra ako nekoga zanima.

I kolike su temp, koji proc?

BTW Računa sam da bi s vodenim ipak moga malo više zraka izbacit iz kejsa, ali ako su temp ok - tko sam ja da sudim, a usput si uštedija, pogotov ako ne ganjaš napone za CPU

Gainward Phantom kuler na grafi - jako veliko zlo, rješi se te grafe
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 16:57   #179
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Citiraj:
Autor Tex Willer Pregled postova
Pod loadom temperatura ide do 50C, tad se ventilatori čuju (ispod 800rpm su tihi, iznad toga se čuju, ali manje nego grafička). U Speedfan-u imam složenu krivulju za ventilatore, jer ih matična iz nekog razloga ne spušta ispod 1000rpm.
Planiram kad budem imao viška love nabaviti dvije noctue NF-P12 PWM, pa vidjeti kako će se ponašati.
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Ja ga koristim sa 2 push venta i ne prelaze 700 okretaja pod loadom. Tako sam ih namjestio jer sad preko zime ne trebam bolje. Temp proca su ispod 65. Idle je od 21 do 28.
Fala ljudi, korisne informacije iz prve ruke, narucih frizera pa će da vidimo
Inaće da, speedfan je sveta stvar, podešene krivulje u njemu za case i cpu a u afterburneru za grafu, sve postavljeno da se starta s windozama
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 17:12   #180
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Zasto ne uzmete EKWB predator tu s trznjaka i ometete sve te AIO odrone ? Nebi dao 1000 kn za taj shit od 115ice nema sanse... Pa pumpa na H50/H70 ima protok 14 litara
il 17 litara na sat nisam siguran , to je tragikomicno.

točno samo je predator malo skuplji, 3x od corsair h110 gt

https://www.ekwb.com/shop/ek-kit-l360-r2-0

1 gledam po netu čitam da ima razlike između thick i thin radiatora istih dimenzija ali različite debljine??ne mogu nać konkretan review

http://www.overclock.net/t/1071648/d...ickness-matter

2 http://forum.pcekspert.com/showpost....54&postcount=3

tu je kolega pisao da debljina ventilatora isto utječe na pad temperature??

znači deblji radijator + deblji ventovi će dat nižu temp samo kolko stupnjeva u odnosu na radiator+vent normalne debljine.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na