Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2018., 19:36   #211
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Kupio sam 3 artikla u ovoj trgovini ali mi jedan ne paše, sad bi iskoristio ono pravo povrata unutar 14 dana.
Zanima me jel mogu ja vratiti samo taj jedan artikl, a 2 si zadržati, ili se mora vratiti cijela narudžba?
Čitam ovdje ali se to ne spominje:
https://www.ekupi.hr/Povrati-499952.aspx

Na e-mailove klasično ne odgovaraju, pa ako netko ima iskustva.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 19:37   #212
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Može samo 1, ti plaćaš povrat tj dostavu povrata.
Da vraćaš sve, onda ti vrate i 35kn dostave koju su naplatili.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2018., 20:26   #213
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Zahvaljujem na info.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 12:44   #214
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Prije 2 tjedna sam naručio jednu komponentu, nakon 2 dana je stigla, odmah sam utvrdio kako je neispravna (DOA). Poslao mail ekupi podršci, odgovorili su mi nakon 3 dana i napisali da će idući dan overseas doći po neispravnu komponentu. Idući dan ju predao overseasu i nakon 6 dana su mi poslali mail da im dostavim svoj IBAN pa će mi dati povrat novca, što sam i učinio. I evo, nakon 2 dana mi je novac vraćen, komponenta + dostava. Sve super.
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 16:27   #215
Doc
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
Citiraj:
Autor Rogue92 Pregled postova
odgovorili su mi nakon 3 dana
Citiraj:
Autor Rogue92 Pregled postova
Sve super.
Ili su pali kriteriji kupcima ili sam ja u nekom krivom vremenu
Doc je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 16:40   #216
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Doc Pregled postova
Ili su pali kriteriji kupcima ili sam ja u nekom krivom vremenu
Ili ne znaš da trgovac ima zakonski rok od 15 dana na odgovor kupcu...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 17:03   #217
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Evo danas sam dobio laptop sa ekupi kojeg sam kolegi narucio i ekran puknut,cd rom viri par mm,cosak napuknut,plastika napuknuta...kutija i laptop izgledaju neosteceno,ekran mislim,ali izgleda da je pao na cosak ili je neki tezi paket bio na samom cosku laptopa..
komer je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 17:17   #218
Doc
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ili ne znaš da trgovac ima zakonski rok od 15 dana na odgovor kupcu...
Svaka normalna trgovina u kojoj sam do sada kupovao mi je odgovorila u roku par minuta/sati. Nije u pitanju raskid ugovora ili neki prigovor da se moraju očitovati u roku 15 dana. Tako da 3 dana za odgovor nije normalno.
Doc je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 17:53   #219
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Citiraj:
Autor Doc Pregled postova
Ili su pali kriteriji kupcima ili sam ja u nekom krivom vremenu
Bio sam okupiran drugim stvarima tako da mi je vrijeme brzo proletilo, a i nije neka preskupa komponenta, bila je namijenjena rezervnom pc-u.
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 18:02   #220
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Ja sam vraćao uređaj jer nije odgovarao opisu, svaki put su odgovorili na mail u roku 1-3 sata, s tim da sam full info obično čekao do sutradan dok bi oni provjerili s trgovinom koja preko njih prodaje. Sve skupa je potrajalo nešto preko 2 tjedna od mog prigovora do sjedanja novaca na račun. S obzirom da nisam kupovao direktno od njih (pa je zbog toga sve išlo nešto sporije) i da je u međuvremenu bila i Nova godina sasvim ok iskustvo, nemam nikakvih prigovora.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2018., 06:48   #221
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Citiraj:
Autor komer Pregled postova
Evo danas sam dobio laptop sa ekupi kojeg sam kolegi narucio i ekran puknut,cd rom viri par mm,cosak napuknut,plastika napuknuta...kutija i laptop izgledaju neosteceno,ekran mislim,ali izgleda da je pao na cosak ili je neki tezi paket bio na samom cosku laptopa..
Da nije dostava išla preko Overseasa? Vidi slike iz teme o njemu pa će ti biti jasnije o čemu pričam.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 08:54   #222
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Je iz overseasa ali velim kutija je u vrlo dobrom stanju..po meni netko tko je stavljao laptop u kutiju od laptopa je stavio ostecen laptop,ili je pao prije stavljanja u kutiju..ono sto je zanimljivo je to sto izgleda kao da je netko necim ostrim htio podici tipkovnicu..to nemoze biti od bilo kakvov pada..
komer je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2018., 11:18   #223
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Jos uvijek nista od odgovora na ostecen laptop.kontaktirao sam ih u petak i rekli su da ce provjeriti stanje i reci tamo nekome da sam opet pitao za laptop i kao jos se rijesava...
Mislim posaljite novi laptop i uzmite stari i rijesavajte probleme..stvar je jednostavna,ako nitko laptop nije otvarao prije slanja dosao je takav kod njih,ako je otvarao onda je netko tamo zeznuo..sve si kemijam uzet odvjetnika da to se rijesi sudski jer po meni nije fer da osim maila da je prigovor zaprimljen nitko nije bio u stanju nazvati da ispricam redosljed dogadanja i otvaranja laptopa i sto sam odmah primjetio itd..ispada da ih boli kifla..da ne pricam da sam u 3 god preko 15 tisuca kn ostavio bas u ekupi jer eto bili su pouzdani..
komer je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 06:41   #224
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Mene ovi nakon 13 dana se nisu udostojili ni nazvati..zvao sam ih 4 puta i odgovor uvijek "sutra ce vam se kolega javiti"..
Sve je izglednije da cu ih sudskim putem kontaktirati u vezi reklamacije.
komer je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 13:55   #225
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ja imam nejasnoća oko ovih njihovih 5 god. garancije. Pošaljem im upit što i kako, ekupi odgovori da "treba registrirati u roku od 30 dana". Gledam po siteu od unique - nema ničeg za registraciju.

Kontaktiram uniqua - prvo mi odgovore da "garancija ovjerena od strane ovlaštenog servisa koju ste dobili pri kupnji Vašeg uređaja je dokument koji će Vam služiti i za naše produljeno jamstvo."

Gledam papire nema ništa - odgovaram da u hermetički zatvorenoj vrećici imam samo "Warranty card" koji nema nikakav potpis niti pečat. Potom moj mail proslijeđuju nekom drugome koji mi odgovara: "eKupi će vam poslati potvrdu o osiguranju i to je to. Nije potrebno da dodatno nešto aktivirate."

Danas ponovno primio mail istog sadržaja od nekog trećeg, a još sam u petak javio ekupi da su mi ovi odgovorili da nije potrebna nikakva registracija te mi moraju poslati "potvrdu o osiguranju". Do sada nikakav odogovor. Izgleda kao da nemaju pojma o čemu se radi, nadam se da se ne prave grbavi i da će mi to poslati, jer nisam dobio ništa od njih u paketu.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 20:05   #226
Rocky Rocastle
Premium
Moj komp
 
Rocky Rocastle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Unknown
Postovi: 247
Prije mjesec-dva kupio sam laptop s petogodišnjim jamstvom (standardne dvije + tri od strane UNIQA-e).

Međutim, potvrdu o produljenom jamstvu morao sam zatražiti mailom, nije stigla skupa s laptopom. Poslali su mi je (EKupi) u roku 4-5 dana od slanja upita (mislim da su rekli da se maks. čeka tjedan dana).

Uglavnom, na potvrdi piše, citiram: "Osiguranje vrijedi jedino uz uredno popunjen jamstveni list, priložen originalni račun i ovu potvrdu o osiguranju."

Tako da mislim da možeš biti bez brige čim dobiješ potvrdu o produljenom jamstvu.
Rocky Rocastle je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 20:14   #227
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 952